ima li hopera????

Dobro je da je neko spomenuo radikale da ja ne moram. Zbog svih Exitomrzaca bih voleo da Exit-a bude i narednih godina. Slucajno sam prosao pored Balkan stage kad su svirali Kud Idijoti i bilo je poprilicno prazno(ako je bilo vise od 1000 ljudi). Na sve sto sam hteo da odem, a uglavnom sam isao na Main stage, Progressive i Dj stage pocinjalo je na vreme uz minimalna zakasnjenja. Exit 2002 je licio na vasar sa sve pljeskavicama i ostalim mirisa, tako da dobro je da su to ukinuli. WC, bele boje i od plastike kakvih ima i na stranim festivalima, ali i duz autoputeva po inostranstvu, bio je kod Progressive Dj stage. Jeste da se u pet ujutro gazilo po praznim casama, ali su bile plasticne. Pa ipak kad bi uvece ponovo dosao bilo bi sve cisto. WC kod Main stage je crna rupa EXIT-a od 2001. god, tako da su na tome morali da porade.

Ko ne zna za sada su potvrdjeni dolasci sledecih izvodjaca:
1.7 - Massive Attack, Goldfrapp, Adam Freeland (Dj)
2.7 - Neneh Cherry, Senor Coconut
3.7 - Cypress Hill
4.7 - Iggy Pop

Ah da, pare koje izdvaja grad su svake godine sve manje, a ove jedva da mogu da pokriju troskove dovodjenja Iggy Pop-a. Da su neki krali, krali to ne kazem. Karte ce kostati oko 30 eura.
 
Zadovoljstvo mi je da obavestim sve obožavaoce da legendarni UK bend GARBAGE privodi kraju snimanje svog 4. po redu albuma koji će ugledati svetlo dana krajem ovog leta.Za njega Shirley tvrdi da će biti povratak izvornom Garbage zvuku!Prethodno će,u junu mesecu izaći singl koji je bend snimio sa Marilyn Manson-om..Uživajte.... 8)
 
Nisu mi jasni ovi nepotpisani likovi.
Cinjenica je da NISTA bolje od Exita u ovoj zemlji NEMA, kad su koncerti i slicne stvari u pitanju. Nema i NE MOZE ni da bude (pa se vi pitajte zasto).
Takodje mi nije jasno da neko prizeljukje da Exita vise ne bude samo zato sto se njemu nije dopalo. OK, nije ti se svidelo- ostani kod kuce i ustedi kintu (za onaj smesni Koncert Godine, ako hoces), a ljudi kojima se dopada ce da dolaze.
Da ne raspravljam o svim onim stavkama posebno (cistoca, satnica, cena, odabir grupa...), postoji nesto sto se zove zakon trzista. Dok je dobro- postojace. Na Exit iz godine u godinu dolazi sve vise ljudi i to je jedini parametar kvaliteta festivala.
 
Colonia je najbolja trenutno aktivna grupa sa ovih prostora,a novi album je bolji nego ikad."Oči boje meda" je po meni ipak naj pesma na albumu.Oni koji imaju problem sa time što su oni Hrvati...neka nastave da se grizu,ko ih je8e.
 
RARE SU SU BUDJAVE USIRELE PI...TINE, HOMICI I NARKOMANCINEONOM STO PEVA BI STAVI KITU U SHRAFSHTRUNG,A ONDA BI MU SE ISPISHO PO FACI,MAMICU MU METILJAVU,MORE NABIJEM VAS SVE NA TUKI KOJI SLUSATE OVE VASLJIVE NEOPRANE P...TINE
 
Bleak WinterFullMoon:
huh.pa ajde da vidimo
Ti uzmi da sviras gitaru,a ja cu da sampleujem pa cemo da vidimo ko ce vishe da nauchi.Ja cu za mesec dana nauciti sve sto ti znas o pravljenju techno-a,a ti neces nauciti ni pola onoga sto ja znam sa gitarom za 2 godine.Samouk kao ja naravno.
Oces da se kladimo?

