"Imamo novca, ali se mučimo sa ljudima" Vučić o uvođenju obaveznog vojnog roka: Bez vojske ste ništa, zgazili bi nas

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.546

"IMAMO NOVCA, ALI SE MUČIMO SA LJUDIMA" Vučić o uvođenju obaveznog vojnog roka: Bez vojske ste ništa, ZGAZILI BI NAS​

Kada vam je vojska u teškom stanju, nikada to ne govorite kao neko ko se predstavlja da je nepristrasan, kaže predsednik Srbije Aleksandar Vučić.



FOTO: TV PINK / SCREENSHOT
Vučić kaže da smo tenkovska velesila, ali da nemamo dovoljno ljudi u vojsci
- Ogroman je napredak Vojske Srbije - rekao je on.


Kako je rekao, "izgradićemo sopstvenu proizvodnju "komarca", to je naš dron.
- Imamo novca, samo je pitanje imamo li ljude, i tu se mučimo - rekao je on, dodavši da će se raditi i na "osici".
Kako je rekao, "mi smo tenkovska velesila".
- Ali, nemamo dovoljno ljudi, ja to ne krijem - kaže.

"Kad je kriza, oni napuste vojsku"​


Kako navodi, svaki put kada je neka kriza na jugu Srbije, "njih tri posto se skine", odnosno napusti vojsku.
- Čim je kriza, oni odlaze - ističe, i dodaje da "neće ljudi više da rade rizične poslove".


Govoreći o uvođenju obaveznog vojnog roka, Vučić kaže da će prvo sačekati mišljenje svog kabineta.
- Moramo da vidimo koliko će da traje, da li će da odlaze vikendom kući... - rekao je on.
Ističe, "bez vojske ste ništa".
- Zgazili bi nas kao muvu, kao komarca - rekao je on.

"Neće ljudi više da rade rizične poslove"​

Kako je rekao. svih 100 odsto ljudi su se javili da čuvaju naš narod na KiM, ali nama nedostaje ljudi, nedostaje posada.
- Sad ćemo da imamo 40 "Pasarsa". Strašno moćna, a jeftina mašina. Ko će da nam budu posade za "Lazare", ko će da vozi "Miloša"? Neće ljudi više da rade rizične poslove, svuda u Evropi i svetu. To nije izađete i prošetate haljinu, suknju. Cela Zapadna Evropa ima problem s tim, svi hoće da žive lepo, a da niko ništa ne rizikuje. Hoćete da imamo vojsku ili nećete? Da povećamo platu? Koliko? Onda da kažete "što nastavnik nema 10.000 evra platu"? S pravom - navodi Vučić.

.
Predsednik Srbije dodaje da "strašno pokvaren čovek može da poredi vojsku danas i pre 15 godina".
- Moramo da pripremimo kasarne, da vidimo da li će to da traje i koliko. Da vidimo da ljudi za vikend idu kući, ili radnim danima posle pet-šest popodne, da imaju telefone na tom mestu, morate da upodobite novom dobu, ali prosto - hoćete da imate vojsku ili ne? Ako nećete, nema problema, vratite Ponoša i njih - rekao je Vučić.

"Teško je reći ko je snažniji Hrvatska ili mi"​

Kaže da smo danas tenkovska velesila, ali da nemamo dovoljno ljudi u Vojsci Srbije.
- Kada vam je vojska u teškom stanju, možete kao političar opozicioni, ali ne kao nepristrasan političar da govorite... Slušao sam šta kažu o hrvatskom vazduhoplovstvu da je najjače u ovom delu. Jeste ako ide putem preko Crne Gore i Albanije, a zaobilazi Srbiju, pošto hrvatsko nije ni blizu srpskog vazduhoplovstva. Nama je mnogo teško da uvezemo bilo šta. Oni će tada da imaju de fakto 12 aparata, polovnih ali modernih. Ko je tu snažniji, nije lako reći - poručuje Vučić.
Predsednik ocenjuje da "Hrvatska ima veoma snažnu vojsku, ali mi smo u fazi nabavke novih 12 modernijih aparata".
- Tako da ćemo svakako biti posle Rumunije i Mađarske najznačajnija sila, ne računajući Grčku koja je izuzetno snažna sila po pitanju ratnog vazduhoplovstva. Ogroman je napredak srpske vojske. Danas imamo pancire, FK3, uzimamo i neke nove sisteme za protivvazduhoplovnu odbranu. Izgradićemo sopstvenu proizvodnju komarca naš važan vojni dron, to je dron kamikaza - navodi Vučić.

