Honda nc 750 x dct

Kad me vec Dlugomir spomenu ajd da odgovorim.
Imao sam NC u raznoraznim oblicima kao sto su Integra,NC 700X ili NC700S kao i NC750S a neki su bili sa manuelnim menjacem dok su neki bili sa DCT menjacem.
Meni licno kad se pomisli na motocikl i ljude koji ih voze automatski menjac nikako ne ide u glavu. To je jedna najobicnija glupost za one koji ne znaju da voze a koji se predstavljaju kao neki bajkeri.
Zato je bolje uzeti Integru jer to je skuter a ne motocikl.
Plus taj menjac se meni nikako ne svidja i prebacuje veoma rano i znam sad ce da neki napisu kako mozes sam da menjas ali koji ste ga onda moj K uzeli sa automatskim kad cete "kao" sami da menjate?
Takodje sam cuo da zna da u toku ubrzanja u krivini da prebaci u veci stepen prenosa sto je ludilo mozga tako da je to za one koji su nastrojeni penzionerski.
Opet kazem da je bolje uzeti u tom slucaju Integru ili tako neki skuter jer em je bolja zastita od vetra em je to skuter.
Ja trenutno imam NC750S 2016 u lepom stanju kao sto se i vidi na slici ali sa manuelnim menjacem sto je potpuno normalno za motocikl.
NC750S.jpg
 
Znaci, osim automatskog menjaca, nemas zamerke?
Nedostatak snage svakako postoji jer to je agregat sa svega 54 ks.
Pogotovo za dvoje.
Agregat je pola od Honde Jazz 1,4 i ima dva cilindra.
Mali motocikl za osobe do 180-185 cm a sve preko toga je diskutabilno.
Sad zamislite kad se to natovari pa sedne saputnica kako ce da povuce sa tih 54 ks.
A evo imao sam X model 2013 jos pre dve godine.
20210721_202537.jpg
 

Back
Top