Nije 4a da nauchim da sviram gitaru. Ja sviranje gitare pre svega smatram ve$tinom! Isto kao $to je ve$tina biti dobar kovach, grnchar, moler, pekar until do apotekar :) Cenim to umece, ali postoje milioni vas koji odlichno sviraju gitaru, a znamo da ne postoji milion dobrih pesama. O tome se radi. Nedju da fizikalishem, xotju da stvorim ne$to novo i originalno, da sluzhi za zabavu narodnih masa :D ((c)Pu$ic.A.) :) Ja sam pre svega stvoritelj, napravitelj, komponujem i koristim kompjuter za prljav posao (koristio bih i crnce, ali nemam para da ih platim :) ) So.... da ne odlutamo sa teme. Texno ostaje nepreyebiw za ispoljavanje/pojachavanje pozitivnih stanja svesti. Takodje slu$am i sve ostale vrste muzike i ne diskrimini$em ni jednu. Svaka ima ne$to svoje. Turbo folk SUX, ali od toga se ne moze pobeci jer svi idemo na svadbe, ispracaje, putujemo javnim prevozom i usput hteli ili ne slu$amo CPAHbA (zaboravio sam da se prijavim kod pisanja pro$lke poruGe :) ) Zato ne blatite teXno jer na najjacheg ste udarili :D xe xe xe
 
Ma!
DJ=Disk Jockey, i taj izraz je nastao u vreme kad su DJevi pustali muziku! I njihov posao je da pustaju muziku, a verjte mi i slozicete se treba to znati i te kako! Treba osetiti puls publike, sta masa trenutno oce, ne preterati, ne razocarati i sl. Tako je i u technou!
Druga prica su oni koji komponuju techno (uopste im nije lako, znam jer se ja vec dugo mucim da dobijem nesto na visokom nivou). Mada misim da su najveci majstori oni koji uzivo "komponuju", uz pomoc gramofona, samplova, sintisajzera, MIDI kontrolera i sl...
 
Postoji li muzicka tolerancija? Ljudi sta vam je ! Ako volite jednu vrstu muzike morate li da
mrzite drugu muziku ili predstavnika te muzike. Evo postavicu se potpuno neutralno. Pitacu vas sve i ROKERE i FOLKERE i NARODNJAKE i REPERE! Da li vi volite muziku? Ako
je volite onda ne mozete mrzeti ni jedan njen pravac! Mozete samo nesto voleti vise, a nesto manje! Boze , zar smo toliko bolesna NACIJA da mrzimo necije INTELEKTUALNO STVARALASTVO. STRASNO! Molim vas da prokomentarisete ovo. Mozete li da budete
ROKER a da ne mrzite NARODNJAKE? Mozete li da budete NARODNJAK a da ne mrzite
HIP-HOP i mozete li biti REPER a da ne mrzite ROK i SL. ? Molim KOMENTAR!
 
Ne mogu da volim muziku a da ne mrzim narodnjake. Jednostavno to je jace od mene. I ne samo njih, mrzim i sve one koji ih slusaju. Ustvari kad malo bolje razmislim vise mrzim one koji slusaju narodnjake nego one koji ih stvaraju. Isprani mozgovi.

ps. narodnjaci - intelektualno stvaralastvo!!!!???? (hahahahahahaha)
 
Anonymous:
Ne mogu da volim muziku a da ne mrzim narodnjake. Jednostavno to je jace od mene. I ne samo njih, mrzim i sve one koji ih slusaju. Ustvari kad malo bolje razmislim vise mrzim one koji slusaju narodnjake nego one koji ih stvaraju. Isprani mozgovi.

ps. narodnjaci - intelektualno stvaralastvo!!!!???? (hahahahahahaha)
Ko god da je ovo rekao uzeo mi je rec iz usta. Na stranu to sto su narodnjaci prava napast za usi, njihovi textovi su ziva glupost. Iskreno receno, uglavnom mi polazi za rukom da ih ne cujem, ali postoje neke zurke na kojima samo narodnjake i pustaju, a onda mi ne ostaje nista drugo nego da slusam te apsolutno nebulozne i smesne textove i da im se smejem. Takodje, postoji jedna stvar koja je dobra kod narodnjaka-prosecna osoba shvati koliko je zapravo pametna. Dakle, narodnjaci su dobri samo za jedno-da nama koji ih ne slusamo podignu nivo samopostovanja. A sto se tice freak-ova koji ih slusaju, ne sporim da i medju njima ima ok ljudi, ali su oni krajnje retki i najcesce ipak imaju neku mentalnu falinku. :twisted:
 
