Idea

Pola prosečne plate za pranje veša. I nikada mi nije bilo jasno za koga je taj tečni prašak tj ko može da podigne to i sipa u veš mašinu.
 
Ја корстим Ариел гел и 100 пута је бољи од класичног.

Не сипаш га из "бокала" него чеп служи као мерица и сипаш у машину из чепа.
 
Da to stoji da taj tečni pere bolje barem duplo ali ko to da digne? I cena je danas duplo viša. Meni je bitno zbog znoja ispod pazuha to užegne.
 
Иначе у питању је мега паковање и то има да траје и годину дана у зависности колико трошиш.
Ја сам у Мађарској још прошле године купио XL паковање и још ми траје а мега је још веће.
 
Poslednja izmena:
Da to stoji da taj tečni pere bolje barem duplo ali ko to da digne? I cena je danas duplo viša.
Па не дижеш 20кг
То је 3..4 литре максимум.

Сад сам погледао.

Мој XL је 3800мл а да би размео меру, литарипо јогурта је у ствари 1500мл а не литар ипо. Није иста мера због густине.

Сладолед кватро ти је око 1600мл
 
To se isplati u mađarskoj jer je duplo jeftinije.
Па не баш. Види се да не купујеш на западу ове ствари.

Ариел је на западу скупљи него код нас јер има другу хемијску формулу и квалитетнији је.

И ово није теорија завере. Из Ариела су јасно рекли да је код нас лошији јер кад би код нас продавали прави био би прескуп и слабо би се продавао. Тако да тај Мађарски нисам ништа посебно повољније плтио али је квалитетнији и бољи од овог код нас.
 
Vidi se da si samac jbg nađi ženu koja može to da digne i pažljivo sipa u dozer veš mašine. Kupovao sam ono ariel ogromno pakovanje tečnog bilo je duplo jeftinije nego u radnji kod nas. I taj iz mađarske pere duplo bolje. Bavim se time poslednjih 25 godina profesionalno i na kraju sam završio na faxu i rubelu (saponia)
 
Ајмо још једном.
Не сипаш из паковања у машину него из чепа.
Мало се едукуј, немој као сељак из паковања да сипаш у машину, него напуни чеп и елегантно из њега у машину. :D .
 
Da skratimo priču:

Screenshot_2023-09-18-12-27-30-760_com.kupujemprodajem.android.jpg
 
Ајмо још једном.
Не сипаш из паковања у машину него из чепа.
Мало се едукуј, немој као сељак из паковања да сипаш у машину, него напуни чеп и елегантно из њега у машину. :D .
Digni taj ariel od 5 litara pa sipaj u čep pa onda nađi neku ženu to isto da uradi. Besmisleno je skroz.
 
То на пијаци је бућкуриш склепан у некој гаражи да личи.
Зато ликови као ти и причају да нешто не ваља. Јер купујете јефтине копије које заиста не ваљају.

Немој поредити Ариел цолор који си линковао са КП са Ариел гел цонцентратед.
Није исти нити има исту цену.
 
Ne znam gdje bih ovo stavio, pa evo ovdje, radi se kod nas o Konzumu, a vaša Idea, je naš Konzum. Pa evo čist informativno, ako koga zanima.

UĐEŠ-IZAĐEŠ

Konzum otvorio prvu trgovinu pametnu trgovinu u jugoistočnoj Europi: Blagajnice zamijenilo 150 kamera​

U središtu Zagreba otvorena je prva pametne maloprodajna trgovina u ovom dijelu Europe.
Najbliža iduća nalazi se u Münchenu, a ukupno ih je na svijetu 200-tinjak.
U Europi rekord drži Njemačka sa sedam pametnih trgovina.
U Zagrebu je ovakvu trgovinu otvorio Konzum, najveći trgovac u Hrvatskoj.
...
https://novac.jutarnji.hr/novac/sta...opi-blagajnice-zamijenilo-150-kamera-15376327
 
Nemaš pojma pričaš napamet, godinama poručujem lavaca kafu u zrnu sa kp sajta i istu kupujem na pijaci. Cena je oko 1500 din za kilogram dok je u radnji ta ista kafa 2500-3000 din i dobiće ********.
 
Nemaš pojma pričaš napamet, godinama poručujem lavaca kafu u zrnu sa kp sajta i istu kupujem na pijaci. Cena je oko 1500 din za kilogram dok je u radnji ta ista kafa 2500-3000 din i dobiće ********.
Брате, купујеш или лажњаке или крадену робу.

Сад сам погледао. Лавазза кафа у Мађарској кошта између 1400 и 2500 форинти за 250гр.
Да кажемо да ужимаш средњи квалитет ону од 2000 форинти.

2000 форинти је око 5 евра што значи да килограм вреди око 20 евра.

Слажем се да су мања паковања скупља али нема шансе да они теби килограм продају за 12 евра и да још имају покривене трошкове пута и зараду.
 
Još kako bude tu i kafa iz aldija, lidla i još nekih nemačkih trgovinskih lanaca. Čibo mi se isto jako svidela. Prodaju i za manje dobijem i po 5 evra kg. Uzmem po par kg odmah. Zadnji put sam uzeo 10 kg po 5 e pun mi orman a ta se kod nas prodaje za 1200 pola kile.

Pijemo 2 kg mesečno pa moram da se snalazim. Žuta jakobs kilo je u mađarskoj 4 evra kilo, ovde prodaju po 7 evra.
 
Е мој пријатељу.
Опет се испаљујеш.
Не капирам зашто то радиш?

1300 форинти што стоји на сајту је најјефтинија поштарина
На то иде цена.

A legolcsóbb választható országos kiszállítási díj ennél a terméknél:
The cheapest possible national delivery fee for this product:


Зато и кажем да су на пијаци и КП немогуће цене о којима причаш осим ако не трпају неко срање унутра или продају крадену робу.
 
Na kp je dobijam za 7 evra otkud ja znam dal je ovaj krade ili kupuje? Ne zanima me. Kafa je u rangu lidlove od 12-13 evra što je gotovo duplo skuplje. Ja poručim sve što imaju, uplatim na račun i poštarina je onda 200 din.
 
Краден или лажњак.

Није у реду да те не занима да ли је роба крадена.
Замисли да тебе опљачка неко и јел би ти било потаман да на КП нађеш своје ствари упола цене?
 
Ако ниси знао у нашем закону постоји и одредба куповине по нереалној цени јер се мора сматрати да је украдена.
То знам поуздано јер су другару својевремено украли бицикл и нашли су и ко га је украо и ко га је купио и тај који га је купио је исто одговарао јер га је купио по нерално ниској цени и требао је да се јави полицији да провери да није украден.
Ово није никаква фора, озбиљно се десило, тако да знаш шта ти се може десити, један позив на информативни разговор у коме ћеш морати да оптужиш те кримосе да су ти продавали украдену робу а они због твојих поруџбиуна знају где живиш па ти сад види шта ћеш :kez:
 
Kafa se prodaje u mađarskoj neko je nudi na kp ali mora da se čeka ja je kupim uzmem usput i deterdžente o istom trošku i još koješta. Neko dobije par kilograma iz inostrsnstva pa prodaje, bude i vendeso za 750 din sa akciznim markicama. Šta mene briga ko je odakle nabavio, dobio, ukrao? Time nek se bavi policija.

Najlakše je pričati na internetu kako je sve kradeno i kopija a u prodavnicama gde su duplo više cene nego u EU jedino nije. Tu se jasno vidi ko je lopov i prevarant.
 

Back
Top