Grčka zbirno

Preporučujem Karpatos i to Amopi bay gde ima cca 10 hotela 5 restorana i tri divne pješčene plaže(jedna FKK ,nudo plaža).Moja mala je isto imala 2,5 godina kad sam bio tamo i plaža i more je tako divno da je išla odmah u more.Kod kuče se je bojala mora.Glavni grad je 7 km od Amopija i taxi košta cca 5 eura a rentaš auto za male pare.
CIAO
 
Tako je ostrvo je između rodosa i crete i puno puše vetar i tamo je raj za surferje.Pored aerodroma je jedan zaljiv sa pješčeno plažo i surfer centar sa apartmanima i taverno.Tamo sam učio surfat i nešto malo naučio.Kažu da Karpatos nije još toliko skomercializiran i ljudi so još do neke mere normalni.Ne vide samo novac u turistima.
aufidesehn
 
Ja sam tamo jednom poslovno svratio i secam se da me je "ubio vetar", ne podnosim vetrovite predele pa to ti je...
Inace je lepo tamo, mada nisam mnogo video :(

BTW: "na svidenje" je mnogo lepse umesto ono svapsko , veruj mi :)
 
Volos je mnogo lep. Ima sta da se vidi, lepe plaze i uopste bih preporucio.
Zadnjih dve godine su jako mnogo uradili i sada postaje veoma provlacan, posebno za grke na primer. jedino sto mi se cini da je skuplji od drugih destinacija, mislim na smestaj, polako postaje ekskluzivno mesto u grckoj.
 
xpajamacax:
našla sam neki račun,pa kaže ovako...
sokići oni u malom pakovanju 2 dl...0,40
jogurt total 3 komada 3,09
pivo bud 4 komada 4,64
coca cola 1,5 l 1,85
ice t lipton 1,5 l 1,85
čokoladno mleko 0,96
kinder jaja 0,63
pakovanje slanine(isečena) 1,99
pampers 11
vlažne maramice 1.4
tzaziki salata pakovanje 1 kg 2,70
kapuccino nescafe pakovanje od 200g 3,39
pakovanje alve 1,23
serealije kellogs 4 ukusa u pakovanju...2,74
amstel limenka 0,5 1,34
miller pivo flaša 2,68
milibrot 1,5
keksi od 2-4
itd itd...udavi ja...
e.lubenica je bila 0,20 kilo
ovo sam iskopala...
sa teme grčka i samo grčka
 
miamilanche:
nisam nigde naisao na cenu flasirane vode i da li uopste ima pijace vode u slavini na halkidikiju?

Управо сам се вратила са Халкидикија, Сарти (средњи прст ка Атосу) и знам углавном све цене.
Паковање воде од 6 флаша по литар и по кошта од 1,45 до 1,90.Кафу обавезо носите, јер је наша и боља и 2 и по пута јефтинија, млеко је 1,45, хлеб 0,60 - 0,70,
значи два и по пута скупље него код нас. Месо је у просеку скупље и много лошијег квалитета него код нас, исто важи и за сухомеснате производе. Цигаре су од 2 евра па навише, сладолед од 1,5 - 2, гирос с ногу 2, а у ресторану 4. Јела у ресторанима су од 4 - 6 евра. Воће и поврће је или исто као код нас или мало јефтиније...
Мој савет вам је, уколико сте танки са ловом, да са собом понесете све што се може понети, кафу, цигаре, сухомеснате производе, конзерве, качкаваљ, креме за сунчање, лекове (обавезно антибиотик), и по могућству да не свраћате код лекара без нужне потребе, јер је једну жену из наше групе скупо коштао лекар и антибиотик,
иако смо ишле преко агенције и биле покривене осигурањем.
Уколико идете на Халкидики, не пропустите излет бродом око Свете Горе, који кошта 26 евра.
 
bez uvrede...
ali ljudi pa nemožete poneti pola frižidera...
pa nije tako strašno platiti sve malo skuplje!
a taj giros u restoranu je sa dve pite,i duplo veća porcija mesa,sa pomfritom!!!
pa spremite se da su cene u kafićima kao u beogradu.
realno nije ništa skuplje nego ovde!
ima hrane koja je dosta jeftinija!
i da cene su iste...sezona je počela još 1.juna!
 

Back
Top