Hrvatska naslednica NDH?

Republika Hrvatska je naslednica nacisticke NDH?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Kako objasnjavas to da je Milosevic u Dejtonu pristao na razgovore i na dogovor, dok su se bosanski Srbi ogorceno opirali? Bez Milosevica i njegovih ustupaka Dejton bi propao, a on je bukvalno prisilio kojekakve Karadzice, Krajisnike i inu sitnozubu bosanskosrpsku politicku stoku koja je tvrdila da je "narod iza njih" na mir.

Danas, kad je u RS-u Dejton svetinja, mnogi misle da je Karadzic zasluzan sto RS postoji. E, kakva zabluda.


Dakle, sta ako je vrli Slobo bio i za dogovor u Hrvatskoj, ali likovi na terenu poput Martica nisu htjeli ni da cuju?

Ne mlati! Prije Dejtona, RS je drzala 70% Bosne. Posle Milosevicevog pregovaranja 49%. Jos su nam presjekli teritoriju kod Brckog i uzeli Gorazde koje su Srbi zauzeli bar 10 puta. Imam cesto priliku da pricam sa srpskim borcina. Danas zive ko najvece bijede. Niko ne brine za njih. Ali niko od njih ne spominje Milosevica u superlativu, nego Mladica, cak ni Karadziva. Kazu da je Mladic bio pravi vojnik koji je cesto znao zalaziti na prvu liniju, dok okolo pada po 400 metaka u minuti, dok je Milosevic mislio da je glavni vodja Srba i sjedio u Beogradu 500 kilmetara daleko.
 
Kako objasnjavas to da je Milosevic u Dejtonu pristao na razgovore i na dogovor, dok su se bosanski Srbi ogorceno opirali? Bez Milosevica i njegovih ustupaka Dejton bi propao, a on je bukvalno prisilio kojekakve Karadzice, Krajisnike i inu sitnozubu bosanskosrpsku politicku stoku koja je tvrdila da je "narod iza njih" na mir.
Они су се у том тренутку с правом, и логично опирали, јер су држали преко 70% БиХ.
Danas, kad je u RS-u Dejton svetinja, mnogi misle da je Karadzic zasluzan sto RS postoji. E, kakva zabluda.
Дејтон је последица притиска на Злободана (мада, њему тај притисак и није тешко пао, јер, како знамо, било га је брига за српске интересе. А Караџић је дуго био његов човек ( заправо, ко зна све чији), управо ту негде до прелома, с бомбардовањем РС, и Дејтоном.

Dakle, sta ako je vrli Slobo bio i za dogovor u Hrvatskoj, ali likovi na terenu poput Martica nisu htjeli ni da cuju?
Мартић и остали ликови су такође били његови људи. Сви, на задатку, свесно и несвесно, против српских интереса. (И Рашковић је уклоњен, јер им је био сметња на путу остваривања тих антисрпских интереса.).
 
Ne mlati! Prije Dejtona, RS je drzala 70% Bosne. Posle Milosevicevog pregovaranja 49%. Jos su nam presjekli teritoriju kod Brckog i uzeli Gorazde koje su Srbi zauzeli bar 10 puta. Imam cesto priliku da pricam sa srpskim borcina. Danas zive ko najvece bijede. Niko ne brine za njih. Ali niko od njih ne spominje Milosevica u superlativu, nego Mladica, cak ni Karadziva. Kazu da je Mladic bio pravi vojnik koji je cesto znao zalaziti na prvu liniju, dok okolo pada po 400 metaka u minuti, dok je Milosevic mislio da je glavni vodja Srba i sjedio u Beogradu 500 kilmetara daleko.

Nemas ti pojma. Prije Dejtona, srpske snage su drzale oko 44-45% teritorije, da bi im na 49% bilo "namireno" Mrkonjic gradom i okolinom (Hrvati su radi toga popi*dili) a morali su se povuci iz dijelova Sarajeva (Aliji je samo to i bilo bitno). Sedamdesetak posto su srpske snage drzale u prvih godinu-dvije rata, a niposto pred Dejton.


