History channel: Srebrenica

Niko nije rekao da je Srebrenica mali zlocin. Ko opravdava zlocine? Zbog cega onda nisu pronasli sva ta tela i grobnice? Ajde odgovori na to. U celoj toj emisiji prikazuju coveka, kopji kaze da je lovac na srpske zlocince i koji govori da je siguran da postoji toliko zrtava, ali da niko ne zna gde su te grobnice i niko nema dokaze osim necijih prica. A Ti ako si doshao ovde da vredjas i pritom govoris o tome da su Srbi zlocinci pridruzi se Natashi K. pa zajedno samarajte na ulici majke, oceve, babe, dede i ostale clanoce porodica poginulih Srba. I pricajte im da su njihove zrtve bezvredne u odnosu na muslimanske. Svaka zrtva je pojedinac i tek kao takav je pripadnik jednog naroda. Svi su oni i muslimani i nashi i ostali necija deca, zene, muzevi, roditelji..Za svoje najmilije oni su najvredniji na svetu. .A ako ti mislih da su nashe manje vredne time sto su navodno i nedokazano njihovi vise ubijani, onda je to vec tvoja stvar. Slusala sam gospodju gore pomenutu kako govori o tome da je tamo bilo vishe zrtava, nego ovde i da se ona zato bori da otkrije srpske zlocince..A kad ju je jedan starac pitao zasto ne isteruje pravdu o stradanju Srba, sta je ona uradila? Naser Oric je manji zlocinac ? Pogledaj ti ponovo izvestaje istraznih organa i svedocenja prezivelih Srba.
 
gazela:
Niko nije rekao da je Srebrenica mali zlocin. Ko opravdava zlocine? Zbog cega onda nisu pronasli sva ta tela i grobnice? Ajde odgovori na to. U celoj toj emisiji prikazuju coveka, kopji kaze da je lovac na srpske zlocince i koji govori da je siguran da postoji toliko zrtava, ali da niko ne zna gde su te grobnice i niko nema dokaze osim necijih prica. A Ti ako si doshao ovde da vredjas i pritom govoris o tome da su Srbi zlocinci pridruzi se Natashi K. pa zajedno samarajte na ulici majke, oceve, babe, dede i ostale clanoce porodica poginulih Srba. I pricajte im da su njihove zrtve bezvredne u odnosu na muslimanske. Svaka zrtva je pojedinac i tek kao takav je pripadnik jednog naroda. Svi su oni i muslimani i nashi i ostali necija deca, zene, muzevi, roditelji..Za svoje najmilije oni su najvredniji na svetu. .A ako ti mislih da su nashe manje vredne time sto su navodno i nedokazano njihovi vise ubijani, onda je to vec tvoja stvar. Slusala sam gospodju gore pomenutu kako govori o tome da je tamo bilo vishe zrtava, nego ovde i da se ona zato bori da otkrije srpske zlocince..A kad ju je jedan starac pitao zasto ne isteruje pravdu o stradanju Srba, sta je ona uradila? Naser Oric je manji zlocinac ? Pogledaj ti ponovo izvestaje istraznih organa i svedocenja prezivelih Srba.
uopste ne razumes sta pokusava covek da kaze, ili neces da razumes ili ne mozes
ni u jednom trenutku on nije obezvredio nijedne zrtve, vec je rekao da nijedan nas zlocin sme ili moze da bude opravdan njihovim zlocinima, niti njihovi nasim i dok se to ne shavti slusacemo gluposti slicne tvojima ovde
ono sto se desilo u srebrenici je zlocin i ne mozemo ga pravdati nicim, jer uvek neko moze da nadje izgovor za nesto i te price 'a sta su oni nama' nijednog trenutka ne mogu da budu valjani argument za bilo koji zlocin, bez obzira na kojoj strani, ako ikada zelimo da budemo civilizovano drustvo
 
Evo sta je kazem... Prvo je bilo 4000 zrtava, pa 5000, a sad dodjosmo na cifru od skoro 8000... ALO BRE! Nisam ni za jednu stranku u Srbiji, ali brate, sta sve mi Srbi nismo uradili, sokle vise da se posipamo pepelom... Vrhunac gluposti je kada su neki od tih pobijenih u Srebrenici izasli na izbore posle rata... To je tacno, imam rodbinu u Bosni, koja to zna...
 
