Green card

Uh izvini nisam pratio tvoje ranije postove, ali me interesuje kako si sada dobio sve papire?
jesi isao preko DV? ili neka druga viza?

Sto se tice neke organizacije, koja bi te tamo docekala, koliko znam to je jedino bilo za izbjeglice. Sada si prepusten sam sebi. Jedino ako imas neke prijatelje tamo ili rodbinu.

Pretpostavljam da znas u koji grad zelis ici.. moja preporuka ti je da ako nemas tamo nikoga, odes prvo na city-data site, pregledas postove o tom gradu, tipa sigurni kvartovi i sl. i onda na rent.com ili craiglist u potragu za smjestajem. Ali trebas da trazis one koji ne provjeravaju credit history.

poz.
 
Uh izvini nisam pratio tvoje ranije postove, ali me interesuje kako si sada dobio sve papire?
jesi isao preko DV? ili neka druga viza?

Sto se tice neke organizacije, koja bi te tamo docekala, koliko znam to je jedino bilo za izbjeglice. Sada si prepusten sam sebi. Jedino ako imas neke prijatelje tamo ili rodbinu.

Pretpostavljam da znas u koji grad zelis ici.. moja preporuka ti je da ako nemas tamo nikoga, odes prvo na city-data site, pregledas postove o tom gradu, tipa sigurni kvartovi i sl. i onda na rent.com ili craiglist u potragu za smjestajem. Ali trebas da trazis one koji ne provjeravaju credit history.

poz.

Vizu sam dobio zajedno sa suprugom i cerkom preko DV lutrije.Mogli smo jos prosle god da odemo ali su nam iz ambasade izasli u susret posto mi je supruga bila trudna.
Odabrali smo Boston za grad odlaska jel imamo tamo neku rodbinu.Raspitivao sam se iz ciste radoznalosti za pomoc emigrantima.
 
prepusteni ste rodbini koja ce vas, nadam se, primiti na mesec-dva, dok ne pocnete da radite kako bi mogli da iznajmite stan, i to na godinu dana najcesce, a uz njihovu garanciju da cete ga placati... dakle, stanodavcima je bitno da radite, bas kao i da jos neko garantuje za vase placanje; u tom slucaju birate gde cete iznajmiti stan; znaci, prvo posao, pa onda osamostaljivanje (uz sve troskove koji se podrazumevaju - nadam se da cete imati oko 10.000us$ da ponesete u usa)

prva godina je najteza, trzavice su ceste, a potom se menjaju poslovi, upisuju skole, steknu poznanici, prijatelji, ...

dovoljno je sto nas usa tretira ravnopravno sa svojim gradjanima, zasto bi nas dodatno pomagala, pa nismo izbeglice?
 
Poslednja izmena:
Imam par pitanja za vas u vezi prijavljivanja....Ja se prijavljujem u ime mojih roditelja.

1.Da li mogu ja da se prijavim i pod ime mog caleta i pod ime moje keve?
2.Cale mi je rodjem u Bosni e sada pod ovim pitanjem "Country of Eligibility for the DV Program" da li ja treba da stavim bosna i hercegovina ili Serbija(gde zivimo sada) cale mi nema bosansko drzavljanstvo samo je tamo rodjen?
3.I u vezi fotografije..Hoce li prihvatiti sliku iz pasosa?

Hvala unapred.
 
Cale i kave su mi danas isli da se slikaju...Ona sto radi im je rekla da ne zna da uslika sliku tj da slaka 600x600 moze da bude svih dimenzija...E sada moze li neko da mi kaze tacne dimenzije slike kakva treba da bude.
 
idi u drugu fotoradnju i kazi im da ti treba slika za americku ambasadu.. tako kad im kazes znaju. jer je mnogo bitno i kako je slikano a ne samo kojih je dimenzija. na sajtu imas kako slika tacno treba da izgleda.. a ta sto radi u fotoradnji ti je rekla nebulozu nevidjenu.. idi u drugu foto radnju
srecno!
 
Mi poslasmo prijave(jednu muz, jednu ja)-nikad se ne zna:cool:

Kako ste to uspeli? Meni se pojavila suprugova aplikacija sa mojim podacima uz upozorenje da ako nastavimo sa pokusajima da ce i njegova aplikacija biti ponistena. Osim toga razlicite su nam native land.
Jos me interesuje, ako neko zna, da li na osnovu onog broja sa potvrde moze da se proveri da li si dobitnik pre nego te oni obaveste pismeno i kako to moze. Unapred hvala
 
Dobije se pismo iz Kentakija sa formularima ako neko udje u proces za vizu.
Od ove godine moze da se proveri da li je neko izvucen a nije dobio pismo ovako:



16. WILL ENTRANTS WHO ARE NOT SELECTED BE INFORMED?


Starting with DV-2010, all entrants, including those NOT selected, will be able to check the status of their
entry through the E-DV website and find out if their entry was or was not selected. Entrants should keep their
own confirmation page information from the time of their entry (October 2, 2008, to December 1, 2008) until
they may check the status of their entry online. Status information for DV-2010 will be available online from
July 1, 2009, until June 30, 2010. All notification letters are sent to the address indicated on the entry within
five to seven months from the end of the application period.
 

Back
Top