HIGIJENA 2.DEO

pa kad smo bombardovane natjecateljskim reklamama, ebote čiji je veš belji i sl :lol:
pa znaš ono kad lik stane ispod terase a zablesne ga neka svemirska svetlost, kad ono - beli veš vredne Mare :lol:
ili one dve što gledaju jedna drugoj u prozore i porede ćistoću? :P
a tek dvojica koja će da se polome da očiste sobu, jer ko prvi završi, kresnuće onu cici iz reklame za valjda Mr Propera :mrgreen:


eeeeeee...........eto kako TV utiče na život :?

oni mere qratz, a mi prebrojavamo sredstva za čišćenje & pranje & pušenje :lol:
 
elisa ima fantasticne proizvode.i za higijenu kuce i za licnu.
evo pozdravlja vas moja koleginica .lol: lazem da imam posla dok oni oko okruglog stola cevce pivo.
 
Ju! Pa ja sam grozna domacica! Tek sad vidim.
Recimo, nikad, ali nikad, ne glancam parket.
Koristim Vim, onda ono za sudove, jedno sa sprejem (kills all known germs :) ) za sve ostalo i neko sredstvo za pranje drveta... Svaka vam cast kako ste savesne...
 
Kupatilo i lavabo, cif i bref za dezinfekciju
Kuhinja mr. proper i bref onaj za odmascivanje
wc bref za wc solju, bref osvezivac i glede morski miris u spreju
ajax za prozore i staklene stolove
pronto za drvenariju, u spreju i ono ulje
za podne plocice rastvor domestosa da dezinfikujem
...
Desi mi se da krenem da cistim i ne stajem dok sve ne izglancam pa mi onda bude zao da bilo sta radim i prljam po kuci, a desi mi se i da par dana ni prstom ne mrdnem pa nastane haos, a mene bas briga.
Sveu svemu, zadovoljna sam mojim odrzavanjem stana
A da, za ves ariel, vanish i ace, omeksivac je ili beli silan ili plavi lenor
 
kuhinja - cif! za apsolutno sve povrsine, kupila sam bila i neko specijalno sredstvo za keramicku plocu na sporetu, ne moze da se poredi sa cifom (meni cesto kipe stvari i toliko se ugljenisu da nekad jedva odlepim serpu, ali posle cifa ploca nema ni jednu ogrebotinu)... za onu mrezu od aspiratora koristim sgrasso, zuto nesto, mislim da je ajax... a za plocice rastvor domestosa, fairy i likvi liniju za masinu za sudove.
kupatilo - cilit! sve skidam cilitom, imam i gel i ono sto je kao iz dva dela pa se promucka da se sjedini i super skida... i naravno cilit bang za wc solju, njega pustim 15 min. malo izribam, i ostavim domestos da deluje preko noci i to je to(bref osvezivac). plocice rastvor domestosa, i za dasku obavezno domestos maramice, koje pritom ne mogu da nadjem vec dugo gde ima da se kupe, pa koristim asepsol.
ostale prostorije - za parkete pronto legno pulito, za staklo su mi svi isti i svi su super, mada trenutno koristim mer, magicna krpa za prasinu i premazivanje prontom u spreju, terasa - rastvor cilit banga.
osvezivaci vazduha su air wick
ves - persil, perwoll, koji obozavam zato sto mnogo lepo mirise i ljubicasti lenor

i to bi bilo to...

i mnogo volim sve oblike vlaznih maramica za ciscenje... casaclean se zovu neke sto sada koristim...

a za sta korisite pronto ulje? ona flasica mi deluje mnogo malo da bi se njom polirao parket?
 
To ni nije za poliranje parketa. Ja koristim za drvene stolove, namestaj, ali za parket nikako to se onda jako klize, moze covek da se ubije. Moja drugarica se jednom zeznula i deo parketa kod ulaznih vrata ispolirala sa tim. Kad sam usla, ne da sam poletela
 
velik stan, a malo namestaja! lepota!
da krenemo redom:
kuhinja: za sudove - pompa
za sporet - neki 'za dolar' za staklokeramicku plocu
za sudoperu - neki tecni 'vim'
za plocice - ajax expert for bathroom
kupatilo: prvo cilit protiv kamenca (ocajna je voda), pa onda ajax expert for bathroom
podovi: plocice istim tim ajaxom (stvarno je expert), a parkete jos uvek nisam glancala (tu sam 3 meseca, a i ranije su mi ti caklasti i klizavi parketi bili fuj)
prozori i venecijaneri: dodju zene, platim im i srede to (nemam pojma cime)
osvezivac za prostorije: air wick
za ves: bonux 2 u 1 i stvarno je odlican. za neke extra fine stvari dodam i malo lenora.
usisivac sa mirisnom patronom, pamucne krpe za prasinu, antistatik maramice za tv ekran.
valjda sam sve nabrojala.
vidim da i nisam nesto mnogo pisala.
mada, kod mame sam mnogo vise tih specija koristila. tamo smo i namestaj i parket glancali, i prali zavese (ovde nemam zavese, sem trakastih), i rernu (ovde nemam ni rernu)...
 
gurmanci:
Da li ste zadovoljni koliko vam je cista kuca i kako je uredjena ? :D
jesam, ali nameštaj bih poizbacivala SAV. :mrgreen: Ostao bi samo sto za komp (narandžasti) i aroma lampe i bambusove roletne....i američki plakari, oni ne smetaju. I onda bih napravila prozore do zemlje....i neko podno grejanje, da. I veće kupatilo da stane đakuzi, i neko cveće visoko da tu stoji...
Japanska kuća, što se pomera na sve strane, to je kul. Ovo je sve SRANYE zakovano :twisted: Tako su nam nesuvislo kockasti stanovi i zgrade i ulice....i ljudi :?
 
Dobro zene, alal vera za higijenu.Treba mi praktican savet a vidim da su ovde strucnjaci: kako i cime da skinem budj sa ivica kade, pritom napominjem da ni jedno sredstvo (a probala sam mnoga) ne moze ni da je zagrebe. Znaci treba mi bas neka otrovcina ili da menjam silikon. Unapred hvala.
 
Probaj Mr Proper bathroom gel ...ako nije baš zabaljezgano, ako je normalno prljavo mislim :lol: Ja ga korisitm jer lepo miriše ;) A i šljaka. I taj Mr je dobar frajer, nije loš....iako je nacrtan.
 

Back
Top