Hrana može biti srpska nafta

Jeli to Brankovo motorno magare?

Ti još "voziš" magare...???

Po onim čukama, to vam je jedini prevoz...:whistling:
images
 
......."Ukoliko poveća proizvodnju hrane za 30 odsto, Srbija bi mogla da nadoknadi sve troškove koje ima zbog visokih cena energenata..."

Kriza gladi, koja u svetu poprima sve dramatičnije razmere, neće pogoditi Srbiju, jer naša zemlja ima veliki potencijal za proizvodnju hrane koju može da plasira kroz izvoz, kažu stručnjaci.

"Nije nehumano reći da zemlje koje imaju viška hrane treba da sadašnju globalnu svetsku situaciju i iskoriste, a i da svoje resurse na najbolji način i unovče”, kaže sekretar Udruženja za poljoprivredu PKS, Milan Prostran.


*****************************************************************************


Eto, igrom slucaja i srbiji se posrecilo da ima neki bogom dani resurs. sa kojim moze da ozbiljno da racuna u buducnosti kao sansom za ubrzan oporavak privrede , kao i bolji zivot ( napokon ) za celokupnu populaciju........Naime, kao sto vam je poznato, u svetu je doslo do velikog skoka cene hrane.....a srbija , posto nema naftu, visoko razvijene tehnologije, cak ni tako bogata rudna nalazista kako su nas ucili u skolama......ima upravo to....hranu......

Odnosno, realne sanse da istu proizvodi u ozbiljnim kolicinama i prodaje na sve gladnijem svetskom trzistu.......ostvarujuci pritom sve vece profite, jer se procenjuje da ce hrana u buducnosti imati sve vecu vrednost i biti sve ozbiljniji strateski proizvod za svaku zemlju.....

Ali , posto uvek ima neki qraz koji srecu kvari.....srbija se potpuno otudjila od poljoprivrede, koja je oduvek na ovim prostorima bila osnovna privredna grana.....Istocnom srbijom mozete danima da setate, da ne naidjete na zivog coveka.....kao u sahari.......

Sela su opustela, imanja propadaju, njive se ne obradjuju.....seljaci hrle u gradove , nemajuci pri tom nikakvu osnovu za egzistenciju u istima, a ostavljaju zemlju da propada........Doduse , poljoprivreda je u srbiji uvek i bila samo "perspektivna" , i uvek je i bila primitivna i zaostala , kaskala za drugim zemljama kojima bog nije podario tako plodne predele, ali koje su organizacijom , modernizacijom i ozbiljnim , naucnim pristupom poljoprivredi kompenzovale tu manu, i proizvodile i do 100 puta vise poljoprivrednih proizvoda od srbije......

Elem, pored modernih tehnologija , i uvodjenja drugacijeg pristupa proizvodnji hrene, srbija se mora izboriti i sa malogradjanskim , primitivnim mentalitetom...gde seljak , poljoprivrednik , ili farmer.....zovite ga kako hocete, spada u gradjane drugog reda, i gde se proizvodnja hrane nikada nije ni smatrala za ozbiljnu industriju, vec za nesto zaostalo iz proslog vremena.........

Sada je idealna prilika za brojne vlasnike zapustenih imanja, da se vrate na svoja sela, i zapocnu sa ozbiljnom proizvodnjom..........nadam se da ce uspeti, a i ako omanu, lakse cu se parkirati u centru;)

izvini a ko da radi?seljaci na ivici katasrofe ,drzava bankrotirala odakle pare, stocni fond prazan treba bar 5god da se stocni fond regenerise..........mislim bilo bi lepo samo ova gamad , ma tu se lova ne okrece brzo i nikog nije briga:nono:
 
Ja ne očekujem da će bilo koji političar da traći svoje dragoceno vreme i razmišlja kako da unapredi poljoprivredu u Srbiji.Od svih njih i dalje očekujem da samo kradu,a za poljoprivredu prognoziram dalje propadanje...pogotovo što su poljoprivredom počeli da se bave Mišković,Drakulić,Peconi i slična g.....!

Наравно, свакако да пропада, али не пропада зато што је неки наш пољопривредник дебилан - него што је и политика и "политика" усмерена на то ДА СЕОСКО СТАНОВНИШТВО НАПУСТИ СВОЈА ИМАЊА.

А ако се потсетимо ДА СУ ДРУГОВИ ТАДИЋ И ЂЕЛИЋ ПОТПИСАЛИ ССП У ОКВИРУ КОГА ЈЕ ПРЕДВИЂЕНО ДА СТРАНЦИ МОГУ ДА КУПУЈУ НАШЕ ЗЕМЉИШТЕ - СВЕ ЈЕ ВИШЕ НЕГО ЈАСНО.

Растераће оно мало сељака што је остало - откупиће странци плодну земљу у бесцење, И НАРАВНО ДА ЋЕ ЗАПОЧЕТИ ПРОИЗВОДЊУ ХРАНЕ ЗА СЕБЕ И СВОЈ ПРОФИТ - а овдашњим говни*а ће остављати минимални или никакав порез...квалитетну храну ће извозити а ви Срби изволите па идите и надничите на ТУЂИМ ЊИВАМА јер нећете имати ни храну! Као што већ данас немамо хлебно жито - што се не памти уназад 100 година.
 
Srpski seljak je u osnovi zadrti radikal koji sve zna najbolje i za sve mu je drzava kriva

Boze ala ovde neko lupa, pa to je strasno.

Srpski seljak, devojcice (decace?) je konzervativan, kao i svaki seljak na planeti. To nema apsolutno nikakve veze sa radikalima, osim sto ti "radikal" volis da koristis kao opsti pezorativni pojam. A to je, dozvolices, glupo.
 
