Ima li iceg loseg u lez ljubavi sestri bliznakinja?

Tuzni_patak:
Dakle , nikako neko , bar neko da kaže šta je to loše u incestu dve sestre bliznakinje.
Zašto je to manje loše od incesta brata i sestre i gde je tu incest otac/majka - sin/kćer....

Sve sam puritanac do puritanca. Pa kad je nešto odvratno i loše , ja imam argumente koji to podržavaju , ne "zgražavam se" samo tako , a zbog čega, "pa neshvatljivo je što to pitaš"......

Dakle da čujem šta je to odvratno , loše , nenormalno , neizrecivo u svim odnosima koji su pomenuti u ovoj temi.


ja polazim od toga da je incest- incest!ne pravim razliku izmedju incesta sestre bliznakinje, brata i sestre itd.
I ja bih se slozila sa vecinom ovde, mene zgrazava pomisao incesta bas zato sto ne odgovara mojim (licnim) moralnim normama.
Ljubav prema sestri/ bratu je ljubav koju vecina nas realno oseca, dozivljava...ta ljubav iskljucuje osecaj koji bi navodio nekoga na stupanje u seksualne odnose. Ako se pak neko pojavi ko takvu konstelaciju pretstavi onda se automatski, poput nekog mehanizma odbrane, kod citalaca javlja osecaj grosote, besa, gadjenja jer se postojece norme (licne i u ovom slucaju drustvene) dovode u pitanje....
 
Romansa:
Nisam mislila da su norme pogresne,ali mislim da se sve mora podvrgnuti sumnji i dovesti u pitanje.U svakom umu pojedinacno.Tek zakljucci do kojih tako dodjemo,imaju pravu vrednost,sve drugo je naucena lekcija iz lepog ponasanja.
Ne izmisljaj rupu na saksiji. To sto si citirala je tacno. Ne zloupotrebljavaj tudje reci izvadjene iz konteksta i ne shvataj ih bukvalno. Uman covek je onaj koji koristi znanje i ima razloga za OPRAVDANU sumnju na osnovu argumenata, a ne onaj koji je bezobrazan i uobrazen pa misli da moze da sumnja u sve bez ikakvog opravdanja.Takva vrsta umne gimnastike mora da ima konstruktivan razultat,a sumnja radi sumnje to nema.
 
Pa verovatno je Patak postavio pitanje sa tim ciljem- svako da se zapita i preispita...ali ko to vec rado radi (na osnovu pitanja a ne jakih (protiv)argumenata)..a kamoli na temi koja zahteva dovodjenje u pitanje vekovima ustanjena moralna nacela, nesto sto je u porodici, familiji, citavom drustvu propagirano i priznato....
Incest je tema koja nikoga ne ostavlja ravnodusnim- ili prihvatas tj. ne osudjujes ili ne...ako da zasto? imali jednog dobrog argument???ako nema (a do sada ni jedan nisam cula) onda si protiv! A argumenti za ono protiv ti i nisu potrebni, dovoljno je ono " nemormalno je jer je neprirodno" posto argumenata za nema...
 
Romansa:
Vi cini mi se,ne razumete bas najbolje sam pojam slobode,sirove,opasne...Ili je se plasite.
Sad moram da idem,a rado bih ostala.
Hvala na netrpeljivosti.


Idi bavi se npr. padobranstvom, ako zelish da osetish adrenalin, slobodu, sirovu, opasnu.... :roll:
Ali meni se cini da si ti previshe krhka da bi tako neshto zaista imala hrabrosti da uchinish Mnogo je lakshe trabunjati o liberalizmu ...
 
Romansa:
Hvala,ovo je deseto vredjanje veceras...

Nemoj misliti da cu nasesti na tvoju igru napdacha i jadne zrtve. To radish od kako si doshla ovde. Ne pozivaj se na kulturu kad nemash vishe nishta da kazesh u odbranu svoje teme. Pricala si o vitezovima kad si doshla, pa kakva si ti to devojka za jednog viteza koja ne moze cak da prihvati da nije u pravu (poraz) ?
Bila sam vrlo kulturna, i kad mi se neshto nije svidelo , zaobilazila sam te. Prethodni post nije surovo vredjanje, vec cinjenica. Tebi treba par "shamara" da se osvestish ...u kakvom svetu zivish...kakav sistem vrednosti je normalan itd....
 
