I što kada dođe, što onda s njom, godinom?

Osim što se kalendarski završava jedna i pocinje naredna godina ništa se ne menja
Meni je oduvek slavljenje Nove godine bilo nezanimljivo , pogotovo u nekom zatvorenom prostoru medju gomilom nepoznatih ljudi
Ono što je za ovu dolazecu 2024. godinu zanimljivo je da 1.januar pada na dan Ponedeljak koji je prvi dan u nedelji :)
 
Što mislite, zašto je toliki naglasak na toj novoj godini?

Što se ustvari mijenja, i odakle to da se taj dan ,,treba " veseliti?
Napravismo krug.
Kako rekoh u inboxu,
Posebno ukoliko se slažeš s kalendarom, da se Zemlja okreće Sunca i ako veruješ u cikličnost života...

Nama je što nam maternji jezik tek za 13 dana ne?
Baksuzi smo ali imamo barem svoj kalendar...

Srećna i berićetna vam nova godina 2024.
 
Osim što se kalendarski završava jedna i pocinje naredna godina ništa se ne menja
Meni je oduvek slavljenje Nove godine bilo nezanimljivo , pogotovo u nekom zatvorenom prostoru medju gomilom nepoznatih ljudi
Ono što je za ovu dolazecu 2024. godinu zanimljivo je da 1.januar pada na dan Ponedeljak koji je prvi dan u nedelji :)
Takođe...

Volim kad je mala i privatna grupa.
Ove godine nema...

Meni je nova godina u avgustu, a morska nova u martu..
Srpska u januaru, a standardnog kalendara sutra...

Itekako je već došla, u Pacifiku..
Za 40 minuta i u istočnoj Australiji...
 
Svojevrstan checkpoint.

Vidiš da li si ostvario ono što si zamislio na početku godine.

Ako jesi, postaviš sebi nove ciljeve.

Ako nisi, ili jesi delimično, onda razmisliš kako možeš bolje ili efikasnije to ostvariti u narednoj godini....
Eh, taj presing zbunjuje. Situacija je većinom preslična kao i prije 365 dana, i dalje samac, ali je posao malo bolji
 
Eh, taj presing zbunjuje. Situacija je većinom preslična kao i prije 365 dana, i dalje samac, ali je posao malo bolji

Pa nije klasičan presing, jer ipak o svemu sam odlučuješ, ne pritiska te okolina.
Jedino ako te okolina možda pritiska na ženidbu.

U suštini, ako nešto nije ostvareno, nije toliko stašno.

Možda su se desile neke nepredviđene stvari na koje nisi mogao da utičeš.
Ili si shvatio da to sto si ranije poželeo, i nije toliko bitno, kao sto si na prvi mah pomislio.

Sve u svemu, tu je uvek sledeća godina. I prilika da ostvariš ono što želiš.
 
Pa nije klasičan presing, jer ipak o svemu sam odlučuješ, ne pritiska te okolina.
Jedino ako te okolina možda pritiska na ženidbu.

U suštini, ako nešto nije ostvareno, nije toliko stašno.

Možda su se desile neke nepredviđene stvari na koje nisi mogao da utičeš.
Ili si shvatio da to sto si ranije poželeo, i nije toliko bitno, kao sto si na prvi mah pomislio.

Sve u svemu, tu je uvek sledeća godina. I prilika da ostvariš ono što želiš.
I ništa ne možeš pre vremena..
Jer jebsve jednom ma koliko puta se ponovilo.

Čekpoint za svetski kalendar...
I pojedince koji trče po tom rasporedu...
 
Pa nije klasičan presing, jer ipak o svemu sam odlučuješ, ne pritiska te okolina.
Jedino ako te okolina možda pritiska na ženidbu.

U suštini, ako nešto nije ostvareno, nije toliko stašno.

Možda su se desile neke nepredviđene stvari na koje nisi mogao da utičeš.
Ili si shvatio da to sto si ranije poželeo, i nije toliko bitno, kao sto si na prvi mah pomislio.

