Hari Poter

Mozes kad hoces(radnim danom) da pozoves klub citalaca "Narodne knjige" na broj 011/3229-158 uvek ce da se javi Ruza Vasiljevic,kazes sta ti treba i ostavis podatke.onda ce da ti posalju nalog za uplatu,i kad uplatis "samo" sacekas da knjiga izadje iz stampe,pretpletnici je odmah dobijaju.
 
Anonymous:
majolinica:
Anonymous:
majolinica:
Anonymous:
Isteran je sa Kvidic tima, a skoro isteran iz skole. Dva puta. Poljubio je Cho koja je bila devojka Cedrika u prosloj knjizi, ali nece nista biti ozbiljno od toga, jer je decko skroz zbunjen. Ja cu vam odgovarati ovde na sva vasa pitanja, ali predlazem da prvo procitate knjigu jer ce vam ovako biti dosadna.
Sta je uradio pa je isteran?Da li se zanima za jos neku devojku?Da li se on Cho svidja?

Isteran je zbog jednog novog lika, koga radije ne bi otkrio, jer... Pa videcete sami! Nesto si i ne interesuje u druge devojke previse. On se svidjao Cho jos u cetvrtoj knjizi, ali je ona tada bila sa Cedrikom.
Molim teeeeeeeeee,molim te,molim teeeeeeeeeeee!!!!Reci koji je taj novi lik,volim H.P. tako da cu jednako uzivati i ako saznam!Reci,PLEASE!Da li ce se jos nesto vazno desiti?Sta je sa Hagridom? :?:
MOLIM TE,reci ko je taj novi lik,cula sam da ce od novih likova biti jedan zlobni kucni vilenjak i nova profesorka odbrane od mracnih vestina,jel neki od ta dva lika u pitanju?Da li mozes da mi kazes sta je to Dambldor VAZNO rekao Hariju "sto je trebalo da mu kaze pre pet godina?I sta je "red feniksa"?cula sam da je to neko tajno carobnjacko drustvo koje ce cak jednom da spasi zivot Hariju.ima jedna teorija-samo teorija-da ce Hari,nakon sto je Dambldor isteran sa Hogvortsa,i sam morati da napusti Hogvorts i ode u neku drugu skolu u kojoj stice nove prijatelje i uci crnu magiju.onda kao dolazi do otvorenog sukoba izmedju Harija i Voldemora-obojica se izvlace zivi-i Hari se vraca na Hogvorts-kao sto rekoh samo teorija,malo fantazijska.jel ima bar neceg u ovome tacnog?i reci mi da li ce Ron i Hermiona da pocnu da se zabavljaju?I kakve veze sa celom knjigom ima Godrik Holou-ono selo gde je Hari ziveo sa roditeljima pre nego sto ih je Voldemor ubio?Ko je Anabela Fig?MOLIM TE ODGOVORI,imam toliko pitanja,a nema ko drugi da mi odgovori!!!!! P.S.cula sam neke price o naslednicima revenkla i grifindora,o cemu se tu radi?

Ovde ima vise tacnih informacija tako da cu samo nabrajati one koje nisu tacne: Red Feniksa nece samo jednom spasiti Hariju zivot, ali cilj tog reda je da se bore protiv Voldemorta, i cuvali su Harija svo vreme od njegovih podrzavalaca. Drugo, Hari ne napusta Hogwarts, niti uci Crnu Magiju. Ron i Hermiona se ne zabavljaju. Ona stara Mrs Fig koja je cuvala Harija kada je bio klinac, i njeni roditelji su bili carobnjaci, mada ona ne moze da radi magiju, kao Filch. I ono selo gde su Harijevi roditelji ubijeni, nemam skoro nikakve veze sa ovom knjigom. Sve drugo sto je nabrojano je tacno.
 
Pa,naisla sam na par sajtova koji imaju one (kao) kljucne reci o desavanjima u petoj knjizi(znate valjda sta mislim,kada danima trazite morate na nesto i da naidjete:)),a izmedju ostalih su bile i "Gryffindor's heir...Ravenclaw's heir" ali to su izgleda ubacili samo...onako.A,da,tu sam nasla i "Godrics Hollow".
 
MatriX:
Cuo sam da se peta knjiga zove "Harry Potter & Order of the fenix"
PS. cuo sam da je peti razred napisan u dve knjige
Ne "fenix" vec "phoenix".izvini sto ti to zameram. :shock:
knjiga,bar na engleskom,ima 768 strana,ali ce kod nas imati cak 1100 strana i bice u 2 toma(1tom=1knjiga) nemam pojma zasto ima 300 strana vise.Nego,htela sam da vam svima kazem da pocnete de kupujete novine "Danas" jer pocinje nagradna igra Harry Potter :!: u kojoj mozete osvojiti komplet prve 4 knjige o HP i jos stosta a ono najbolje je to sto ce kao nagrada biti i HP i Red feniksa(60 knjiga ako sam lepo razumela)! :D +sto ce biti kolor dodatak na par u svakom "Danas"-u o HP!
P.S.ne znam kad je izvlacenje dobitnika,verovatno u septembru,jer kako inace planiraju da dodele petu knjigu?
 
Svi koji me nisu poslusali i nisu kupili "Danas"sigurno ce da zale(ukoliko nisu procitali red feniksa)jer objavljuju delove iz pete knjige!!!(zasad sam otkrila zasto je Hari prvi put skoro izbacen sa Hogvortsa!)nazalost(kasno sam informisana)to rade jos od ponedeljka :cry:,tako da sam vec "sredila" da dobijem do sutra prethodnih 5-6 brojeva(bilo je nesto i za vikend)!ali mozete sutra da kupite novine jer NASTAVAK SLEDI! :D
 
Kad ste već započeli raspravu o liku Legolasa i Orlandu Bloomu, da čujem, kako ocenjujete glumačku ekipu Harry Pottera? Da li su Snejp, Dambldor, Minerva i ostali baš onakvi kakvim ste ih zamišljali čitajući knigu?
 
Dambladore je bio bash verodostojan pokojnog RICHARDA HARISA , Snejp je bio onakooo ... zanimljiv . A Minerva je bila nekako previshe blaga .
Za Dambldora 5+ , Snejpa 4 a za Minervu 4-.
Mada mi se uglavnom svidja postava za film , zanima me koga su odabrali za ulogu SIRIUSA BLEKA.
Zna li neko ?
:)
 

Back
Top