Hieros gamos

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kada vidim koliko se laži i boleštine ovde iznosi, zaista mi ne bude dobro.
:bljak:




Pogledaj kada je pisan Vujaklijin rečnik. ;)

Uporediti navedene odrednice sa objašnjenjima za marksizam i neomarksizam i onda postaje jasno koliko je Vujaklija pristrasan, tj. iz kog ugla piše objašnjenja.
A onda razmisli šta ćemo sa pojavom neopaganskih religija tamo gde hrišćanstva nema. ;)

Da ti navedem primer: egipatska, grčka mitologija, stara srpska vera, to su paganske religije i oni koji ih upražnjavaju su pagani.
Wicca na primer je neopaganska religija i oni koji je upražnjavaju su neopagani.
U najgrubljim crtama, neopaganske religije nastaju oko 1950. godine i kasnije, a paganske religije su stare hiljadama godina.
Ili možda misliš da su Kayapo, Navaho, Japanci i Indusi takođe, neopagani? :think:

Zanimljivo, nikad nisi čuo za egzorcizam, posednutost demonima. :think:
Znači nisi čitao Sveto pismo. :rtfm:
I sebi daješ za pravo da deliš ocene? :thumbdown:







Oni sa koji je antoniuss vadio najgore boleštine to jesu bili. :rtfm:
A ti povezuješ paganske religije sa hrišćanstvom i judaizmom? :eek:
Veze sa vezom nema...





Sa mirijadom paganskih religija, tokom hiljada godina, niko ne spori da je u nekoj određenoj religiji i u nekom određenom trenutku bilo orgija.
Ono što treba shvatiti jeste da se radi o broju slučajeve koju učestvuju ispod promila u ukupnosti paganskih religija.

Stvarno mi nije jasno kako neko može da smatra da ako je u jednoj paganskoj religiji u jednom trenutku istorije bilo orgija to odjednom važi za sve paganske religije u svakom trenutku? :think:
Naročito za religije kojima je tako nešto potpuno strano.
Skapiraj da je paganizam zajedničko ime za veliki broj religija, dok je hrišćanstvo samo jedna religija.
Kada bi smo krenuli tim načinom zaključivanja, šta se sve o hrišćanstvu, judaizmu i islamu može reći?

Kada već pominješ "imperiju" (http://www.imdb.com/title/tt0403759/), tj. stari Rim, da li si ikada čuo za vestalke? :rtfm:

Ah, znači sada su nam izvor filmovi? :hahaha:
OK, pozivam se na seriju "Bafi, ubica vampira" :rotf:
Tamo nema orgija. ;)
Doakzao sam da niste u pravu. :roll:
Što reče jedan lik na drugom forumu: "Znam da se veštice pretvaraju u životinje, video sam to na filmu." :hahaha:

I još nešto, u dva video snimka koja je antoniuss naveo se jasno vidi da seksa nema, čak se na jednom mestu to naglašava. :roll:
I to se navodi kao dokaz da ima perverznog ponašanja?! :eek:
U jednom postoji "skyclad" ili "obučen u nebo", što je oblik koji praktikuje malobrojna manjina, a koji opet nema veze ni sa orgijama ni sa perverzijama, ali ima veze sa protokom energije i time da ljudi žele da budu bliže prirodi, dok u drugom nema ničega što se ne može naći na jednoj običnoj svadbi: pesme, pića, hrane, igre i radosti.
U čemu je onda problem?
U radosti?
Smeta vam kada se neko veseli?
Ili misliš da se na Adi Bojani orgija non-stop? :think:

tvoja mrznja prema hriscanstvu ti pomracila svest koju ti je bog hristos dao.
ja o paganizmu slabo znam i posto me zainteresovalo pitam te pitam, a ti mi ne odgovaras nego filozofiras i serendas bespotrebno, a pitanje je jednostavno da li je u paganizmu bilo orgijanja, recimo u spomenutom filmu sam to video i napisao da to mozda nije istina (to ti je ono kad ne citas sve).

ako hocu prave izvore za koje vi smatrate dajte te sajtove koji su pre hiljadu i kusur godina da ne bude nekakve zabune, a ne da lutam po vujakliji koja je "hriscanska" i wikipediji koja je takodje "hriscanjska"

znao sam da ces posle bajanja odmah da spominjes egzorcizam pa evo dajem ti spc sajt o tome, a ti misli o tome sta hoces, barem je jasno objasnjeno sta je to.
http://www.spcportal.org/index.php?pg=848&lang=sr

kazete ovako
И молим све Хришћане на теми: Запамтите да постоји много Паганских вера и да нису све исте.

dakle jos jednom da li je kod starih paganskih rimljana bilo orgijanja, da ili ne?
 
