Grad na filmu

:lol::lol::lol: Zanimljivo.

Mislim da to nije shabanesku stil nego su ga nasi Romi prisvojili pa mi mislimo da je njihov. Isto kao i truba.

da, da... moguce. Mislim ja sam uvek bio za taj sportski fazon, laganiji, majica i sako... nego za neko ustogljavanje u kosulje i kravate... ali ova bela boja je ono sto udara na dobar ukus, i zaudara na romshtinu.

Posle se i Don opametio, pa je u eri Nesh Bridzisa krenuo sa neupadljivijom varijantom -

images


... ovaj NY 30' gangsterski prsluk je uvek dobar detalj :lol:...

PS. nasao sam onu vest... sad i znam zasto mi je upala u memoriju... nije 100 milki... nego 8 milijardi... crazy fuc*ker

http://www.monitor.hr/vijesti/don-johnson-uhvacen-na-granici-sa-8-milijardi-dolara-u-torbama/47439/
 
thumb

well, gornje polje je niksic...

neki likovi, situacije i price iz filma su bazirane po istinitim dogadjajima mog rodnog grada...:D...ljubav izmedju Italijana cini mi se (davno ga gledah) koga glumi Gaga Nikolic i naske koja ide da zivi sa njim...true story... film k'o film je nista posebno...moze da se gleda, meni je bilo zanimljivo upravo jer sam znala o cemu se radi...ima simpaticnih momenata :)
mislim da je tu bota ubacio foru "pusti kucki nos "al nisam 100 % sigurna...
:)
 
da, da... moguce. Mislim ja sam uvek bio za taj sportski fazon, laganiji, majica i sako... nego za neko ustogljavanje u kosulje i kravate... ali ova bela boja je ono sto udara na dobar ukus, i zaudara na romshtinu.

Posle se i Don opametio, pa je u eri Nesh Bridzisa krenuo sa neupadljivijom varijantom -

images


... ovaj NY 30' gangsterski prsluk je uvek dobar detalj :lol:...

PS. nasao sam onu vest... sad i znam zasto mi je upala u memoriju... nije 100 milki... nego 8 milijardi... crazy fuc*ker

http://www.monitor.hr/vijesti/don-johnson-uhvacen-na-granici-sa-8-milijardi-dolara-u-torbama/47439/

"... zaudara na romshtinu":lol:

Sto se tice ovog Dzonsonovog ispada, to i ne moze da se podvede pod sverc nego pod ludilo. Ej, osam milijardi... Sigurno ih je sakrio u carapi:hahaha:
Probacu da nadjem nesto o slicnim suludim ispadima raznih zvezda i bivsih zvezda. Ima tu svasta da se procita.
 
ja sam mnogo pozaboravljala, jos i ne volim mnogo domace filmove, tako da kad kazem "moze da se gleda " to je pohvala :D

e ovo...ovo je remek djelo...
220px-TILVA_ROSH_OFFICIAL_POSTER.jpg


augusztus_14_filmajanlo2.jpg

2.-.tilva.ros.jpg

Blackmagic-DaVinci-Resolve-tilva-ros-4.jpg


svaki industrijski grad slicno (ne)dise...
 
Poslednja izmena:
LA... ortak iz kraja je proveo 7 dina u Americi... a dve u LA - u, pre nego je pobegao u Denver. Grad je ogroman, prostire se na 100 km uz obalu Pacifika.Kaze da u LA-ju nigde ne ides peske... svuda kolima... za dve godine se mozda 2 puta dogegao do plaze. Ono sto filmovi ne prikazuju je da je LA 50 % chicano grad... a po njegovim lovackim pricama caopr je sve od mamacita do barelly legal anglo-saskonskih plavusica.

Ja ga uglavnom i znam po chicano filmovima...

Colors 1988

colors-1988.jpg


Blood In, Blood Out 1993

http://2.***************/_WzrDBWcU85s/S_r_5qePw0I/AAAAAAAAFHc/Ryu_VgQWrAM/s1600/6467q5j.jpg

Harsh times 2005

harsh1.jpg


Training day 2001

ethan_hawke_training_day_001.jpg


...esse ...

* * *

honkey & kike populacija bleji po okolnim brdima... mullholand-u ... gde se i snimaju nezaboravne lezbo scene -

mulholland_drive_kiss-25160.jpg


1900px-Los_angeles_mountains_to_ocean_pano.jpg

LA

... tamo negde desno u uglu su sefu studija metnuli otfikarenu konjsku glavu pod carsafe :lol:...
 
... & to dolazi od lika koji je bio tropical heat guy... sve dok mi Sher u Dzordza Voshingtona nije rekao da imam svetlu put, i da ce me razbiti ako mu se sledeci put pojavim preplanuo u ordinaciji... da zajebem more i da idem u Pariz i Amsterdam i da karam rave kao on... ja mu rekao da nemam pare za tu zayebanciju... a on mi mrtav ladan izjavio- Zaradi! :lol;

Pa kad mu sledeći put dođeš u Dž. Vašingtona da ne bude zbog preplanulog tena nego nešto ozbiljnije. :D
 
Uvek sam nekako mislio da bi ovaj film bio drukčiji da se odvija u nekom drugom gradu.



