Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cista se otkriva najcesce ultrazvucnim pregledom, nije sigurno bila uzrok tegoba koje ti navodis, uglavnom su potpuno asimptomatske i ili se spontano puknu ili toliko narastu da se moraju hiruski ukloniti ( tom slucaju anpipaju se prilikom pregleda).Takodje moze da se stvori u jako kratkom vremenskom periodu tako da postoji naravno mogucnost da nije postojala u vreme proslog pregleda.Po svemu sudeci bilo je u ptanju zapaljenje endometrijuma.
Sto se tice sadasnje terapije, nemoj se muciti nego otidji kod svog ginekologa da ti promeni kontyraceptive, postoji sigurno vrsta pilula na koju ces bolje reagovati.
 
Hvala Dr.
Samo jos nesto mi recite, molim Vas,
da li je moguce da i pored ciste jos uvek imam endometritis a da na to lekar nije obratio paznju pri ovom pregledu koji je inace bio i manuelan i UZ te bih mozda trebalo da ukljucim jos neku terapiju?? Ja cu svakako da mu se javim sl. nedelje i jos jednom sa njim popricati o svemu.
Hvala Vam na brzom odgovoru!
 
Tvoja dijagnoza je bila suspektni endometritis,suspektno znaci da je sumnjao na to i da te je u tom pravcu i lecio.
S ozirom na to da je uzrok endometritisa najcesce infekcija koja potice iz vagine i sa grlica ne bi bilo na odmet da uradis sve one briseve koje uredno ponavljamo od prve strane ove teme.
 
Cao svima
Imam pitanje za sve vas...zato sto verujem da vecina od vas je vec prosla sve ovo.
Pre mesec dana sam prvi put imala sexualni odnos. Bilo je bolno..ali ok..proslo je :)
Problem je u tome, sto i sada, nakon mesec dana, na pochetku odnosa imam neki bol koji osecam samo dok ulazi u mene a kasnije nestaje (nije upitanju neki strah, suhoca ili sl). I, primetila sam da pri neke poze, osecam bol a kad promenimo pozu, onda bol nestaje.
Jel je i za vas sex bio bolan neko izvesno vreme? Jel ce to proci sa tekom vremena ili..?
 
dr:
Sto cesce praktikujes isti to ce se telo pre naviknuti.


a josh ako ti je to lekar preporuchio
kondom i udri

n060.gif
 
Molim dr. za pomoc.
Pojavio mi se vag.sekret belo-zelene boje, svrab i peckanje. Procitala sam sve sto je napisano na temu ginekologije (nisam bila lenja) i po svemu sudeci imam gljivice.Trenutno sam u inostranstvu i pregled kod ginekologa mi je nedostupan jer se zakazuje i ceka mesecima. Dolazim kuci za dva meseca i naravno odmah cu otici kod ginekologa, ali mi treba bilo kakva pomoc do tada. Sta da preduzmem da se situacija ne pogorsa, a da se ne lecim sama i napamet? Hvala unapred.
 
Pod broj jedan ne mozes na osnovu boje sekreta da zakljucis sta je u pitanju, a pod broj dva u inostranstvu si, kod njih se lekovi ne kupuju na svoju ruku a pogotovo ne ono sto se koristi u terapiji vaginalnih infekcija.
Bojim se da ti ne mogu pomoci, jedino sto ti mogu reci je da se uhvatis za novcanik i odes na pregled.Dva meseca je jako dug period da bi cekala na pregled kod nas.
 
dr:
Pod broj jedan ne mozes na osnovu boje sekreta da zakljucis sta je u pitanju, a pod broj dva u inostranstvu si, kod njih se lekovi ne kupuju na svoju ruku a pogotovo ne ono sto se koristi u terapiji vaginalnih infekcija.
Bojim se da ti ne mogu pomoci, jedino sto ti mogu reci je da se uhvatis za novcanik i odes na pregled.Dva meseca je jako dug period da bi cekala na pregled kod nas.


Novcanik mi ne pomaze jer se kod specijaliste zakazuje pregled i ceka veoma dugo, cak se i kod lekara opste prakse pregled ceka i do dve nedelje, sem ako nije u pitanju nesto hitno, sto odradjuje hitna pomoc. Pre cu stici kuci nego docekati pregled ovde, verujte mi. Ovde se moze kupiti Canesten, a imam i povidon jod koji sam ponela iz Srbije. Da li bih mogla staviti p.jod na tampon?Na bocici pise da je za spoljnu upotrebu.Nisam neodgovorna sto se toga tice, odlazila sam redovno kod ginekologa i imala sam ranije gljivice tako da nisam to samo po boji zakljucila.
 