Jeste ... a u Srbiji navuku poljoprivrednike da naprave dobre prinose i onda ih zezaju sa izvozom istih.
Recimo, ljudi koji su se bavili malinama i proizvodili ih ogromnim kolicinama su bivali jednostavno nasankani, da ne kazem naguzeni. A kako? Fino poljoprivrednik natovari svoje maline na kamion i hoce da ih izveze, recimo u Grcku, kad dodje na granicu TRT ! Ne moze preko granice po toj cijeni nego po manjoj ili maline propadaju
I tako drzava Srbija stimulise svoje poljoprivrednike i stocare. :lol:
 
To se zove perpetum mobile na srpski nacin.
Nema ulozene energije a love imaju koliko hocesh.

све вам је тачно...

само што ти који искориштавају српског сељака, нису Срби, него неки тамо црногорци и друга гамад, која се увалила у фотеље...и зајебава све живо!!!:lol:
 
Ne zaboravi da se od srpskih seljaka više ne otkupljuju maline. U leto 2005. pobacali su ih po putevima u okolini Gornjeg Milanovca i Rudnika i pogazili traktorima. Zato što im nije plaćeno za maline počev od leta 2000. Prošlog leta sa njihovih poseda maline je mogao da bere ko god je hteo, interesovanje je bilo malo i većina ih je jednostavno propala. E, onda proizvođači sokova kupuju maline iz Španije, plaćaju Špancima punu cenu, plus takse za uvoz – i onda njihov proizvod (sok od maline) košta 180.00 din/litar (2,8 eura, otprilike).
 
све вам је тачно...

само што ти који искориштавају српског сељака, нису Срби, него неки тамо црногорци и друга гамад, која се увалила у фотеље...и зајебава све живо!!!:lol:
Druse Branko ti si Bosanac a ne Srbin. Da si Srbin zivio bi u Srbiji :lol:
 
Nevezano za hranu, ali vredi pomenuti. Štrajk u JAT-u pre dve-tri godine. Aviomehaničari obustavljaju svoj pošteni rad zato što im nije isplaćeno šest plata. Ljudi se žale na to da im niko ne gleda kroz prste kad im na kućnu adresu dođu računi i da im plata jednostavno treba, ali uprava im preti otkazima, otkazi se uručuju organizatorima štrajka, a onda se dovodi petnaestak aviomehaničara iz Tunisa kojima se plaća mnogo više nego njihovim srpskim kolegama. To nije dugo trajalo, epilog nam je poznat, ali poenta je u tome da uprava JAT-a (Jugoslovenski aerotransport, a zašto ne srpski) smatra da se Arapima i bilo kome drugom treba platiti za rad, a da Srbi treba (i moraju) da rade zabadava, inače će im se zabraniti da dolaze na posao od koga nemaju nikakve koristi. Da li treba, bar za njih, odlazak na neplaćeni posao da bude nekakva prednost, odnosno privilegija?...
 
Ne zaboravi da se od srpskih seljaka više ne otkupljuju maline. U leto 2005. pobacali su ih po putevima u okolini Gornjeg Milanovca i Rudnika i pogazili traktorima. Zato što im nije plaćeno za maline počev od leta 2000. Prošlog leta sa njihovih poseda maline je mogao da bere ko god je hteo, interesovanje je bilo malo i većina ih je jednostavno propala. E, onda proizvođači sokova kupuju maline iz Španije, plaćaju Špancima punu cenu, plus takse za uvoz – i onda njihov proizvod (sok od maline) košta 180.00 din/litar (2,8 eura, otprilike).
Slicno je i sa stocarima konkretno - svinjarima
 
Nevezano za hranu, ali vredi pomenuti. Štrajk u JAT-u pre dve-tri godine. Aviomehaničari obustavljaju svoj pošteni rad zato što im nije isplaćeno šest plata. Ljudi se žale na to da im niko ne gleda kroz prste kad im na kućnu adresu dođu računi i da im plata jednostavno treba, ali uprava im preti otkazima, otkazi se uručuju organizatorima štrajka, a onda se dovodi petnaestak aviomehaničara iz Tunisa kojima se plaća mnogo više nego njihovim srpskim kolegama. To nije dugo trajalo, epilog nam je poznat, ali poenta je u tome da uprava JAT-a (Jugoslovenski aerotransport, a zašto ne srpski) smatra da se Arapima i bilo kome drugom treba platiti za rad, a da Srbi treba (i moraju) da rade zabadava, inače će im se zabraniti da dolaze na posao od koga nemaju nikakve koristi. Da li treba, bar za njih, odlazak na neplaćeni posao da bude nekakva prednost, odnosno privilegija?...
Mi u Crnoj Gori imamo slican problem u vezi RADA.
U glavnom oni koji namlate novce pricaju o radu a ja volim da im (njima) pricam o ZARADAMA.
To su dvije kategorije koje blesavom narodu nikada nece biti jasne. Po nekada mi kazu " Pa ti ne volis da radis". Ja volim da odgovorim; " Volim da ZARADJUJEM"
 
Slicno je i sa stocarima konkretno - svinjarima

Zezaju svinjare, a najveće svinje uzmu pare.

Mi u Crnoj Gori imamo slican problem u vezi RADA. To su dvije kategorije koje blesavom narodu nikada nece biti jasne. Po nekada mi kazu " Pa ti ne volis da radis". Ja volim da odgovorim; " Volim da ZARADJUJEM"

Ada znam kako je u Crnoj Gori, jako dobro znam. Ali kao terazijski Crnogorac živim u Srbiji i malo me više pogađaju srbijanske prilike.
 

Back
Top