"Mi smo tenkovska velesila, ali nemamo dovoljno ljudi"​

Kako kaže, mi smo do sada probali u Nikincima da radimo to sa glavom 64mm to je zolja, jednokratni bacači raketa za uništenje protivoklopnih vozila, zamenićemo glavu i napraviti da to bude originalna proizvodnja da bi mogla da služi za uništavanje i pešadijskih jedinica.
- Imamo novca, samo je pitanje imamo li ljudi. Mi smo danas tenkovska velesila, imamo ogroman broj tenkova. Ali je problem u tome što nemamo dovoljno ljudi. Ne može celu zemlju da nam brani jug Srbije. Vojvodina i Beograd, imamo katastrofalan problem tu - ističe Vučić.

.
Danas imamo 10 bombardera, pričamo o lovcima, obnovljene galebe, četvorke i laste, navodi predsednik.
- Mnogo se toga promenilo, imamo 10 puta više helikoptera nego što smo imali, ne, 11 puta više i još nam stiže 12 helikoptera. I sve smo ih do zuba naoružali. O kakvom vi poređenju govorite. Pogledajte kako nam izgleda vojnik danas, kako je izgledao tada. Kakva mu je plata danas, kakvu uniformu ima danas. Ali, potrebna nam je snažnija vojska - poručuje Vučić.

"U decembru smo imali 14.000 vojnika"​

Kako kaže, mi smo u decembru imali 14.000 vojnika, ali nismo spuštali složene borbene sisteme.
- Prvi put smo ih spustili, znali smo da su naoružani barjaktarima. Kada su to videli nastala je panika i dreka "jao evo Srbija se sprema za ne znam šta". Bez vojske ste niko i ništa, zgazili bi nas kao muvu, komarca, bubašvabu. Ja znam kakva su svetska kretanja. Manite se onih koji daju, poklanjaju. Ovo neće da traje ni tri meseca ni sto dana, koga to briga, kome da se pravdam. Moje je da objasnim ljudima šta to Srbija dobija - priča Vučić.
Predsednik naglašava da hoće da ima punu kasarnu u Negotinu.
- Da podignemo zapad Srbije, Podrinje, Sombor. Te pogranične delove da podignemo iz kojih se ljudi iseljavaju. Kad idete ka jugu nemate kasarnu danas. Ili ćemo da imamo armiju, ili da je nemamo. Da imamo suverenitet, vojnu neutralnost, a ako hoćete u NATO, onda nema potrebe za tim. Biću uvek za vojnu neutralnost i da sami čuvamo svoju zemlju i nebo. Danas imamo najveće devizne rezerve. 15 milijardi evra su nam veće devizne rezerve - rekao je Vučić.

https://www.blic.rs/vesti/politika/vucic-o-uvodenju-obaveznog-vojnog-roka/blmb1ek

Вучић је практично рекао ''пошто нећете у НАТО, онда ми морамо да се наоружавамо, опет корупција, сумњиве куповине, муљање, морамо да плаћамо ''суверенитет'' и војну неутралност''.

Вучић глуми неки суверенитет, а сви знамо да то постоји само у напредњачким главама, као и војна неутралност. Што није рекао да је потписао три споразума са НАТОом, које Тадић није ни погледао и да смо сада само неформални чланови НАТО.
Као и са Косовом, нисмо признали ништа, а признали смо суштински све.

А пазите ову небулозу
Kako je rekao, "izgradićemo sopstvenu proizvodnju "komarca", to je naš dron.
Па затим додао
- Zgazili bi nas kao muvu, kao komarca - rekao je on.

Да ли он чује себе шта говори ????
 
Neutralnost se ne ostvaruje proglašavanjem.
Neutralan postaješ:
- ili kad sile oko tebe priznaju tvoju neutralnost (Švajcarska)
- ili kad si dovoljno jak da neutralnost održiš (Turska u vremee WW2)

Srbija nema ništa od toga.
Srbija se nalazi u okruženju NATO-a.
Srbija nema drugi izbor i bolji interes, nego da postane članica EU i NATO.
 
Neutralnost se ne ostvaruje proglašavanjem.
Neutralan postaješ:
- ili kad sile oko tebe priznaju tvoju neutralnost (Švajcarska)
- ili kad si dovoljno jak da neutralnost održiš (Turska u vremee WW2)

Srbija nema ništa od toga.
Srbija se nalazi u okruženju NATO-a.
Srbija nema drugi izbor i bolji interes, nego da postane članica EU i NATO.

Da to glasaci AV-a znaju ne bi glasali za sendvic.
 
tenkovska velesila sa 200 tenkova M84 starih 40 godina....i nekoliko T72 koje su nam poklonili Rusi
ali dobro bar je konačno priznao da ne da nam vojska nije nikad jača nego da imamo premalo vojnika za odbranu zemlje
Da to glasaci AV-a znaju ne bi glasali za sendvic.
Па он између редова кува НАТО жабу за своје сенвичаре.

