Greške u korišćenju automatskih mjenjača

Negde jeste polaganje na automaticima i u EU ce to postati trend a buducnost je takva sa ces manuelnog morati da trazis svecon ... Nego daj tih 20 razloga jer do sad nisi naveo ni jedan ..
U Americi možeš da imaš obuku i polažeš na automatiku, ali onda nemaš prava da voziš šaltače. Stave ti napomenu u vozačku. ;)

Inače, ne bih nikome dozvolio automatik dok ne stekne 10 godina iskustva na šaltaču. E, onda može da se relaksira sa automatikom, jer zaista jeste opuštenija vožnja.
 
Pa, brate, meni kada se prispava stanem negde na pumpu, protegnem noge, umijem se, popijem kafu i neki hladan napitak, a ako sam baš jako umoran, oborim sedište i zakoljem sovu na 15-ak minuta. Posle toga kao nov.
Bez tempomata su me posle celodnevne vožnje u toku noći iz sna budili grčevi u desnoj nozi.

Sa kim se ti raspravljas.. pa to su ljudi koji vole kocijom da se voze... zamisli volis mogucnosti komfora tipa automatski menjac, tempomat ili ne daj Boze adaptivni tempomat... odmah si lopov, ubica, zena ili invalid. Zaglupljeni Balkanci i nisu za drugo nego za Zastavu 10 i TAM.

Ali zato kad im postavis konkretna pitanja, nema odgovora, pojeo im neko jezik.
 
Prebacivajući ili prebacujući nogu je bitna razlika, po beogradu te nove automatike uglavnom voze lopovi i ubice svoga naroda mislim konkretno na nove automobile od 50-100.000 evra pa nadalje.

Dalje znači da prosečan građanin ne može da kupi nov auto sa automatskim menjačem jer je kupovna moć ne veća od 250-300 evra prosečne plate ako je uopšte ima.

Shodno tome ne može ni da održava takav auto sa automatskim menjačem makar i da je dedovinu prodao ili se zadužio kreditom na 5-10 godina što je opet van svake pameti.

I umesto da nađe manuelni menjač za 50-100 evra i zameni ili da daje 200 evra za komplet lamele treba da daje 1000-1500 evra na servis automatskog? Da bi šta udobno rkao gore dole po beogradu i udarao po rupama? Ne dolazi u obzir.

To je samo kod tebe i takvih isplatljivo i na režimskim medijima gde je plata 500 evra i mnogo dobro živimo pa teeba i lagodno da se vozimo.
O čemu ti?

Ja vozim solidnog automatika (Volvo XC60) koji ne košta 100k €, nego 19-20k. To je cena vozila srednje klase. E, sad, što je srednja klasa u Srbiji skoro pa izumrla kategorija stanovništva, umesto dominantna, to je pitanje za pdf Politika.

Servis menjača sa zamenom ulja u zvaničnom Volvo servisu u Segedinu, u kome je udaranje po ušima sa cenama, me koštao 150 €.
 
Brate, ako planiraš da nastaviš da se ponašaš kao histerična ženica po celom podforumu Automobili, budi spreman i da će neko da te presliša. Doslovno svima se nalaziš pametan da sereš, uglavnom si najpametniji, uglavnom tvoj japanac je bolji i od cele Nemačke grupacije, ti sve znaš, pljuješ ljude koji rade i pokušavaju da zarade dinar, automatike ti voze invalidi i žene, ti uvek kupuješ samo nov i nov auto, ali nisi kupio auto 10 godina, ti kupuješ samo novo jer nećeš smeće, ali nemaš baš za novo automatik, pa daj da pljujemo automatik. Znači, počni za promenu da se ponašaš kao muškarac na muškom podforumu, dok nekome nije prekurčilo da te zadlani u slobodno vreme. Kad nekoga nazivaš lopovom, ubicom i slično, vrlo lako tako nešto može da ti se desi, jer, nemoj zaboraviti, svi su jaki iza neke sličice i lažnog imena, ali ti zapravo nemaš pojma kome upućuješ takve reči.
Tako moj kum, kupuje samo nov auto. Pre nekoliko godina hoće da kupi, i pita me šta da kupi za to para što ima, da bude najbolji odnos cene i kvaliteta. Ja mu kažem, kume Passat B6 2.0 TDI ti je najbolje što možeš za te pare da kupiš. Mislim, i sada je to dobar auto, a kamo li pre 7-8 godina.
Kad moj pametni kum ode u salon i kupi novog Atosa. :lol:
Ja u neverici... Kume, da li si normalan, šta će ti ta kutija šibica na točkovima? Što nisi uzeo veći polovan auto? On ija kada sednemo guramo se ramenima.
Na to on meni krene spominjati Forda i onu njegovu izreku da je najbolji automobil nov automobil. Vidim ja nema vajde, i dignem ruke od rasprave.

