In Trance we trust!

Mlax. Glupo i nezrelo misljenje o elektronskoj muzici.
Najbolja elektronika (i moja omiljena) je klasicna elektronika J.M. Jarre, Vangelis, Tangerine Dream, Kraftwerk (rani albumi), K. Stockhausen...
Npr r'n'r je definicija droge, sama izreka "seks, droga i rnr".
r'n'r je zapoceo gej crnac Little Richard koji je bio u tada situaciji vreme i mesto gde osobe poput njega nisu imale neke opcije za dobru karijeru. Moje postovanje za Rittle Richarda jer je stvarno smislio nesto originalno, novo, svoje. On ima znacaj i svoje mesto u istoriji muzike.
Ja mogu npr. da definisem rnr kao kanibalnu buku na elektricnim gitarama i elektik bluz takodje isto. Meni se koza jezi kad cujem elektricnu gitaru i mozak smanjuje i grci od tog zvuka.
Cinjenica je da je rnr i bluz zapocet u klubovima gde su crnci trazili zabavu, provod, i da se zabave i nadju neku zensku, a talenat i sviranje nekog instrumenta privlaci zenske...
Belci su vestacki kopirali i pokusavaju i vestacki ozivlavaju i kopiraju rnr decenijama bez ikakve svrhe (muzicki gledano), sve je to eskliralo vremenom u sve vecu buku do najgorih formi black i death metal...
Techno i trance su itekako muzika, to sto vecina dj-eva nema talenta i pravi monotone kompozicije ili jos gore pusti programe da rade za njih a nemaju ni svoj ton i zvuk (svoj glas), talenat i muzicke ideje je druga stvar.
Npr. Marko Nastic you are the reason, Freaked Frequency, Umek - Gatex, Fred Giannelli, Liza n'Eliaz, Manu Le Malin, Kai Tracid... su odlicni talentovani muzicari i to sto oni prave je daleko, daleko, DALEKO od pusti program i komp da ti sklopi nesto.

Manu le Malin @ club r AW 2005
 

Back
Top