Evo sta je kazem... Prvo je bilo 4000 zrtava, pa 5000, a sad dodjosmo na cifru od skoro 8000... ALO BRE! Nisam ni za jednu stranku u Srbiji, ali brate, sta sve mi Srbi nismo uradili, dokle vise da se posipamo pepelom... Vrhunac gluposti je kada su neki od tih pobijenih u Srebrenici izasli na izbore posle rata... To je tacno, imam rodbinu u Bosni, koja to zna...
 
Dust:
Evo sta je kazem... Prvo je bilo 4000 zrtava, pa 5000, a sad dodjosmo na cifru od skoro 8000... ALO BRE! Nisam ni za jednu stranku u Srbiji, ali brate, sta sve mi Srbi nismo uradili, dokle vise da se posipamo pepelom... Vrhunac gluposti je kada su neki od tih pobijenih u Srebrenici izasli na izbore posle rata... To je tacno, imam rodbinu u Bosni, koja to zna...
Malopre sam napisala ogroman post na ovu temu, ali mi se izbrisalo, pa me mrzi da ponovo sastavljam. To je apsolutno tacno. Brojevi im se menjaju iz godine u godinu u zavisnosti od potrebe. Neneromalno je da neko ko se u toj emisiji predstavlja tako kako se predstavlja sam prizna da ne postoji nigde NIJEDAN DOKAZ o tolikom broju zrtava, ali da je on ubedjen da su Srbi zlocinci i da su oni to sigurno uradili..Istu stvar uradili su i siptari, koji su rekli da su Srbi vrshili genocid nad njima, a posle se ispostavilo da su te srspke zrtve "ozivele"...
Druga stvar- mi smo sami krivi sto nas svi smatraju genocidnim narodom. Govorite malo o srpskim zrtvama. Ako ste Srbi. Cuvajte ovo sto je ostalo od drzave. Drugu drzavu nemate.
Ponavljte pricu o nasih zrtvama milion puta, milion prvi ce je neko cuti i probati da razume,
Vi pljujete po Srbiji, a dok je nje imacete maticu i obrnuto.
 
Sta je lepo receno?
Inace, dodala bih i cinjenicu da vojnici samo izvrsavaju naredjenja, a ne donose odluke. U skladu sa tim apsurdno je na njih svaljivati krivicu za neke stvari, narocito ako se zna ko je bio vrhovni komandant u vreme tih ratova.
 
gazela:
Sta je lepo receno?
Inace, dodala bih i cinjenicu da vojnici samo izvrsavaju naredjenja, a ne donose odluke. U skladu sa tim apsurdno je na njih svaljivati krivicu za neke stvari, narocito ako se zna ko je bio vrhovni komandant u vreme tih ratova.
kao sto moras da znas da po ratnim pravilima i zakonima ako vojnik dobije naredbu koja se kosi sa istim mora da je odbije ili i on snosi odgovornost
 
gazela:
Vidi se da si totalno neupucen ili si ziveo pod staklenim zvonom...I stavljaj tacke i zareze, tesko se citaju tvoji postovi. Ima veze da li oni tako isto rade zbog toga sto su oni pokrenuli celu tu antisrpsku kampanju...
ha, ha, ha
hvala ti na razjasnenju stvari, kad dolaze od takvog eksperta
..................,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,???????????!!!!!!!!!!!!!! zadovoljna??
 
Uhh, ala si pun besa! Moram da te bacim odsad malo na igoranciju, dok ne utisas strasti. Da si vojnik sigurno ne bi odvalio tako nesto. Zamisli vojnika koji u ratu odbije da izvrsi naredjenje? U pravu si kada kazes da nisam expert, ali je ocigledno da ipak znam vishe od tebe. Ujedno - uvek sam raspolozena da saslusam tudje misljenje i da prihvatim ono sto je argumentovano, tako da ja ne moram da budem ekspert. Za razliku od nekih ja umem da slusam ljude kad mi nesto govore. Shvatas?
 
gazela:
Uhh, ala si pun besa! Moram da te bacim odsad malo na igoranciju, dok ne utisas strasti. Da si vojnik sigurno ne bi odvalio tako nesto. Zamisli vojnika koji u ratu odbije da izvrsi naredjenje? U pravu si kada kazes da nisam expert, ali je ocigledno da ipak znam vishe od tebe. Ujedno - uvek sam raspolozena da saslusam tudje misljenje i da prihvatim ono sto je argumentovano, tako da ja ne moram da budem ekspert. Za razliku od nekih ja umem da slusam ljude kad mi nesto govore. Shvatas?
veruj mi i ja se pretvorim u uvo kad neko nesto pametno kaze, sto ne bih mogao za ovo da kazem
vojnik, oficir koji dobije naredbu priotivnu pravilima ratovanja i ne odbije i izvrsi je, je takodje odgovoran, nema dalje price ko sme da odbije ili ko ne sme
ako ne odbije naredjenje iz straha to moze da bude samo olaksavajuca okolnost nikako abolicija
na kraju konsultuj prisutne oficire, pa ce ti oni razjasniti kako treba postupati po vojnim pravilima
 
