Gotika u domu

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
67.141
Gotika se voli...ili ne...
Mnogima je možda odbojna pomisao na srednji vek, tamu...No oni koji je vole nalaze u njoj i romantiku i mistiku, neku dozu lepe ljubavi, melanholije :heart:
Ne mora ceo stan, kuća da budu u tom stilu...Možete je obogatiti samo sa nekim detaljima...

Recimo:
  • Ubacite neki težak drveni komad nameštaja sa zamršenim detaljima, koji će služiti kao pomoćni stolić ili izložbeni prostor.
  • Gotički inspirisana trpezarija mora posedovati masivan, rezbareni drveni sto sa stolicama tapaciranih sedišta. Nasloni stolica mogu imati ugraviranu detelinu sa četiri lista, simbol popularan u srednjem vijeku.
  • Zavesa od teške tkanine, kao što je somot, može pružiti podršku vašoj gotičkoj temi. Izaberite vezicu sa krajevima u obliku ljiljana da dodatno naglasite zavese.
  • Ne zaboravite na zidne tapiserije. One su siguran put ka izgradnji izrazito gotičkog izgleda.
  • Gotički duh u vašem enterijeru možete preneti i postavljanjem pravih ili lažnih drvenih greda. Raskošne grede bile su važan deo gotičke arhitekture.
  • Dodajte vašem kaminu dekorativnu zaštitnu ogradu.
  • Ukrasne prozorske lajsne sa formom prelomljenog luka takođe su odličan način da se pobudi arhitektura srednjeg veka.
a7ae068ad76fe423a6f3c8df94accdfe4a24a0769e33561673d0adbe57721602.jpg


Izvor:nekretninebl.com
 
Šta sa osvetljenjem?

Potražite nešto upečatljivo poput rustičnog lustera napravljenog od metala. Tradicionalni mesingani svećnjak savršeno bi se uklapio u vašu gotičku priču.

Jednom kada završtie dekorisanje vašeg enterijera u gotičkom stilu, svi vaši naredni gosti će se osjećati kao da su transportovani u jedno davno doba mističnog šarma, u srednji vek.

Pogledajte nekoliko enterijera sa elementima gotičkog stila.

enterijer-goti%C4%8Dki-stil7.jpg

enterijer-goti%C4%8Dki-stil6.jpg

enterijer-goti%C4%8Dki-stil12.jpeg


Izvor:nekretninebl.com
 
Ispada da je ovo unosnije nego dragulji.
Platis tamo nekom hindusu par rupija da dakapitira neki les, oguli kozu, istruze mozak i ti to kasnije prodas za 2.500,00 $.
Pare do krova.
skoncentrisi se sada na lepsi deo...zamisli...predajes joj....puca te romantika...krv ti kipi venama...sklapas oci...i gde vidis da stavlja tvoj poklon? :rotf:
 
Ja i ako bih izabrao nesto od toga, to je jedan detalj. Vise njih bi mi se cinilo da sam u muzeju ili grobnici :)
Ne volim mnogo detalja u prostoru gde zivim, meni su idealne japanske kuce sa zidovima od papira, kliznim vratima i katana na polici. Izbacio bih pepeo predaka. :D
Takodje...ne volim prenatrpane prostorije a ni mnostvo detalja...Cvece, bilje je izuzetak :prstic::mrgreen:
Mozda neke svece ili lampu :think:
 

Back
Top