Laku noc.
 
KOCIJAS - visoko sjedeci konju u dupe (ili pod rep) gledajuci gospodin

COBAN - nadzornik četveronožnih travopojedala (ili četveronožnihvunomobraslihtravojeda)

BICIKLISTA - upravljac medjunožnog gurala sa dva napuhala (jos poznatog pod nazivom "dvokotačno nožno okretalo sa guznim podupiralom")

ADVOKATSKI PRIPRAVNIK - odvijetnički viježbovnik

ELEKTRICAR - spretnik munjarstva

DIPLOMIRANI INZENJER ELEKTROTEHNIKE - osvjedodžbeni spretnik munjarstva

SPORTSKI IZVJESTAC - tjelovežbovni tiskalni dojavnik

NASTAVNIK - namicatelj znanja

NASTAVNICA - namicateljica

:lol:
 
Nemas ti pojma. Prije Dejtona, srpske snage su drzale oko 44-45% teritorije, da bi im na 49% bilo "namireno" Mrkonjic gradom i okolinom (Hrvati su radi toga popi*dili) a morali su se povuci iz dijelova Sarajeva (Aliji je samo to i bilo bitno). Sedamdesetak posto su srpske snage drzale u prvih godinu-dvije rata, a niposto pred Dejton.


Laku noc.

Pa ko je naredjivao da se Srbi 10 puta povlace iz Gorazda? Moj otac je tu ratovo. Kaze:'' Mi uzmemo Gorazde, stigne naredba iz Beograda da ga vratimo muslimanima. A sto je nasih ljudi 15 izginulo u tom napadu, nikom nista!'' Znas da se tadasnje rukovodstvo Republike Srpske zamjerilo Milosevicu jer vise nise htjeli da slusaju njegova naredjenja? Znas li da je Milosevic zbog toga zatvorio granicu prema Republici Srpskoj i na taj nacin zabranio svaku vezu sa RS?
 
Pa ko je naredjivao da se Srbi 10 puta povlace iz Gorazda? Moj otac je tu ratovo. Kaze:'' Mi uzmemo Gorazde, stigne naredba iz Beograda da ga vratimo muslimanima. A sto je nasih ljudi 15 izginulo u tom napadu, nikom nista!'' Znas da se tadasnje rukovodstvo Republike Srpske zamjerilo Milosevicu jer vise nise htjeli da slusaju njegova naredjenja? Znas li da je Milosevic zbog toga zatvorio granicu prema Republici Srpskoj i na taj nacin zabranio svaku vezu sa RS?
Управо то му малочас и ја објасних, ал'не вреди. :roll:
 
Halo - kakvih 70%? Odite ljudi malo guglati karte iz tog perioda a ne pricati supljake.

Karta pred Dejton.

Koliko je meni poznato( a poznato mi je mnogo toga), Srbi su katastarski drzali 72% teritorije BIH pre rata.
U ratu su sve do bitke za Bihac drzali skoro 65% teritorije.
bitka oko Bihaca je bila prekretnica rata, koja je na kraju dovela do pada Krajine i do Hrvatskih i muslimanskih napredovanja skoro do pred Banja Luku.
A bitka za Bihac je bila dobijena, i ostalo je jos samo da general Milovanovic uhvati za usi Dudakovica.
Ono sto je ustvari paradoks celog tog rata a i rata u Hrvatskoj je situacija da smo mi(mislim na Srbe) nekoliko puta svoje protivnike bacali na pod i nekoliko puta stajali nad njihovim glavama sa mogucnostima da ih dotucemo.
I svaki put bi sa NASE strane njima stizao spas.
Tako je i gen.Milovanovic , kad je stigla naredba da se operacija prekida pred celim svojim stabom i vojnicima bacio sapku na zemlju, opsovao i otisao.
PS:Ovu a i jos mnoge druge price o tom ratu, kao i delove prica u ratu sa Hrvatima oko Jasenovca prilicno dobro znam jer je glavnokomandujuci u "oslobadjanju" Jasenovca jos 1991. a kasnije visoki oficir u glavnom stabu vojske Republike Srpske bio moj stric.
A sto se tice Hrvatske, to sam davno rekao:
Takvi su kakvi su, genocidni, opsednuti mrznjom prema Srbima, koje su u celoj svojoj istoriji smatrali za glavne krivce zbog njihove bedne povijesti.
Nazalost , i takvi kakvi su, u devedesetim su na celu imali vece "frajere" koji su perfektno odigrali poker, blefirali izigravajuci zrtve dok su u tajnosti podrivali sve mirovne napore.
Imali vece "frajere" koji su ostvarili njihov san.
A nama, ko je kriv kad smo bili idioti.
 
