Gledao sam film, ali ne znam kako se zove...

gledao sam film pre 2-3 godine na HRT-u...
radi se o vojniku sluzi vojsku u jednoj od americkih vojnih baza u zapadnoj nemackoj krajem osamdesetih godina... njemu je tamo ladovina, radi sta hoce, zeza se, svoju sobu u kasarni uredjuje kako on hoce, valja neku drogu, prodaje oruzje, samo nesto muva po bazi, a sve to moze jer se uortacio sa komandantom baze... problem nstaje za njega kada u jjegovu jedinicu stigne novi zapovednik, vijetnamski veteran koji zeli da zavede red i disciplinu, tada nastaje svakodnevno prepucavanje izmedju vojnika i zapovednika... to sve tako trje dok vojnik jednoga dana ne upozna cerku zapovednika u koju se zaljubljuje i krece sa njom da se zabavlja... to zapovednik shvata kao sukob na licnoj osnovi i sve cini kako bi ovo dvoje rastavio, sukobi bivaju jos zesci da bi na kraju doslo do krvavog obracuna izmedju njih dvojice. tuku se u kasarni, u zgradi i obojica ispadaju kroz prozor, zapovednik gine, a vojnik zadobija teske povrede i biva premesten u vojnu bazu na Havajima... film se zavrsava tako sto vojnik pocinje da se zblizava sa tamosnjim komandantom baze.
unapred, hvala z:poz:

http://www.imdb.com/title/tt0252299/
 
hvala, puno!
a je l' zna neko za ovaj....
domaci film
znam da glumi Danilo Bata Stojkovic, zivi sa zenom i sinom u nekom mestu Crnoj Gori, mislim da je bio sin uglednog gradjanina ili narodnog heroja, kada izbija rat u Jugoslaviji on krije sina da ga ne bi mobilisali, narod je bio ogorcen njegovom odlukom, pa dolaze u sukob sa njim. Sin mu u medjuvremenu poludi i on i zena na kraju odlaze iz mesta u brda.
 
Poslednja izmena:
hvala, puno!
a je l' zna neko za ovaj....
domaci film
znam da glumi Danilo Bata Stojkovic, zivi sa zenom i sinom u nekom mestu Crnoj Gori, mislim da je bio sin uglednog gradjanina ili narodnog heroja, kada izbija rat u Jugoslaviji on krije sina da ga ne bi mobilisali, narod je bio ogorcen njegovom odlukom, pa dolaze u sukob sa njim. Sin mu u medjuvremenu poludi i on i zena na kraju odlaze iz mesta u brda.

http://www.imdb.com/title/tt0212574/, zaista brutalan film!
 
jel zna neko naziv ovog filma?
Domaci film stariji u boji...scena na kraju-lik odlazi u neku selendru da vidi svoju devojku koja se zaposlila tamo kao lekar; banjava na gajbu kod nekog lika i stkontava da mu ovaj krese ribu, na kraju ga zavali tiganjem u glavu...
toga se secam najbolje...
HVALA UNAPRED!!!

...taj film je omnibus i zove se - Sta radis veceras

http://www.imdb.com/title/tt0181025/

...ovo je ta riba - Vesna Stanojevic...glumila u Monci & Tri karte za Holivud

glum4400.jpg
 
A kako se zove film kada neki klinac stalno dolazi kod komsije koji je opsjednut ratom i nacistickom uniformom..stalno oblaci uniformu..Klinac dolazi kod njega poslije skole,pocinje sve cesce da dolazi..pricaju..tako i ovaj postaje isto opsjednut..Mislim da se na kraju desi i neko ubistvo..mozda ubiju nekoga,tako nesto!

...pola dana trazih ovaj film jer sam pomesao John Hurt-a sa Ian McKellen-om :udriglavu:...a na kraju se setih da je klinac iz Sleepersa -

Apt Pupil - http://www.imdb.com/title/tt0118636/

images


...a nije ni chudo -

John Hurt
FRML000Z.jpg

Ian McKellen
ian_mckellen_4.jpg

...two in a row...dajte jos neki,dok sam in the zone...
 
Poslednja izmena:
Gledala sam davno jedan film ali ne od samog pocetka pa ne znam kako se zove... Radi se o sledecem: neka devojka je upoznala dva decka i paralelno se vidja sa obojicom dok oni ne saznaju jedan za drugog. Tada je uslovljavaju da mora da izabere izmedju njih dvojice ali kako ona ne moze da se odluci njih troje pocinju da zive zajedno.... ona zatrudni, pa treba da se uda za jednog od njih....
Da li neko zna ime filma? Hvala unapred....
 
