Hrvatska je odabrala francuski Rafale

Polovne smo uzeli. U trenutku dolaska trebali bi biti stari između 15 i 20 godina. Jedan dio aviona bi trebao doći iduće godine, a ostatak 2025-te. Model bi trebao biti F3-R.
Milijarda eura. Treba uzeti u obzir da je to jaka konfiguracija i da će potrajati ohohoj.
Hrvatska ima budžet za 2023. od 27 milijardi eur.
Srbija ima planiran budžet za 2023. 18 milijardi a platila je raspale Migove 0 eur, a remont na neku upotrebljivu varijantu oko 250 miliona eur.
Srbija je nasla jeftino prelazno resenje i ima flotu za policiranje.

Sad ide prica da su na Burzeu nasi nastavljali dogovore sa Dasaultom oko nabavke novih Rafala.

Sve u svemu Franci nas sve naoruzavaju da se koljemo. Oni su dakle civilizacija a mi smo balkanska stoka.

Tako je to.
 
Milijarda eura. Treba uzeti u obzir da je to jaka konfiguracija i da će potrajati ohohoj.
Hrvatska ima budžet za 2023. od 27 milijardi eur.
Srbija ima planiran budžet za 2023. 18 milijardi a platila je raspale Migove 0 eur, a remont na neku upotrebljivu varijantu oko 250 miliona eur.
Srbija je nasla jeftino prelazno resenje i ima flotu za policiranje.

Sad ide prica da su na Burzeu nasi nastavljali dogovore sa Dasaultom oko nabavke novih Rafala.

Sve u svemu Franci nas sve naoruzavaju da se koljemo. Oni su dakle civilizacija a mi smo balkanska stoka.

Tako je to.
Pa mogao bih reći da se slažem s tobom. Niti tih naših 12 Rafalea ili tih vaših 14 (ili koliko već) MiG-ova 29 nije za ništa osim za air-policing. Da čuvaš svoje nebo, da ne moraš plaćati drugom. E sad, koliko sam ja skužio ovi naši Rafale-i bi trebali trajati 30, možda i više godina. Ti vaši MiG-ovi, su dosta kraći, čini mi se 7-10 godina. Znači vi opet morate nešto uzimati, dok mi nećemo morati. Znači vama će se izdaci opet povećavati. Nama bi bilo najbolje kad bi mogli dobiti da vršimo air-policing nad Slovenijom i/ili BiH, ili bar jednim dijelom Slovenije i BiH, da nam plaćaju. A što ja znam, vidjeti ćemo. Uglavnom, niti se vi imate razloga bojati naših aviona, ni mi vaših. Svaka država mora štititi svoje nebo.
 
Cekaj prvo da ti Rafali stignu pa onda reci hop, kakvo je stanje u Francuskoj i svetu, mozda nikad i ne stignu.

I mnogo ozbiljne zemlje su placale za razna Zap. oruzja, pa im sada ne stize oruzje jer sve ide za Ukrajinu.

Ali i da stignu, svakako preskupa kupovina kao i obicno, i sto se tice same cene i odrzavanja, preskup izbor.

Srbija kada bude trebala da kupuje tamo 2030, ko zna sta sve Kinezi nece napraviti po 5-10 puta jeftinoj ceni.
 
Pa mogao bih reći da se slažem s tobom. Niti tih naših 12 Rafalea ili tih vaših 14 (ili koliko već) MiG-ova 29 nije za ništa osim za air-policing. Da čuvaš svoje nebo, da ne moraš plaćati drugom. E sad, koliko sam ja skužio ovi naši Rafale-i bi trebali trajati 30, možda i više godina. Ti vaši MiG-ovi, su dosta kraći, čini mi se 7-10 godina. Znači vi opet morate nešto uzimati, dok mi nećemo morati. Znači vama će se izdaci opet povećavati. Nama bi bilo najbolje kad bi mogli dobiti da vršimo air-policing nad Slovenijom i/ili BiH, ili bar jednim dijelom Slovenije i BiH, da nam plaćaju. A što ja znam, vidjeti ćemo. Uglavnom, niti se vi imate razloga bojati naših aviona, ni mi vaših. Svaka država mora štititi svoje nebo.
Ako Srbija bude uzimala nove to će biti bar 2,5 milijardi eur.
A nisu to neke pare i to mora da se uzme.
Da ne kradu pet milijardi godišnje iz budžeta ne bi bilo problema.
 
F6DJDw-XEAA-MmX.jpeg


Za pola godine nad Hrvatskom. Na Pleso već sletjeli transportni avioni francuskog zrakoplovstva koji su donijeli dio naručenog naoružanja, opreme i rezervnih dijelova za Rafale.
 