Sve u svemu, tu je uvek sledeća godina. I prilika da ostvariš ono što želiš.
A, da, a i neki ljudi se udaljili, ali i to je njihov izbor
 
pa se ljudi koji su usamljeni osjećaju bezvoljnije

Mnogo je tesko onima koji imaju prave zivotne situacije bilo da cekaju odlazak kod lekara,nadaju se parama za zubara,nemaju nekog sa kim bi iskreno podelili praznike (ima nekog ali se osecaju samo ili usamljeno kao da drugih nema jer su im potrebe ignorisane)a neki se plase Dunava tj.poplavnog talasa koji je bio uzvodno u drugoj zemlji.
https://www.google.com/amp/s/www.re...99711/dunav-poplave-budimpesta-nivo-vode-reka
 
Što mislite, zašto je toliki naglasak na toj novoj godini?
Zarada industrije?
Inace nema svrhe radovati se u prazno,radi reda eto jer se svi raduju te sad nesto treba biti euforican jer svi ostali euforicni jesu ~ zvuci kao izvestaji iz crne hronike "uvek je bila vesela,imala mnogo prijatelja a sto se ubila".(Ubija iznutra taj osecaj praznine,neispunjenosti,uzaludnog prolaska vremena koji mora da se maskira nepostojecim drustveno prihvatljivim odusevljenjem).
Što se ustvari mijenja,
Necu kupiti dobar stan na moje ime sa dobrim komsijama,necu imati pristojno para za dostojanstven zivot jer su tako najavili da se nece desiti obicnim osobama.
https://www.google.com/amp/s/www.re...775/hari-dent-ekonimosta-predvidjanje-za-2024
Novi ekonomski slom te divljanje cena a bahacenje poslodavaca u najavi jos gore.
To se menja prema najavama,ponovo svetska ekonomska kriza kao da ovo do sada nije dovoljno te unistavaju svet iz dana u dan.
i odakle to da se taj dan ,,treba " veseliti?
Boli me vrat a sad sam se probudila,brinem se oko realnih stvari u zivotu koje su stigle na red te ne vidim razlog da se veselim kad se osecam pregazeno strepnjom za sebe,to kako preziveti tj.ima li sve ovo smisla.
 
Svojevrstan checkpoint.
Engleska kolonija,klinci pricaju taj miks englesko srpskog.
Vidiš da li si ostvario ono što si zamislio na početku godine.
Pored ove inflacije koja je bila?
Ako jesi, postaviš sebi nove ciljeve.
To oni sa parama mogu,dok mi gledamo.
Ako nisi, ili jesi delimično, onda razmisliš kako možeš bolje ili efikasnije to ostvariti u narednoj godini....
Razmisljanja idu u pravcu napada panike sa anksioznim napadima jer su najavili novi grip uz novu svetsku ekonomsku krizu tj.novi slom finansijski.
 
Eh, taj presing zbunjuje.
O da,"ne uradi ti ovo a ne uradi ono,godine prolaze" te okine anskzioznost,panika.
Sa druge strane poznati nas zatrpavaju lepim odmorima dal' iz šerijatskih zemalja,dal' iz Madjarske il' sa Balija
https://www.instagram.com/stories/k...rce=ig_story_item_share&igsh=eTFreWIxNmNmeDJh

te se oseti osoba rastrzano izmedju zelja i nemogucnosti.Mnogi se muce da prezive ne znajuci zasto kad nema svrhe.


Screenshot_20231231-201430_Instagram.jpg


Poznatima je fenomenalno a mnoge obicne osobe slama ovo.
 
Poslednja izmena:
O da,"ne uradi ti ovo a ne uradi ono,godine prolaze" te okine anskzioznost,panika.
Sa druge strane poznati nas zatrpavaju lepim odmorima dal' iz šerijatskih zemalja,dal' iz Madjarske il' sa Balija
https://www.instagram.com/stories/k...rce=ig_story_item_share&igsh=eTFreWIxNmNmeDJh

te se oseti osoba rastrzano izmedju zelja i nemogucnosti.Mnogi se muce da prezive ne znajuci zasto kad nema svrhe.


Pogledajte prilog 1473922

Poznatima je fenomenalno a mnoge obicne osobe slama ovo.
A riječ je zapravo o tome da se osjeti ta potreba da bogati tu noć joś viśe naglase bogatstvo
 
A riječ je zapravo o tome da se osjeti ta potreba da bogati tu noć joś viśe naglase bogatstvo
Upravo to dok je vecina prisiljena da cuje besmislen televizijski program sa besmislenim turiranjem gluposti jer ih neko gleda (oni koji nemaju starije sa sobom imaju takve u nekom od stanova zgrade ili nekoj od kuca u okruzenju gde je ton odvrnut prejako).
Ili filmove iz praistorije ili muziku iz praistorije koje podmecu namerno.Treba da pustaju novo uz popularno ove godine a ne ovo daleko bilo.
 

Back
Top