Хоћемо ли се икада помирити са НАТО пактом?

Sirovine nemaju nikakvu vrednost van drustva.
au bre, pa ako nemaju zasto nas ucenjuju sa njima za eventualni ulazak u eu?
znaci, skidaju se rukavice, srbija ce da podupire zelenu agendu evrope, a sama ce da bude u rangu afrike, nigera, sve dok vojna hunta ne preuzme, kako i rekoh

Објављен доказ о договору Владе Србије и ЕУ о приступу критичним сировинама…

Rusija ce da pocrka od gladi ako se izoluje od sveta, iako ima prirodne resurse.
zapad se izolovao od ruskih resursa, ali rusija izvozi rekordno u kinu, indiju, itd, na istok, ne samo energente, vec i zito, daje tamo africi ne znam koju kolicinu badava cak, jer ih zapad izgladnjuje, a majcica vidimo spasava
kako ce rusija da pocrka od gladi, ako je rekorder u izvozu zita? bulaznis!
Niza cena rada je komparativna ekonomska prednost. To nije nista lose
ko kaze da je lose, i kakve veze to ima sa bilo cime recenim vec?

cena rada je trzisna i kraj price, bzvz mantras

Subvencionisani industrijski gubitasi nisu net plus za neko drustvo.
vi subvencioniste te koje lazno nazivate investitorima dok se talite sa njima, pljackajuci i zadyzujuci srbiju
na kraju oni zdime, pare ste podelili i pojeo vuk magarca
Vi ste naucnici koji mislite da je dobro da se Drzava vodi tako, da zaobilazis trziste.
svaka zemlja stiti svoje trziste samo tvoji izdajnici rade za inostrana trzista tako sto unistavaju domace - to sto tvoji izdajnici rade nije fer ekonomska utakmica, nego stetocinstvo zarad interesa ekonomskih ubica sa zapada
I opet, niza cena rada je odlicna kada hoces da privlacis kapital i da se drustvo razvija na zdravim trzisnim odnosima.
i opet mantras, niko ti to ne negira, ali vi ne privlacute kapital vec krvopije kojima onda dajete subvencije od kojih uzimate sebi procenat u dzep, ili samo zaduzite srbiju visestruko
kada strani krvopija koga lazno nazivate investitorom, pokupi sve subvencije, on samo klisne, nestane

da je on zaista bio investitor ne bi srbija bila u minusu svaki put, vec on sam jer je pogresno investirao... ali ne, ovde se radi o organizovanoj pljacki
koliko ih vi socijalisti gledate sa visine.
ja sam na suprotnom politickom polu, plus zivim u americi, znaju ljudi da nisam za demorats, bernija i slicne, naprotiv, bio sam trampovac, a ti mozes da budes preruseni socijalista, jer nisi ni mlad kako mi se u pocetku ucinilo
 
Poslednja izmena:
au bre, pa ako nemaju zasto nas ucenjuju sa njima za eventualni ulazak u eu?
znaci, skidaju se rukavice, srbija ce da podupire zelenu agendu evrope, a sama ce da bude u rangu afrike, nigera, sve dok vojna hunta ne preuzme, kako i rekoh

Објављен доказ о договору Владе Србије и ЕУ о приступу критичним сировинама…


zapad se izolovao od ruskih resursa, ali rusija izvozi rekordno u kinu, indiju, itd, na istok, ne samo energente, vec i zito, daje tamo africi ne znam koju kolicinu badava cak, jer ih zapad izgladnjuje, a majcica vidimo spasava
kako ce rusija da pocrka od gladi, ako je rekorder u izvozu zita? bulaznis!

ko kaze da je lose, i kakve veze to ima sa bilo cime recenim vec?

cena rada je trzisna i kraj price, bzvz mantras


vi subvencioniste te koje lazno nazivate investitorima dok se talite sa njima, pljackajuci i zadyzujuci srbiju
na kraju oni zdime, pare ste podelili i pojeo vuk magarca

svaka zemlja stiti svoje trziste samo tvoji izdajnici rade za inostrana trzista tako sto unistavaju domace - to sto tvoji izdajnici rade nije fer ekonomska utakmica, nego stetocinstvo zarad interesa ekonomskih ubica sa zapada

i opet mantras, niko ti to ne negira, ali vi ne privlacute kapital vec krvopije kojima onda dajete subvencije od kojih uzimate sebi procenat u dzep, ili samo zaduzite srbiju visestruko
Dobro.
 
