HARLEY-DAVIDSON prevozno sredstvo ili način života

+ jos nekih modela
+ dosta modela u saradnji sa raznim proizvodjacima ...

HD Baja100

6.jpg
 
Harley mi je klinački san nikada dosanjan. Jednog dana, daće Bog... Jednog dana...

Mada, ne bih se ja bunio ni da nabavim neki drugi motocikl te vrste. Samo da je izi rajder. Ne volim one zujalice, kako ja zovem sportske motore. Skvrčiš se k'o čvarak i čekaš kad ćeš poginuti. Ovako lepo na nekom iziju se opustiš, ispružene noge, naslonjena leđa i opušteni mišići. Ne znam kakvo je uživanje voziti u grču.

Videh da se raspravljalo i o Anđelima kao grupi koja je proslavila HD. Neko reče da je propaganda i stereotip priča o njima kao nasilnicima.
Nema tu nikakve propagande. Stariji će se setiti šta se desilo kad su HA obezbeđivali koncert Stonsa. Postoje snimci potražite ih. Najupečatljiviji je onaj kad jedan HA iz obezbeđenja nožem kasapi nekoga iz publike.

Tetka i tetak su mi od 1962. u LA. Kažu kad na putevima, naročito kroz neku pustoš, naiđeš na njih ni u ludilu ne smeš da ih pretekneš iako voze 20 milja na sat. Odmah te stignu, polupaju ti auto i napadaju dok ne sletiš s puta. Ako imaš sreće završiće se samo na tome.
 
....
Videh da se raspravljalo i o Anđelima kao grupi koja je proslavila HD. Neko reče da je propaganda i stereotip priča o njima kao nasilnicima.
Nema tu nikakve propagande. Stariji će se setiti šta se desilo kad su HA obezbeđivali koncert Stonsa. Postoje snimci potražite ih. Najupečatljiviji je onaj kad jedan HA iz obezbeđenja nožem kasapi nekoga iz publike.

Tetka i tetak su mi od 1962. u LA. Kažu kad na putevima, naročito kroz neku pustoš, naiđeš na njih ni u ludilu ne smeš da ih pretekneš iako voze 20 milja na sat. Odmah te stignu, polupaju ti auto i napadaju dok ne sletiš s puta. Ako imaš sreće završiće se samo na tome.

Pa upravo je to ta puritanska negativna propaganda i stereotip iz 60 tih koji su izgleda i dan danas aktivni ...
Da , to na Stonsima se desilo - pre 40 god , ali se i danas taj snimak vrti kao da se desava svake godine i mnogi pri pomisli na HD imaju upravo taj jedini snimak u glavi ...

...
 
Nisam siguran koliko je taj pokret danas u vreme interneta i svakojake tehnologije, autentičan... To je moglo 60tih, u doba seksualne revolucije, kad je bilo moderno ne kupati se, pustati kosu i bradu i terati inat vladi, slušati rok... Meni ovo više liči na skupinu u životu uspešnih ljudi, koji su rešili da vikendom unesu šarenilo u svoj život..."vikend vozači"... Drugim rečima...teško foliranje...
 

Back
Top