Golf 5

Jazz i Yaris u klasi Golfa?!

Ovaj Jazz je manji ali me iznenadio kako ima dosta prostora unutra nista manje nego u Golfu mada u samoj klasi je tu Civic.

I Toyota Corolla je odlican izbor.

Stedljiv i pouzdan.

Ne znam sto se kod nas ove Corolle ne voze vise jer su se pokazale kod nas ekstra pouzdanim i trajnim.

Jos se kod nas voze Korolle koje su se uvozile krajem 80tih...
 
Poslednja izmena:
Zasto? Pa zato sto spada u jedan od najruznijih automobila u klasi.
A kad vidim najnoviji Civic dobijem proliv od stop svetala! Imam utisak da je dovoljno samo malkice da ih kvrcnem i da ce se rasuti kao staklo.
Dok tako budu osmisljavali njihovi dizajneri kola tako ce se i prodavati u Evropi.
Pogledaj te stare modele koji su bili realno lepsi od evropskih i otud je prodaja kod nas bila daleko bolja a danas ja za svoje pare hocu da mi auto izgleda.
Vidis kako Kia Rio izgleda danas a prosli model ni na sta nije licio? Pogledaj i modele Pro Ceed i shvatices da ljudi pokusavaju da ulove kupce na izgled.
i to ako Honda Jazz i Yaris imaju mesta kao u Golfu to ne znaci da su u klasi jer oni nemaju gepek tih gabarita a ni te dimenzije.
Tvoje poredjenje je kao kad bih ja sad rekao da je Twingo u klasi Pasata jer ima toliko mesta.:D
I jos jedna od tvojih odvala je da auto na plin zbog kapalice manje trosi!:hahaha: Druze moj ona sluzi samo za podmazivanje sedista ventila i stvarno kako mozes uopste i da pomislis da ti manje trosi auto zbog toga?:hahaha:
Kazes podmazuje delove motora a cemu sluzi motorno ulje ako ikako mozes da objasnis.:D Izgleda da je ono u tom slucaju nepotrebno.:lol:
 
Od japanskih auta jako malo mi se sviđa izgledom, uglavnom sve nešto buljavi, nakaradni, previše kičasti.
Kad pogledam onaj Juke, pa dođe mi da dizajneru iskopam i oči i odsječem ruke do ramena da slučajno opet tako nešto odvratno ne napravi... :dash:
 
pa da ja to imam . Inace ne moraju svi moraju samo ovi sto imaju keramicka lezista ventila. TO su uglavnom japanci al nasam sam bio listu automobila na netu .

Generalno trebalo bi ubacivati na svako vozilo sa TNG-om flash lube jer stvarno vredi i da ne treba auto manje trosi , bolje se podmazuje sve u motoru...

Sto se tice samog Golfa u toj klasi preporucujem Hondu Jazz ili Toyotu Yaris...

Isto je odlicna i Kia proceed....
skoro svi noviji motori imaju to, nemaju noviji sa starom tehnologijom, ali tek nadolazeca generacija ebe kevu za plin, ako budu nasli nacin da je ugrade :per:
 
Zasto sam ja prodao Leona 2.0 TFSI?
Pa zato sto je to bilo suludo voziti bez plina a koji je imao taj najnoviji sistem ubrizgavanja goriva direktno u cilindre bez usisne grane i za koji je plinski uredjaj zbog toga kostao 1200 eura a i tad je trosio 12% benzina i 88% plina za svo vreme rada.
Navodno postoji preko neki uredjaj koji radi kako treba ali kosta 2k eura al bi ga onda otplatio za 16 godina jer ja ne prelazim mnogo km.
Sa povecanjem euro normi su motori postali komplikovaniji i slozeniji i plin je za njih losa stvar. Ja sam bi sa plinom prezadovoljan ali kad sam vozio Yugo koji je imao karburator.
Darko ja danas kupio Mondeo 2.0 TDCI 2006 sa Delphi diznama.:hahaha:
 
Da, ali zato imaju vise snage i manju potrosnju. Plin je zgodan za vozila do euro 2 norme, a za euro 3 vec treba razmisliti sta i kako i da li moze.
 