Hmmm čini mi se da je:

Oteto prokleto
pa sad živite u strahu da će se narod prosvestiti...




Uuu ...kad smo kod filmova evo ja baš pre neki dan gledala jedan film:
Koliko često hrišćanski sveštenici upražnjavaju pedofiliju, i po tom filmu: veoma često!.

A koji je to obred? A sa kojim se to bogom spajate?

zasto mislis da se hriscani boje vas neopagana?
u srbiji ima vise neo(pagana) nego hriscana, oni su samo deklarativno hriscani, a vi koji trubite o raznim bogovima niko i ne shvata ozbiljno, narocito kad se pokazete u ovakvom svetlu kao na ovom forumu.

pedofilije, nekrofilije, zoofilije (bolest)...ima svugde u svetu u svim narodima i verama, sto naravno nema nikakve veze sa religijom i verom, to su jednostavno bolesni ljudi.
ali ako se u religiju uvrsti cin ORGIJANJE onda je to bolesna vera tj religija.
 
pretpostavljam da je vucica tipican primerak neopagana, slabo sam poznavao neopagansku religiju, ali gledajuci njihovo ponasanje na forumu razuverili su me u ono sto sam verovao o njima.
usput negde sam procitao da imaju slicnosti sa gnostickim crkvama u vezi tih bajanja, narocito sa oto.
a definitivno me podsecaju na jehovine svedoke, nacin ponasanja, odgovora i sl.

naivno sam postovao nasu staru srbsku veru, ali sada kad malo prelistas i vidis da je to u stvari=:thumbdown:

И ЈС и ми се таквим одговорима бранимо од напада које сте ВИ започели.
Прелистај и погледај одговоре својих колега, па ће ти можда бити јасније у којој смо ми ситуацији.:thumbdown:
 
И ЈС и ми се таквим одговорима бранимо од напада које сте ВИ започели.
Прелистај и погледај одговоре својих колега, па ће ти можда бити јасније у којој смо ми ситуацији.:thumbdown:

ovako.
vi ste u povoljnoj situaciji jer na ovom forumu nema ni 10% pravoslavnih.

ne moze vera da se brani tako sto ce da se blati tudja.

ako recimo, uhvatismo se za to orgijanje, svi mi dobro znamo da je u paganizmu bilo orgijanja, a da bi odbranio nasu staru veru nemas potrebe da vredjas hriscansku nego da dokazes da nasa stara vera takvo nesto nije konzumirala u sta ja sigurno verujem.
trece, stara vera u srba nije izumrela niti ce ikad dok god ima srba samo sto se pomesalo sa hriscanstvom, a van okvira hriscanskog ucenja ja to nazivam sujeverjem i to sujeverje (kako nazivam ostatke stare vere) je paganizam.
ali to je samo moje misljenje.
ipak se ti bolje razumes od mene u staru veru.
 
ovako.
vi ste u povoljnoj situaciji jer na ovom forumu nema ni 10% pravoslavnih.

ne moze vera da se brani tako sto ce da se blati tudja.

ako recimo, uhvatismo se za to orgijanje, svi mi dobro znamo da je u paganizmu bilo orgijanja, a da bi odbranio nasu staru veru nemas potrebe da vredjas hriscansku nego da dokazes da nasa stara vera takvo nesto nije konzumirala u sta ja sigurno verujem.
trece, stara vera u srba nije izumrela niti ce ikad dok god ima srba samo sto se pomesalo sa hriscanstvom, a van okvira hriscanskog ucenja ja to nazivam sujeverjem i to sujeverje (kako nazivam ostatke stare vere) je paganizam.
ali to je samo moje misljenje.
ipak se ti bolje razumes od mene u staru veru.