To leto krenemo mi zajedno na more. Uputili se čak na Zakintos. Došli mi kod njega kući da odatle skupa krenemo, a oni se još pakuju. Kum pichkara, boguje, hebe sve redom, ne može da upakuje sve što je kuma spremila da se ponese. U jednom momentu popi3di i kaže da neće ni ići na more, da idemo bez njega. :hahaha:
I posle revizije stvari koje će se poneti, kada je pola od toga ostavljeno kod kuće, jedan deo ubačen kod mene u gepek, napokon krenemo.

Posle nekih 400-500 km, dok smo pravili pauzu, Žali se on da crkava od vrućine, a mokar kao čep. Vozi sa peškirom prebačenim preko ramena, kao Turčin, i samo se briše. Pitam ga, nije ti se valjda pokvarila klima. Mislim, jbt, nov auto... Kaže on, nije, nego moram da je isključim, neće da mi vuče sa klimom. :super::rotf:

Kažem ja njemu na kraju da se nađemo dole na ostrvu. Odoh ja prvi napred da nam nađem smeštaj, pa ću ga sačekati na doku na trajektu. U povratku ga nisam ni čekao. Rekao sam mu vidimo se kući. ;)
 
Dobra stvar ali zaglupljuje i od vozača pravi kretena koji se kad tad slupa na ledu, snegu, kiši. Odlična stvar za žene i one koji su operisani od volana, oni nemaju šta da izgube kao dobri vozači. Teško da bih se ikada odlučio za kupovinu automatika a još nismo dotle stigli da imamo auto za grad i porodicu tj dva auta.
ahahahahah... Daj, bre! :D

Odavno je prošlo vreme kočenja motorom. Sada uređaji sve regulišu, nema proklizavanja, nema prevrtanja kod cimanja volana i sl. stvari. Naravno, to ne podrazumeva vožnju Yuga.
 
Gledaj kakve rugobe pravi Bmw ,jos izbacili sestake ,legendarne masine …
I sad me neko nabedjuje da su automatici pouzdaniji i bolji od dokazanih i pouzdanih manuelaca .
Druže, ne sećam se kada sam ocarinio bolji automobil, a da nije imao automatski menjač. To ako želiš u današnje vreme moraš da naručiš i čekaš isporuku. Sva vozila visoke klase se prave serijski isključivo sa automatskim menjačima. Nemoj mi samo i ti, kao Mario, reći da su svi koji voze skupa kola glupi kriminalci, jer ta kola se voze i izvan Srbije, pa se njihovi vlasnici u Srbiji ne uzimeju kao reper.
 
Ne znam zašto imam osećaj da si ti jedan od onih likova koji me nerviraju na putu. :lol:
Samo na putu? A u vinogradu?

Ali da. Novajlija sam kao bajkerista i šofer.15000km na bmw gs 650f i oko 10000 tisuću metara s 4 točka.

Bmw sam 2x slupao i 2x poginuo. I onda mi dali i B dozvolu. Ironija je da nisu mogli reći ne. Jer ako si ti Don na putu ja sam Don svih puteva.

Ovako milioni i hiljade milja.
 
Poslednja izmena:
Na more se u 21 veku putuje avionom :lol:
Druže, ja sam aktivni turista, ne zadržavam se dugo na jednom mestu, volim da obilazim, putujem, menjam mesta, u povratku obavezno svratim kod prijatelja u Ohrid na nekoliko dana.
Sa sobom volim da ponesem razne stvari koje nije zgodno avionom. Tako da kada je Grčka u pitanju, avion ne dolazi u bzir.
Plus, nisam oduševljen odlepljivanjem od zemlje. :)
 
Samo na putu? A u vinogradu?

Ali da. Novajlija sam kao bajkerista i šofer.15000km na bmw gs 650f i oko 10000 tisuću metara s 4 točka.

Bmw sam 2x slupao i 2x poginuo. I onda mi dali i B dozvolu. Ironija je da nisu mogli reći ne. Jer ako si ti Don na putu ja sam Don svih puteva.

