Hitno potreban besplatan antiviurs

Ja koliko se secam, procitao sam negde da je Avira najbolji besplatni antivirus!
A i bio sam delimicno u pravu, nasao sam gde sam procitao: http://www.pcworld.com/reviews/collection/5928/2011_free_av.html
Avast je po njima najbolji pa Avira!

Nacices 10000000 sajtova i svuda ce razlicito da pise,ne veruj ni jednoj tabeli ili nekim "ocenama",veruj jedino pravim testovima sa pravim virusima.
Sve se snima,sve se vidi,apdejtujes antivirus,pustis mu 50 ili 100 zarazenih linkova i vidis koliko je sposoban da blokira ili koliko je nesposoban i to je to.
Avast je svakako trenutno bolji od avire,ali od free resenja comodo internet security je broj 1.
On je cak mocniji i od skoro svih placenih verzija kao sto su kaspersky,bitdefender,avast intrnet security ili eset smart security itd.
Sve ove placene verizje comodo pobedjuje ubedljivo na live testovima.
 
Ma i ne verujem svemu sto pisu, daleko od toga, ali Comodo je za malo naprednije korisnike koliko znam, nikada ga nisam probao, u svakom slucaju, mi ne radimo sa ne znam kakvim znacajnim fajlovima, pa ako se zadesi da imamo virus na racunaru, trebamo odmah da ludujemo, svi ovi antivirusi si odlicni za 90% populacije!
 
Ma i ne verujem svemu sto pisu, daleko od toga, ali Comodo je za malo naprednije korisnike koliko znam, nikada ga nisam probao, u svakom slucaju, mi ne radimo sa ne znam kakvim znacajnim fajlovima, pa ako se zadesi da imamo virus na racunaru, trebamo odmah da ludujemo, svi ovi antivirusi si odlicni za 90% populacije!

Ne trebamo da ludujemo,niko to ne kaze,ali niko ne razmislja da svako od nas koliko puta naleti na neki zeus trojan koji ne moze nista strasno da uradi,samo moze da pokrade tvoje moneybookers sifre i informacije kreditnih kartica,kao i malo novca(ili mali vise),kao i sve ostale sifre koje koristis,tj SVE sto otkucas na tastaturi.
A postoje i fake antivirusi za koje 99% populacije nema pojma,i koji javljaju da ti je racunar zarazen sa navodno 150 virusa i da moraju da se ociste,ali naravno mora da se plati za laznu registraciju.Ljudi naravno placaju za to jer im taj lazni av ucini komp neupotrebljivim dok se ne plati da se ocite virusi kojih nema.
Postoje i virusi koji izazivaju blue screen of death,tako da prosecnom korisniku jedino preostaje da odnese kuciste u servis ili da mu komsija odradi windows,a usput izgubi SVE podatke sa C particije,i ko zna koliko vaznih slika dokumenata itd.
Tako da su virusi bas bezopasni,i trebamo da ih kuliramo.
Ubaci bilo koju zastitu,ko ga sisa,vazno da radi.
E pa nije bas tako,nazalost...
 
Poslednja izmena:
Sad kad spomenu fake antiviruse pade mi na pamet, najjače mi je kad mi iskoči neki gif - my computer, progress bar koji napreduje, i kao nalazi mi viruse na C particiji, My Documents itd, ono - crveni se windows explorer kao "n viruses found", i iskoči mi onda message box da očistim komp.. A ceo gif stavljen preko celog ekrana, jedino se vidi naslovna linija browsera da nije iz te priče :lol:

To kad sam video sam se tako lepo ismejao, mislim kakve sve stvari padaju ljudima na pamet :lol:
 
Sto se tice besplatnih antivirusa, Avira je tu najbolji antivirus!

Nije avira nego comodo internet security ;)

Ja koliko se secam, procitao sam negde da je Avira najbolji besplatni antivirus!
A i bio sam delimicno u pravu, nasao sam gde sam procitao: http://www.pcworld.com/reviews/collection/5928/2011_free_av.html
Avast je po njima najbolji pa Avira!

Dobra je i Avira, i Avast je dobar, ali za one napredne korisnike je Comodo, pored njega nista ne moze da prodje.

U odnosu na nod32 koji sam koristio Avira je zmaj.Nije los ni Avast.




:eek: :eek: :eek:

i?? koji je najbolji?
 
Ниједан. Не постоји најбољи. :)
Али свакако авиру није на одмет пробати, јесте да има доста глупих реклама које приказује са времена на време.
Малвер бајтс као додак исто није лоше имати.
 
Ниједан. Не постоји најбољи. :)
Али свакако авиру није на одмет пробати, јесте да има доста глупих реклама које приказује са времена на време.
Малвер бајтс као додак исто није лоше имати.

Po svim testovima koje sam gledao na youtube,i jos vaznije koje sam licno radio sa zero-day virusima comodo internet security je broj 1.znaci neprobojan.
Jos vaznije je da je free,a pobedjuje lagano u testovima 1 na 1 kaspersky,avast,eset,pandu,i ostale placene verzije antivirusa.
Sto se tice ostalih free av programa,izdvojio bih avast jer trenutno nudi mnogo vise nego avira free.
Ima sandbox koji avira nema(zero-day zastita),boot-up scan,detekcija im je jako poboljsana itd...
 