То ми све време причамо вама!
Ја видим да си ти добар човек и верник, ниси као ови остали, али мораш да схватиш да се ми само бранимо. То што ми блатимо вашу веру то је одбрана од вашег мнооого горег блаћења. Види се да си прекратко на овом форуму.

Пример ти је ово: Атеисти не поштују ни једно ни друго и сматрају да је вера глупост, па нас (Пагане) ипак бране. Они знају ко је први почео са нападом у пљувањем.
 
То ми све време причамо вама!
Ја видим да си ти добар човек и верник, ниси као ови остали, али мораш да схватиш да се ми само бранимо. То што ми блатимо вашу веру то је одбрана од вашег мнооого горег блаћења. Види се да си прекратко на овом форуму.

Пример ти је ово: Атеисти не поштују ни једно ни друго и сматрају да је вера глупост, па нас (Пагане) ипак бране. Они знају ко је први почео са нападом у пљувањем.

ja bih rekao da su ateisti na vasoj strani zato sto vise ne podnose hriscane od drugih vernika.
ali kao sto kazes prekratko sam, pa mozda gresim.
 
ja bih rekao da su ateisti na vasoj strani zato sto vise ne podnose hriscane od drugih vernika.
ali kao sto kazes prekratko sam, pa mozda gresim.

Атеисти не воле ни једне ни друге.
Ти си стекао погрешан утисак да смо ми овде ти који нападамо и пљујемо.
Кажем ти прелистај странице па ћеш видети.:D
 
Ateisti ne veruju u bogove , i ne volimo zatucane ljude , to shto ja ne verujem u isto shto neko drugi veruje nije nikakva prepreka dok civilizovano i bez predrasuda iznosimo svoje stavove .

Ukratko , nije vazhno kome se molish , ili da li se uopshte molish dok mogu sa tobom da civilizovano komuniciram.
 
Poslednja izmena:
Ateisti ne veruju u bogove , i ne volimo zatucane ljude , to shto ja ne verujem u isto shto neko drugi veruje nije nikakva prepreka dok civilizovano i bez predrasuda iznosimo svoje stavove .

Ukratko , nije vazhno kome se molish , ili da li se uopshte molish dok mogu sa tobom da civilizovano komuniciram.

kako si ovo napisao ja zakljucih da ateista nikako ne moze biti zatucan.
 
Isus je hrišćane oslobodio od straha.:klap:
Čime tačno? Ucenama i pretnjama? Ako se ne krstiš ode glava i pravo u pakao?
To se zove oslobađanje?
:hahaha:



Međutim vidim da si ti veoma uplašena od hrišćanske pedofilije?
Svaki roditelj mora da brine o tome, od kada je veronauka uvedena u škole.
To je veoma ozbiljna tema, koju ne treba uzimati olako.



Zanimljivo kako Grgur Nazijanski (+394) tumači likove vola i magarca: Vol predstavlja Židove koji su vezani uz Zakon kao vol uz jaram. Magarac je simbol pogana, jer on nosi teret idolopoklonstva. Između vola i magarca je božansko Dijete koje oslobađa i Židove i pogane njihova jarma i njihova tereta.

Znači Isus je po tumačenje Grugura Nazijskog idolopoklonstvo? :think:
Vrlo zanimljivo, naročito zato što sam bio skoro siguran da je hrišćanima idolopoklonstvo zabranjeno jednom od Božjih zapovesti.
Tumačenje nekih astrologa koji taj pasus iz Novog zaveta tumače kao: "rođen u znaku Device, itd."
Znači oslobađa ih tereta? Tereta čega? Života? Sreće? Radosti? :think:


tvoja mrznja prema hriscanstvu ti pomracila svest koju ti je bog hristos dao.
ja o paganizmu slabo znam i posto me zainteresovalo pitam te pitam, a ti mi ne odgovaras nego filozofiras i serendas bespotrebno, a pitanje je jednostavno da li je u paganizmu bilo orgijanja, recimo u spomenutom filmu sam to video i napisao da to mozda nije istina (to ti je ono kad ne citas sve).
Odmah ću ti demonstrirati ko je ovde zaslepljen mržnjom i pomrečene svesti.