Zbog escherihije koli u cervikalnom brisu III i VI grupe vaginalnog sekreta kosristila sam cefaleksin(palitrex) 10 dana i geonistin vaginalete. Jutrosnjim testom sam ustanovila da sam trudna. Poslednja menstruacija je bila 09/09/2006 ( da ne bude zabune moje menstruacije su na 21 dan). Interesuje me dali ova terapija moze da napravi neki problem........
Zadnju tabletu sam popila prekjuce.
 
Cefaleksin spada u kategoriju B, sto znaci nema dokaza o riziku kod coveka, adekvatne kontrolisane studije kod trudnica nisu pokazale povecan rizik u toku njihove primene, mogucnost ostecenja ploda je mala ali nije iskljucena...tako kazu knjige.Geonistin u svom sastavu ima oksitetraciklin za koji postoji relativna kontraindikacija, a to je prvi trimestar trudnoce.
Najbolje je da te ginekolog uputi ako on nije siguran sta i kako sa tim lekovima na genetsko savetovaliste na gaku.Oni su za to majka mara.
 
procitala sam na sajtu da je moguce da se kod osobe koja ima kondilome, pojave neki izrastaji na jeziku.
ja sam otkrila nedavno da imam kondilome, a takodje imam na dnu jezika neke, ne znam kako da ih nazovem, "plihove" na jeziku, ali oni su se pojavili pre 2 godine. Bila sam kod lekara (uho, grlo, nos) i rekao je da nije to nista strasno, ali da ipak treba da se ukloni, nekim bezbolnijim metodama kao sto su soda bikarbona, zatim neka ljubicasta tecnost...To nije pomoglo, a meni smeta samo kada pijem nesto gazirano, pa se valjda iziritira i "naraste", pa imam utisak kao da mi je dlaka u ustima, tako da na neke drasticnije metode nisam isla.
pozdrav!
 
dr:
Cefaleksin spada u kategoriju B, sto znaci nema dokaza o riziku kod coveka, adekvatne kontrolisane studije kod trudnica nisu pokazale povecan rizik u toku njihove primene, mogucnost ostecenja ploda je mala ali nije iskljucena...tako kazu knjige.Geonistin u svom sastavu ima oksitetraciklin za koji postoji relativna kontraindikacija, a to je prvi trimestar trudnoce.
Najbolje je da te ginekolog uputi ako on nije siguran sta i kako sa tim lekovima na genetsko savetovaliste na gaku.Oni su za to majka mara.

ja sam se vec konslultovala sa mojim ginekologom i ona mi je rekla da organogeneza jos uvek nije pocela i da nece biti nikakvih problema, ali se ja jos uvek plasim. kakav sam ja baksuz........ danas sam dala i beta hcg test iz krvi da eto budemo, kako ona kaze 100 posto sigurni da je trudnoca u pitanju jer je za ultra zvuk jos uvek rano. nadam se da ce sve biti u redu.
hvala za odgovor
 
Pozdrav ginekoloskom forumu!
Pitanje - pre dva meseca sam imala intervenciju uklanjanja kondiloma. Tom prilikom sam otisla na kontrolni pregled (kod privatnika) i zavrsila na stolu za intervencije. Napominjem da pri dijagnostikovanju kondiloma, doktorka nije radila kolposkopiju, niti je isto koristila pri njihovom uklanjanju. Tada, kondiloma nije bilo u unutrasnosti vagine, vec samo na ulazu, malim usminama u manjem broju (izvinjavam se ako sam malo ovde terminologiju pomesala). Svi ostali rezultati su bili dobri.
Iz cistog nepoverenja (nije pitanje novca, vec me je psihicki ubijala cinjenica da imam kondilome, a bilo mi je potrebno da znam da moj doktor radi zajedno sa mnom na mom ozdravljenju, a nisam imala taj osecaj....) otisla sam kod drugog doktora (takodje privatnika), po preporuci prijateljice.
Sad, doktorka mi je rekla da nemam kondiome, vec PAPILOME, da se isti ne uklanjaju, vec samo prate. Takodje, svi ostali rezultati su mi perfektni - Papa I, grlic je potpuno chist.
U svoj toj mojoj zbunjenosti, nisam je pitala -
Kako se papilomi dobijaju/nastaju? Da li su i oni polno prenosivi? Da li i njih izaziva HPV virus? Eto.
Hvala puno!
 
chypawa_18:
E, mene zanima koliko vremena treba da prodje izmedju 2 ultrazvuka u trudnoci, poshto na prvom ( na pochetku 4. meseca) se nije video pol deteta ( okrenulo je guzu )? Hvala unapred

