HIGIJENA

zvuči super taj hipnoz!!! :D

ćem da gi omirišem negdi :P



nego, jel vama STVARNO odgovaraju ti komercijalni šamponi? Ništa vam ne fali sas kosom? :shock:
Meni bi falila kosa kad bih ih koristila. :? Bojim se tiju šampUna, stvarno :roll:
Npr. bojim se SunSilk (masti mi kosu), HedenŠolders mi STVARA perut (sreća pa je nemam), ostali je SUŠE, Šauma mu takođe stvara perut...
Dakle merimin bebi je bezbedan. I neki merimin isto u braonjavoj kutiji, zaboravila am mu ime, medicinski. I oni iz Bodi šopa, od žalfije. I Panten. I to je to, ja ne idem dalje.
 
kako misliš - odgovaraju ti JER su strani? Misliš da im made in something garantuje da su ok?

Ja sam se hiljadu puta nasankala, pa bacala te šampone (odnosno, prala finije komade veša s njima :P ). Čak i Fructis - prvi put (kad je došao iz Mađarske) bio je solidan. kad su ga preveli na sprski, počeo je da masti :?
Ali dobro, nemam baš tipičnu kvalitetnu kosu, zayebana je nega tanke vlasi.
A imam trip da za istočno tržište valjaju živu sodu, bojim se bre :P
Dakle, i Procter & Gamble je ok, za sada, ako ga "prevedu" na srpski , turski i bugarski - zdravo đaci, vraćam se bodi šopovima :)

Taj medicinski, BIOGENOL se zove, stvarno je ružno pakovanje ali je najbolji šampUn ever :D
I ovi prirodni, probala sam Monteko varijante, ok je.
 
Fructis bi meni i mogao jedino ves da pere. Nikad nije penio, a znala je kosa posle njega da bude - kao da je nisam ni prala.

Sad se drzim ovog prirodnog Lusha, nije lose.

Ma koji da koristim, mora svaki drugi dan da se pere.
 
ma to nije problem, ja je operem kad se umivam (kratka je) ali TO, TAJ efekat masne kose koja je netom oprana, to me smara...ili, sva svilenkasta taj dan, a sutradan se - ućeba :?
Stvarno mi je važno da je uputstvo za Panten na nemačkom ili mađarskom, i da NIJE ni u kom slučaju kombinacija s balzamom - to je 101% propast :roll:
Moj veš se kupa u Nivei for Men :lol:
 
Ne, nego proizvodi za zapadno i istocno trziste nemaju veze jedno sa drugim. Sva ta kozmetika, sredstva za higijenu koja na poledjini ima uputstvo napisano na ruskom, rumunskom, poljskom itd. ima znatno losiji kvalitet od one koja se kupuje u zapadnoj Evropi. Ne znam zasto je to tako kada im je cena ovde u De i u Jugi skoro ista.
 
alexandrra:
Ne, nego proizvodi za zapadno i istocno trziste nemaju veze jedno sa drugim. Sva ta kozmetika, sredstva za higijenu koja na poledjini ima uputstvo napisano na ruskom, rumunskom, poljskom itd. ima znatno losiji kvalitet od one koja se kupuje u zapadnoj Evropi. Ne znam zasto je to tako kada im je cena ovde u De i u Jugi skoro ista.


Lupis pa ostanes ziva. Ista roba s etiketom za istocno trziste. Pa sta bi trebao neki Rumun koji jedva govori svoj jezik citati deklaraciju na Nemackom.

A to sto si ti u svojoj glavi stvorila trip da je ovo bolje to je nesto deseto. Ja sam u Austriji kupio penu za brijanje "Gillette" koja je bila neispravna i morao sam je baciti.
 
Istina je.Postoji razlika.Drugaciji su proizvodi za istocno trziste.Jer se proizvode na drugom mestu od onih za zapad.I naravno losijeg su kvalitete.Znam ,jer radim za jednu firmu koja proizvodi kozmetiku
 
kosa: jako suva, kovrdzava Garnier fructis (hydra sleek) preporucujem najtoplije i sampon, i balzam i pakovanje...
telo i lice: obican bebi sapun, nivea krema na lice, nivea mleko za telo
ruke: krema od nevena (sve je to za jako suvu kozu/kosu)

e sad imam jedno pitanjce: da li koristite sredstva za intimnu higijenu i koja???
ja koristila nivea intimo dok mi jednom slucajno nije prsnulo u oko, dva dana mi je oko bilo crveno i peklo me. tako sam zakljucila da to i nije bas tako blago, pa sam sad uzela chicco za kupanje beba, kapiram da je to najblaze sto postoji.
ima li neko nekakva iskustva???
 