ako hocu prave izvore za koje vi smatrate dajte te sajtove koji su pre hiljadu i kusur godina da ne bude nekakve zabune, a ne da lutam po vujakliji koja je "hriscanska" i wikipediji koja je takodje "hriscanjska"
Gde si tačno u mojim porukama našao da se tvrdi da je Vujaklija "hrišćanski"?!
Naveo sam ti da gledaš pod marksizam i neomarksizam da bi uvideo njegov ugao gledanja na stvari.
Gde sam ja u svojim porukama napisao da je Wikipedia hrišćanska?!
Wikipedia je notorno nepouzdan izvor informacija.
Uzgred, na par drugih tema imaš navedene izvore, tako da nije tačno ni to da ti nismo dali izvore.


znao sam da ces posle bajanja odmah da spominjes egzorcizam pa evo dajem ti spc sajt o tome, a ti misli o tome sta hoces, barem je jasno objasnjeno sta je to.
A da ti pročitaš Sveto pismo prvo, ili makar Novi zavet?
Ono što i naveo nije egzorcizam. U Novom zavetu imaš lepo naveden primer. :rtfm:



dakle jos jednom da li je kod starih paganskih rimljana bilo orgijanja, da ili ne?
U periodu kraljevstva nije, u periodu Imperije jeste, ali samo pod određenim imperatorima i to ne obredne, već svetovne, tj. žurke koje se otmu kontroli
U doba Republike, da, postojale su Bahanalije, baš kao i u staroj Grčkoj Dionizije, ali samo u periodu od 200. godine pre nove ere (mislim da je tada dopušteno muškarcima da učestvuju, no kako oni slabije podnose piće došlo je do problema) do 186. godine pre nove ere, kada su dekretom Senata zabranjene pod pretnjom teških kazni, zbog vređanja paganskih božanstava upravo orgijama i političkih spletki.
Od tada se slave znatno umerenije.
Inače, Sveta tajna pričešća, vodi svoje poreklo upravo iz ovih svečanosti. :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Čime tačno? Ucenama i pretnjama? Ako se ne krstiš ode glava i pravo u pakao?
To se zove oslobađanje?
:hahaha:




Svaki roditelj mora da brine o tome, od kada je veronauka uvedena u škole.
To je veoma ozbiljna tema, koju ne treba uzimati olako.





Znači Isus je po tumačenje Grugura Nazijskog idolopoklonstvo? :think:
Vrlo zanimljivo, naročito zato što sam bio skoro siguran da je hrišćanima idolopoklonstvo zabranjeno jednom od Božjih zapovesti.
Tumačenje nekih astrologa koji taj pasus iz Novog zaveta tumače kao: "rođen u znaku Device, itd."
Znači oslobađa ih tereta? Tereta čega? Života? Sreće? Radosti? :think:



Odmah ću ti demonstrirati ko je ovde zaslepljen mržnjom i pomrečene svesti.



Gde si tačno u mojim porukama našao da se tvrdi da je Vujaklija "hrišćanski"?!
Naveo sam ti da gledaš pod marksizam i neomarksizam da bi uvideo njegov ugao gledanja na stvari.
Gde sam ja u svojim porukama napisao da je Wikipedia hrišćanska?!
Wikipedia je notorno nepouzdan izvor informacija.
Uzgred, na par drugih tema imaš navedene izvore, tako da nije tačno ni to da ti nismo dali izvore.



A da ti pročitaš Sveto pismo prvo, ili makar Novi zavet?
Ono što i naveo nije egzorcizam. U Novom zavetu imaš lepo naveden primer. :rtfm:




U periodu kraljevstva nije, u periodu Imperije jeste, ali samo pod određenim imperatorima i to ne obredne, već svetovne, tj. žurke koje se otmu kontroli
U doba Republike, da, postojale su Bahanalije, baš kao i u staroj Grčkoj Dionizije, ali samo u periodu od 200. godine pre nove ere (mislim da je tada dopušteno muškarcima da učestvuju, no kako oni slabije podnose piće došlo je do problema) do 186. godine pre nove ere, kada su dekretom Senata zabranjene pod pretnjom teških kazni, zbog vređanja paganskih božanstava upravo orgijama i političkih spletki.
Od tada se slave znatno umerenije.
Inače, Sveta tajna pričešća, vodi svoje poreklo upravo iz ovih svečanosti. :hahaha:

ja ne znam kako tvoja zena (ako si ozenjen) tebe trpi, mLogo si neki veliki namcor.
evo izvanjavam ti se za sve uvrede koje sam ti nenamerno dao.

molim te navedi gde je u bibliji egzorcizam osim sto znam za isusa da ga je vrsio, jer nisam procitao celu.

znaci orgijanja je bilo.
 
a sto si tako uporan da ne priznas da je bilo orgijanja, nece ti otpasti ruka niti ces uvrediti svoje bogove.