Koliko je meni poznato( a poznato mi je mnogo toga), Srbi su katastarski drzali 72% teritorije BIH pre rata.
U ratu su sve do bitke za Bihac drzali skoro 65% teritorije.
bitka oko Bihaca je bila prekretnica rata, koja je na kraju dovela do pada Krajine i do Hrvatskih i muslimanskih napredovanja skoro do pred Banja Luku.
A bitka za Bihac je bila dobijena, i ostalo je jos samo da general Milovanovic uhvati za usi Dudakovica.
Ono sto je ustvari paradoks celog tog rata a i rata u Hrvatskoj je situacija da smo mi(mislim na Srbe) nekoliko puta svoje protivnike bacali na pod i nekoliko puta stajali nad njihovim glavama sa mogucnostima da ih dotucemo.
I svaki put bi sa NASE strane njima stizao spas.
Tako je i gen.Milovanovic , kad je stigla naredba da se operacija prekida pred celim svojim stabom i vojnicima bacio sapku na zemlju, opsovao i otisao.
PS:Ovu a i jos mnoge druge price o tom ratu, kao i delove prica u ratu sa Hrvatima oko Jasenovca prilicno dobro znam jer je glavnokomandujuci u "oslobadjanju" Jasenovca jos 1991. a kasnije visoki oficir u glavnom stabu vojske Republike Srpske bio moj stric.
A sto se tice Hrvatske, to sam davno rekao:
Takvi su kakvi su, genocidni, opsednuti mrznjom prema Srbima, koje su u celoj svojoj istoriji smatrali za glavne krivce zbog njihove bedne povijesti.
Nazalost , i takvi kakvi su, u devedesetim su na celu imali vece "frajere" koji su perfektno odigrali poker, blefirali izigravajuci zrtve dok su u tajnosti podrivali sve mirovne napore.
Imali vece "frajere" koji su ostvarili njihov san.
A nama, ko je kriv kad smo bili idioti.

:amen:
 
Koliko je meni poznato( a poznato mi je mnogo toga), Srbi su katastarski drzali 2% teritorije BIH pre rata.
U ratu su sve do bitke za Bihac drzali skoro 65% teritorije.
bitka oko Bihaca je bila prekretnica rata, koja je na kraju dovela do pada Krajine i do Hrvatskih i muslimanskih napredovanja skoro do pred Banja Luku.
A bitka za Bihac je bila dobijena, i ostalo je jos samo da general Milovanovic uhvati za usi Dudakovica.
Ono sto je ustvari paradoks celog tog rata a i rata u Hrvatskoj je situacija da smo mi(mislim na Srbe) nekoliko puta svoje protivnike bacali na pod i nekoliko puta stajali nad njihovim glavama sa mogucnostima da ih dotucemo.
I svaki put bi sa NASE strane njima stizao spas.
Tako je i gen.Milovanovic , kad je stigla naredba da se operacija prekida pred celim svojim stabom i vojnicima bacio sapku na zemlju, opsovao i otisao.
PS:Ovu a i jos mnoge druge price o tom ratu, kao i delove prica u ratu sa Hrvatima oko Jasenovca prilicno dobro znam jer je glavnokomandujuci u "oslobadjanju" Jasenovca jos 1991. a kasnije visoki oficir u glavnom stabu vojske Republike Srpske bio moj stric.
A sto se tice Hrvatske, to sam davno rekao:
Takvi su kakvi su, genocidni, opsednuti mrznjom prema Srbima, koje su u celoj svojoj istoriji smatrali za glavne krivce zbog njihove bedne povijesti.
Nazalost , i takvi kakvi su, u devedesetim su na celu imali vece "frajere" koji su perfektno odigrali poker, blefirali izigravajuci zrtve dok su u tajnosti podrivali sve mirovne napore.
Imali vece "frajere" koji su ostvarili njihov san.
A nama, ko je kriv kad smo bili idioti.
Договорни рат, а? :think:
Скоро све тачно, сем да су Хрвати геноцидни народ, јер нема геноцидних народа.
 
