Gurmanski kutak

Espanol:
bundeva:
www mira:
JAGNJECA SARMICA

1 kg jagnjeće iznutrice(maramica,bela i crna đigerica,srce, krezle) Sem maramice ostalo obariti u slanoj vodi. Obareno iseći na sitne kockice. Pre toga maramicu potopiti u slanu vodu sa malo sirćeta da stoji što duže. Promeniti vodu bar jednom. Za to vreme uzeti 3 glavice crnog luka sitno iseckati i na masnoći ga prodinstati.Kada je na pola prodinstan dodati seckane kockice i nastaviti sa povremenim dolivanjem vode da se dinsta. Posoliti pobiberiti, malo aleve paprike i malo ljute ko voli. Kada je gotovo u posudi u kojoj će se peči podmazati dno pa staviti pola maramice sipati izdinstanu smešu pa pokriti drugim delom maramice. 4 jaja umutiti sa mlekom do pola litre po potrebi i staviti u rernu da se zapeće.Može se staviti i malo barenog pirinca ko voli.


Oho!!!! :D :D
Bukija izgleda razbudio miris! :lol:

Ja stvarno ne znam šta je sa njim. Mora da je na dijeti pa uzdiše i ništa ne zbori. A i Goscice mi nema. Gosciceeeeee , gde si :D :D :D
 
joj jagnjece sarmice, keva pravi brooooka dobro!

a i ovcetinu uopste.
najvise volim kad se komad ovcetine dinsta (moze prvo malo da se prokuva) sa krupno secenim lukom, celom paprikom, paradajzom (po 1-2 kom.)i zacinima. povrce se raskuva i bude odlican sos. uz pire.... :D sramota koliko je dobro (a lako).

pozdrav makrobioticarima...
 
Espanol:
Došla mama pa odmah zaboravila svoju kujnicu! (a i ekipu):wink:
Ko to mene zove, moji forumasi?Eee, ma nisam ja vas zaboravila,samo sam se primirila uz kuhinju moje mile majke...A grehota ziva da ne odem kad me zena zove :lol: Uh, kako dobru sarmu ona pravi, najbolju na svetu.Mislim na ovu klasicnu, ali kod nje meso u sarmi bude roze i socno, nije teska i masna nego mmmmmm....kad ce bre taj kupus vise... :?
 
Goscica:
Espanol:
Došla mama pa odmah zaboravila svoju kujnicu! (a i ekipu):wink:
Ko to mene zove, moji forumasi?Eee, ma nisam ja vas zaboravila,samo sam se primirila uz kuhinju moje mile majke...A grehota ziva da ne odem kad me zena zove :lol: Uh, kako dobru sarmu ona pravi, najbolju na svetu.Mislim na ovu klasicnu, ali kod nje meso u sarmi bude roze i socno, nije teska i masna nego mmmmmm....kad ce bre taj kupus vise... :?
Ala smo naivni! :lol: A oprezni likovi (evo, recimo moj slučaj :wink: ) uštekuju neku glavicu u zamrzivač pa kad im se prijede sarma naprave usred leta. Oprez je majka mudrosti, što reče neki od onih bradatih Grka. :lol: :lol: :lol:
 
Espanol:
Goscica:
Espanol:
Došla mama pa odmah zaboravila svoju kujnicu! (a i ekipu):wink:
Ko to mene zove, moji forumasi?Eee, ma nisam ja vas zaboravila,samo sam se primirila uz kuhinju moje mile majke...A grehota ziva da ne odem kad me zena zove :lol: Uh, kako dobru sarmu ona pravi, najbolju na svetu.Mislim na ovu klasicnu, ali kod nje meso u sarmi bude roze i socno, nije teska i masna nego mmmmmm....kad ce bre taj kupus vise... :?
Ala smo naivni! :lol: A oprezni likovi (evo, recimo moj slučaj :wink: ) uštekuju neku glavicu u zamrzivač pa kad im se prijede sarma naprave usred leta. Oprez je majka mudrosti, što reče neki od onih bradatih Grka. :lol: :lol: :lol:

jel da bacim ovde recept za sarmu ili da otvaram novu temu :?: :lol:
 
Espanol:
Goscica:
Espanol:
Došla mama pa odmah zaboravila svoju kujnicu! (a i ekipu):wink:
Ko to mene zove, moji forumasi?Eee, ma nisam ja vas zaboravila,samo sam se primirila uz kuhinju moje mile majke...A grehota ziva da ne odem kad me zena zove :lol: Uh, kako dobru sarmu ona pravi, najbolju na svetu.Mislim na ovu klasicnu, ali kod nje meso u sarmi bude roze i socno, nije teska i masna nego mmmmmm....kad ce bre taj kupus vise... :?
Ala smo naivni! :lol: A oprezni likovi (evo, recimo moj slučaj :wink: ) uštekuju neku glavicu u zamrzivač pa kad im se prijede sarma naprave usred leta. Oprez je majka mudrosti, što reče neki od onih bradatih Grka. :lol: :lol: :lol:

hehe.. obozavam sarmu. a kad je u julu izvadim iz zamrzivaca, ugrejem u microwave, ohladjene feferone... ljudi se krste i oblizuju :)
 