Iz postovanja prema nasim vojnicima, policajcima i svima onima koji su ucestvovali u ratu, necu dalje nastavljati diskusiju sa tobom.
Inace, vidim da sebe smatras najpametnijim i da u svojim postovima ostale forumase nazivas "debilima, budalama,.." i slicnim prigodnim imenima, pa ti necu oduzimati zadovoljstvo sopstvene umisljenosti. Uz to necu da ti podgrevam nervozu, jer vidim da si bas, bas ljut...Ali, to je tvoja stvar i verovatno imas dobar razlog za to.
 
gazela:
Iz postovanja prema nasim vojnicima, policajcima i svima onima koji su ucestvovali u ratu, necu dalje nastavljati diskusiju sa tobom.
Inace, vidim da sebe smatras najpametnijim i da u svojim postovima ostale forumase nazivas "debilima, budalama,.." i slicnim prigodnim imenima, pa ti necu oduzimati zadovoljstvo sopstvene umisljenosti. Uz to necu da ti podgrevam nervozu, jer vidim da si bas, bas ljut...Ali, to je tvoja stvar i verovatno imas dobar razlog za to.
ucini nam svima uslugu
 
gazela:
Uhh, ala si pun besa! Moram da te bacim odsad malo na igoranciju, dok ne utisas strasti. Da si vojnik sigurno ne bi odvalio tako nesto. Zamisli vojnika koji u ratu odbije da izvrsi naredjenje? U pravu si kada kazes da nisam expert, ali je ocigledno da ipak znam vishe od tebe. Ujedno - uvek sam raspolozena da saslusam tudje misljenje i da prihvatim ono sto je argumentovano, tako da ja ne moram da budem ekspert. Za razliku od nekih ja umem da slusam ljude kad mi nesto govore. Shvatas?
posto postajes dosadna o toj srebrenici da ti napisem nesto pa ce ti mozda biti jasnije!
To sto se desilo u srebrnici je privilegija stane koja pobeduje u ratu i ima veliku podrsku iza sebe... mi to nismo imali i nismo mogli da si dozvolimo... evo jedan primer iz proslosti da ti pojasnim. Istocna Pruska, Istocna Nemacka, Wilhelm Gustloff... ovo sve pada prvu polovinu 1945... Sovjeti su palili, klali, silovali... sta god su hteli u istocnim delovima nemacke, broj zrtava broji se desetinama pa i stotinama hiljada civila, Gustloff je nejveca pomorska katastrofa ikad, prema istrazivanjima koja su sprovedena smatra se da je poginulo oko 9000 ljudi, civila... e to je zlocin koji moze pobednik da si priusti, i da jako malo ljudi zna za njega, a mi nismo imali luksuz zvani Srebrenica i zato ima da ispastamo jako dugo, i kad god odluce da nas ocrne oni ce spomenuti srebrenicu i nas ce pljuvati svi... i kad shvatis da njih nije briga za nase zrtve onda ce ti biti jasno. Ti mozes da se palis, nazivas sve ovde koji nemisle kao ti punim besa, antisrbima i slicno, ali na kad se podvuce crta mi smo krivi !
 
Evo, opet cu se pozvati na moju rodninu nedaleko odatle. Srbi su do Srebrenice 3 godine trpeli podjednako gnusne, ako ne i gore zlocine. U samoj Srebrenici najpre se dogodio zlocin nad Srbima, koji se jos uvek manje-vise zataskava. I onda, nekom je puko film, rekli bi Mladicu, medjutim ja ne verujem, on je bio samo vojnik koji je izvrsavao naredjenja, grad je opkoljen. E, sad, kako je jednim jedinim tenkom oterana citava holandska jedinica, mene ne pitajte, izvinicete na izrazu, ove Muslimane su cuvale neke teske userine. Sta se dalje dogadjalo svima je poznato. I, onda, sto sad NATO kome i mi i BIH treba da se pridruzimo nije ranije intervenisao, nego tek tad i to samo po Srbima?
 

Back
Top