Hrišćanstvo i Stari Zavet...

Osnovni problem je što sve što je sakupljeno i uklopljeno u Bibliju nije došlo od visokih poznavaoca suštine života. Najveći deo je kreiran i prekrajan zarad potreba onih od vlasti.

Čak i onaj deo koji se odnosi na suštinsku istinu ostaje nerazumljiv zato što je izgovoren i prevodjen u duhu jezika koji više nije onakav kakvim danas jeste.

Aj mi ovo malo više pojasni, ne razumem što želiš reći. z:cry: z:)
 
Ja postujem stari zavet koliko mi to drustvo dozvoljava... Nazalost vecina "srpskih pravoslavnih hriscana" ne zna u sta veruje te im je za bozic vaznije ko ce da nadje paru cesnici nego poenta praznika kao i mnoge druge stvari...

Odgovor: srbi su jos uvek velikom vecinom pagani, novi zavet ih ne opterecuje mnogo te ga navodno postuju, medjutim da je isus rekao u novom zavetu ponovo da se ne jede svinjetina kao sto je to receno u starom zavetu verovatno bi se i njega odrekli...
 
Ja postujem stari zavet koliko mi to drustvo dozvoljava... Nazalost vecina "srpskih pravoslavnih hriscana" ne zna u sta veruje te im je za bozic vaznije ko ce da nadje paru cesnici nego poenta praznika kao i mnoge druge stvari...

Odgovor: srbi su jos uvek velikom vecinom pagani, novi zavet ih ne opterecuje mnogo te ga navodno postuju, medjutim da je isus rekao u novom zavetu ponovo da se ne jede svinjetina kao sto je to receno u starom zavetu verovatno bi se i njega odrekli...

U novom zavetu su teme nešto drugačije no u Sz, no ja i dalje ne smatram da svi hrišćani potenciraju samo Novi zavet.

Mi smo se ovde fokusirali uglavnom zato što smo ograničenih vidika, to jes na 88361 km2 i oko 7.5 miliona stanovnika. Što je prilično ograničen vidik.
 

Back
Top