Грађани Србије се једним именом називају...?

Udruga . Slusaj , znam ja dobro sta vecina podrazumeva . Je li reza Halima Srbijanac . E a nije , jer ni on sebbe , niti bilo ko njega tako ne zove. A To sto mi u svojoj naivnosti to podrazumevamo , to je druga stvar .

To pravilo bi , da je dobro , vazilo za jos neki narod u okruzenju , ili , da kazem , za jos neke drzavljane , jos neke drzave u okruzenju , a ne samo za nas ovde .

Ajde jos jednom da objasnm o cemu se zapravo radi ovde .

Po upadu Austrougarske u Bosnu ,u okviru specijalnog rata protiv Srba , izbacena je teza Srbi - Srbjanci , kako bi se izdelio srpski narod na manje ragmente u sld cega bi laksi za konzumaciju . Austrougarska je i tad znala da ce ratovati roti Srbije , a takodje je znala da ima mnogo Srba preko drine , koji su od jednom bili pod njom , uz Srbe iz danasnje Hrvatske .Posto nije lako natterati sunarodnike da ratuju jedni protiv drugih , naj jednostavnije je bilo stvoriti utisak da nisu isti narod .
Mi ovde i dan danas nasedamo na jedan isti specijalni rat . Naravno da nas okolni narodi tako zovu iz sasvim razumljivih razloga , a mi se i onako nikad nismo bunili , jer nasa ( satro ) elita o tome nema pojma , a i ne zanima je bas nesto taj neki sropski narod .
Cak i nasi jedno-narodnici nas tako dele iz pukog neznanja . Zapravo , jer su korisni idioti , koji ne promisljaju , a i kako bi , kad nam je i Elita takva .

ma jasno burazeru,austriski kasapini su izmislili raznorazna imena za srbe,(vlasi,rvati,crnogorci,srbijanci,prekodrinci,precani.morlaci,cincari,turci,torlaci,romi,bugari....)da nas razvodne,mamicu im konjusarsku..ali nece ici...
 
Ne razumem dilemu.

Srbi - norod

Srbijanci - drzavljanstvo

Sta je tu sad problem. Dva termina koji nemaju nista zajedno.

E pa vidis . Srbi i Srbijanci nemaju nista zajedniocko , pa je onda samo pitanje vremena , kad ce da zarate . A sto i ne bi Srbi ratovali protiv Srbijanaca , za bilo cije int=terese . Kakve u opste veze Srbi imaju sa Srbijancima . Bas nikakve .
 
ma jasno burazeru,austriski kasapini su izmislili raznorazna imena za srbe,(vlasi,rvati,crnogorci,srbijanci,prekodrinci,precani.morlaci,cincari,turci,torlaci,romi,bugari....)da nas razvodne,mamicu im konjusarsku..ali nece ici...

da nije to neki pokusaj sarkazma .

Za sarkazam je neophodno biti sarmantan i obrazovan .
 
E pa vidis . Srbi i Srbijanci nemaju nista zajedniocko , pa je onda samo pitanje vremena , kad ce da zarate . A sto i ne bi Srbi ratovali protiv Srbijanaca , za bilo cije int=terese . Kakve u opste veze Srbi imaju sa Srbijancima . Bas nikakve .

Ti neces da me razumem.

Srbijanci nisu pripadnici jednog naroda vec jedne zemlje Srbije.

Ja nisam vise srbijanac jer ne zivim u srbiji.
 
Ti neces da me razumem.

Srbijanci nisu pripadnici jednog naroda vec jedne zemlje Srbije.

Ja nisam vise srbijanac jer ne zivim u srbiji.

Ama ti ne razumes .

Zasto tog pravila nema ni kod jednog drugog naroda koji nas okruzuje .
Jer ne treba da postoji , obzirom da je stetan za bilo koji narod .
Ja sam mislio da si tio Srbin, te da nikad nisi bio Srbijanac .
 
