Gledali... Obrazložili... Ocenili... part 2

Odgledah Dune-u drugi deo bioskopu. Kako, hvala bogu, nisam gledao originalnu iz 80-ih :mrgreen:, kako mi ne bi kao soundtrack u pozadinin išao singalong sa sve Adolfom Topićem, Slađanom Milošević, Marinom Perazić & Oliverom Mandićem ( našminkanim ), nisam znao da je Duneu hevli orijented on sktipčrs, sa sve desert people, proročanstvima, mesijom, ustani Lazare, Ja sam Put referencama itd...

Kardašijanov mali i Elvis su izgleda budućnost Holivuda, to nam sleduje narednih 20 godina minimum izgleda.

Dao bih mu 10-ku za vizuelni ugođaj, ali kako nisam bio u bioskopu od Jokera, naplatiše mi jana vodu 0,5 190 dinara, kakav danak neiskustvu... te sam svo vreme mislio da pijem tekućinu iz Svetog Grala, može jedna 9-ka

PS. Mogu da se zakunem kako su nam putem ventilacije ubrizgavali ozon O3 u salu, kako bi svi bili haj...
 
Dina part 2

Pa šta da vam kažem, deco...
Kad već znate sve.
Današnji filmovi su go krš. Pravljeni za površnu publiku, bez dubine, želje za povezivanjem i radoznalosti oko same materije.
Kada se tako nešto čini i sa rimejkovima klasika, tad znaš koliko je sati. Identično se dešava i ovde...:neutral:

Knjiga ima toliko materijala, toliko detalja da ponudi velikom platnu. Današnje filmadžije iz tog obilja bisera biraju samo goli zaplet,
zaobilazeći glavnu motivaciju, stvar tako prirodnu i u životu i u umetnosti, kao irelevantnu i potpuno sporednu. Eto gde je kriminal...

Sreća u nesreći je ta da se za ovako velike projekte angažuju ozbiljne scenarističke glave, koje zaista poznaju Herbertovo delo,
jer je to "njihov posao"...:roll:...ali je pitanje koliko će njihovih sugestija ući u finalan rad. I pored svih impresivnih vizuelnih rešenja,
na koja mnogi (ovde) skreću pažnju, te i audio impresija (nimalo bog zna koliko revolucionarnih, kako ih tu neki predstavljaju!...),
za mnoge će biti iznenađenje što ću to reći, ali zapravo su mi replike nešto najjače što se iz ovog filma može dobiti! :D Sad, da li glavni glumci
(zvezdana postava, može se reći slobodno) sa uspehom pariraju težini tih legendarnih rečenica - to je već pitanje za razmatranje... ;)
No, glavno je da scenaristi ipak nisu mogli samog Herberta da skrate za njegov najveći kapital - glavu i njenu mudrost! - :p te tako svaka
replika zaista i biva kao Njegoševa - dragocena kap smisla u goloj pustinji audio-vizuelnog spektakla. No ajde da ne kudim previše, fotografija
je skroz na mestu, dok sam gledao imao sam asocijacije na najbolja ostvarenja svemirskog SF-a iz 80-ih, ikonografija odela, naprava, lebdenja, vrh!....
Vidljivi su čak i citati na najbolja ostvarenja tog žanra, recimo Megalopolis Frica Langa, crno-beli ekspresionizam (opaka planeta Harkonena, npr!...)
Eto, pluseva među minusima.... Sram ih, onako globalno, bilo...šta rade i od Herberta, mama...:cool::( Ocena: 7,2
 
https://www.imdb.com/title/tt0031385/

0fac286cfb34ccf0b582bf564bacad65.jpg


Pravi neotkriveni dragulj. Sve preporuke.

10/10
 
To je samo prvi deo sa Lizzy Caplan.

Nisu svi tako snimani.

Bitno je gledati u vreme kad izadje. Tad je to bio spektakl u bioskopu.

Imas jos da gledas 10 Cloverfield Lane sa Mary Elizabeth Winstead.

I Cloverfield Paradox sa Gugu Mbatha-Raw :heart:

A Quiet Place je originalno razvijan kao 4-ti deo, ali su onda odustali i napravili posebnu pricu.

Елизабет Винстед гледао и то ми се скроз свиђа. :)
 
Todos lo saben aka Everybody Knows (3+/5)
1366_2000.jpg

https://m.imdb.com/title/tt4964788/?language=es-es
Прошао је испод радара тек синоћ на тв гледао, случајно без припреме или жеље.
Међутим пријатно сам се изненадио, филм је гледљив, има свој јасан почетак, средину, заплет и крај.
Заправо школски примјер како се прави драма са елементима мистерије.
Глумачка постава је ок, Javier Bardem је озбиљан глумац, глумчина а и остали су на нивоу задатка.
Конкретно не бих превише патетисао о детаљима али мени је овај филм просто сјео на кеца.
Просто има све што треба један добар филм имати и то је то.
 
Nahvalili su mi, predlozili Killers of the Flower Moon...Ocekivala sam nesto wow valjda...Uglavnom od nekih 3:30 odgledala sam 2h na silu...
Mozda se jednom nasilim da pogledam i ostatak...
Nemam pojma sta je dobro u ovom filmu...U poredjenju sa ovim Winnetou je remek delo.
Ovo je meni klasicno americko sr...nje...

Film je snimljen prema istinitom dogadjaju i serijom ubistava naftom bogatih Osage indijanaca ..
 

Back
Top