A grad je Sijetl.

Sliku grada ne postavljam. Sijetl iz filma je neki drugi grad od onog koji se može videti na slikama.
 
Pa kad mu sledeći put dođeš u Dž. Vašingtona da ne bude zbog preplanulog tena nego nešto ozbiljnije. :D

hehe... taj rad :)... samo sto ni predhodni put nije bilo zbog izgorele koze :cool:...

... salim se, imao sam neku bradavicu na dupetu... i sada oni upale neku masinu sa strujom i nekim kljestima, nalik lemilicama, i pecnu te u korenu bradavice...

... a ja se nadam da ce ovaj post ljudi citati bas posle rucka...

bon appetit

:mrgreen:
 
hehe... taj rad :)... samo sto ni predhodni put nije bilo zbog izgorele koze :cool:...

... salim se, imao sam neku bradavicu na dupetu... i sada oni upale neku masinu sa strujom i nekim kljestima, nalik lemilicama, i pecnu te u korenu bradavice...

... a ja se nadam da ce ovaj post ljudi citati bas posle rucka...

bon appetit

:mrgreen:

Mislim stvarno : ) (tačno posle ručka, za dezert)

Da pređem na nešto privlačnije:
Rim

sjff_01_img0145.jpg



600full-la-dolce-vita-%28the-sweet-life%29-screenshot.jpg


takođe mitski grad - tu lepo obučeni ljudi sa naočarima za sunce voze vespe, piju koktele, idu na lude žurke, i mnogo su depresivni, iako nose odeću najboljih dizajnera i imaju love.

I stranci koji dođu u Rim se ludo provedu.
roman_holiday_lighter_camera.jpg


Postoji naravno i posleratni Rim siromašnih, kao u filmu Ladri di biciclette - ali to mi je toliko blisko da sam rešila da ignorišem.
Copy_of_BikeT2.jpg


Felinijev film Roma je možda najzanimljiviji film o nekom gradu, baš zato što je grad u glavnoj ulozi...
images


fellini_roma_-_street_sceneg.jpg
 
hehe... taj rad :)... samo sto ni predhodni put nije bilo zbog izgorele koze :cool:...

... salim se, imao sam neku bradavicu na dupetu... i sada oni upale neku masinu sa strujom i nekim kljestima, nalik lemilicama, i pecnu te u korenu bradavice...


:mrgreen:

Lepo je što si to podelio sa nama... :hvala:

Mada dobro je znati da je nauka i tehnika napredovala. :okok:

Nego, a propo Felinija... Naravno da je kod njega grad praktično glavni junak, ali mi je to nekako bilo previše očigledno. Mogli bismo da uzmemo i TornatoreTa i Činema Paradizo.. Beše Palermo? Ali nekako mislim da Italijani ovde ne treba da se računaju.
 
Ali nekako mislim da Italijani ovde ne treba da se računaju.

Što?
Meni ne smeta da stavljamo očigledne stvari - ja recimo nikada nisam bila u Rimu, iako sam bila u Italiji, pa mi je zanimljivo da poredim filmska iskustva i predrasude sa ostalim gledaocima : )
Lokacija ponekad odlučujući faktor prilikom izbora filma, bar kod mene - ako znam da ne sme da mi se desi loš film te večeri, recimo, uvek gledam italijanski ili francuski film - čak i ako je priča loša, biće neka dobra scena u kafiću ili na ulici, i ja sam, u tom trenutku, sa ekipom iz filma - pijem Citron Pressé u lepom pariskom kafiću sa Julie Delpy :)
 
Što?
Meni ne smeta da stavljamo očigledne stvari - ja recimo nikada nisam bila u Rimu, iako sam bila u Italiji, pa mi je zanimljivo da poredim filmska iskustva i predrasude sa ostalim gledaocima : )
Lokacija ponekad odlučujući faktor prilikom izbora filma, bar kod mene - ako znam da ne sme da mi se desi loš film te večeri, recimo, uvek gledam italijanski ili francuski film - čak i ako je priča loša, biće neka dobra scena u kafiću ili na ulici, i ja sam, u tom trenutku, sa ekipom iz filma - pijem Citron Pressé u lepom pariskom kafiću sa Julie Delpy :)

А не знам, некако ми је то сувише лако. Да кажем рецимо "Рим, отворен град" одише духом града Рима... па одише, али то се ваљда подразумева?
 
А не знам, некако ми је то сувише лако. Да кажем рецимо "Рим, отворен град" одише духом града Рима... па одише, али то се ваљда подразумева?