Ovako milioni i hiljade milja.
U vinograde ne zalazim. U vinske podrume rado. ;)
 
Zastava 10 je ODLIČAN auto za naš standard i mogućnosti.

Kad sam rekao da nije?

Tako moj kum, kupuje samo nov auto. Pre nekoliko godina hoće da kupi, i pita me šta da kupi za to para što ima, da bude najbolji odnos cene i kvaliteta. Ja mu kažem, kume Passat B6 2.0 TDI ti je najbolje što možeš za te pare da kupiš. Mislim, i sada je to dobar auto, a kamo li pre 7-8 godina.
Kad moj pametni kum ode u salon i kupi novog Atosa. :lol:
Ja u neverici... Kume, da li si normalan, šta će ti ta kutija šibica na točkovima? Što nisi uzeo veći polovan auto? On ija kada sednemo guramo se ramenima.
Na to on meni krene spominjati Forda i onu njegovu izreku da je najbolji automobil nov automobil. Vidim ja nema vajde, i dignem ruke od rasprave.

To leto krenemo mi zajedno na more. Uputili se čak na Zakintos. Došli mi kod njega kući da odatle skupa krenemo, a oni se još pakuju. Kum pichkara, boguje, hebe sve redom, ne može da upakuje sve što je kuma spremila da se ponese. U jednom momentu popi3di i kaže da neće ni ići na more, da idemo bez njega. :hahaha:
I posle revizije stvari koje će se poneti, kada je pola od toga ostavljeno kod kuće, jedan deo ubačen kod mene u gepek, napokon krenemo.

Posle nekih 400-500 km, dok smo pravili pauzu, Žali se on da crkava od vrućine, a mokar kao čep. Vozi sa peškirom prebačenim preko ramena, kao Turčin, i samo se briše. Pitam ga, nije ti se valjda pokvarila klima. Mislim, jbt, nov auto... Kaže on, nije, nego moram da je isključim, neće da mi vuče sa klimom. :super::rotf:

Kažem ja njemu na kraju da se nađemo dole na ostrvu. Odoh ja prvi napred da nam nađem smeštaj, pa ću ga sačekati na doku na trajektu. U povratku ga nisam ni čekao. Rekao sam mu vidimo se kući. ;)

Normalna stvar. Samo je poenta sto ovi balvani misle da ih neko proziva zato sto neko nesto nema, ni ne kapiraju poentu price. A onda kad ih neko pita pa dajte konkretne zamerke, dobijes odgovore to voze ubice i invalidi i to, pazi sad, pravi od ljudi kretene. Ne znam sta je onda od njih napravilo kretene kad ih ne voze.
 
Kad sam rekao da nije?



Normalna stvar. Samo je poenta sto ovi balvani misle da ih neko proziva zato sto neko nesto nema, ni ne kapiraju poentu price. A onda kad ih neko pita pa dajte konkretne zamerke, dobijes odgovore to voze ubice i invalidi i to, pazi sad, pravi od ljudi kretene. Ne znam sta je onda od njih napravilo kretene kad ih ne voze.
Pa, dobro, do nekle su u pravu. Poprilično sam ustaša i mudžahedina poubijao snajperom na ratištima. Tako da ima nešto u tome što kažu da automatike voze ubice. :lol:
 
Pa, dobro, do nekle su u pravu. Poprilično sam ustaša i mudžahedina poubijao snajperom na ratištima. Tako da ima nešto u tome što kažu da automatike voze ubice. :lol:

U tom slucaju smo ubice, da 😀 ali jako mi je gotivno kad imas tako neke junacne koje ce svima sve da kazu preko nekih foruma, a onda sutra osvanu na youtubu sa kamerom uperenom u facu kako objasnjavaju da nisu tako mislili 😀
 
I j
Tako moj kum, kupuje samo nov auto. Pre nekoliko godina hoće da kupi, i pita me šta da kupi za to para što ima, da bude najbolji odnos cene i kvaliteta. Ja mu kažem, kume Passat B6 2.0 TDI ti je najbolje što možeš za te pare da kupiš. Mislim, i sada je to dobar auto, a kamo li pre 7-8 godina.
Kad moj pametni kum ode u salon i kupi novog Atosa. :lol:
Ja u neverici... Kume, da li si normalan, šta će ti ta kutija šibica na točkovima? Što nisi uzeo veći polovan auto? On ija kada sednemo guramo se ramenima.
Na to on meni krene spominjati Forda i onu njegovu izreku da je najbolji automobil nov automobil. Vidim ja nema vajde, i dignem ruke od rasprave.