Zasto sam ja prodao Leona 2.0 TFSI?
Pa zato sto je to bilo suludo voziti bez plina a koji je imao taj najnoviji sistem ubrizgavanja goriva direktno u cilindre bez usisne grane i za koji je plinski uredjaj zbog toga kostao 1200 eura a i tad je trosio 12% benzina i 88% plina za svo vreme rada.
Navodno postoji preko neki uredjaj koji radi kako treba ali kosta 2k eura al bi ga onda otplatio za 16 godina jer ja ne prelazim mnogo km.
Sa povecanjem euro normi su motori postali komplikovaniji i slozeniji i plin je za njih losa stvar. Ja sam bi sa plinom prezadovoljan ali kad sam vozio Yugo koji je imao karburator.
Darko ja danas kupio Mondeo 2.0 TDCI 2006 sa Delphi diznama.:hahaha:

nemogu da nadjem smajli za samoubistvo, taj auto se bas slabo prodaje kod nas, drzi se wv, bar ja kada podajem menjam samo za wv posle kada sedne neko iz warurga ili traktora u golfa ode za minut :hahaha::hahaha:
da te obradujem, jako slabo se prodaju, mada ako je dobar prodaces ga brzo! Ja moj nemogu da prodam nikako, mislim mogu, al ilmam dva para alu felni najlepsis sa mondea i 8 novih guma - 17 cola, zimske su alpin a4, i kada vide nepristaju bez guma! Dizne pumpa i plivajuci nema nijedan kao moj mondeao, a i gia bas do OO opremu, i koliko mogu da dobijem za 2004, platio sam ga 3400 pre dve godine.......
taj tfsi ima problematican plivajuci i kosta nesto sacuvaj boze bese, a trosi do OO inace svidja mi se kako ide!
 
Meni se isplati da ovaj dam za 3900 a mozda i jos nize tako da za te pare sigurno ce naci put do kupca.:per:
I ne bih ga ni uzeo da sam iole nacuo plivajuci ali ni nazreti ga nisam mogao ali ipak je imao neki zvuk dok nije malo odradio a kvacilo je mekano kao da je sad zamenjeno. MA za te pare ce se proda jer ja sam Focusa u mnogo losijem stanju dao za 3800.
 
Zasto sam ja prodao Leona 2.0 TFSI?
Pa zato sto je to bilo suludo voziti bez plina a koji je imao taj najnoviji sistem ubrizgavanja goriva direktno u cilindre bez usisne grane i za koji je plinski uredjaj zbog toga kostao 1200 eura a i tad je trosio 12% benzina i 88% plina za svo vreme rada.
Navodno postoji preko neki uredjaj koji radi kako treba ali kosta 2k eura al bi ga onda otplatio za 16 godina jer ja ne prelazim mnogo km.
Sa povecanjem euro normi su motori postali komplikovaniji i slozeniji i plin je za njih losa stvar. Ja sam bi sa plinom prezadovoljan ali kad sam vozio Yugo koji je imao karburator.
Darko ja danas kupio Mondeo 2.0 TDCI 2006 sa Delphi diznama.:hahaha:

Dule dokle ces da se pravis blesav i glumis naivnost? :)

Pa svi mi znamo ovde ZASTO si ti prodao Leona i zasto si ga i kupio - DA ZARADIS

Tako da je suludo pricati da si ga kupio da ga satro "vozis" , pa si ga prodao zato sto je ugradnja plina u njega mnogo skupa :lol:

Ti vozis samo auto koji ne mozes da prodas....

Jer ti si trgovac automobilima.

I to je skroz ok i normalno i logicno. Zato ti je bolje da budes iskren :)
 
Sedi 1!
Ako RAV nije prodajan ja onda ne znam sta jeste prema tome jedinica ko strana i u cosak!:D
Imas problem u mozgu kao i vecina i samo su vam pare u glavi a ja sam se zbog tog Leona svadjao sa kolegom i zaista sam ga uzeo sebi ali kad sam video 13 pri normalnoj voznji i kad sam cuo posto je plin pa naravno da sam ga prodao jer necu valjda sebi ostaviti auto koji tuce i 18L kad se pegla?
Te performanse mogu imati i sa 1,9 TDI motorom u Ibizi 2007 sa jednim lepim cipovanjem i eto potrosnje od plafon 8L a auto bude cak i bolji u ubrzanjima jer ode na 400Nm.
 
