Gledao sam film, ali ne znam kako se zove...

film je otprilike s početka xx veka,verovatno drama.američki ili engleski.neki čovek treba da učestvuje na lokalnom takmičenju u gadjanju iz puške ali se nešto povredio ili onemogućen da učestvuje,taj dogadjaj je vrlo bitan.njegova žena želi da ga zameni ali lokalna vlast to baš ne prihvata,teknakon duže rasprave je puštaju uz podsmeh.ipak ona učestvuje i pobedjuje....
 
Film je američki i snimljen je između 2010 i 2015,a radi se o nestalom dečaku koji se biciklom uputio ka mračnoj šumi i nestao. Nakon njegovog nestanka druga deca se upute,takođe na biciklima u šumu da ga traže,gde i oni nestaju.
Potom se ljudi (roditelji i ostali) pokreću u traženju dece.
Otprilike toliko se sećem radnje,s obzirom da sam ga davno gledao. Znam da je prilično napet i atmosferičan,a ambijent oko šume i u samoj šumi je jeziv i onespokojavajući.

Da li neko gledao ovakav film i može li da se seti naziva filma ako je uspeo po mom opisu da ga prepozna.
 
U filmu se radi kada treba da se izrezira neka prevara pa dovode (cini mi se) Dastina Hofmana da to odradi.
Koliko se secam on je valjda prethodno izrezirao Americko spustanje na mesec pa ga zbog toga angazuju da iscenira ovaj neki drugi slucaj.
Cini mi se da su uslikali neko dete koje je Albanske nacionalnosti pa onda nesto oko toga treba da se odradi.
Cini mi se da se tu dosete da prebace par patika ili cipela preko strujnih kablova na banderi (ovo sam mozda i pogrecio pa je mozda iz nekog drugog filma).
 
U filmu se radi kada treba da se izrezira neka prevara pa dovode (cini mi se) Dastina Hofmana da to odradi.
Koliko se secam on je valjda prethodno izrezirao Americko spustanje na mesec pa ga zbog toga angazuju da iscenira ovaj neki drugi slucaj.
Cini mi se da su uslikali neko dete koje je Albanske nacionalnosti pa onda nesto oko toga treba da se odradi.
Cini mi se da se tu dosete da prebace par patika ili cipela preko strujnih kablova na banderi (ovo sam mozda i pogrecio pa je mozda iz nekog drugog filma).
 
U pitanju je strana serija koja se devedesetih emitovala vikendom na RTS 2. Dva policajca su čuvala planinu. Na toj planini su dolazili razni negativci. U jednoj epizodi jednom policajcu sa brkovima negativci prospu lavor sa kiselinom u lice i on ostane slep zbog toga. Posle u kancelariji radi na telefonu i ide sa štapom. Bila je tu jedna starija žena koja je majka drugom policajcu ali ne može da govori. U jednoj epizodi lavina snega glavnim likovima zatrpa kuću u planini i neko od njih nastrada. Jel zna neko koja je to serija?
 
Pozdrav ljudi,trebala bi mi vasa pomoc da nadjem film ili seriju.video sam kratki klip na tik toku i sad ne mogu da ga nadjem.scena je sledeca,grupa ljudi se nalazi na jedrilici koja se krije u nekom arhipelagu dok ih neki pirati ili kriminalci traze gliserom.motori su ugaseni i potpuna je tisina kad odjednom pocne neka sajla da lupa po jarbolu i jedan od njih se penje gore da ih ne bi culi.
toliko sam video i mislim da je nesto novijeg datuma.hvala unapred
 
Mislim da je u pitanju film B produkcije. Na početku filma jedan čovek sa bradom kuva ručak i kaže njegovoj sestričinoj koja je malo dete da će da dovede njene roditelje. Kad ode kod njih kući pronađe svog zeta mrtvog. Uđe u sobi i vidi kako ubica njegovoj sestri je prislonio nož na vrat i traži od njega da mu da pismo. On kaže da ne zna o kakvom je pismu reč. Ubica njegovoj sestri prereže vrat i ubije je. Kasnije prijatelji od čoveka sa bradom pronađu privatnog detektiva koji bi mogao da pronađe ubicu. On ode kod tog detektiva kući i ponudi mu 2000 dolara da pronađe ubicu ali detektiv odbije da radi za toliko malo para. Čovek sa bradom i njegovi prijatelji ukradu detektivu stvari iz kuće i kažu da će ih vratiti kad pronađe ubicu. Kasnije se prijatelji od čoveka sa bradom obračunaju sa kriminalcima ali većina od njegovih prijatelja pogine. Ubica na kraju bude pronađen i čovek sa bradom ga izudara palicom. Ubica na kraju sam sebi prereže vrat i ubije se. Jel zna neko koji je to film?
 
Film je emitovan na nacionalnoj televiziji tokom 1990tih ali ne secam se koji film je u pitanju

Secam se scene sa devojkom prekrivenom biljkama koja pluta na vodi, nije Ofelija jer je vise folklorna fantazija u pitanju, trebalo bi da je nekakav bunar ukljucen u narativ kao jedan od glavnih okidaca radnje, tehnika snimka slici na snimljenu pozorisnu predstavu, takav im je tip kostima. Atmosfera filma je poput "Sna letnje noci" ali nije to u pitanju jer je narativ tragicnije prirode, valjda se jedna od protagoniskinja davi u tom bunaru, moguce da kasnije ozivljava, ali ne znam koliko dobro pamtim

Ako Vam ovo zvuci poznato, mozda znate da mi kazete koji film je u pitanju
 
Film često emitovan na RTS pre 15 ak godina, tad sam ga zadnji put gledao.

Strani film. Troje drugara, jedna devojka i njih dvojica. Jedan od njih dobija sedmicu na lotu. Drug i drugarica se dogovore da ga ubiju i da mu uzmu tiket. Na kraju se ispostavi da je tiket istekao, a ovih dvoje što su ukrali tiket dožive udes sa cistenom benzina i izgore u eksploziji....
 
Evo radnje, ali se ne sećam imena filma:
Smrtonosni virus je uništio veći deo populacije sveta, naučnici su otkrili injekciju koja leči, ali mora da se uzima redovno, zabranjen je odlazak iz sigurne zone, vremenom grupa ljudi otkrije da je virus odavno nestao i da jedino injekcija pravi ljude bolesnim
Film se zove Korona iz 2019. Reditelji Elon Mask i Bil Gejts 😂😂😂
 

Back
Top