Zato što u svemu treba biti precizan i za svaki pojam navesti uslove važenja i ograničenja.
Istorija Rima kao paganske države je nešto više od 1000 godina duga, od toga su se tokom perioda od svega 14 godina održavali orgijastični rituali, u nekim gradovima, prvenstveno južne Italije, koji su bili zabranjeni od strane najvišeg autoriteta države, pod pretnjom teških kazni, zbog toga što su vređali paganske bogove, a iz tih rituala vodi poreklo Sveta tajna pričešća.
To je drastična razlika u odnosu na: za vreme pagana, u Rimu je bilo orgija.
Prvo objašnjenje govori o tome da su ritualne orgije održavane u jednom kratkom periodu i u suprotnosti sa rimskom paganskom religijom, a drugo objašnjenje govori da u održavane u skladu sa rimskom paganskom religijom.
Razlika je ogromna.

Da ti navedem primer moguće posledice tvog načina rasuđivanja.
Na temi "Položaj žene u pravoslavnom društvu", iako sam osuđivao stavove zvaničnika SPC u vezi odnosa prema ženama, uvek sam naglašavao da je u pitanju deo i to malobrojni SPC, da je velika većina vernika protiv takvih stavova, itd.
Kada bi smo primenili tvoj način rasuđivanja moje poruke bi osuđivale sve pravoslavce zbog primene pravoslavne verzije šerijata i ugnjetavanje svih žena.
Primećuješ li razliku? :think:
 
zasto mislis da se hriscani boje vas neopagana?
u srbiji ima vise neo(pagana) nego hriscana, oni su samo deklarativno hriscani, a vi koji trubite o raznim bogovima niko i ne shvata ozbiljno, narocito kad se pokazete u ovakvom svetlu kao na ovom forumu.

pedofilije, nekrofilije, zoofilije (bolest)...ima svugde u svetu u svim narodima i verama, sto naravno nema nikakve veze sa religijom i verom, to su jednostavno bolesni ljudi.
ali ako se u religiju uvrsti cin ORGIJANJE onda je to bolesna vera tj religija.

A ne...ako ti sebi dozvoljavaš generalizaciju da sa male grupe pagana, koji praktikuju goli svoju veru, pređeš na sve pagane
onda ja sebi mogu da dopustim generalizaciju da sa sveštenika pedofila pređem na pedofilno hrišćanstvo...
 
zasto mislis da se hriscani boje vas neopagana?
u srbiji ima vise neo(pagana) nego hriscana, oni su samo deklarativno hriscani, a vi koji trubite o raznim bogovima niko i ne shvata ozbiljno, narocito kad se pokazete u ovakvom svetlu kao na ovom forumu.

Vidim da se bojite pagana,kako se ponašate kad se neko deklariše kao pagan automatski kreće vređanje, omaložavanje, izmišljanje...

Da, ima pagana u Srbiji jer ljudi nisu hteli da se odreknu svoje veze sa prirodom,
iako su sistematski bili odučavani od toga: turci, hrišćani ..mada za mene je sve to jedna te ista sekta.
 
