Градски превоз (2)

Нема 50 метара размака између Ледина и Бежанијске косе, правом линијом.

:lol:
ma ne, nego je taj put od novog beograda do surcina bio pun livada i zemlje i onda su poceli da grade kuce uz njega
cak su bile i neke kuce koje su podsecale na zamkove sa sve kulama :D

i tako je sva zemlja uz put vremenom od zemljista dosla do kuce ili zgrade i prakticno je spojeno kao neka velika urbana ulica.
 
ma ne, nego je taj put od novog beograda do surcina bio pun livada i zemlje i onda su poceli da grade kuce uz njega
cak su bile i neke kuce koje su podsecale na zamkove sa sve kulama :D

i tako je sva zemlja uz put vremenom od zemljista dosla do kuce ili zgrade i prakticno je spojeno kao neka velika urbana ulica.

Ja živim "ispod" Ledina i kao klinka sam imala neke drugarice na Ledinama, a svojevremeno sam tamo u školi radila. To ti je kao druga planeta, celo naselje se izgradilo. Znam Ledine dok je bilo najobičnija cigan mala. Hotela ne zna im se broj. Sve kineske pare.
 
ne znam, tim putem mislim da nikad ne idem i ne znam ni za tu obilaznicu.
obicno koristim auto-put za novi sad kad idem u dobanovce i taj kraj.
На месту кружног тока на "углу" Др Ивана Рибара и Војвођанске... Ту почиње магистрални пут који се претвара у аутопут до Чачка. Првих неколико км је ограничење 80, после се само настави у 130, од места / петље према обилазници односно садашњем главном правцу аутопута около / јужно Београда.

Четврти крак поменутог кружног тока је Сурчинска улица.

Погледај овде
https://www.google.com/maps/@44.803588,20.3683836,16.5z?entry=ttu
 
Kopajuci po kompjuteru naletim na neke fotografije stare recimo 15ak godina iz perioda kada sam bio klinac koji je jedva cekao da polozi i da pocne da vozi :) Kada sam ostvario taj san,to vise nije bio taj Beograd od pre 15 godina,nisu bili ti putnici niti ti autobusi :) Sve se izmenilo i shvatio sam koliko je taj posao gorak :) Nisam izdrzao i vratio sam se na kamion :)

DSCN5992.jpg
DSCN6011.jpg
Fotografija3112.jpg
Fotografija3215.jpg
Fotografija3228.jpg


Nekada je Lasta participirala u JGP (Javnom Gradskom Prevozu) i vozili su nova vozila domace proizvodnje-Ikarbus i Neobus :)


DSCN5994.jpg
DSCN5997.jpg
DSCN6007.jpg


I covek koji mi je nekada bio uzor-neko na koga sam se ugledao i zeleo da budem poput njega pa sam shodno tome autobus vozio jako cesto u kosulji,trudio se da budem prijatan i ljubazan ali nisam imao prema kome biti takav :) Vozac Godine i moj veliki prijatelj-Majstor Nedeljko i ja :)
DSCN5996.jpg
 
Kopajuci po kompjuteru naletim na neke fotografije stare recimo 15ak godina iz perioda kada sam bio klinac koji je jedva cekao da polozi i da pocne da vozi :) Kada sam ostvario taj san,to vise nije bio taj Beograd od pre 15 godina,nisu bili ti putnici niti ti autobusi :) Sve se izmenilo i shvatio sam koliko je taj posao gorak :) Nisam izdrzao i vratio sam se na kamion
Истина. Променило се све, од возно парка, до људи.

Додуше, морам да будем искрен и да кажем да то није случај само у Београду, већ и у осталим градовима. Не само да нема "оних" аутобуса или "оних људи", нема више ни оних "превозника" односно фирми.
 
Истина. Променило се све, од возно парка, до људи.

Додуше, морам да будем искрен и да кажем да то није случај само у Београду, већ и у осталим градовима. Не само да нема "оних" аутобуса или "оних људи", нема више ни оних "превозника" односно фирми.
Pa kad covek pogleda koliko je samo firmi prevoznickih pogaseno za zadnjih 15ak godina,od perioda kada sam se kao klinac interesovao za to pa do danas :)
ATP Vojvodina,Kulatrans,KosmetPrevoz,Autosaobracaj Kragujevac,Lasta isterana iz mnogih mesta,Raketa Uzice,Timas Zajecar...spisak je skoro beskonacan...Mozda naletim na jos neku sliku gradskog prevoza od pre neku godinu kada je gradski prevoz bio dosta raznovrsniji nego danas...
 
Pa kad covek pogleda koliko je samo firmi prevoznickih pogaseno za zadnjih 15ak godina,od perioda kada sam se kao klinac interesovao za to pa do danas :)
ATP Vojvodina,Kulatrans,KosmetPrevoz,Autosaobracaj Kragujevac,Lasta isterana iz mnogih mesta,Raketa Uzice,Timas Zajecar...spisak je skoro beskonacan...Mozda naletim na jos neku sliku gradskog prevoza od pre neku godinu kada je gradski prevoz bio dosta raznovrsniji nego danas...
Руматранс, Ракета Прибој, Аутосаобраћај Крагујевац, Аутотранспорт Краљево,...
 
Оно што је приметно да се са улица и путева повлаче аутобуси домаће производње, а да их смењују возила из увоза. Некада су у Београду, Новом Саду и другим градовима возили аутобуси искључиво домаће производње (Санос, ФАП, Икарбус, ТАМ и сл.). Временом је та слика почела да се мења, а нарочито у последње време. Са друге стране, све већи и већи број људи купује приватне аутомобиле и одустаје од јавног превоза, а маса се иселила из земље. Зато ни путници више нису исти.
 
Da tako je. Poceli su u gradskom prevozu da budu sve vise zastupljeni autobusi stranih proizvodjaca-kineski Higer,turski BMC,poljski Solaris(koji je u eksploataciji duze od 10 godina i prilicno se dobro pokazao). Tuzno je da Ikarbus koji je nadomak Beograda i koji je nekada cinio okosnicu autobuske game na nasim prostorima danas vise ne postoji a retki su slucajevi da nam dok cekamo autobus naidje bas autobus ovog proizvodjaca. U Novom Sadu primat je drzao Neobus,mislim da i danas dan najvise njihovih autobusa ima premda su i oni nabavili neke BMC-ove i Solarise...
Druga stvar cisto estetska-licno meni grad je bio dosta lepsi dok su autobusi i tramvaji na sebi imali reklame. Bilo ih je onda zanimljivije i slikati,ovo danas apsolutno sve isto :)

Evo nekih fotki koje su nastale u tom periodu kada sam ja slikao buseve-recimo negde pre 14-15 godina. :)
Slike su nastale u Lastinom autocentru na Niskom autoputu gde sam cesto odlazio kao klinac da im se divim :)

DSCN6573.JPG
DSCN6590.JPG
DSCN6598.JPG
DSCN6709.JPG
DSCN6745.JPG
DSCN6774.JPG
DSCN6591.JPG
DSCN6777.JPG
 

Back
Top