Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
prepisala mi je 20 kapsula dovicina , 3 vaginalete kansena i kada popijem to da dodjem da mi prepise hemomicin.mada se plasim imala sam odnos sa deckom i puko nam je kondom, ne znam da li sam sada rezidentna na dovicin? da li da pocnem sa terapijom ponovo? i ja i on?
 
malena_kelly:
prepisala mi je 20 kapsula dovicina , 3 vaginalete kansena i kada popijem to da dodjem da mi prepise hemomicin.mada se plasim imala sam odnos sa deckom i puko nam je kondom, ne znam da li sam sada rezidentna na dovicin? da li da pocnem sa terapijom ponovo? i ja i on?
Nisi rezistentna na dovicin, pij redovno terapiju, jeli decko pije istu terapiju?
I javi se lekaru kao sto ti je rekla.
 
...palo mi je na pamet...da se na podforumu tinejdzeri postavi postavi jedna lepljiva o kontracepciji i sl...gde bi doktori isto kao ovde nudili objasnjenja....mozda bi im vredelo malo skrenuti paznju na to....
....mislim verovatno da neke vec sad razmisljaju i informushu se o tome...ali bolje da im to prezentuje neko strucan i kompetentan i da ih uputi na neke proverene sajtove linkovima.....
....mozda ce imati koristi....u fazonu da ih tako pripremimo za neke mozda nezeljene situacije,da ne panice zbog gluposti i uopste da ne panice nego da znaju da urade pravu stvar ako se nesto loshe desi...
 
Zefirra:
...palo mi je na pamet...da se na podforumu tinejdzeri postavi postavi jedna lepljiva o kontracepciji i sl...gde bi doktori isto kao ovde nudili objasnjenja....mozda bi im vredelo malo skrenuti paznju na to....
....mislim verovatno da neke vec sad razmisljaju i informushu se o tome...ali bolje da im to prezentuje neko strucan i kompetentan i da ih uputi na neke proverene sajtove linkovima.....
....mozda ce imati koristi....u fazonu da ih tako pripremimo za neke mozda nezeljene situacije,da ne panice zbog gluposti i uopste da ne panice nego da znaju da urade pravu stvar ako se nesto loshe desi...
Samo dva klika misom ih deli do ove teme, ko zeli da sazna nesto taj nadje nacina da se informise.
 
Mene zanimiju kondilomi,posto sam dobila dijagnozu da ih imam ali su mi mnoge drugarice rekle da idem u drzavni dom zdravlja da to proverim jer se desavalo da zbog novca privatnici daju cesto tu dijagnozu,sta vi mislite o tome i da li su kondilomi opasni i da li se laserom mogu ukloniti...inace u vezi sam 4 godine sa jednim partnerom i ne koristimo zastitu...hvala
 
Otvoris prvu stranu ove teme, pa u prvom postu pod delom gde pise kondilomi stoje linkovi koji vode do objasnjenja istih.
Takodje postoji google, gde kad ukucas rec kondilomi izadje mali milion informacija o njima.
Postavila si toliko uopsteno pitanje o kome je vec pisano na hiljade puta, ja razumem strah, zabrinutost...ali toliko internet znate da koristite.
 
samo moram da dodam nesto...
Smatram da kod nas treba sex i sve oko njega da prestane da bude taboo, a na zalost jeste.. I da bi to promenili prvo treba da podrzimo sve one koji pokusavaju nesto vise da saznaju ili koje nije sramota da piaju i da pokazu da nesto ne znaju... Jer upravo to vodi problemima... A ovde vidim je sasvim obratno.. U ovim vodama ja sam nov plivac, a ovde sam osetila samo snishodljivost, i sramotu sto sam uopste pitala i osecala sam se glupo.. Boze, kako to ne znam... A jos ja imam napismeno sertifikat da sam inteligentna za nasu vrstu...
Da me neko pita sigurno ne bih rekla: "Slobodno pitaj tamo, ljudi su puni razumevanja."
Sve sto sam pitala ili pricala o pucanju kondoma nije samo moja prica, vec prica mnogih ljudi moje okoline koji nemaju petlju da pitaju, a postoji jos veci broj onih koji nikakvu zastitu i ne pokusavaju da koriste..
 
Ovaj... obelezavanje na poledjini pakovanja je samo radi nase lakse evidencije... Razumem ja tebe sta hoces da kazes, ali svakako ti je jasno da si preko Interneta ti samo jedan "username" i kada neki takav "username" postavi pitanje koje je toliko providno, ljudi koji trose svoje vreme i pokazuju dobru volju da odgovaraju na pitanja, nekad se zapitaju ko ih sve vuce za nos i sta ti ljudi rade u svoje slobodno vreme kad ne mogu da procitaju najprostije uputstvo... Zar ne mislis da bi u uputstvu leka pisalo masnim slovima "tabletice su razlicitog sastava, pazite koju ste uzeli" da je to u pitanju?! Znam da postoje pilule za kontracepciju koje se piju bez prekida i gde poslednjih 7 u pakovanju ne sadrze hormone, ali je kod njih to posebno naznaceno i lekar ne bi propustio da to napomene. Tako da, koliko god ti je sada preselo to sto si bilo sta pitala, nema veze jer smo svi ovde neki ljudi iza nekih nadimaka koji se mozda znaju, mozda ne, mozda ce se upoznati ili nece, ali eto emocije se pokazuju i izmedju redova. U svakom slucaju, odgovor si dobila, bolje i to nego ignorisanje, a to sto je neko nepoverljiv prema nekim pitanjima nije bez razloga. I ja sam relativno skoro bila nova u tim vodama koje spominjes, pa mi je ipak bilo lakse da ukucam u pretazivac sve sto me je interesovalo, upravo zbog toga sto si napisala...
 
Pre dve godine sam operisala cistu na jajniku.Za dlaku sam ostala ziva, jer mi je cista pukla sa spoljne strane jajnika i krv je curela tako nekih 24h.Pri operaciji su mi odstranili pola jajnika.Doktor mi je rekao da nema to nekog uticaja na plodnost i da cu moci da ostanem u drugom stanju.Posle nekih 9 meseci od operacije ustanovljeno mi je pri kolposkopskom pregledu da imam kondilome.I to mi je odstranjeno laserskim putem.Medjutim posle svih mogucih pregleda i briseva pri kojima je utvrdjeno da sam zdrava, ja nikako nemogu da ostanem u drugom stanju.Ginekolog mi je pre pet meseci rekao da imam priraslice na operisanom jajniku, i da one mogu a nemoraju onemogucavati zacece.Opet sam pre mesec dana uradila briseve-hlamidija, mikoplazma,ureaplazma, vaginalni bris - sve OK.
Mene muci to sto imam pojacan sekret.Molim vas recite mi sta jos treba da uradim od analiza pa da budem sigurna da cu jednog dana imati bebu?Suprugov spermatogram i spermokultura uredu.Da li taj pojacan sekret krije i neku bakteriju koja nedozvoljava da zatrudnim ili je upitanju moja psiha-mislim da sam postala i malo preopterecena sa tim KADA CU DA ZATRUDNIM.
Molim vas pomozite mi na neki nacin.
Pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top