Dule dokle ces da se pravis blesav i glumis naivnost? :)

Pa svi mi znamo ovde ZASTO si ti prodao Leona i zasto si ga i kupio - DA ZARADIS

Tako da je suludo pricati da si ga kupio da ga satro "vozis" , pa si ga prodao zato sto je ugradnja plina u njega mnogo skupa :lol:

Ti vozis samo auto koji ne mozes da prodas....

Jer ti si trgovac automobilima.

I to je skroz ok i normalno i logicno. Zato ti je bolje da budes iskren :)

Ne, nego vozi auto koji je dobio po nesto povoljnijoj ceni i onda ga proda i opet ima neku zaradu na tom autu.

Sedi 1!
Ako RAV nije prodajan ja onda ne znam sta jeste prema tome jedinica ko strana i u cosak!:D
Imas problem u mozgu kao i vecina i samo su vam pare u glavi a ja sam se zbog tog Leona svadjao sa kolegom i zaista sam ga uzeo sebi ali kad sam video 13 pri normalnoj voznji i kad sam cuo posto je plin pa naravno da sam ga prodao jer necu valjda sebi ostaviti auto koji tuce i 18L kad se pegla?
Te performanse mogu imati i sa 1,9 TDI motorom u Ibizi 2007 sa jednim lepim cipovanjem i eto potrosnje od plafon 8L a auto bude cak i bolji u ubrzanjima jer ode na 400Nm.

Ubrzanje ne zavisi od NM, nego od KS. Da zavisi od NM motocikli bi se vukli, jer oni imaju malo NM.

Sa vise obrtnog momenta dobija se bolje medjuubrzanje.
 
A i to medjuubrzanje vise dodje kao vid subjektivnog osecaja da automobil dobro ubrzava. Ti njutnmetri najvise dolaze do izrazaja kad se nesto tesko prevozi ili kada se slepaju kola npr. i tu osobinu kod dizela apsolutno pozdravljam.
Ali dizel i ubrzanje??? :eek::hahaha: Moze ali samo kod bas jacih auta tipa kod Duletove Cupre. Kad vidim komentare da auto od 80ks ide kao nevreme najezim se :udriglavu:
 
I to je vrlo specificna prednost. Npr. trkacki automobili uglavnom imaju vise KS nego NM, ili su tu negde, a imaju dobra ubrzanja i medjuubrzanja, a to se postize tako sto se stisne kvacilo i menjac prebaci u nizi stepen :)
 
Ja sam imao osecaj da je moja Cupra 1,9 TDI bolje isla od tog Leona 2.0 TFSI u bilo kom momentu mada je po fabrickim podacima bilasporija 0,3s do 100 km/h.
Razlika je 40 ks a nije toliko Leon tezi da ga guse te kile tako da Nm imaju veliku ulogu jer na Cupri je to na svega 1900 obrtaja a sa cipovanjem se cak spusta na 1800.
Tako sad ova Ibiza 1,9 TDI FR koju imam sa 130 ks bez problema ide na oko 170 ks sto znaci da ce sa fabrickih 9,3s da se spusti na oko 7,3 sto je u kategoriji sa Leonom. Pritom je ogromna razlika u potrosnji a nije mi jasno da taj sa 130 ks trosi mnogo manje od cuprinog motora sa 160 ks gde je bez ikakvih problema znalo na bordu da pise preko 10L prosecne potrosnje a na ovoj FR je to oko 6,2L.
 
Poslednja izmena:
Eh jbg sad...
Nm su važniji za teža vozila, zato kod motora to i nije nešto važno, jer šta on ima 300 kila.

A benzinci voze trke jer se voze na visokim obrtajima gdje ima snage više nego na nižim obrtajima, ali zato potrošnja ode u nebesa. Ajde ti tako vozi auto svaki dan, pa radio bi samo za gorivo, taman imao i neki mali auto.

