Harry Potter Fan Club

  • Začetnik teme Harijeva sestra
  • Datum pokretanja
Ma neka izadje 2007. godine, Uvek sam zelela da kada citam novu knjigu imam isto godina ko Hari i kompanija, ne znam zasto, mada bice tesko strpiti se... I meni je glupo sto je Hari mislio da se Tonks lozi na Sirijusa, a i glupo mi je sto se lozi na Lupina. On mi je nekako previse star za nju. A i cudno mi je to sto Hari nijednom nije pomislio na Sirijusa iako ga je navodno najvise voleo. I smara me malo to odugovlacenje sa Ronom i Hermionom. Tegle to vec kroz 3 knjige...
 
ja_KV:
Kupila sam srpsko izdanje i ne svidja mi se. Prvo sto na korici pise Harry Potter latinicom, a sve ostalo cirilicom, papir je ocajan, a slova su...cudna i ne svidjaju mi se prevodi poglavlja. Englesko izdanje je neuporedivo bolje, sto je za ocekivati.
Ovaj...Zna li neko kad izlazi sedmi deo? Datum? Okvirno? Godina?
e ronalazim se u ovome. ocaaaj.
papir je katastrofa, uporedite prve strane kod engl. i naseg izdanja,m videcete kako je njihovo dobro odstampano, a nase bledo...
 
Sam? Kao prvo, decko ima 17 godina, punoljetan je. Kao drugo, nije bas sam. Uvijek ima druge clanove reda, svoje drugove, Ronove roditelje cak i portret profesora Dambldora, zar ne.

Glupo je reci ko sisa bezobraznog smaraca jer je u pitanju lik zbog kog postoji knjiga, pa tako i ovaj forum...
 
nemorate sad toliko da dizete paniku... preozbiljno shvatate knjigu... damb je to samo reko mozda iz besa prema hariju koji ga nervira... ali u sustini svi znamo da bez harija nema knjige, normalno...
hari moze komotno da nastavi bez dambldora dalje. prvo, vec je dovoljno odrastao i sasvim je u stanju vec da sredi nekog smrtozdera ako bi ga ovaj napao... dobro, avada kedavru on nikad nece nauciti zato sto je "deckic pun ljubavi i dobrotice", ali moze da na druge nacine onesposobi neprijatelje. drugo, hari nije sam, tu je red, tu su veslijevi svi, tu je snejp koji ga iz senke posmatra i pazi na njega... na kraju ce mnogo sta da zavisi od snejpa, on ce dovesti harija voldemoru...
 
hit:
nemorate sad toliko da dizete paniku... preozbiljno shvatate knjigu... damb je to samo reko mozda iz besa prema hariju koji ga nervira... ali u sustini svi znamo da bez harija nema knjige, normalno...
hari moze komotno da nastavi bez dambldora dalje. prvo, vec je dovoljno odrastao i sasvim je u stanju vec da sredi nekog smrtozdera ako bi ga ovaj napao... dobro, avada kedavru on nikad nece nauciti zato sto je "deckic pun ljubavi i dobrotice", ali moze da na druge nacine onesposobi neprijatelje. drugo, hari nije sam, tu je red, tu su veslijevi svi, tu je snejp koji ga iz senke posmatra i pazi na njega... na kraju ce mnogo sta da zavisi od snejpa, on ce dovesti harija voldemoru...

Jos jednom razmatram onu opciju da je Snejp ok tip. Idem ovom logikom - Dambldor je ukapirao da nece prezivjeti ispijanje onog napitka i trebalo mu je samo da lako umre, da se ne muci mnogo. Cim su dosli u Hogsmind iz one pecine rekao je Hariju da mu nadje Snejpa jer se sa ovim ranije dogovorio da ga ubije. Znao je da Hari to nece moci niti je htio da ugrozi cistu dusu mladog covjeka. Tako je Snejp sebe zrtvovao. I onda kada je odbijao Harijeve kletve nastavio je da ga savjetuje, pa dobro, ne bas najljubaznije i sa vrlo niskim nivoom pedagogije, ali mu je rekao da mora da zatvori um i usta, sjecate se.

Tako ce Snejp nastaviti igru dvostrukog agenta i na kraju ce i on i mali Melfoj preci na pravu stranu. Naravno i dalje ce biti moroni i dizace Hariju i ekipi zivac, ali nece biti sa Voldemorom.

Elem, Hari ce da ozeni Dzini i kako nije zavrsio Hogvorts bavice se kvidicom isto kao i draga mu supruga... E sad vec bulaznim, ali moram da zamisljam par godina dok se ona tetkica ne smiluje da napise poslijednji dio!
 

Back
Top