To leto krenemo mi zajedno na more. Uputili se čak na Zakintos. Došli mi kod njega kući da odatle skupa krenemo, a oni se još pakuju. Kum pichkara, boguje, hebe sve redom, ne može da upakuje sve što je kuma spremila da se ponese. U jednom momentu popi3di i kaže da neće ni ići na more, da idemo bez njega. :hahaha:
I posle revizije stvari koje će se poneti, kada je pola od toga ostavljeno kod kuće, jedan deo ubačen kod mene u gepek, napokon krenemo.

Posle nekih 400-500 km, dok smo pravili pauzu, Žali se on da crkava od vrućine, a mokar kao čep. Vozi sa peškirom prebačenim preko ramena, kao Turčin, i samo se briše. Pitam ga, nije ti se valjda pokvarila klima. Mislim, jbt, nov auto... Kaže on, nije, nego moram da je isključim, neće da mi vuče sa klimom. :super::rotf:

Kažem ja njemu na kraju da se nađemo dole na ostrvu. Odoh ja prvi napred da nam nađem smeštaj, pa ću ga sačekati na doku na trajektu. U povratku ga nisam ni čekao. Rekao sam mu vidimo se kući. ;)
Ova dvojica to nikad nece razumeti . .. Ja sam nedsvno opalio 1100-1200km u mecki ne osete se km ne ganjas auto na putu lepo se sedi i jako opusteno se vozi .. Gde da vucem 3 para skija i sve zivo u avion... ko to radi

Evo upravo gæesam jednog ali B nisam ljibitelj ali ali
 

Prilozi

  • 20220305_152953.jpg
    20220305_152953.jpg
    108,6 KB · Pregleda: 10
Tako moj kum, kupuje samo nov auto. Pre nekoliko godina hoće da kupi, i pita me šta da kupi za to para što ima, da bude najbolji odnos cene i kvaliteta. Ja mu kažem, kume Passat B6 2.0 TDI ti je najbolje što možeš za te pare da kupiš. Mislim, i sada je to dobar auto, a kamo li pre 7-8 godina.
Kad moj pametni kum ode u salon i kupi novog Atosa. :lol:
Ja u neverici... Kume, da li si normalan, šta će ti ta kutija šibica na točkovima? Što nisi uzeo veći polovan auto? On ija kada sednemo guramo se ramenima.
Na to on meni krene spominjati Forda i onu njegovu izreku da je najbolji automobil nov automobil. Vidim ja nema vajde, i dignem ruke od rasprave.

To leto krenemo mi zajedno na more. Uputili se čak na Zakintos. Došli mi kod njega kući da odatle skupa krenemo, a oni se još pakuju. Kum pichkara, boguje, hebe sve redom, ne može da upakuje sve što je kuma spremila da se ponese. U jednom momentu popi3di i kaže da neće ni ići na more, da idemo bez njega. :hahaha:
I posle revizije stvari koje će se poneti, kada je pola od toga ostavljeno kod kuće, jedan deo ubačen kod mene u gepek, napokon krenemo.

Posle nekih 400-500 km, dok smo pravili pauzu, Žali se on da crkava od vrućine, a mokar kao čep. Vozi sa peškirom prebačenim preko ramena, kao Turčin, i samo se briše. Pitam ga, nije ti se valjda pokvarila klima. Mislim, jbt, nov auto... Kaže on, nije, nego moram da je isključim, neće da mi vuče sa klimom. :super::rotf:

Kažem ja njemu na kraju da se nađemo dole na ostrvu. Odoh ja prvi napred da nam nađem smeštaj, pa ću ga sačekati na doku na trajektu. U povratku ga nisam ni čekao. Rekao sam mu vidimo se kući. ;)
Xaxa
Sta kaze @mario80 samo nov avto bajo:lol:
 
U Americi možeš da imaš obuku i polažeš na automatiku, ali onda nemaš prava da voziš šaltače. Stave ti napomenu u vozačku. ;)

Inače, ne bih nikome dozvolio automatik dok ne stekne 10 godina iskustva na šaltaču. E, onda može da se relaksira sa automatikom, jer zaista jeste opuštenija vožnja.
Kod mene u Skandinaviju su uveli polaganje na automatiku ... Ljudi vide da BMW Mergedes Volvo Audi ne moze vise ni da se kupi bez pa im glupo sa vezbaju ljude na necemu cega vise nece biti za koju godinu :).. Prakticni ljudi
 

Back
Top