Hosting

HudsonCompany

Početnik
Poruka
5
Pozdrav, ja sam nov na ovom sajtu i imao bih samo jedno pitanje, a to je sve sto znate o Hostingu.Konkretno me zanima sta je sve potrebno za Game i Web hosting, sta je potrebno od opreme (racunar serverskog tipa, serveri...)a i sta je potrebno od znanja, da li postoji nekikurs za to ili nesto slicno.Unapred Hvala! :D
 
Za hosting ti je potreban server, na linuxu naravno(bezi od windows servera), postoji kurs, za linux sys admina, drzi ga Linux Fondacija...
Ako bih da uzimas server i da ga drzis kuci, losa varijanta, treba ti link(minimalno 100mbps up/down), onda ruteri, hladjenje za server(klima)
Sto se tice linka, skup je i treba da registrujes firmu.
Software ti je free(sem cPanela), za pocetak uzmi neki VPS(nemacka) i onda gledaj da uzmes Dedi server
 
Hvala puno, ali posle malo razmisljanja ipak sam odlucio da ne pravim server vec da zakupim server od nekog provajdera, napravim sajt sa gp i wp i zatim platim nekom programeru da mi napravi podeoke u serveru za minecraft servere, cs servere i naravno web servere.I posto imam neke poznanike napravio bih naravno broj za placanje preko sms tako da neko moze da boost server i preko sms npr. posalje poruku sa txt 100GSRV razmak ip servera na taj broj (npr.1234) i ono mu automatski produzi server za 1 dan,skine mu pare od kredita i time plati na moj racun.Pa ako znate neku dobru ali malo povoljniju firmu koja bi mi izdala neki server ili nekog dobrog provajdera molim vas da mi napisete. Unapred Hvala!!
 
Poslednja izmena:

Back
Top