Pa dobro i dizel sa 80 ks je dobar ako je mali auto. :D
 
Ja sam imao osecaj da je moja Cupra 1,9 TDI bolje isla od tog Leona 2.0 TFSI u bilo kom momentu mada je po fabrickim podacima bilasporija 0,3s do 100 km/h.
Razlika je 40 ks a nije toliko Leon tezi da ga guse te kile tako da Nm imaju veliku ulogu jer na Cupri je to na svega 1900 obrtaja a sa cipovanjem se cak spusta na 1800.
Tako sad ova Ibiza 1,9 TDI FR koju imam sa 130 ks bez problema ide na oko 170 ks sto znaci da ce sa fabrickih 9,3s da se spusti na oko 7,3 sto je u kategoriji sa Leonom. Pritom je ogromna razlika u potrosnji a nije mi jasno da taj sa 130 ks trosi mnogo manje od cuprinog motora sa 160 ks gde je bez ikakvih problema znalo na bordu da pise preko 10L prosecne potrosnje a na ovoj FR je to oko 6,2L.



Tu je vec u pitanju kriva obrtnog momenta i kriva snage :)

nedobijaju ni benzinci na trkama zbog ks, neko zbog torka.

Kako onda objasnavas da recimo, Lancer evo 3 ima 270 hp i 309 NM? Dakle, ako pogledamo dizel slicne snage, dizel bi imao minimum 500 -600 nm. Nije stvar u NM, vec u snazi i krivama obrtnog momenta i snage, koje treba da budu prilagodjene nameni voznje, znaci, da se max NM ostvaruje na relativno visokom broju obrtaja, jer se takav auto tako i vozi.
 
Poslednja izmena:
ma benzinac je u nasim uslovima bolje resenje kako god da okrenes.

ti NM ne znace bukvalno nista u normalnoj voznji.

A od automobila koje vidjam na putevima 1 od 1000 vuce neki teret. Ako i toliko.
 
Sve zavisi od potrebe i mentaliteta coveka. Nekome je sasvim dovoljno i 60 konja (prvi se ne bih bunio protiv toga jer uvek idem logikom daj sta das samo nek se kotrlja) jer isto tako ce i on da dostigne brzinu od 120 km/h koliko je dozvoljeno kao i onaj sa 150 konja. E sad samo je pitanje kad ce se to desiti za 10 sekundi ili za 10 minuta :lol:
 
Kako ne znače.
Koliko puta mi se desilo da baš zbog Nm uspjednem da preteknem.
90 ks nije neka snaga, a ni 240 Nm nije mnogo, ali...
Vozim iza nekoga po nekim krivinama, držim ga u 4. na 2.000 obrt, vozimo 60 (ili 70, 5. 1.800 obrt). Dođe mi kratka ali dobra prilika da ga preteknem, samo stisneš gas, ne moraš da misliš od mjenjanju brzine. Auto krene da ubrzava i to baš dobro ubrzanje, jer mu je tu negdje najveći obrtni moment.
Kod benzinca bi morao da spustaš u nižu.
 
Sve zavisi od potrebe i mentaliteta coveka. Nekome je sasvim dovoljno i 60 konja (prvi se ne bih bunio protiv toga jer uvek idem logikom daj sta das samo nek se kotrlja) jer isto tako ce i on da dostigne brzinu od 120 km/h koliko je dozvoljeno kao i onaj sa 150 konja. E sad samo je pitanje kad ce se to desiti za 10 sekundi ili za 10 minuta :lol:

pa generalno meni licno je bitno samo ubrzanje jer to je ono sto je jedino bitno na putu narocito kad pretices ...
 
Kako ne znače.
Koliko puta mi se desilo da baš zbog Nm uspjednem da preteknem.
90 ks nije neka snaga, a ni 240 Nm nije mnogo, ali...
Vozim iza nekoga po nekim krivinama, držim ga u 4. na 2.000 obrt, vozimo 60 (ili 70, 5. 1.800 obrt). Dođe mi kratka ali dobra prilika da ga preteknem, samo stisneš gas, ne moraš da misliš od mjenjanju brzine. Auto krene da ubrzava i to baš dobro ubrzanje, jer mu je tu negdje najveći obrtni moment.
Kod benzinca bi morao da spustaš u nižu.

Zavisi kod kog benzinca. kod nekog da, kod nekog ne.
 
Ovi novi benzinci dostizu maksimalni obrtni moment na istim, a neki i na jos manjim obrtajima nego li dizeli (oko 1500). Ali dizeli su i dalje u blagoj prednosti kada se radi o kolicini obrtnog momenta zbog drugacije kompresije. Recimo Mercedesi su po pitanju obrtnog momenta neprikosnoveni i za benzince i za dizele, nema im ravnog po tom pitanju.
 

Back
Top