Drass:
Zbog takvih kao sto si ti koji nikad ne bi osudjivali i nastaju ovakve rasprave i siri se zaraza.
Ili si za ili protiv. Vi ste malo pobrkali pojmove. To nije demokratija! Ajde sad nemojte da osudite incest vec "ostavite reakciju u sebi" i za desetak godina ce ta pojava zadobiti ozbiljne razmere. Drustvena patologija se mora suzbijati, granice moraju postojati. Nemoj me shvatiti pogresno ali cutanje i NE OSUDJIVANJE je PRIHVATANJE i sto je najgore utice da i drugi prihvate! Kao sto neko rece, o cemu cemo sutra raspravljati, o prihvatanju nekrofilije i taslacenja zivotinja!

Jao, stvarno- jedan homoseksualac se skoro jadao na F. i reko da godinama nije osudjivao i da je imao razumevanja za sve homoseksualce ovog sveta, a nikad mu nije padalo na pamet da bi mu se dopala osoba istog pola- taman posla..i, nastavlja on, jednoga dana- tras!..iz cista takvog mira ode u homoseksualce.. :roll: ..strasno kako nevin narod strada..sad se sekira da nece to zarazno da deluje na sve u njegovoj okolini- naime, primetio je da dzukac iz komsiluka cudno merka njegovog terijera..Ma, treba pobiti sve koji ne osudjuju homoseksualizam, i gotova stvar..
 
*Marina*:
Bravo Drass!
To se desava kad dete dobije igracku. Za neke je ocigledno demokratija biti okruzen pedofilima, tranvestitima, narkomanima, nekrofilima... i svima njima treba dati potpunu slobodu i prava. A onda se jedno jutro probudis i shvatiti da si "u manjini" i da sad TI moras da se boris za svoja prava. Usput otkrijes da ti je decko *eder, da "bolujes od nesvakidasnje bakterije", da te mladji brat "cudno odmerava" "svojim crvenim ocima i rasirenim zenicama". Izvinjavam se znam da je neumesno al je ocigledno neophodno!
Ne treba se suzdrzavati, vec zaustaviti sirenje patologije, povratiti poremecene vrednosti, obuzdati deciju mastu. Al sta cemo sa ljudskom gluposti? :lol:

E,vala, ovi homofobicni svud vide opasnost :lol:

Ljudska glupost je neogranicena, tako da ne moras da lupas jos i oko toga svoju pametnu, hetero - glavicu..
I, da- ljudi, stvarno nema smisla "suzdrzavati se ", posle ovakvih postova ;)..
 
Cupavka:
Jao, stvarno- jedan homoseksualac se skoro jadao na F. i reko da godinama nije osudjivao i da je imao razumevanja za sve homoseksualce ovog sveta, a nikad mu nije padalo na pamet da bi mu se dopala osoba istog pola- taman posla..i, nastavlja on, jednoga dana- tras!..iz cista takvog mira ode u homoseksualce.. :roll: ..strasno kako nevin narod strada..sad se sekira da nece to zarazno da deluje na sve u njegovoj okolini- naime, primetio je da dzukac iz komsiluka cudno merka njegovog terijera..Ma, treba pobiti sve koji ne osudjuju homoseksualizam, i gotova stvar..

Pricamo o INCESTU! Malo si pomesala pojmove! Nemoj da mi izvrces reci i vadis ih iz konteksta, u ostalom cemu ironija?! :roll:
 
Mina M.:
A zasto da se dovode u pitanje kada nema argumenata koji bi potvrdili da su vladajuce norme pogresne? ili ima li iceg dobrog u lez ljubavi sestri bliznakinji?

pa verovatno ima čim takve stvari postoje.(ispravite me ako nisam u pravu).
a tih granica i normi što se tiče,to je po meni najgluplja stvar.mislim ako je tebi dobro,a ne škodi drugima onda je to normalno.
 
Mina M.:
A zasto da se dovode u pitanje kada nema argumenata koji bi potvrdili da su vladajuce norme pogresne? ili ima li iceg dobrog u lez ljubavi sestri bliznakinji?

Užasno se pokazala forumska zajednica na ovom pitanju.Pokazala je da je članstvo ovog foruma u većini seljaštvo , čak iako živi u najboljim stanovima, sa najboljim kolima i najvećim platama, ide na najbolje izložbe, ali intelektualci nikada neće biti....