Koliko je meni poznato( a poznato mi je mnogo toga), Srbi su katastarski drzali 72% teritorije BIH pre rata.
U ratu su sve do bitke za Bihac drzali skoro 65% teritorije.
bitka oko Bihaca je bila prekretnica rata, koja je na kraju dovela do pada Krajine i do Hrvatskih i muslimanskih napredovanja skoro do pred Banja Luku.
A bitka za Bihac je bila dobijena, i ostalo je jos samo da general Milovanovic uhvati za usi Dudakovica.
Ono sto je ustvari paradoks celog tog rata a i rata u Hrvatskoj je situacija da smo mi(mislim na Srbe) nekoliko puta svoje protivnike bacali na pod i nekoliko puta stajali nad njihovim glavama sa mogucnostima da ih dotucemo.
I svaki put bi sa NASE strane njima stizao spas.
Tako je i gen.Milovanovic , kad je stigla naredba da se operacija prekida pred celim svojim stabom i vojnicima bacio sapku na zemlju, opsovao i otisao.
PS:Ovu a i jos mnoge druge price o tom ratu, kao i delove prica u ratu sa Hrvatima oko Jasenovca prilicno dobro znam jer je glavnokomandujuci u "oslobadjanju" Jasenovca jos 1991. a kasnije visoki oficir u glavnom stabu vojske Republike Srpske bio moj stric.
A sto se tice Hrvatske, to sam davno rekao:
Takvi su kakvi su, genocidni, opsednuti mrznjom prema Srbima, koje su u celoj svojoj istoriji smatrali za glavne krivce zbog njihove bedne povijesti.
Nazalost , i takvi kakvi su, u devedesetim su na celu imali vece "frajere" koji su perfektno odigrali poker, blefirali izigravajuci zrtve dok su u tajnosti podrivali sve mirovne napore.
Imali vece "frajere" koji su ostvarili njihov san.
A nama, ko je kriv kad smo bili idioti.

Srbine brate,:ok:
mada su naši neprijatelji imali podršku do neba u početku im to nebi vredelo
posle je bilo kasno
 
evo i po 100ti put NE

evo ja sam iz Međimurja a Međimurje kao Istra i mnoga ostrva koji su sad u Hrvatskoj nisu tada bili deo NDH kao ni te ideologije...evo baka mi pričala da su u Međimurju 1939.-1945. bili uz lokalnio stanovništvo, Mađari, Jevreji, Romi, pa došli Nemci, pa Rusi i Bugari i na kraju partizani...al ustaše nikada...čak se nije ni znalo šta se dešava južnije od Drave...:rtfm::rtfm::rtfm:


i kako sad neko može sve Hrvate kao i celu Hrvatsku da baca u koš sa ustaškom ideologijom a nema nikakve veze:rtfm:

e pa to mene vređa kao što vređa svakog istrijana i otočanina...koji s tim ni istorijski ni ideološki nema nikakve veze:idea:

a pretpostavljam ni dobar deo Hrvata koji su bili deo tadašnje NDH...jer su u knc.logorima bili streljani i mučeni i Hrvati koji su bili ""nepodobni"":rtfm:

toliko :bye:
 
Договорни рат, а? :think:
Скоро све тачно, сем да су Хрвати геноцидни народ, јер нема геноцидних народа.