...pola dana trazih ovaj film jer sam pomesao John Hurt-a sa Ian McKellen-om :udriglavu:...a na kraju se setih da je klinac iz Sleepersa -

Apt Pupil - http://www.imdb.com/title/tt0118636/

images




...a nije ni chudo -

John Hurt
FRML000Z.jpg

Ian McKellen
ian_mckellen_4.jpg

...two in a row...dajte jos neki,dok sam in the zone...

Hvalaaa..to je to :-) Mozda znas i neke prethodne za koje sam pitala..Hvala jos jednom !!
 
Hvalaaa..to je to :-) Mozda znas i neke prethodne za koje sam pitala..Hvala jos jednom !!

...u wellcome...sad sam pogledao prethodnu stranu...nemam pojma koji su ono filmovi sa silovanjima...a za onaj sa bracom i ranchem mi se ucini prvo da je Legends of the Fall...ali mislim da nije...tako da ne znam ni to ....

...mislim mozda jeste...nisam ga gledao vise od 10 dina...ti pogledaj tailer...ima brace i brdo puskaranja... -

 
...u wellcome...sad sam pogledao prethodnu stranu...nemam pojma koji su ono filmovi sa silovanjima...a za onaj sa bracom i ranchem mi se ucini prvo da je Legends of the Fall...ali mislim da nije...tako da ne znam ni to ....

...mislim mozda jeste...nisam ga gledao vise od 10 dina...ti pogledaj tailer...ima brace i brdo puskaranja... -


Nije...gledala sam ovaj...
 
film pocinje sa imenom dobri... glavna uloga je momak koji radi na fakultetu (cistac je)....jednog dana prof.postawi zadatak u hodniku i niko od ucenika nije umeo da rijesi zadatak samo taj momak cistac...i sledeceg dana svi su se cudili ko je rijesio zadatak ali niko se nije javljao....samo se toga secam iz filma

Dobri Vil Hanting
http://www.imdb.com/title/tt0119217/
 
film je kriminalisticki....postaju glavni mafijasi u grad to su dwa druga ....samo se secam zadnje scene u filmu kako jedan od drugowa bezi od policajaca ili kriminalaca ne znam tacno iii dodje do jedne ograde i ne moze da preskoci ii skida jaknju sa sebe iii njega ubijaju gaa....dok owaj dr druga je u hotel sa dwije dewojke...i sj dan dolazi mu na sahranu samo se toga secam
 
treba mi pomoc....pre nekoliko godina sam gledala film, ali neznam kako se zove ni ko igra u filmu...uglavnom, nekoj devojci se desi neka nesreca valjda...ili je kao mala dozivela neku traumu ili nesto slicno...pa je odvedu u neku bolnicu...tamo joj mislim urade neki eksperiment, koji do sada nije uspevao...i posle nekog vremena ona se budi ali skor nestabilna, skoro luda...i otkriva da moze da cita misli ljudima....posle bezi iz te bolnice i srece nekog decka koji joj pomaze u tome...misli da se posle svetim tom coveku koji je izvrsio taj eksperiment na njoj.......ako neko moze da mi aze kako se zove taj film, ili bar ime glumice...hvala unapred... :)))
 
Da li neko zna ime filma u kom glavni junak trazi poslednje indijansko pleme u planini i pronalazi ga i na kraju ne želeći da ga otkrije svetu ostaje da živi sa njima,kolko se sećam poslednje scene su kad on puca u neki dinamit i ruši prolaz do Indijanaca.

Hvala

Mislim da je ovaj. Secam se radnje, ali nisam se setio glumaca.
lastdogmen.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0113617/
 
treba mi pomoc....pre nekoliko godina sam gledala film, ali neznam kako se zove ni ko igra u filmu...uglavnom, nekoj devojci se desi neka nesreca valjda...ili je kao mala dozivela neku traumu ili nesto slicno...pa je odvedu u neku bolnicu...tamo joj mislim urade neki eksperiment, koji do sada nije uspevao...i posle nekog vremena ona se budi ali skor nestabilna, skoro luda...i otkriva da moze da cita misli ljudima....posle bezi iz te bolnice i srece nekog decka koji joj pomaze u tome...misli da se posle svetim tom coveku koji je izvrsio taj eksperiment na njoj.......ako neko moze da mi aze kako se zove taj film, ili bar ime glumice...hvala unapred... :)))