Poslednja izmena:
Čime tačno? Ucenama i pretnjama? Ako se ne krstiš ode glava i pravo u pakao?
To se zove oslobađanje?
:hahaha:
Svaki roditelj mora da brine o tome, od kada je veronauka uvedena u škole.
To je veoma ozbiljna tema, koju ne treba uzimati olako.
Znači Isus je po tumačenje Grugura Nazijskog idolopoklonstvo? :think:
Vrlo zanimljivo, naročito zato što sam bio skoro siguran da je hrišćanima idolopoklonstvo zabranjeno jednom od Božjih zapovesti.
Tumačenje nekih astrologa koji taj pasus iz Novog zaveta tumače kao: "rođen u znaku Device, itd."
Znači oslobađa ih tereta? Tereta čega? Života? Sreće? Radosti? :think:
Odmah ću ti demonstrirati ko je ovde zaslepljen mržnjom i pomrečene svesti.
Gde si tačno u mojim porukama našao da se tvrdi da je Vujaklija "hrišćanski"?!
Naveo sam ti da gledaš pod marksizam i neomarksizam da bi uvideo njegov ugao gledanja na stvari.
Gde sam ja u svojim porukama napisao da je Wikipedia hrišćanska?!
Wikipedia je notorno nepouzdan izvor informacija.
Uzgred, na par drugih tema imaš navedene izvore, tako da nije tačno ni to da ti nismo dali izvore.
A da ti pročitaš Sveto pismo prvo, ili makar Novi zavet?
Ono što i naveo nije egzorcizam. U Novom zavetu imaš lepo naveden primer. :rtfm:
U periodu kraljevstva nije, u periodu Imperije jeste, ali samo pod određenim imperatorima i to ne obredne, već svetovne, tj. žurke koje se otmu kontroli
U doba Republike, da, postojale su Bahanalije, baš kao i u staroj Grčkoj Dionizije, ali samo u periodu od 200. godine pre nove ere (mislim da je tada dopušteno muškarcima da učestvuju, no kako oni slabije podnose piće došlo je do problema) do 186. godine pre nove ere, kada su dekretom Senata zabranjene pod pretnjom teških kazni, zbog vređanja paganskih božanstava upravo orgijama i političkih spletki.
Od tada se slave znatno umerenije.
Inače, Sveta tajna pričešća, vodi svoje poreklo upravo iz ovih svečanosti. :hahaha:

Ala si se nalupao gluposti....:hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf:
A sad mi objasni, po vašem učenju, da li su Isus i Marks zajedno prisustvovali Bahanalijama ili su više voleli asrologiju? :hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf:
 
Vidim da se bojite pagana,kako se ponašate kad se neko deklariše kao pagan automatski kreće vređanje, omaložavanje, izmišljanje...

Da ima pagana u Srbiji jer ljudi nisu hteli da se odreknu svoje veze sa prirodom,
iako su sistematski bili odučavani od toga: turci, hrišćani ..mada za mene je sve to jedna te ista sekta.

Vas se niko ne boji nego sažaljevamo vašu mladost koja pod uticajem demona expresnim vozom ide u pakao. Još nije kasno da se trgnete i izađete na pravi put. Jedini koji ovde od početka vređete to ste baš vi tkzv.pagani :bye:
zašto se sad praviš blesav?
Navedi dokaz koji se može nezavisno i objektivno verifikovati, ili menjaj poruke, ili ide prijava za širenje netrpeljivosti po verskoj osnovi.
Ahm....da si nekad praktikovao seks znao bi zašto bi neko seks smatrao kao kontak sa bogom...al pošto ti je jedini sadrug Desanka Mašić...
ceo život će ti proći, a ostaćeš neobrazovan.
 
A ne...ako ti sebi dozvoljavaš generalizaciju da sa male grupe pagana, koji praktikuju goli svoju veru, pređeš na sve pagane
onda ja sebi mogu da dopustim generalizaciju da sa sveštenika pedofila pređem na pedofilno hrišćanstvo...

Jeste da ste mladi ali ste vrlo nekulturni. Nazovi hrišćanstvo pedofilnim na zilotskoj temi pa ćeš videti za koliko dobiješ trajni ban. Oni bi danima pisali poruke tabu, dok ne bi bilo po njihovom. Ja sam evanđeoski hrišćan tako da ću da vam oprostim, ali za ubuduće ćete morati da se kontrolišete ako mislite da ozbiljno pišete na ovoj temi.:(
Evo još primera vaše nekulture:
Opet lažeš.
Jesi li to u crkvi naučio?
Ne razumem tvoju potrebu da lažeš.
Da li je to nešto patološki ili ti to tvoja vera propisuje?
Peto, idi se leči... šta god da imaš, nije dobro za tebe, a verovatno i za tvoju okolinu.
Bilo bi dobro da posetiš duhovnika i psihijatra, ti sam vidi koga ćeš prvo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top