Француска и Њемачка су водоле жестоке борбе у првом светском рату. У другом су их Њемци прегазили као плитак поток.

Ако идемо даље кроз повијест, видећемо пуно фајта између Француске и Њемачке.

Па, ипак, Французи и Њемци су се договорили и данас Еуропску унију воде управо ове двије нације.

Иако су стално ратовали, врло брзо после другог свијетског рата су се ове двије земље закопале ратне сјекире, помириле.

Можемо ли се и ми помирити са нашим крвним непријатељима и злотворима?

Можемо ли радити, сурађивати или ћемо бити бијесни све док не клекну испред нас и почну понизно да моле за опрост?

Prvo Srbin da se pomiri sa samim sobom i da prestane da baca veš mašinu u reku.

I da ne tripuje više da je najpametniji na svijet, kad je očigledno malo drugačije.

Tek tada će da ukapira neke stvari i moći da, prvo, izabere vlast kako treba, a onda i da kreira i sprovede pametnu spoljnu politiku.

Do tad, bice kao sto je poslednjih 30+ godina.
 
Postoje različiti nivoi. Oni od nas koji sarađuju na malo višem nivou (tipa naučnom) nemaju takva iskustva.

Ali ako se ponašamo prosto i neobrazovano, onda da.

Ako naš predstavnik u telima EU ili naši ambasadori izgledaju kao jeftini primitivci, onda je razumljivo, jel- Ili ona sa napumpanim ustima, barem da je imala pare ya malo bolji filer.

Горе постоји само један ниво и он диктира осталим нивоима
 
Угураће Босанци себе и у НАТО и у ЕУ.
Црна Гора, такође.
Али ће Жоржо Дневњак и Никола Пејаковић Коља рећи "ма, ћути, мука ти је то тамо, не тријеба Србији то! Само БРИКС, вјеруј ми ко брату"
Ijekavske citate otvaras i zatvaras sa bolon, kao u amjerickoj vojsci kad odgovaras naredniku, zapocinjes i zavrsavas sa sir
 
Biće da ti ne znaš šta pričaš. Par miliona Srba živi u Nato državama. Svake godine iz Srbije tamo beži 50-100 hiljada.
Da, i onda govore nama koji smo ovde kako 'nista to ne valja, nemaju oni dusu moi ti'. Vecina popusi tu pricu te im to dodje kao jos jedna, konacna potvrda da je zapad susto zlo.
 
1711404931821.png

Ova stavka je prevazidjena jos od 2016…
 
Француска и Њемачка су водоле жестоке борбе у првом светском рату. У другом су их Њемци прегазили као плитак поток.

Ако идемо даље кроз повијест, видећемо пуно фајта између Француске и Њемачке.

Па, ипак, Французи и Њемци су се договорили и данас Еуропску унију воде управо ове двије нације.

Иако су стално ратовали, врло брзо после другог свијетског рата су се ове двије земље закопале ратне сјекире, помириле.

Можемо ли се и ми помирити са нашим крвним непријатељима и злотворима?

Можемо ли радити, сурађивати или ћемо бити бијесни све док не клекну испред нас и почну понизно да моле за опрост?
Ne znam šta ste im se vi kroati zamerili ? :kafa:
 
pasivno hiperkonformističko društvo koje je pod američkom čizmom izgubilo svu filosofsku dubinu, pošto, znamo, su ameri zaključili da je endgoal of hegel and kant adolf hitler

u DDR je malo drugačije jer su samo preusmerili celu priču na marksizam
Vidjao sam nepodnosljivije stvari, bolje i obezduhovljena hiperkonzumeristicka Njemacka nego siromasna, zla i iskompleksirana Srbija npr
 
Vidjao sam nepodnosljivije stvari, bolje i obezduhovljena hiperkonzumeristicka Njemacka nego siromasna, zla i iskompleksirana Srbija npr
ti si simptom problema jer si odmah skočio da izvučeš zaključak
srbija je osiromašena na drugi način. uvek je bila pakosna, odvratna maćeha prema svim najboljima. ubilački palanački mentalitet koji je sekao i proterivao i marginalizovao sve što je dobro. ne znam kad je ovo počelo, a to je najgore


meni je užasno živeti u ovoj apokalipsi laži, pakosti, muljatorstva i mutnosti, ali isto tako radije bih da živim negde gde narod nije plastičan. u srbiji imaju možda dušu, ali je ta duša ogavna. u nemačkoj se nema ništa. tako da bih radije otišao negde gde je življe
 

Back
Top