mislim da je - Patient 14
http://www.imdb.com/title/tt0345777/
 
Jao ljudi ja ne znam kako da vam objasnim koji mi film treba. Svi ste ovde veoma lepo i detaljno objasnili radnju filma, meni treba jedan jako stari film, desava se u nekoj pustinji i znam samo da su neki negativci zeleni ljudi super velike snage, gde su i pozitivci onesposobljavali tako sto su pacali na njih neke kugle sa nekim lancem i to im se valjda oko vrata stegne i tako ih ubijaju. Sve sam vam rekao, znam da vam nista nisam pomogao, ali ako se neko seti slucajno nek napise ime filma ili glumca koji glumi. Setio sam se jos necega znam da se u taj neki dvorac ili bazu vec neku dolazi kroz neku pecinu u kojoj nema vazduha i ne moze da se dise, ma joj znam da vam nisam pomoao bas mnogo ali ako pak neko se seti kako se zove nek napise. Film je starije proizvodnje.
Hvala
 
Ljudi MOLIM VAS,pomazite...gledao sam jedan film i radi se po istinitom dogadjaju...kao jednog ucenika je primetio jedan nastavnik kako nista ne pise na casu jel samo crta..a ustvari taj mali je znao lepo da crta,a brat od tog malog je svaki dan maltretirao kevu,i to je primeti njegov nastavnik i on ga je odveo kod njega u stan da zivi sa njim zajedno,i na kraju kad su se delile diplome(a diplome su se delile u crkvi) dosao je njegov brat i hteo je da ubije nekog i on je pobego iz crkve,a njegov mladji brat je potrcao za njime i na kraju pajkani su greskom ubili tog mladjeg brata koji je znao lepo da crta!!!!molim ko zna nek mi odgovori...HVALA UNAPRED...
 
Vreme posle drugog svetskog rata,grcki gradjanski rat,Dzon Malkovich glumi novinara,film snimljen po istinitom dogadjaju...da li neko zna o kom se filmu radi?


I jos jedan...radi se o filmu koji sam davno gledala.Osoba(iskreno,davno je gledan film,ne secam se da li se radi o mladoj zeni,mladom decku ili detetu),je odvedena u ludnicu,ni sa kim ne prica,rezi na druge ljude.UZ nju je jedna lutka sve vreme.Ona sebi rece clanke na rukama.Kao kroz maglu se secam da ide kroz neku kucu,i da je neki ubica kasnije juri.Ta osoba ima kratku kosu.Verovatno je neki horor u pitanju,postoje scene u nekom podrumu,supi,sta li,kad ta osoba izlazi u neko dorise iz te supe,a za njom neko ide...ili se neko sakrio.Zaboravila sam da kazem,ta zena koja ju je kao "pripitomila" nije uvek bila u stanju da dopre do nje,cak je i nju napadala.I to krvnicki.Zavrsava se tako sto ta zena i ta osoba koja je zavrsila u ludnici postaju prijateljice,i ovu pustaju u dvoriste da se seta,a to nikad ranije nisu dopustali.


Hvala unapred :)
 
pozdrav. interesuje me dal neko zna ovaj film
Pada kisa. Staje automobil i jedan momak izlazi i dolazi do neke kuce i saznaje da neka cura ima dete. Posle odlazi i potuce se sa ocem. Razdvaja ih njegova majka i on tada od brata saznaje da ona ima rak i da ce umreti. Oni se posle spremaju za poplavu i redjaju dzakove sa peskom. Ocekuju pucanje brane. Kasnije kod njih dodju drugi ljudi, posto im je kuca poplavljena i tu slave Bozic. Na toj veceri im majka saopstava da ona zeli da ostane u kuci i da pogine a oni da idu da se evakuisu.
Mislim da se taj momak zove Ajzeja il tako nesto i ima brata , majku i oca....
Ako neko moze da mi pomogne HVALA unapred.
 
film pocinje sa imenom dobri... glavna uloga je momak koji radi na fakultetu (cistac je)....jednog dana prof.postawi zadatak u hodniku i niko od ucenika nije umeo da rijesi zadatak samo taj momak cistac...i sledeceg dana svi su se cudili ko je rijesio zadatak ali niko se nije javljao....samo se toga secam iz filma

To ti je film
''Good Will Hunting'' u glavnoj ulozi ti je Met Dejmon

44718_good_will_hunting_poster.jpg


http://www.imdb.com/title/tt0119217/

:-)
 

Back
Top