Džigerica (teleća) izrezana na šnite 1 cm debele, pa na roštilju po 1,5 min sa svake strane je moj favorit. Soliti kad bude pečeno! Pazi na prste dok budeš jeo! :D
Polako sa mozgovima i krezlama - živi holesterol! Jedino ga žumance ima više.
A ovo nisam jeo godinama:
Kad bi se u selu (okolina Čačka) oko 29og novembra klale svinje moj posao je bio da u raniji miješam mast dok se topi. Kad se mast istopi i čvarci izbace iz ranije u njoj ostane talog - mulj od sitnih, sitnih komadića u dosta masti. U to se doda raskuvano meso (od glave...) i svinjsko i juneće (obavezno se klalo i june radi kobasica) i isjeckane iznutrice (ono što ostane od paprikaša koji se pravi za doručak). To se uprži, začini i zove se KAVURMA. Jede se i hladna, ali je moćna ako se podgrije sa prženim crnim lukom. mmm ...ogladnio sam. :D
 
Dobila finu, svežu džigericu (bio svinjokolj :wink: ), mrzelo me da nešto mnogo petljam, pa je samo oštrim nožem isekla na "šnicle" debljine 1-2cm, dobro zagrejala teflon (i to onaj "rebrasti" tako da se stvarno pekla na suvo), propržila jednu pa drugu stranu i na kraju posolila i posula sitno sečenim mladim belim i crnim lukom.
Uz zelenu salaticu (sa jabukovim sirćetom, maslinovim uljem i malo mladog belog luka) - stvarno je odlično!
 
za vidkend smo nabrali bar 5 kg koprive, za nas i za sve prijatelje sto imaju sitnu decu.
pravim je sa mlekom, kao spanac, a iz price sa mojim direktorom jutros sam saznala da je njegova majka pravi nekako sa kukuruznim brasnom i kiselim mlekom. ako saznam, javim. mozes da je krositis i kao dodatak piti sa sirom (da ne kazem kao zeljanica), proji...
mnogo dobro i zdravo :)
 
1 kg jagnjecih rebara
1 kg spanaca
7 veza zelja
4-5 strukova mladog crnog luka
so
Meso oprati, posoliti, uvaljati u brasno i proprziti. Przeno meso pazljivo izvaditi iz masti, a u istu mast spustiti iseceni luk, spanac i zelje. Kad se spanac, luk i zelje dobro proprze, spustiti u serpu meso, dodati zacin i so. U zasebnom sudu napraviti zaprsku, zatim je dodati u meso i isprzenu masu, dodati malo vode da se meso dalje u tecnosti krcka, pa kad sok uvri jelo je gotovo.
Jede se sa ovcijim kiselim mlekom.

Kapama bez mesa

Ocistiti i oprati zelje,probariti ga i iseckati.Napraviti belu zaprsku,dodati joj zelje i vode.Kada je kuvana kapama,zaciniti je mileramom.Posoliti po ukusu.
 
sanja:
za vidkend smo nabrali bar 5 kg koprive, za nas i za sve prijatelje sto imaju sitnu decu.
pravim je sa mlekom, kao spanac, a iz price sa mojim direktorom jutros sam saznala da je njegova majka pravi nekako sa kukuruznim brasnom i kiselim mlekom. ako saznam, javim. mozes da je krositis i kao dodatak piti sa sirom (da ne kazem kao zeljanica), proji...
mnogo dobro i zdravo :)
Pravo gurmansko jelo! :lol: :lol: :lol:
 
sanja:
1 kg jagnjecih rebara
1 kg spanaca
7 veza zelja
4-5 strukova mladog crnog luka
so
Meso oprati, posoliti, uvaljati u brasno i proprziti. Przeno meso pazljivo izvaditi iz masti, a u istu mast spustiti iseceni luk, spanac i zelje. Kad se spanac, luk i zelje dobro proprze, spustiti u serpu meso, dodati zacin i so. U zasebnom sudu napraviti zaprsku, zatim je dodati u meso i isprzenu masu, dodati malo vode da se meso dalje u tecnosti krcka, pa kad sok uvri jelo je gotovo.
Jede se sa ovcijim kiselim mlekom.

Kapama bez mesa

Ocistiti i oprati zelje,probariti ga i iseckati.Napraviti belu zaprsku,dodati joj zelje i vode.Kada je kuvana kapama,zaciniti je mileramom.Posoliti po ukusu.

a gde ti je beli luk??? (mozda je u zaprsci?)

ja proprzim meso i mladi luk, maknem u stranu, dodam beli luk i alevu papriku (malcice da se isprzi) i na to stavim spanac, poklopim i ostavim.....
 

Back
Top