Hocu da se odljubim!

Definisi prvo taj osecaj koji te ubija. To je ono sto koci stvar. Pa vidi otkud ti to. Mozda uopste nema veze s njim. Ja uvek prvo pogledam kod sebe u "arhivi" zasto mi nesto smeta, pa onda da li mi doticna osoba zaista to radi ili se ja to plasim da ce da mi uradi...Ako tripujem pojedem kilo cokolade i ispricam se sama sa sobom, onako iskreno. A ako mi stvarno radi nesto sto mi smeta to pokusavam da resim. Na ovaj ili onaj nacin. Uglavnom nas nasi strahovi sprecavaju da uzivamo u necem dobrom sto imamo, i da se resimo loseg sto imamo.
 
ne znam... stvari medju nama nisu tako jednostavne kao u pocetku... meni sve deluje kao da je smak sveta, ali moje drugarice, cak i drugovi koji su upoznati sa situacijom, kazu da treba da se opustim i da previse razmisljam, da cak i umisljam da je to toliko strasno, a nije...

ono sto osecam je velika zelja za njim, i strah sto kod njega to ne prepoznajem kao u pocetku... sve ovo jako kratko traje, ali kazem, munjevito se razvijalo... ne mislim da mu nije stalo i da se ohladio, pre bih rekla da je pasivan i da malo ne zna sta hoce... mozda i da bezi od problema...

a nismo deca... vrtimo se oboje oko 30 godina... strasno, strasno!
 
Pipi Langstrumpf:
Aha. Nemoj previse da se trudis.Pusti da se nesto resi i samo od sebe. Ako je ljubav u pitanju uzivaj,nema razloga za preteran trud. Veza jeste tezak rad, ali previse pritiska smori. A nije ni potrebno,videces. A ako nije ljubav, ako je samo tvoj trud ono sto vas vezuje, onda ce se sve resiti samo po sebi pre ili kasnije. Ne insistriraj na necemu sto ne postoji ako ne postoji. A ako postoji, onda je sve u redu,zar ne?
slažem se sa ovim
kad čovek nekoga zavoli, počnu da rastu i očekivanja...onda počnete jedno od drugoga da očekujete previše...i to počinje da vas guši
dajte jedno drugom malo prostora, i malo vremena, da se naviknete jedno na drugo...
 
...mislim da je "zahtevati" deo svake normalne veze.
...takodje je i "menjati" deo svake normalne veze - pod uslovom da to nije "ja menjam tebe" i obrnuto, vec "ja menjam sebe" zato shto vidim da je to dobro za nas.
...ochekivanja su sasvim za ochekivati.
 
m038:
sve se jako brzo izdesavalo, skapirali se brzo, vezali se, uzivali, opustila sam se vise nego sto je trebalo... a onda odjednom - problemi...
jedan, pa drugi, treci...

dva dana nam bude super, treci dan nesto ispliva, cetvrti dan se smorimo oboje, peti dan ja bolujem... nije u pitanju ljubomora, nego se jednostavno neke zvezde nisu poklopile, mislim da smo pravi, ali u pogresno vreme...jednostavno, lose okolnosti...

koliko god se trudimo, sve je na neke misice, na gurku... umorila sam se...
htela bih da se odljubim, ali kako????

usao mi je pod kozu jako brzo i jako duboko...

svakodnevno se vidjamo, zbog posla... to mi je jos gore... iz sopstvene koze bi pobegla da mogu... jako mi je lose...

upomoc!!!

Vreme...Kolko god da je sad tesko sutra ce biti lakse..Mene to drzi...
 
u sustini sve znam, i sve mi je jasno... ponekad samo preteram u razmisljanjima... ali taj glupi osecaj mi pravi problem, ne znam kako bih to definisala... hocu ja da dam vremena i prostora i sebi i njemu, da oboje stanemo na loptu, pa da vidimo sta dalje... i koliko je kome stalo...
ja samo ne znam kako u medjuvremenu da olabavim, stalno mi je u mislima, znate ono kad se ujutru budite i odmah vam je ta osoba na pameti, jedete supu, njegov lik vidite medju rezancima i slicno...
kako malo da skrenem misli?
da se odljubim malcice bar :)
 
m038:
u sustini sve znam, i sve mi je jasno... ponekad samo preteram u razmisljanjima... ali taj glupi osecaj mi pravi problem, ne znam kako bih to definisala... hocu ja da dam vremena i prostora i sebi i njemu, da oboje stanemo na loptu, pa da vidimo sta dalje... i koliko je kome stalo...
ja samo ne znam kako u medjuvremenu da olabavim, stalno mi je u mislima, znate ono kad se ujutru budite i odmah vam je ta osoba na pameti, jedete supu, njegov lik vidite medju rezancima i slicno...
kako malo da skrenem misli?
da se odljubim malcice bar :)

Da znam i ja to pokusavam...Pa uglavnom s eubacim u rad, rad rad...E noc je grozna...Tu ne mogu da kanalisem emocije...Preko dana nekako uspevam...Ma koga lazem...Ne uspevam...Elem, povucem se i pokusavam da se saberem...Kroz posao...Al ne moze odjednom :) Ni malcice :) Jbg...
 