Kada deca odrastaju ona uvek pitaju zašto.....Ovde je bilo milion odgovora , o tome ne treba pričati, pa ako ne znaš, nema tu pomoći....
Dobro vaspitanje se brani jasnim odgovorima, stavovima.Zdrav odnos se gradi , a ne prelazeći preko nezdravog....kao kroz livadu , a da ponekad ne skrenemo sa staze....

Zato je pitanje zdravo kao i svako drugo, a odgovor je ono što treba da pokaže da ste vi ovde zdrave ličnost , a ne debili i seljaci koji sve prihvataju i objašnjavaju dogmatski ili iz "priručnika za visoku elitu".
 
Drass:
Vrsenje incesta moze biti dobro jedino onome ko nema ni malo morala i savesti.
A ako ima, mislis da taj cin ne bi uticao i stetio i njemu samom a kamoli drugima?
Po tvojoj logici bi i narkomanija bila normalna. Njemu je dobro a nesteti drugima...

Ovo je zajebano....postaviti incest kao moralno pitanje , je loše jer ima mnogo što je po novom moralu ok , a po starom loše. Ne vidim kako će mlada osoba da baš jednostavno razoluči te dve stvari, dogme od stvarno loših stvari.....Ono jeste i moralno pitanje, ali tek u neznanju stvarnih posledica koje ima.....a uvek je bolje znati stvarno šta se dešava, a ne nije dobro jer pera i laza i vesna to ne rade.....I onda naidje *** film i mlada osoba vidi da pera mika vesna ljubica dragana rade to.....
 
Današnja situacija je slabljenje porodice, porodičnih odnosa (nešto zbog manje zajedničkog vremena, obrazovanja, situacije) i porodičnog vaspitanja, a i nivoa vaspitanja roditelja (primer je i forum ovde).

U takvoj situaciji ne možete se osloniti na postojanje jakih porodičnih veza koje će stalno jačati porodičnu ljubav i vezanost i na taj način javljati se kao paritet nekim drugim afinitetima koji mogu da postoje medju istim ili različitim polovima....

Zato još uvek postavljam pitanje :
Ako mislite da je incest loš , zašto je loš?
Ako mislite da je incest dve bliznakinje gori , bolji ili isti kao incest sestre i brata, zašto?
Ako mislite da je incest izmedju dece gori, bolji ili isti kao incest izmedju roditelja i dece, zašto?

Ovo nije vaspitavanje male dece koja razmišljaju o tome da učine to , već vas koji ćete imati ili imate malu decu i ne pada vam na pamet da vaša deca razmišljaju o tome.....
 
Vec poznati razlozi - potomstvo, shta se pravish, lepo reko po posledicama, ne sushtinski
Pa znachi bila sam u pravu kada sam u pozadini teme videla cilj da pokazesh izostanak intelekta kod forumashke populacije i ne znam josh chega. I to nije jedini cilj, vec i vaspitni. Bezobrazan si. Mogao bi sad da dash odgovor na svoje pitanje, da opravdash tron na koji si se postavio.
 
Tuzni_patak:
Ovo je zajebano....postaviti incest kao moralno pitanje , je loše jer ima mnogo što je po novom moralu ok , a po starom loše. Ne vidim kako će mlada osoba da baš jednostavno razoluči te dve stvari, dogme od stvarno loših stvari.....Ono jeste i moralno pitanje, ali tek u neznanju stvarnih posledica koje ima.....a uvek je bolje znati stvarno šta se dešava, a ne nije dobro jer pera i laza i vesna to ne rade.....I onda naidje *** film i mlada osoba vidi da pera mika vesna ljubica dragana rade to.....

A za tebe incest nije pitanje morala? Vec sam pitao da li su po vama moralne norme manje vazne od pravnih? Pa pravne norme upravo i nastaju kao posledica onoga sto se smatra nemoralnim. Kad se neki cin odredi kao nemoralan on se sankcionise.
Incest nije neka avangardna ideja kao sto je ti predstavljas. To je jedan od najstarijih ljudskih tabua koji se preispitivao vekovima. Da li ti uopste shvatas posledice prihvatanja incesta?
 

Back
Top