Tek za informaciju do samog porodjaja beba moze svaki put da okrene guzu pa da se ne vidi pol.Za nekih mesec i po dana bi mogao sledeci da se uradi.
 
srednje ime panika:
Pozdrav ginekoloskom forumu!
Pitanje - pre dva meseca sam imala intervenciju uklanjanja kondiloma. Tom prilikom sam otisla na kontrolni pregled (kod privatnika) i zavrsila na stolu za intervencije. Napominjem da pri dijagnostikovanju kondiloma, doktorka nije radila kolposkopiju, niti je isto koristila pri njihovom uklanjanju. Tada, kondiloma nije bilo u unutrasnosti vagine, vec samo na ulazu, malim usminama u manjem broju (izvinjavam se ako sam malo ovde terminologiju pomesala). Svi ostali rezultati su bili dobri.
Iz cistog nepoverenja (nije pitanje novca, vec me je psihicki ubijala cinjenica da imam kondilome, a bilo mi je potrebno da znam da moj doktor radi zajedno sa mnom na mom ozdravljenju, a nisam imala taj osecaj....) otisla sam kod drugog doktora (takodje privatnika), po preporuci prijateljice.
Sad, doktorka mi je rekla da nemam kondiome, vec PAPILOME, da se isti ne uklanjaju, vec samo prate. Takodje, svi ostali rezultati su mi perfektni - Papa I, grlic je potpuno chist.
U svoj toj mojoj zbunjenosti, nisam je pitala -
Kako se papilomi dobijaju/nastaju? Da li su i oni polno prenosivi? Da li i njih izaziva HPV virus? Eto.
Hvala puno!
Papilomi su benigni tumori epitela, i nemoj odmah da te hvata panika,nije to nista strasno, veliki broj osoba ih ima sto na genitalijama sto na drugim delovima tela, vrlo cesto su uzrokovani iritacijom tog podrucja, ulosci, tesan ves, pojacan sekret...
 
Za DR.
Zelela bih da pogledate moje rezultate i terapiju koja mi je prepisana.Dakle,ako nije problem, vase misljenje o mom stanju i terapiji.
Imala sam konstanto 2god.problem sa candidom i III grupom sekreta sa dosta bakterija,koristila sam sve moguce lakove,ali mi se pojacan sekret uvek ponavljao dok nisam prosle godine popila Diflucan i koristila Lomexin,do sad je bilo u redu.Nisam nikada radila briseve koje ste pomenuli,iz razloga sto mi ginekolog nikada nije trazio.Radila sam samo kolposkopiju zbog ranice na grlicu materice,i nalaz je bio uredan (IIgrupa).
Ovo je rezultat sadasnjeg pregleda;
Gin nalaz:Pod ekarterima znaci kolpitisa,grlic cilindrican orificijum tackast,uterus u AVF gladak pokretan,adnexa desna slobodna,bolno osetljiva,leva slobodna bolno ne osetljiva.
Dg:Adneksitis ac1dex.Colpitis.
Th: tabl Ciprocinal a 500 2x1
tabl. Orvagil a 250 2x1
VS: III treca masa le. dosta bakterija
Th: Polyginax vag N0 VI
Canesten 3 vag.
Hvala unapred na odgovoru!
 
Nazalost nasi ginekolozi ne traze te briseve a trebalo bi bar kod zena koje se cesto vracaju sa tegobama koje se iznova i iznova ponavljaju.
Imas upalu jajovoda i jajnika sa desne strane, to je u sustini dijagnoza i pratecu infekciju u vagini.
Terapiju ispij ako si pocela sa istom ali savet kad zavrsis sa lecenjem nakon pauze od desetak dana uradi briseve koje smo i ranije spominjali ovde zarad svoje sigurnosti jer veliki broj mikroorganizama nije osetljiv na antibiotike koje ces ti uzimati.
 
Zahtevacu od ginekologa da uradim te briseve
Hvala vam
Mozete da mi kazete da li su ti lekovi za upalu dovoljno jaki,ako je upala od ranije?
Ja sam otisla kod lekara zbog pojacanog sekreta,i neznam od kad imam tu upalu,mozda je imam duze vreme ,a nisam znala,jer nemam bolove
 
Opet se ponavljam, ne mozes da zahtevas nista jer te briseve,izuzev bakterioloskog i mikoloskog ,e pokriva zdravstveno osiguranje, znaci za hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu...moras sama da platis i brisevi se ne rade kod ginekologa nego u mirobioloskim laboratorijama.
Znaci od ginekologa treba da ide preporuka da se ti brisevi urade kao vid kontrole necijeg zdravstvenog stanja.
Sto se tice lekova, da, mislim da su dovoljno jaki, naravno kontrola nakon terapije je obavezna.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top