Ma ok.
Mozda malo prejako receno, ali je njihova opsednutost suvise cesto rezultirala sasvim neracionalnom mrznjom prema Srbima.A kad nesto postane obrazac ponasanja jedne poprilicno velike grupe ljudi, onda skoro moze da se kaze "genocidan"...
Nemci za vreme drugog svetskog rata nisu mrzeli Jevreje.Oni su ih smatrali nizom rasom, i ponasali se prema njima kao prema zivotinjama.A zivotinje ne mozes da mrzis, niti da osecas nesto ako ih uklanjas(sa njihovog stanovista pricam).
Kod Hrvata, u drugom svetskom ratu, a i u ovom poslednjem ratu, bitna karakteristika je bila OPSTA mrznja prema Srbima, i skoro morbidno uzivanje u ubijanju i mucenju istih.
Tu je razlika.
Mada, si svakako nacelno u pravu.
 
Srbine brate,:ok:
mada su naši neprijatelji imali podršku do neba u početku im to nebi vredelo
posle je bilo kasno

Na prvim izborima za predsednika Srbije jedan od kandidata je bio Milan Paroski.
On je u svom predstavljanju rekao da ce ako on postane predsednik proglasiti opstu mobilizaciju, vojno poraziti protivnika(u stilu uci u Zagreb uhvatiti Tudjmana za usi i naterati ga da potpise kapitulaciju.Onda izaci iz Zagreba i SAM odrediti nove granice.Isto uraditi i sa Alijom).
Rekao je i da ce administrativni aparat drzave biti minimalan, da ce postojati samo pet poreza, sniziti dazbine na plate,.I jos mnogo toga....
Ja sam tada glasao za njega.
Nazalost, bili smo manjina.
 
Da li je po vasem misljenju danasnja Hrvatska naslednica nacisticke tvorevine NDH?



izvor:http://forum.krstarica.com/threads/277783

za moderatore: tema se ne bavi istorijom nego politickim i drzvotvornim kontinuitetom hrvatske drzave :mrgreen:

DA! U Hrvatskoj je odavno prisutna mrznja prema Srbima i ne samo njima. Oni su smatrali da nikada nece stvoriti drzavu dok god u njoj zive Srbi. Njih su smatrali nelojalnim i posle neuspesnih pokusaja asimilacije, bilo je i uspesnih naravno, smatrali su da oni moraju da nestanu itd.
 
Ma ok.
Mozda malo prejako receno, ali je njihova opsednutost suvise cesto rezultirala sasvim neracionalnom mrznjom prema Srbima.A kad nesto postane obrazac ponasanja jedne poprilicno velike grupe ljudi, onda skoro moze da se kaze "genocidan"...
Nemci za vreme drugog svetskog rata nisu mrzeli Jevreje.Oni su ih smatrali nizom rasom, i ponasali se prema njima kao prema zivotinjama.A zivotinje ne mozes da mrzis, niti da osecas nesto ako ih uklanjas(sa njihovog stanovista pricam).
Kod Hrvata, u drugom svetskom ratu, a i u ovom poslednjem ratu, bitna karakteristika je bila OPSTA mrznja prema Srbima, i skoro morbidno uzivanje u ubijanju i mucenju istih.
Tu je razlika.
Mada, si svakako nacelno u pravu.
Наравно да сам у праву. :cool: ;)
Рат увек интензивира ствари, зато је и вођен, уосталом. :evil:
И, оно најбитније што се изгледа заборавља: главни фактор те геноцидне идеје према Србима је у ствари - РКЦ, и у томе је заправо тај континуитет, свака хрватска држава и свака хрватска политика је инструмент (и/или талац) тог циља.
 

Back
Top