ima li dve srbije

moje misljenje,

nema dve srbije

ima, da uopstimo, dve razlitice opcije, sa podvarijantama, za sada osim ako se ne pojavi neka nova jaka masovna stranka, ima mesta i potrebe

opcija na vlasti nema ideologiju, osim zadate proeu/usa/nato gazda i njihovih beskonacnih zahteva. opet da kazem dosta uopsteno. takodje zbog katastrofalnog rukovodjenja drzavom rezim vise nema vesinsku podrsku. drzi se samo dok zavrsi prljave poslove, posle cemo da vidimo. moracemo nekako, nema nam druge, nemamo gde, a nismo ni nafatirani

kakva bi bila neka druga vlast, ne znamo, niko ne zna, ali demokratija …to su promene
ova vlada, ako bi se drugacije opredelila prema nekim sada neresenim pitanjima, ili lose resenim, znacilo bi da ima nade. pa i prethodna vlada je oborena jer nije htela ovo da proguta

neki kazu sto da menjamo, politicari kradu,…… dal politicari kradu i dal bi krali kad dodju navlast...sto da se unaopred odricemo promene.

glavni argument u narodu pod sm je bio neka dodju drugi ne moze gore, sad ti isti, nekadasnji demonstranti i bacaci kamenja na specijalce, su razocarani i kazu `necu vise nikad da glasam`, znaci narod izradili mangupi, da ostanu i dalje?

sto se tice mog pisanja koje nekima na sve lici osim na umereno.
ako napisu da je situacija u drzavi, politici, ekonimiji, napeta ali stabilna, mozda ne raste drustveni proizvod, ali ne pada, a strani ulagaci koji dolaze donose pare a ne odnose
itd..
onda sam sigurno neumeren,
ali sta ako nije tako, sta ako je situacija nestabilna, na granici, nezeljenog, pucanja po svim savovima, sve propada, strane banke su na prvi susanj krize napravile jos vecu krizu, kao da imaju garantovan profit, ...itd da ne navodim sve nase ili vecinu nasih problema, a vlada ne pitaj
onda sam ipak obazriv, umeren, ne pozivam na nasilje, meni su dosta demokratske metode, kad dodje sloboda

kazu ostrasceno, mozda.
ali pogledaj da vidimo i drugu stranu, ja jedan dan, rezimski simpatizeri svaki dan.
ponekad pisem samo kao mala demonstracija kako bi moglo da izgleda. kome smeta smeta moje pisanje, a mislim da sam dosta umeren i obazriv, mozda je unapred opredeljen i neosetljiv za druge opcije.

ko je, ili je bio, clan partije, onda zna kako ide indoktrinacija. e pa rezim je sa mnom se pozdravio, nema vise.

za koga da glasa neko ko od plate, nesigurne, zivi

a letos izglasana vecina nije se izgubila, nego je prodana posle izbora. mnogo su se izvestili za `izbornu` matematiku. pa sm je pao zbog tog - `izborne` metematike

stvarno je ogroman odijum na vadikale, ja sam za narod, narod tesko zivi, gazde politicke i tajkuni su za vladu, znaci ja sam sa vecinom, a to sto su vadikali prizma koja prelama narodnu muku i trud ja nisam kriv

pisem na forumu samo zbog javnosti, nedostatka opozicionih medija i skupstinske rezimske sramote, mogu i detaljnije o ovom ali nema potrebe. x puta obrisem napisan post - repliku
 

Prilozi

  • 3926368617_6de361c24a.jpg
    3926368617_6de361c24a.jpg
    21,5 KB · Pregleda: 2
Dok svet postoji Srbija u njemu i mi u njoj ja licno ne vidim sta nam se bolje moze desiti....ali mi jesmo narod sa kojim se nije saliti ni najmanje,
kroz istoriju najamnici sadasnje vreme koriste da nas prestroje u demo-stratesku elitu...ali na zalost nismo mi ni za jednu opciju sem sebe ravnih a tih nema na zalost...
 

Back
Top