Nivea intimo,Carefree intimo i Oriflame intimo sam probala..i svi su ok..jedino mi onaj iz Avona malo smrdi na neki fuj bolnichki miris,pa njega nisam...ali ovi su mi svi ok i nemam problema... :)
Sledeci put dalje od ochiju! :wink:
 
donald tramp:
Istina je.Postoji razlika.Drugaciji su proizvodi za istocno trziste.Jer se proizvode na drugom mestu od onih za zapad.I naravno losijeg su kvalitete.Znam ,jer radim za jednu firmu koja proizvodi kozmetiku
definitivno tačno!!!
npr nivea kada sam radila nešto za njih,dobila sam puno uzoraka koji su stigli iz nemačke
(ono q10) potpuno drugačije gustine,masnoće itd od onih q10 kupljenih u radnjama kasnije.
jedino je eucerin super. zaboravi da ga pomenem kao omiljenu kozmetiku za higijenu. i naravno za sve moguce ...vaseline koristim ga za sve. ama baš sve.
noge,ruke usne...ako se bebe ojedu, ako me gricne komarac...ma ja vaseline kao onaj grk iz grčke svadbe sa onim VINDEXom :p
 
razlikuje se roba i u ez od zemlje do zemlje.kazu mi turisti iz belgije i severne evrope da parfemi kod njih ne mirisu isto kao ovi kupljeni u francuskoj :idea:
 
eto :shock:
ne kapiram zašto, ali je tako.


ehehehe...kad se samo setim onog deteta što je porobalo da mu i Liliju zavalja SunSilk :lol:
- a jeste li ga koristili nekada?
-JESAM (pa celo predavanje, ona zblanuta kritikom šampUna :lol: )

i krenem da odem, a ona viče za mnom "Ali danas je na POPUSTU!" Ne odustaje HeBote :P

E, zbog ovoga je Hani mislila da sam smor :mrgreen:


khm, khm...čemu TAČNO služe intimni sapuni kad je pravilo da se ne sapunja intimna regija? :?
Ja imam neki, ali mu nešto...ne verujem. Oriflame je, bez mirisa i to, ali nisam sigurna da mi treba pa eto, stoji u neseseru u kupatilu.
 
Betty:
let me guess....imaš suvu i krtu kosu i kožu lica osetljivu i sklonu sušenju :P ?
Moja drugarica ima suvu kožu i kune se u Garnije od meda i žitarica...

Nemam suvu i krtu,već prirodno kovrčavu kosu,pa koristim onaj sunsilk ljubičasti.
Lice mi je osetljivo i sklono sušenju samo preko zime i tada najčešće koristim tu kremu,Afroditu sa bademom:-D

Da pitam,čime da tretiram kosu da ne bude nemirna???
Uveče mi je frizura super,svaka dlaka na svom mestu,a ujutro ne mogu da je smirim,a od frizure ni f........................užas
 
evo ja sam od svevisnje pomislila da sam ja! na primer :lol:mada sigurna sam da nisam.
intimni detergenti-koristila godinama dok sam ih kupovala u italiji.vise ne.cak sam od ginekologa dobila savet da nisu zdravi, i da je deciji sapun zapravo najbolji.
da beti prica kao stoji, ne sapuni dole zbog narusavanja ph vrednosti, ali zamisli taj momenat! zapravo trebalo bi se bar jednom nedeljno ispirati cajevima za intimnu negu irigatorom, takodje i ultra blagim rastvorom hipermangana povremeno, kao i koristiti par puta godisnje vaginalete na biljnoj osnovi.to je potpuna higijena intimnog dela.
e zene ako vam dospe cleo krema za telo od jogurta i tresnje(mada ima jos mirisnih nota!) fantasticno hidrira kozu, momentalno upija, ostaje barsunasta i mirise prilicno dugo,a neodoljivo.
 
Struja:
evo ja sam od svevisnje pomislila da sam ja! na primer :lol:mada sigurna sam da nisam.
intimni detergenti-koristila godinama dok sam ih kupovala u italiji.vise ne.cak sam od ginekologa dobila savet da nisu zdravi, i da je deciji sapun zapravo najbolji.
da beti prica kao stoji, ne sapuni dole zbog narusavanja ph vrednosti, ali zamisli taj momenat! zapravo trebalo bi se bar jednom nedeljno ispirati cajevima za intimnu negu irigatorom, takodje i ultra blagim rastvorom hipermangana povremeno, kao i koristiti par puta godisnje vaginalete na biljnoj osnovi.to je potpuna higijena intimnog dela.
e zene ako vam dospe cleo krema za telo od jogurta i tresnje(mada ima jos mirisnih nota!) fantasticno hidrira kozu, momentalno upija, ostaje barsunasta i mirise prilicno dugo,a neodoljivo.

Ovo se zove ISKUSTVO ;)
hipermangan sam i ja zaboravila, valja se okupati u tome, nekad-ponekad

Postoji li ovde neki hemičar da objasni sve one nepoznate sastojke koji ulaze u sastav raznoraznih šamona, krema, mleka .... :?:
 
Selena:
Da pitam,čime da tretiram kosu da ne bude nemirna???
Uveče mi je frizura super,svaka dlaka na svom mestu,a ujutro ne mogu da je smirim,a od frizure ni f........................užas

ehehehe...ma sprži je nekim stranim šampUnom:mrgreen: najbolje onim koji najjače miriše, najviše peni i koji je masnjikav tj. "kremast" a ne "gelast" - taj je sigurno najnenormalniji :lol:


šalim se ali meni je to znak da šampUn ne valja :?
Imala sam pre 2 meseca situaciju ISTU - sa Schauminim šampUnom Od divlje ruže (rozle bočica). Nekako je previše usvili, sva bude premekana pa se istanji pa se izlomi dok spavaš..::roll:


Ma probaj Panten 8)



pajamaco, a jel ima za "bibi" neki šampUn da prestane da divlja :P :P :P
 

Back
Top