Možda se podrazumeva, ali ja taj film još nisam videla - odlična prilika da ga reklamiraš : ) a i da napišeš malo više o tom 'duhu', ako si ga spoznao - ja nisam dobacila dalje od vespi i naočara za sunce. Duh grada je ionako promenljiva veličina, jer se menja vremenom i u zavisnosti od posmatrača... Samo Beograd poznajem toliko dobro da bih znala da prepoznam šta je koliko-toliko autentično (a i to samo u filmovima iz nekog vremena u kom sam živela) a šta je laž; ostali postovi mogu da budu samo impresije iz filmova. Možda bi bilo lakše da sam temu nazvala "Šta (mislite da) ste naučili o raznim gradovima iz filmova".
 
Možda se podrazumeva, ali ja taj film još nisam videla - odlična prilika da ga reklamiraš : ) a i da napišeš malo više o tom 'duhu', ako si ga spoznao - ja nisam dobacila dalje od vespi i naočara za sunce. Duh grada je ionako promenljiva veličina, jer se menja vremenom i u zavisnosti od posmatrača... Samo Beograd poznajem toliko dobro da bih znala da prepoznam šta je koliko-toliko autentično (a i to samo u filmovima iz nekog vremena u kom sam živela) a šta je laž; ostali postovi mogu da budu samo impresije iz filmova. Možda bi bilo lakše da sam temu nazvala "Šta (mislite da) ste naučili o raznim gradovima iz filmova".

А и нисам узео добар пример, онако на брзину сам, то је напола ратни филм (мада, и "Кожа" је:think:), више што се Рим помиње у наслову. Али свеједно, класик је. Него 'ел проваљујеш да Марчело ладно носи наочаре за сунце по мрклом мраку? :) Италијан лук?
 
А и нисам узео добар пример, онако на брзину сам, то је напола ратни филм (мада, и "Кожа" је:think:), више што се Рим помиње у наслову. Али свеједно, класик је. Него 'ел проваљујеш да Марчело ладно носи наочаре за сунце по мрклом мраку? :) Италијан лук?

Da, čovek je legenda :)
 
Jos jedan americki: Detroit

packard.jpg


Detroit_GM_headquarters.jpg


Trenutno ne mogu da se setim ni jednog filma osim one gluposti sa Eminemom, ali nebitno.
Bas specifican grad. Hladan, industrijski, sediste GM-a. Najveca stopa kriminala u US cini mi se
da je bas ovde (samim tim i medju najvecima u svetu).

A pored te, za duh uzasne, sredine - veliki svetski muzicki centar.

Motown, rock bendovi, Detroit Techno - jedan od najvecih doprinosa elektronskoj sceni, rap scena 90ih,
jedan jedini - neprevazidjeni: Jay Dee

http://4.***************/_q5LTlo6-Vqw/S_9FzVDdcUI/AAAAAAAABAc/lF7JPIM_C7Y/s1600/jdillarip-finesoul.blogspot.com.jpg

Slicna situacija i drugom severnjackom, jezaraskom gradu - Čikagu. Samo uz malo vise domace atmosfere, srpsko-hrvatske bratske mrznje i sl. :D
 
well, gornje polje je niksic...

neki likovi, situacije i price iz filma su bazirane po istinitim dogadjajima mog rodnog grada...:D...ljubav izmedju Italijana cini mi se (davno ga gledah) koga glumi Gaga Nikolic i naske koja ide da zivi sa njim...true story... film k'o film je nista posebno...moze da se gleda, meni je bilo zanimljivo upravo jer sam znala o cemu se radi...ima simpaticnih momenata :)
mislim da je tu bota ubacio foru "pusti kucki nos "al nisam 100 % sigurna...
:)
Meni je genijalan film, jedan od boljih naših :worth: ... Sjajni glumci i još bolje uloge, nakon ovog filma sam i zavoleo Lečića kao glumca ...

Elem, nek malo i istočnjaci uđu u temu ...

http://www.imdb.com/title/tt0046438/
http://www.imdb.com/title/tt0093132/
 
Mislim da Tesla vodi ubedljivo... ima 4-5 novijih filmova, plus onaj mrtvi Tito i ja cini mi se da su isto tamo neke scene snimljene.
zena sa slomljenim nosom ja snimama ispred tesle.,koliko znam..meni je to najljepsa skola u beogradu,spolja,ne znam kakva je unutra...:)

@tema
Tokio...
tokyo_3.jpg

tokyo93.jpg

tokyo_lights.jpg

pada mi napamet sada, Japanska pricha iz Babela, jedina koja mi se svidjela...(film je bezveze)
63_1.jpg


16af90300.jpg

scena u kojoj raja ide u klub zabranjena je u nekim zemljama jer vajlda izaziva napade epilepsije...
i bas ta scena je mocna...
kad bi ja mogla da ogluvim kad puste repertoar posle 12 dje bi mi kraj bio :mrgreen:
 
Poslednja izmena:

Back
Top