Golubarstvo

To je ona prica iz "Kad jaganjci utihnu"? Ono kad Hanibal Lektor nesto trtlja ovoj policajki kako ne smeju da se ukrstaju ti neki prevrtaci, kao tresnuce o zemlju, bla bla... A onaj "specijalni arapski devetopegi" je ocigledno plod maste i/ili prepricavanja.
 
Ne secam se price iz tog filma. Ako se poklapa sa ovim sto sam ja ispricao, onda je ok...
Prevrtanje u letu je jednostavno poriv. Strast i potreba koju ti golubovi imaju... Ne postoji ni jedan drugi razlog da to rade. Znaci, nije povezano sa ritualom parenja ili necim slicnim. Definitivno je u pitanju zabava.
 
Ima u jednom delu filma scena kada ona preslusava neki audio-zapis Lektorovih mudrolija, on se tu konkretno bavi njenom personom i time kako se nada da joj nisu i otac i majka isti tip prevrtaca pa da onda ona tako nezgodno ukrstena tresne o zemlju. Kad bolje razmislim, mozda je to ipak iz onog nastavka "Hanibal", a ne bi me cudilo i da se uopste ne radi o Hanibalu Lektoru vec da je to rekao Sundjer Bob Kockalone :lol: , a da sam ja pobrkala. A te prevrtace na takmicenjima posmatraju dvogledima, broje "prevrte"? Kako se odredjuje pobednik, ako takvo takmicenje uopste postoji.
 
Prevrtace ne gledaju dogledima. Oni ne lete mnogo visoko, tako da sasvim lepo mogu da se prate. Broj okretaja koji golub napravi i nacin na koji ih izvodi je sigurno glavni kriterijum prilikom ocenjivanja kvaliteta prevrtaca. Ako golub samo "nasedne" na krilo, tj. nepravilno se okrece, svakako da nije dobro. Ne bih mogao da ti kazem kako se tacno organizuju takmicenja i kako se meri kvalitet leta. Ali mislim da sam ovim sto sam ti napisao, bio dovoljno blizu odgovora.
 
Sasvim dobar odgovor, hvala ti. Inace sam poslednjih godina primetila da ima bas dosta ovih divljih grivnjasa po gradu (Usce, Kalish), ne znam da li su to ljudi poceli da ih uzgajaju ili su se jednostavno prilagodili.
 
pudlala:
Sasvim dobar odgovor, hvala ti. Inace sam poslednjih godina primetila da ima bas dosta ovih divljih grivnjasa po gradu (Usce, Kalish), ne znam da li su to ljudi poceli da ih uzgajaju ili su se jednostavno prilagodili.

da!!! meni stalno slecu na prozor. ne secam se da su to radili ranije. ne znam kako da ih se resim!
prilagodili su se verovatno
 
hahah da li se pismonoshe iznamljuju

kao ja nekom ocu da posaljem pismo..
mada jedan pismonosa se trenira da ide na odredjeno mesto je l tako :I

koliko predje za neko vreme
 
?:
hahah da li se pismonoshe iznamljuju

kao ja nekom ocu da posaljem pismo..
mada jedan pismonosa se trenira da ide na odredjeno mesto je l tako :I

koliko predje za neko vreme
moj otac je to drzao sad ih ja hranim i polako smanjujem broj prodajem dobre letace a poklanjam klincima koji hoce da ih drze.pazi 1 evro komad kud ces povoljnije....pismonose se vracaju u golubarnik.brzina krstarenja je od 60-140 km/h zavisi muski golubovi su veci brzi i bolje se orjentisu,kad imaju pilice ili se legu na jajima onda se brze vracaju takodje ako je visok pritisak, mestimicno oblacno, hladnije 10-15 stepeni ..visina vracanja treba da bude do 200 metara od zemlje,takodje treniranjem od samog pocetka znaci polugodisnji primerci se vec pustaju sa do 20 kilometara a jednogodisnji idu do 200 .pa moj cale je pustao ih iz iraka 30 komada i vratilo ih se 17 ali ovi su bili 3,5-4 godine stari spareni muzjaci a to su najdolja godista za takmicenja.
 

Back
Top