Primopredaja prvog borbenog aviona Rafale sutra u Francuskoj​

U francuskoj bazi Mont de Marsan sutra će se održati svečana primopredaja prvog borbenog zrakoplova Rafale. Riječ je o prvom od 12 rabljenih Rafalea koje Hrvatska nabavlja od Francuske za oko milijardu eura - dva su dvosjeda i 10 jednosjeda.
Najstariji avion ima 10 godina, a ugovor uz novu eskadrilu uključuje i obuku pilota, simulatore, naoružanje i jamstvo. Kupnjom tih aviona, Hrvatska nakon 20-ak godina ovisnosti o dotrajalim i zastarjelim MiG-ovima 21 okreće novu stranicu kad je riječ o čuvanju vlastitog zračnog prostora.
...
https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/slu...-borbenog-aviona-rafale-u-francuskoj-11064693

:heart:
 

Primopredaja prvog borbenog aviona Rafale sutra u Francuskoj​

U francuskoj bazi Mont de Marsan sutra će se održati svečana primopredaja prvog borbenog zrakoplova Rafale. Riječ je o prvom od 12 rabljenih Rafalea koje Hrvatska nabavlja od Francuske za oko milijardu eura - dva su dvosjeda i 10 jednosjeda.
Najstariji avion ima 10 godina, a ugovor uz novu eskadrilu uključuje i obuku pilota, simulatore, naoružanje i jamstvo. Kupnjom tih aviona, Hrvatska nakon 20-ak godina ovisnosti o dotrajalim i zastarjelim MiG-ovima 21 okreće novu stranicu kad je riječ o čuvanju vlastitog zračnog prostora.
...
https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/slu...-borbenog-aviona-rafale-u-francuskoj-11064693

:heart:
 
Шта ћете са тих 12 половних Рафалчића, црни Хрватијанци ?!
Знате ли да то један Хамасовац руши с рамена само тако ?

Колико пансиона треба летос да продате само за одржавање једне летелице ?

Ево један њихов пензионисани пилот кука из свег гласа:
 
Шта ћете са тих 12 половних Рафалчића, црни Хрватијанци ?!
Знате ли да то један Хамасовац руши с рамена само тако ?

Колико пансиона треба летос да продате само за одржавање једне летелице ?

Ево један њихов пензионисани пилот кука из свег гласа:
Gluposti, pilot koji je letio samo na prastarom Migu 21 objašnjava održavanje i upotrebu modernog aviona.
Po njemu ni potencijal Miga 21 kojim je letio nikada nije iskorišten u potpunosti.
Čovjek je zapeo u vremenu kada je bio mladi pilot.
 
Gluposti, pilot koji je letio samo na prastarom Migu 21 objašnjava održavanje i upotrebu modernog aviona.
Po njemu ni potencijal Miga 21 kojim je letio nikada nije iskorišten u potpunosti.
Čovjek je zapeo u vremenu kada je bio mladi pilot.

Мој син купио кола и скутер,
а студент је.
Радуцка он ту и тамо,
у задње време углавном као достављач ...

Богами, почео је да кука !

Кажем му ја:
"Сине, полако са тим колима !"
"Не могу, каже, то је сад мој стандард постојања !"

"Паркирај, кажем му та кола, па на бус !
Кола су само кад идеш на свадбу, сахрану,
враћаш девојку после поноћи кући,
а не на факс, до теретане и сл."

Нека га, нек се сломи.
Смишља начине како наточити "чорбу",
гребе се о девојку, другаре, бабу вози код лекара ...

Тај ваш пилот (ЈНА дезертер вероватно) је потпуно у праву.
Хрватијанској би се неупоредиво више исплатила мирољубива политика,
него тих 12 Рафала.

Немој неки Љатифи да вам пообара све то ... :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Мој син купио кола и скутер,
а студент је.
Радуцка он ту и тамо,
у задње време углавном као достављач ...

Богами, почео је да кука !

Кажем му ја:
"Сине, полако са тим колима !"
"Не могу, каже, то је сад мој стандард постојања !"

"Паркирај, кажем му та кола, па на бус !
Кола су само кад идеш на свадбу, сахрану,
враћаш девојку после поноћи кући,
а не на факс, до теретане и сл."

Нека га, нек се сломи.
Смишља начине како наточити "чорбу",
гребе се о девојку, другаре, бабу вози код лекара ...

Тај ваш пилот (ЈНА дезертер вероватно) је потпуно у праву.
Хрватијанској би се неупоредиво више исплатила мирољубива политика,
него тих 12 Рафала.

Немој неки Љатифи да вам пообара све то ... :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Pacifizam je za neki drugi forum. @Mej bregami?
 

Back
Top