. . .:
Ovo sam napisao letos i ponovicu

Nadajmo se da ce exit 03 biti poslednji da ce od sad grad opet da daje pare za Koncert Godine, Zmajeve Decije Igre i sl. manifestacije. Ideja exit-a je lepa ali je krajnje SKRNAVO ono sto rade organizatori. Prvo su najavljivali Apocalyptica-u, a onda kao nisu uspeli da je dovedu jer su slovenci dali vise para. Pa za jedan takav festival, jer sam organizator kaze da je ultra mega velik, treba da se zna bar mesec dana unapred SIGURNO ko ce da svira i sl. Bendovi koji su svirali na Future stageu smeju da otkazu i sl. ali da organizator dozvoli da jedno od najvecih imena festivala nedodje to je SRAMOTA!!! Jos jedna JAKO BITNA I JAKO VELIKA STVAR je ta sto se kasnilo sa pojedinim, da nekazem svim, bendovima i sto se cesto menjala sema programa. Organizator ocigledno nije izvukao nikakvu pouku iz prethodnih godinna po tom pitanju nego je i dalje posteno kasnio. Nimalo nisu imali razumevanja prema ljudima koji su dosli sa strane pa su nekad morali da odu ranije da bi stigli na neki bus, a bend koji je najavljivan nisu gledali jer je sve kasnilo. Naravno i prvi dan si mogao da se ispalis (kao ja npr. dosao sam u na pocetak festivala jer sam znao da je organizator degen pa me nebi cudilo da je KUD Idijote stavio prve da svira pa da nepropustim jedini bend zbog kojeg sam u opste i kupovao kartu, a oni przili u dva ujutro) i da dodjes kasnije i da proustis ono sto hoces da vidis jer organizator cuva tajnu kada ko nastupa. A tu tajnu verovatno cuva jer i sam nezna kome kada koji termin da da. Takodje, kad smo kod satnice, nije lose da se spomene i kako je ona rasporedjena. Najcesce neki sugavi izvodjaci dobijaju lepo vreme za izvodjenje svoje muzike (oko 22h npr.), a istovremeno na njihovim stageom nema nikog, jedino oni koju su slucajni prolaznici, a neki drugi bendovi dobiju krajnje opicena vremena (oko 18h) i na njima bude puno. Takodje neko je i dotakao temu samih izvodjaca istina je da nema dobrih i da se pare bacaju dzabe npr. ove godine bi bilo daleko bolje da su od rock-a dovedeni Psihomodo Pop, Hladno Pivo i drugi umesto nekih drugih koji kad su svirali jedinu publiku koju su imali su bili tonci i slucajni prolaznici. Mislim na one tzv. wrold izvodjace kojima puknu neku kintu da sviraju, a za te pare su mogli da dovedu nekog ko ce zaista i da napuni taj stage ili da onima koji to zasluzuju daju bolji stage, a onima koje nezasluzuju gori. Konkretno vecina bendova koja je svirala na Future stageu mogla je da svira umesto nekih na Balcan i obrnuto (isto vazi i za Main stage). A sto se tice DJ-eva i elekteronske muzike to necu da komentarisem jer tu vrstu muzike ne slusam i ne razumem se u nju. Ali cinjenica je da ta DJ stageu bilo rulje. . . A zasto su bili to je njihova stvar.
