Ima li budnih?

Kako je ovo na filozofiji, mogu nagadjati da se ne misli na budnost tokom noci, ali opet, nije iskljuceno.

Odgovoricu na dato pitanje iz ugla filozofije.
Znas kako, kada pomislim na budnost, uvek mislim na Budu jer je na neki nacin on prosvetljeni, probudjeni.
Biti budan znaci biti svestan sebe, svog okruzenja, svojih postupaka, svojih misli.
Ako tako gledamo, nisam preterano budan.
 
Kako je ovo na filozofiji, mogu nagadjati da se ne misli na budnost tokom noci, ali opet, nije iskljuceno.

Odgovoricu na dato pitanje iz ugla filozofije.
Znas kako, kada pomislim na budnost, uvek mislim na Budu jer je na neki nacin on prosvetljeni, probudjeni.
Biti budan znaci biti svestan sebe, svog okruzenja, svojih postupaka, svojih misli.
Ako tako gledamo, nisam preterano budan.
Upravo tako, pitanje je i filozofsko, a i bukvalno. Recimo da svako nađe sebe u temi
 
Da, ali ja ne mislim na dan kao svetli deo dana, već na to da želim da ga iskoristim najbolje što mogu i iz njega izvučem najviše. Naravno, volim i noć ali to je već druga dimenzija, vreme za snove, a snovi nam donose onu drugu duboku nesvesnu stranu.
 
Da, ali ja ne mislim na dan kao svetli deo dana, već na to da želim da ga iskoristim najbolje što mogu i iz njega izvučem najviše. Naravno, volim i noć ali to je već druga dimenzija, vreme za snove, a snovi nam donose onu drugu duboku nesvesnu stranu.
Pogrešno sam te razumeo, pokušaj sam sebi da obezbediš tu maksimalnu korist i ne dozvoli drugima da ti je oduzimaju tvoje dragoceno vreme
 
Trenutno nisam budna.
Ponekad svesno "spavam" .
Konstantna budnost, ona bez napora, je za mene još uvek daleko.
Mislim da se do takve mudrosti dolazi vežbom.
Iskreno, nisam sigurna da li baš želim uvek biti potpuno budna.
 
Trenutno nisam budna.
Ponekad svesno "spavam" .
Konstantna budnost, ona bez napora, je za mene još uvek daleko.
Mislim da se do takve mudrosti dolazi vežbom.
Iskreno, nisam sigurna da li baš želim uvek biti potpuno budna.
čovek je napravljen da najveći deo vremena bude na autopilotu tj. da budan spava...tako se troši minimum energije za funkcionisanje
 

Back
Top