Сад ће крезуби сендвичари да скоче у фазону ''само ви крадите и даље, битно је да нисмо у НАТОу'', а ови једва чекају да имај нови извор корупцијских афера и да пуне џепове ... јер народ је тако хтео.
 
Netacno. Mi nikada nismo bili u franackom carstvu i nikada necemo ni biti. Mi smo uvjek posebno carstvo.
Посебно под Османлијама, посебно под Аустроугарима, посебно у западним вештачким творевинама краљевина СХС, краљевина Југославија, СФРЈ...
 
Посебно под Османлијама, посебно под Аустроугарима, посебно у западним вештачким творевинама краљевина СХС, краљевина Југославија, СФРЈ...
I uvek smo nadrljali a Sisti nas gura u nato.
 
tenkovska velesila sa 200 tenkova M84 starih 40 godina....i nekoliko T72 koje su nam poklonili Rusi
ali dobro bar je konačno priznao da ne da nam vojska nije nikad jača nego da imamo premalo vojnika za odbranu zemlje
U Ukrajini a bogami i Izraelu sada smo videli da i ruski i zapadni moderni tenkovi lete lagano u vazduh u susretu sa svakim prosečnim AT sistemom, tj da qrcu ne vredi broj tenkova. Naročito t-72 i m-84 što se i 91' znalo. Za one koji su zaboravili, Kosovo je pored bajraktara iz Turske dobilo i javeline iz UK.
Sve u svemu nemaš ništa, sem rashodovanih helikoptera sa Kipra i Mig-ove iz Rusije za koje ćeš **** moj dobiti rezevne delove narednih barem deset godina.

I onda dolazimo do suštine priče a to je da ljudi napuštaju VS uveliko, ne zbog nekakvih kriza na Kosovu za koje svi znamo da su u službi medijskog spina, nego zbog niskih plata i loših uslova.
I opet dolazimo do onoga što smo rekli u nekoj od tema, regruti im bukvalno trebaju da odrade fizikaliju jer plaćena vojska neće. Što će brzo u praksi imati efekat da naložena dečurlija shvati da to nije kanter nego da će metla i džoger da im budu osnovno sredstvo obuke a iskompleksirani vodnici koji zarade manje mesečno od čistačice u bg tržnom centru pokušati da nemetnu autoritet. Ima da im opadne "patriotizam" međ balavurdijim dok si rekao keks,
Inače ko je bio u vojsci zna kolike su šanse da obučiš posadu tenka za 4 meseca, uz osnovnu obuku pride.
Sve je ad hok u ovoj vlasti, samo trenutak je bitan ništa dugoročno nemaju u viziji osim kako da ojade budžet za EXPO 27'. To je ultimate heist i poslednji quest da se obrne igrica.
 
Poslednja izmena:
Daj bože da je ovo navlakuša tipa

"Pa kad nećete vojni rok onda moramo u NATO"

sve ostalo je toliko imbecilno da ne treba ni komentarisati
Za 4 meseca ćeš obučiti posadu tenka, ha, ha, ha

A to što će nas vojni rok sprečiti da nas ne zgaze višestruko jači od nas je tek kretenizam za Riplija
Eto Ukrajini spasio, kad bi se zezali.
 
Neutralnost se ne ostvaruje proglašavanjem.
Neutralan postaješ:
- ili kad sile oko tebe priznaju tvoju neutralnost (Švajcarska)
- ili kad si dovoljno jak da neutralnost održiš (Turska u vremee WW2)

Srbija nema ništa od toga.
Srbija se nalazi u okruženju NATO-a.
Srbija nema drugi izbor i bolji interes, nego da postane članica EU i NATO.
Severna Makedonija - sjebana
CG - sjebana
BiH - sjebana
Hrvatska - sjebana...

ali postoji jedno malo selo koje se opire i EU i NATO
go-n3io6_400x400.jpg
 
Ima armiju sendvičara, koristoljubivih, poltrona, navijača, nek obuči njih da voze tenkove i ratuju.
Meni je ovo društvo odavno postalo toliko debilno da nemam nameru nikoga da branim niti želim. Na svakom koraku ratovi, ubistva, destrukcije, robovanje sistemu, laži, prevare koje se vekovima vrte u krug i iznova plasiraju.
Mediji truju svaku istinu, dobrotu, lepotu življenja, za nečije bolesne ciljeve.
Ovaj nas laže zadnjih 15 godina, žešća psihijatrija koja prolazi kod zaostalog naroda.
Tu nije u pitanju samo odsustvo inteligencije, već odsustvo čovečnosti, duha, dobrote.
Ljudi su se pretvorili u zombije, a za to nema leka.
 
ebi ga...ja sa 18g, otisao u JNA...artiljerija
А јбг, такво време било, ко те пита оћеш нећеш. Једина добра ствар верујем што упознаш нове другаре са свих страна.
 

Back
Top