Zatim tu je standardan problem WC-a. Onaj kod Blakan stagea redovno nije radio jer panduri nisu davali da se ide u njega jer ih je mrzelo da paze na masu pa si onda morao sa jednog kraja tvrdjave da ides na drugi da bi pio vode ili da obavis fizioloske potrebe. Stara izreka "wc nije daleko ako na vreme krenes" u ovom slucaju nije mogla da vazi jer ako hoces da stignes na vreme s obzirom na guzvu i sve bolje nemoj ni da odlazis sa njega. Druga stvar je opet pitanje OSNOVNIH potreba i tice se vodovoda. Onaj deo gde su bile slavine je vec posle prvog dana propao i organizator se nimalo nije potrudio da to opravi pa da mozes koliko toliko normalno da se umije i sl. nego je ostavio da tako stoji. Naravo taj problem je postojao i prosle godine ali on izgleda niti cuje niti vidi. A kad smo vec kod vodo snadbevanja treba pomenuti i snadbevanje hranom koje je ove godine bilo OCAJNO!!! Ukoliko si planirao da vece provedes na exit-u onda si morao da nosis ili svoju hranu ili da se prethodno najedes kod kuce (sto je moglo da snosi izvesne rizike po pitanju WC-a). O kupovini hrane kod njih se neisplati jer si pucao grdne pare za koju palacinku (a palacinke ko palacinke, pojedes 10 komada i posle pola sata kao da nisi ni jeo) ili za koji drugi andrag za koji je ista prica. Prosle godine su bile zalbe kako je hrane bilo svugde, a ove godine je NIJE BILO SKORO NIGDE! Sreca moja ja mrsav pa mi nije ni smetalo sto hrane nije bilo nigde. Naravno da se o propustima exit-a moze do beskonacnosti jer ih je vala bilo na sve strane, a o lepim stvarima. . . Pa ako nista drugo bar su bili KUD Idijoti i Henri Rolings pa sam imao sta i da vidim za 1000 din-a. Jer domace mogu da gledam stalno i nije da mi se za njih placaju neke pare. Naravno treba dodati i stari markentiski trik kako ima samo 3 karte koje ce kostati za neke normalne pare, a onda blago svima nama sve ide gore i kosta ce ultra mega glupo pa se svi guramo, a oni snime i kao za prvih 5 min. prodato 1000 karata i sl. a svi kupovali te jeftine, a kasnije ko kako stigne kupovao. I naravno uzmu pa snime guzvu, a sutradan i ostale dane nema nikog. Bilo kako bilo nadam se da je ovo kraj exit-a i da ce NS dogodine biti bez njega. Slobodno neka bg-ov eho uzme prevlast jer bolje i njima da prljaju neko ostrvo koje je do sada bilo smetliste nego jedan od zastitnih znakova NS-a.
Za celo vreme ovog mog pisanja zaboravio sam najbitniju stvar zvanu CISTOCA! Svi mi znamo da je za vreme exit-a bilo polomljni casa i sl. otpadaka svugde ali razlog netreba traziti u tome sto mi bas i nemamo obicaj da se strpimo do kontejnera i nekog drugog pogodnog mesta za bacanje nego gde stignemo, mozda od celokupne prljavstine od nase nekulture otpada 30%, ali od organizatorove nebrige drugih 70%. Gde su cistaci da ociste? Zavalili se i lade. Ja koji sam koliko toliko pokusavao da bacam smece u kante nisam moga jer najcesce nisam imao i GDE da bacim i ako sam imao uobicajeno je bilo da je KANTA PREPUNA kao i njena okolina. Zasto organizator nije poveo vise racuna o tome ostaje pitanje, verovatno jer bi to zahtevalo vise para, a onda bi on manje zaradio pa nije hteo. A to sto ce tvrdjava da postane deponija. . . koga briga vazno je da je on zaradio. I bilo kako bilo zaista se nadam da je ovo KRAJ exit-a i da ga vise nece biti.