Po svim testovima koje sam gledao na youtube,i jos vaznije koje sam licno radio sa zero-day virusima comodo internet security je broj 1.znaci neprobojan.
Jos vaznije je da je free,a pobedjuje lagano u testovima 1 na 1 kaspersky,avast,eset,pandu,i ostale placene verzije antivirusa.
Sto se tice ostalih free av programa,izdvojio bih avast jer trenutno nudi mnogo vise nego avira free.
Ima sandbox koji avira nema(zero-day zastita),boot-up scan,detekcija im je jako poboljsana itd...

Драги Ацо, лепо је то што си написао и што тако мислиш у својој глави, али то нема везе са реалношћу.
Јако је опширна и компликована тема разговарати о најбољем антивирусу из простог разлог јер такав не постоји нити ће икада постојати.
Саветовао бих те ако већ волиш да се бавиш тематиком вируса и антивируса да дубље простудираш зиро деј вирус и његов начин рада.
Ако има зеро деј заштиту колико је добра та заштита. Можда неки антивирус има боље опције које други нема али то није доказ да је бољи, искуство испред теорије је увек важније, како у реалном животу тако и у виртуалном. Уосталом, не користе сви корисници и клијенти на исти начин своје радне станице.
 
Poslednja izmena:
Драги Ацо, лепо је то што си написао и што тако мислиш у својој глави, али то нема везе са реалношћу.
Јако је опширна и компликована тема разговарати о најбољем антивирусу из простог разлог јер такав не постоји нити ће икада постојати.
Саветовао бих те ако већ волиш да се бавиш тематиком вируса и антивируса да дубље простудираш зиро деј вирус и његов начин рада.
Ако има зеро деј заштиту колико је добра та заштита. Можда неки антивирус има боље опције које други нема али то није доказ да је бољи, искуство испред теорије је увек важније, како у реалном животу тако и у виртуалном. Уосталом, не користе сви корисници и клијенти на исти начин своје радне станице.

A koj ti antivirus koristis? Po jacini Comodo je najbolji sto se toga tice, njemu ni jedan antivirus nije ravan, to znam iz iskustva.
 
Драги Ацо, лепо је то што си написао и што тако мислиш у својој глави, али то нема везе са реалношћу.
Јако је опширна и компликована тема разговарати о најбољем антивирусу из простог разлог јер такав не постоји нити ће икада постојати.
Саветовао бих те ако већ волиш да се бавиш тематиком вируса и антивируса да дубље простудираш зиро деј вирус и његов начин рада.
Ако има зеро деј заштиту колико је добра та заштита. Можда неки антивирус има боље опције које други нема али то није доказ да је бољи, искуство испред теорије је увек важније, како у реалном животу тако и у виртуалном. Уосталом, не користе сви корисници и клијенти на исти начин своје радне станице.

Zasto nema veze sa realnoscu?
Antivirus nije dobar koliko je ustanju da detektuje poznato,nego NEPOZNATO,jer nepoznati nedetektovani virusi prave problem svima,a ne detektovani.
I ne mozes da me ubedis da npr avira,avast,panda ili eset imaju bolju proactive zastitu tj. zastitu od nepoznatog od comodo-a,kasperskog,emsisoft-a,ili nortona.
Sta ovi prvi imaju od proactive zastite?Gotovo nista,dok ova druga grupa ima sandbox,HIPS,behaviour analizu,cloud,reputation tehnologiju i jos mnogo toga.
Uzmi sam idi na malwaredomainlist.com pusti po 500 ili 5000 virusa pandi,pa onda nortonu pa ces videti,i tako pojedinacno,pa ce se videti koji je bolji u prevenciji,i tu je kraj price.
 
Poslednja izmena:
За кућну употребу користим микрософт антивирус.
Док на послу корисницима дистрибуирам на чвору ф секјур, и 10 лиценци за микрософт ав., мада би требало да пређемо на касперски. Зависи од буџета. Тако сам предложио, видећемо даље. Наравно ту има додатних безбедности као што су полисе дц,ад, иса сервер у позадини, линукс са денс гардианом итд.
 
Zasto nema veze sa realnoscu?
Antivirus nije dobar koliko je ustanju da detektuje poznato,nego NEPOZNATO,jer nepoznati nedetektovani virusi prave problem svima,a ne detektovani.
I ne mozes da me ubedis da npr avira,avast,panda ili eset imaju bolju proactive zastitu tj. zastitu od nepoznatog od comodo-a,kasperskog,emsisoft-a,ili nortona.
Sta ovi prvi imaju od proactive zastite?Gotovo nista,dok ova druga grupa ima sandbox,HIPS,behaviour analizu,cloud,reputation tehnologiju i jos mnogo toga.
Uzmi sam idi na malwaredomainlist.com pusti po 500 ili 5000 virusa pandi,pa onda nortonu pa ces videti,i tako pojedinacno,pa ce se videti koji je bolji u prevenciji,i tu je kraj price.

Добро. :)
 
За кућну употребу користим микрософт антивирус.
Док на послу корисницима дистрибуирам на чвору ф секјур, и 10 лиценци за микрософт ав., мада би требало да пређемо на касперски. Зависи од буџета. Тако сам предложио, видећемо даље. Наравно ту има додатних безбедности као што су полисе дц,ад, иса сервер у позадини, линукс са денс гардианом итд.

Kada toliko znas,reci onda sta MSE koristi od proactive komponenti,tj.sta koristi od dodatnih komponenti protiv nepoznatih virusa?
 

Back
Top