Грб и застава Србије

Nije. Vizantijsko carstvo je palo iz istog razloga zašto je i Dušanovo, i Osmansko, i Rusko/Nemačko/Sveto....
 

Prilozi

  • Palaeologoi_eagle.jpg
    Palaeologoi_eagle.jpg
    81,3 KB · Pregleda: 5
I po ipak vrlo ograničenoj riznici srpske ISTOrije sa wikipedie dolazimo na početak....

Raised by Wolves....
Vreme je za Vatikansku wikipediu i HisStory....

A putnik na Marsu....Eh Valentino....
Povijest je povijest....
 

Prilozi

  • Screenshot_20220304-091828_Firefox.jpg
    Screenshot_20220304-091828_Firefox.jpg
    108,7 KB · Pregleda: 6
Poslednja izmena:
Evo neko je bio vredniji od mene.

884px-Coat_of_arms_of_Serbian_Vojvodina.svg.png


1280px-Flag_of_Serbian_Vojvodina.svg.png
Sa četri prsta.

Pretty

kad se teme spoje ne mogu se opet razdvojiti i vratiti u predjasnje stanje..sorry

nego sad se setih..ti si ono bese hteo promenu nicka..koji zelis? jel si se odlucio?
Napravi temu.

Ja napravih druge profile. (vojvoda3(65), i jmbg ime i prezime)
Jbg posao mi da mislim. Malo prvo.

Jedino po genetici sa ciljem sam napravljen da ne mogu sam da mislim. Ili bi se krug ponovio i ponovio i ponovio.
Ali izgleda da je jedan Daddy....
 
StarO gvoždje .... ah. Tako bih da vratim Točak unazad ali ne može....

No braća Romi i Cigani će uvek biti antiteža i level ljudskosti. Anti bogu....

Btw Romul i Rem su dvoglavi orao. Kao i Avelj i Kain. Iako je uvek Adam....
 

Prilozi

  • Screenshot_20220304-095733_Firefox.jpg
    Screenshot_20220304-095733_Firefox.jpg
    114,4 KB · Pregleda: 7
Видим да нико још није поставио, али пре неких месец дана у емисији Агапе гостовао је Драгомир Ацовић, највеће име нашег времена у области хералдике. Колико ми је за сада познатно, снимљена су два дела (могуће да је у плану и трећи, што би било фантастично, јер прва два су примери оних изврсних гостовања код Гајшека), и у другоме се говори о пореклу грба Србије.


Он који данас вероватно највише зна о историји српског грба, свему томе приступа са доста опреза, и то би требала бити препорука и свима који се у исти проблем с времена на време упуштамо.
 
Videste li ovo cudo od grba sto usvojiste ludaci iz FSS... Mislim pretpostavljam da bi oni najvise voleli da vratimo petokraku, ali ovo je blago receno srknavljenje simbola...

1654845487010.png



Malo sam se poigrao s tim i pokusao da promenim ove smesne pacije kljunove, nalakirane kandze, lebdece krinove, crkveni font za natris SRBIJA, krila i ove mrtve boje, dodao jezike i oci...

1654845598668.png


1654845619308.png
 
Ja uopšte nisam uspeo da shvatim zašto je potrebno da amblem FSS na dresu zameni grbom države, ako je to grb uopšte. Nije grb, nije amblem, bemliga šta je.
Pa Spanci su prvi poceli s tim da kao reprezentacija ima svoj grb i onda sada valjda i UEFA to preporucuje... kao savez moze da ima neki logo sta god, a reprezentacija ima nesto sto lici na drzavne simbole...

Zato sam ja ovde i dodao pri dnu oznaju fudbalskog saveza... ;)
 

Prilozi

  • orao-fss-grb-srbija-grb-reprezentacije-srbije-srpski-grb-by-vlaikko-at-gmail-com.png
    orao-fss-grb-srbija-grb-reprezentacije-srbije-srpski-grb-by-vlaikko-at-gmail-com.png
    228 KB · Pregleda: 6

Back
Top