A,to! Vidi, kad budes pocela da mu verujes bice ti lako. Verovaces njemu da te voli onda kada budes verovala sebi da zasluzujes da te voli. Zamisli da je on ptica na tvom dlanu (znam da zvuci "njak" ali nemojte se smejati,please) i ti se plasis da on ne odleti...ako zbog toga stisnes jace uplasices pticu ili udaviti,ako previse mlatis rukama ona ce odleteti...
Meni se cini da je medju vama sve u redu,i ljubav nece nestati ako malo i ti "oladis".Ljubav koju treba konstantno dokazivati- to je najveca uvreda koju mozemo "servirati" voljenom bicu.
 
m038:
ja zelim da budem u toj vezi, ali nekako kao da se samo ja trudim, a on ceka da se sve resi samo od sebe... a ne resava se bas uvek sve samo od sebe...

samo mi je dosadilo da se toliko trudim, nekako mi se cini kao da je pocelo da prerasta u gusenje...

ma komplikovano... kad smo fizicki zajedno sve je bajkovito, ali kad se rastanemo... svasta nam je na pameti... utice na raspolozenje... i tako, u krug...

onda pomislis - tako bi bilo lakse da nisam zaljubljena...

razgovaraj sa njim, ili mu prosto slomi kitchmu!!! Nemoj da dodjes u situaciju da se svakodnevno svadjate. Musko zenski odnosi se valjda zasnivaju na zadovoljstvu, a ne na potrebi, nadmetanju ili dokazivanju nekih glupis stvari. A i misilm, isuvise ste kratko da bi ste ne znam kakve probleme imali!!!

Jedan moj prijatelj, kaze sledece: Kada se "nadjes" sa nekim, jako je bitno da se slazete u barem 85% stvari. Zbog toga ste valjda i zajedno. Vremenom, kada postajete prisniji, samim tim i slobodniji za neke svoje prohteve, zelje, prevladjivanja, nadanja... polako se taj procenat smanjuje, i izgubi se u najgorem slucaju 35%. A sad pazi ovo 85-35=50%!!! Zasto je ovo bitno??? Pa ako bi u bilo kom slucaju ta razlika iznosila <50%, prosto onda sa tom osobom nema sta da trazis!!!

Tako da, moj ti je savet "PROCENTUJ" i razgovaraj sa njim!!! Ljudi smo... valjda!!!
 
Dennis.D:
Jednostavno idi na neke zurke,gledaj druge...ili budi tvrdoglava i onda ce on tebe da juri.ustvari nemoj puno da mu pokazujes da ti je stalo do njega!pusti neka on tebe ljubi i grli...Toliko od mene
...o čemu ti to kakve žurke ti spominješ jel vidiš njen nik ..... :roll:
...pa nije ona klinka da joj savetuješ takve stvari.... 8-)
 
m038:
sve se jako brzo izdesavalo, skapirali se brzo, vezali se, uzivali, opustila sam se vise nego sto je trebalo... a onda odjednom - problemi...
jedan, pa drugi, treci...

dva dana nam bude super, treci dan nesto ispliva, cetvrti dan se smorimo oboje, peti dan ja bolujem... nije u pitanju ljubomora, nego se jednostavno neke zvezde nisu poklopile, mislim da smo pravi, ali u pogresno vreme...jednostavno, lose okolnosti...

koliko god se trudimo, sve je na neke misice, na gurku... umorila sam se...
htela bih da se odljubim, ali kako????

usao mi je pod kozu jako brzo i jako duboko...

svakodnevno se vidjamo, zbog posla... to mi je jos gore... iz sopstvene koze bi pobegla da mogu... jako mi je lose...

upomoc!!!
i si se vec odljubila cim se pitas nesto i cim razmisljas o necemu u vasoj vezi...Kad smo zaljubljeni svaki novi dan je divna nagrada za to sto cemo biti sa voljenom osobom...kad postaje mucno tad je pocetak kraja...
 

Back
Top