Strbi - Narod
Srbijanci - Drzavljanstvo

Hrvati - Narod
?????- Drzavljanstvo

Nemci - Narod
????- Drzavljanstvo

Bilo ko - Narod
???? - Drzavljanstvo


Срби Народ
Србија Држава
Србин Држављанство

Хрвати Народ
Хрватска Држава
Хрват Држављанство

Немци Народ
Немачка Држава
Немац Држављанство

Било ко Народ
Било која Држава
Било ко Држављанство

Енглези Народ
Уједињено Крљаевство Држава
Британско Држављанство

Или

Срби Народ
Српска Краљевина Држава
Држављанство Српске Краљевине

Кад се нешто објашњава онда је потребно узети више примера а не само оне из комунистичке школе.

Словенци Народ
Словенија Држава
Словенац Држављанство
 
Срби Народ
Србија Држава
Србин Држављанство


Хрвати Народ
Хрватска Држава
Хрват Држављанство

Немци Народ
Немачка Држава
Немац Држављанство

Било ко Народ
Било која Држава
Било ко Држављанство

Енглези Народ
Уједињено Крљаевство Држава
Британско Држављанство

Или

Срби Народ
Српска Краљевина Држава
Држављанство Српске Краљевине

Кад се нешто објашњава онда је потребно узети више примера а не само оне из комунистичке школе.

Словенци Народ
Словенија Држава
Словенац Држављанство

Slazem se . To sam i hteo da im objasnim .

Nikakvi Srbijanci ne bi trebalo da postoje .
 
Francuska je gradjanska drzava . Sa gradjanskim ustavom , gradjanskim zakonim . JEDINA U EU . Sve ostale drzave u Evropskoj uniji su nacionalne , sa nacionalnuim ustavima .
Kod nas , cak i nasa elita ne zna razliku izmedju gradjanske drzave i gradjanski uredjenog drustva u nacionalnoj drzavi . Mislim ovde aluditra na vecitu temu SRBI -SRBIJANCI . Bas skoro smo polemisali o tome ihahaha ...
Smatram da je termin Srbijanac stetan , aa kad ga koriste pripadnici drugih naroda politicki ne korektan .

A Britanija je gradjanska ili nacionalna drzava???:think:
 
О каквим Србијанцима ми овде причамо?

Која је то нација? Стварамо још једну - нову?

Колико знам, Хрвати зову Србе Србијанцима, вероватно да би направили разлику између хрватских и српских Срба, да хрватским Србима не би пало нешто незгодно на памет.


Искрено, чак ми је подношљивије да неко изјави да постоје две Србије (грађани првог и другог реда), од овог покушаја (правог!) полућења Србије прављењем нације Србијанци...
 
Poslednja izmena:
Aha ..........dobro..........a kako se deklarisu skoti i velsani prilikom popisa stanovnistva???

Kao britanci, ili ono.........skot, velsanin, englez, irac..???:think:

Drazvljani Velike Britanije .
Ali to ne znaci da je Britanija gradjanska drzava
. Engleska - Velika Britanija .
Turska - Otomanska Imperija .

Britanija ima plemmstvio , a i monarhija je , tako da ne moze biti gradjanska drzava .
Brutanija nema cak ni ustav . Ne treba joj .

Samo francuska ima gradjanski ustav . Doduse i Svajcarska , ali je to saasvim druga prica .

Naj osnovnija greska je sto se u nas brka grajdanska Drzava i gradjanski uredjeno drustvo .
 
Drazvljani Velike Britanije .
Ali to ne znaci da je Britanija gradjanska drzava
. Engleska - Velika Britanija .
Turska - Otomanska Imperija .

Britanija ima plemmstvio , a i monarhija je , tako da ne moze biti gradjanska drzava .
Brutanija nema cak ni ustav . Ne treba joj .

Samo francuska ima gradjanski ustav . Doduse i Svajcarska , ali je to saasvim druga prica .

Naj osnovnija greska je sto se u nas brka grajdanska Drzava i gradjanski uredjeno drustvo .

Имамо и ми племство, имали смо увек и краљевину. Шта би било кад би се то променило опет у краљевину? Можда би требали покушати, данашње генерације не познају то уређење, него на начин што су у школи научили. Сигурно би било правилније дефинисати националност и држављанство.
 

Back
Top