In Trance we trust!

Uglavnom, poenta je da trance nikada nije imao pravi muzicki pravac s tacke gledista ljudi koji su pravili tu muziku i da je, s tim, uvek isao u komercijalnom pravcu.

A sada mali muzicki break:

Airwave - Escape from Nowhere

Trance bi treb'o da bude nekako ovako.
 
Poslednja izmena:

3/5
ima potencijala pesma. od 5:00 pa nadalje je prilicno dobro. melodija ko i svaka arminova melodija -- smor.

a intense ima deo sa violinicom, sto zvuci zanimljivo, ali ne mogu da nadjem celu pesmu na netu.

- - - - - - - - - -

znaci kad bi taj efekat razradio bas kako valja i kad bi ubacio malo kompleksniju melodiju i malo vise glasova onda bi muzika bila vrh. ovako moze samo da prodje.

Imam ja pesmu. :)
 
Trance je bio "komercijalizovan" jos od malih nogu, jos davne 1993-e godine ili kad vec kad je izasao "Age of Love". To je bio cist "komercijalni" trance

Age of Love je izasao 1990. Ako mislis na popularniji remix od The Jam & Spoon to je izaslo 92. Ako je to komercijalni trens, mislim stvarno bez komentara...

Onda je 1995-e izasao i Robert Miles sa svojim hit-singlom "Children

A otkud ti ideja da je to uopste trens stvar?

pa 1998-e tu su pa tek poludeli ljudi -- nema ko nije pravio trance muziku te godine

Ne mislim da je to bila losa godina za trens posto je tu izaslo par legendarnih klasika.
Ali 1999 je svakako jedna od najboljih trance godina ikada...

Dakle, ta "popizacija" i "komercijalizacija" o kojoj svi pricaju je u osnovi trance-a jos od samog pocetka i, iskren da budem, uopste nisam primetio da se "zesce komercijalizovao" prosle decenije.

Onda verovatno nisi prao usi 15 godina...

Stavise, reko bih da mu je popularnost opala u odnosu na, recimo, 98-u.

Dobro se secam 98-e i tad je apsolutnu dominaciju kada je u pitanju klupska muzika imao eurodens.
Bilo je tu i haus i trens singlova koji su se probijali u mejnstrim vode. Ipak i tada trens i haus su bili relativno andergraund zanrovi.

Danas su i haus i trens poprilicno komercijalizovani, prvi do ekstrema, drugi doduse nesto manje.
Ako na djmagovoj listi od 100 najboljih svetskih dj-eva skoro su polovina trens dj-evi (producenti) i ako mnogi od njih pustaju muziku i pred nekoliko desetina hiljada ljudi, izvini ali ja se ne secam da je bilo tako 90-ih.
 

Back
Top