Lepo kaze nas narod - rdjavom qrcu i dlaka smeta!
 
Izredjase se razne grupe, a niko nije pomenuo MEGADETH. Jedan od najboljih bendova sa legendarnim Dave Mustaineom. Gomila hitova i fenomenalnih pesama.
Zadnje vesti su da se Dave oporavlja i da ce Megadeth krenuti sa novim albumom.

Pozdrav!
 
Aruena:
Anonymous:
Ne mogu da volim muziku a da ne mrzim narodnjake. Jednostavno to je jace od mene. I ne samo njih, mrzim i sve one koji ih slusaju. Ustvari kad malo bolje razmislim vise mrzim one koji slusaju narodnjake nego one koji ih stvaraju. Isprani mozgovi.

ps. narodnjaci - intelektualno stvaralastvo!!!!???? (hahahahahahaha)
Ko god da je ovo rekao uzeo mi je rec iz usta. Na stranu to sto su narodnjaci prava napast za usi, njihovi textovi su ziva glupost. Iskreno receno, uglavnom mi polazi za rukom da ih ne cujem, ali postoje neke zurke na kojima samo narodnjake i pustaju, a onda mi ne ostaje nista drugo nego da slusam te apsolutno nebulozne i smesne textove i da im se smejem. Takodje, postoji jedna stvar koja je dobra kod narodnjaka-prosecna osoba shvati koliko je zapravo pametna. Dakle, narodnjaci su dobri samo za jedno-da nama koji ih ne slusamo podignu nivo samopostovanja. A sto se tice freak-ova koji ih slusaju, ne sporim da i medju njima ima ok ljudi, ali su oni krajnje retki i najcesce ipak imaju neku mentalnu falinku. :twisted:

E moj Guliverr.Vidis nacija nam je vise nego bolesna.
I zasto si upotrebio rec " tolerancija " ocigledno da polovina njih nema pojma sta to zaci.A sada da vam svima nesto kazem, ja studiram muzicku akademiju
imam dosta uspeha po tom pitanju ali i jos jedna stvar ja slusam i narodnjake. A onda da se obratim Arueni i pitam je po cemu je ona kompetentna da odlucuje kome su a kome nisu isprani mozgovi, i sta je intelektualno stvaralastvo a sta ne. Da rascistimo intelektualno stvaralastvo je svako stvaralastvo covecijeg uma. Dakle i muzika narodnjaka bez obzira da li se ona nekome svudja ili ne spada u intelektualno stvaralastvo. Da li je nesto dobro pokazuje to da li ce to nesto sto je stvoreno zaziveti u narodu. Slazem se da medju narodnom muzikom ima dosta kica, ali da je sve lose i da je sve kic pa to je smesno govoriti. I jos nesto ,sta bi bilo kada bih ja rekao da su svima vama isprani mozgovi a...? A sa druge strane da narodnjacima nisu. Necu ipak tako da kazem jer i medju jednima i medju drugima ima i ovakvih i onakvih. A drugo Guliver je potpuno u pravu! Ako volite recimo rok, zasto morate da mrzite narodnjak ili obrnuto.Jednostavno volite ono sto volite i pustite druge da cine isto. Ja igrom slucaja poznajem jednog od najvecih rokera sa ovih prostora!
Milana- iz grupe neverne bebe. Znate sta nikada mu nije zasmetalo sto slusam narodnjake. On covek ima svoju muziku ja svoju i to je to. Medjusobno se druzimo cenimo i uvazavamo. Naravno ja pored narodnjaka slusam i drugu vrstu muzike. Odnosno ja slusam sve stilove a onda biram ono sto mi se svidja jer u svakom stilu ima kica ali ima i onog dobrog.
I molim vas da naucite pre svega da cenite druge,pa tek onda da ocenjujete sebe prema njima. Nemojte misliti da ste vi bogom dani da odlucujete sta je dobro a sta ne. Ova poslednja poruka upucena je svima i rokerima i narodnjacima i onima koji slusaju hip-hom, tehno, klasiku i sl. Ljudi budite tolerantni i ne mislite da ste najpametniji. I za kraj navescu vam jedan narodnjacki stih da vidimo sta je to ruzno u njima kada ih stalno prozivate:
ODLAZIS NOCAS, NEGDE DALEKO
U DRUGU ZEMLJU, ZA BOLJIM SUTRA
I KAD SE BUDIS NE BUDI TUZNA
MI SMO JOS OVDE, BUDNI DO JUTRA!
ref:
PONESI ZAR NA USNAMA, PONESI MIRIS DUNAVA
PONESI PRICU O NAMA, NEMOJ JE KRITI
SUDBINU VECNIH GRESNIKA,
PESMU TUZNIH RATNIKA,
KAD SVUDA LJUBAV NESTANE MI CEMO BITI
ZAUVEK MLADI!

2 ODLAZIS NOCAS, ZELIM TI SRECU
PRONADJI LJUBAV IL JE UKRADI
AKO SE NEKAD SLUCAJNO VRATIS
MI SMO JOS OVDE ZAUVEK MLADI
ref:

I DA CUJEM STA JE LOSE U OVOJ PESMI, MA HAJDE LJUDI NIJE SVE MEDJU NARODNJACIMA KIC A MEDJU OSTALIMA DOBRO. I NA JEDNOJ I NA DRUGOJ STRANI IMA SVEGA!
 

Back
Top