Ime

Recimo imena reka. Mada znam sa faxa jednu Tisu a moja komšinica ima ćerke Unu i Taru. Nisam pitala komšinicu kako joj se zove sin, bojim se da ne bih mogla da se iskontrolišem kad bih čula Lim ili tako nešto. :hahaha:

I evo ti još jedan primer ne-ljudskog imena za psa:počasni član moje porodice se zove Gizmo. I super mi je ime Fluffy, takođe za nekog toydog ili dugodlaku macu. A tu su i imena božanstava, recimo znam za masu čivava Amora...

Imala sam drugaricu iz srednje - Afroditu. A sta znam, zna da bude i simpaticno, znas kad mu bas stoji. Moja drugarica je dala svom stafordu ime Paja, macku Sava. Ajde za Sava i nekako, ali za Paju smo svi zakljucili da je pravi - Paja, nekako mi to ime ide uz njega.
 
Meni je, apropo one Pajčetove teorije, super ime za ljubimče, onako pufnasto, Krofnica. U onom crtaću Jagodica Bobica se skoro svi ljubimci zovu po nekoj klopi-Krofnica,
Marmeladica...
 
Moja Fibi je dobila ime po Fibi Bufe iz serije Prijatelji.Ona je Golokozi Kineski,
ima ravne siske na razdeljak i dugu pravi dlaku niz vrat,pa plus bleskasto ponasanje...:tease:Prava Fibi Bufe,kad vam kazem.Svi su prokomentarisali da sam izabrala savrseno ime za nju.Sasavulja moja medena:heart:
 
Poslednja izmena:
Hehe, i za mog Gizma su se svi slagali da je kao mali baš ličio na svog imenjaka iz Gremlina! Ma mislim da ime treba da odgovara karakteru ili izgledu životinje. Ova malecka što mi je danas bila u gostima je prava pufnica-Fluffy!
 
Joj pa sta fali imenu Nikola?Jedan od mojih macora star 10 godina se zove bas tako.Ludacki sam bila zaljubljena u jednog Nikolu sa svojih 16 pa sam i macora krstila po njemu.Uz to imamo i Cedomira Cupica Jovanovica ili skraceno Ceda,Mileta posto je mnogo mila beba ( a i ujak mackar se zove tako ),Socu,Pantu ( lici na Pink pantera ),Milu ( tu omasih ime naskroz ),Lunu,Loleta,Cicu i Decka.Najgenijalnije ime koje pise nekom psu u rodovniku je Branislava Jovanovic.Uz to poznajem i jednog mesanca Acu,puno ime Aleksandar.Super mi je kada zivotinje imaju ljudska imena.Mnogo bolje od gomile Reksova,Boni,Belki,Zujki...
 
ja imam kerusu, zovemo je LUNA, macka zove se MILE, jos jednog ime mu je ZAK, i sad jednu curicu koju cemo dati na usvajanje nazvali smo je SARA. mislim da se ime najlakse daje po zivotinjinim karakteristikama, po onome na sta te prvo podseti :D naravno, truditi se da to ne bude nesto gadno... eto :)
 
Moja retriverka se zove Dida a preziva kao ja:) Uredno zapisano u rodovniku !
Onda imam Oskara i George-a, Maza Mashu, Mishka i Medonju.

Ne znam zasto ne bi bilo u redu davati ljudska imena, ako su lepa ili pak simpa ( recimo Sara, Mile, Pera, itd)...razliku izmedju ljudi i zivotinja znamo, tako da ne moramo da je podvlacimo koristeci 'adekvatna' imena.

Moj komsija je nazvao zenkicu koju je nasao Dobrila :)
 
:hahaha::hahaha::worth::worth::worth::worth::worth::thumbdown::thumbdown::thumbdown:Kod nas komsija ima bernadinca zove se mrva passssss doseze visinu svog boksa passs je ogromann nikada ga neizvode zamene je to mucenje ja imam haskija zove se angije ima 7 mjeseci i setam redovno al djaba ona bi uvjek vise hehe lol a gledala sam na jednom forumu prodaju lafo orginal stenad haskija nelice kerovi nikako
 
Moj prvi pas je bila kokerka, u rodovniku Ledi Laura, al' ko bi je tako dozivao u parkicu? Dobila je ime Zivkica i samo se ona odzivala kad bismo je zvali:D

Posle sam imala kokera koji se zvao Bingo, a to je zato sto ga je muz doneo pod jaknom kao poklon za nas ukucane i ja sam uzviknula "bingo" kao znak za dobitak, srecu! I on ostade Bingo!

A sad imam devojcicu lepoticu imenom Zone:heart: Zar nije divno, niko sa tim imenom nema u nasem kraju, ni devojke ni kuce:D
 
Neka nasa ljudska imena stvarno nisu za pse, dok sa druge strane mogu da budu bas simpaticna i da odlicno idu uz psa. Pas moje drugarice se zove Ceda, ja mu tepam Cedica, i to mi nikada nije bilo problem da prihvatim. Suprotno tome ima jedna kerusa koja je izgleda neka mesavina pita, tigrasto crna sa izrazito zutim ocima i nabijena, a zena koja brine o njoj joj je dala ime Ana :confused::confused:
U principu ljudska imena se i daju psima (osim kad nazoves psa Maza, Lunja, Klempa..itd), samo sto su uglavnom strana pa se onda i ne primeti da pas ima ljudsko ime.
U mojoj okolini ima Amos, Archi, Megi, Riki, Aldo...i moj pas se zove Tedi, sto je nadimak od Teodor, iako sam ga ja nazvala tako zbog engleskog naziva za plisanog medu - teddy bear.

Pa dobro Ceda je bas ime za kera mora se priznati ali Ana nikako :D
 

Back
Top