Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav!
moim vas da mi sto ranije odgovorite.dobila sam na koristenje VAGINALETE kantarion, a pijem yasmin. u uputama pise da uzimanje kantariona oralno utice na dejstvo yasmina. da li je to slucaj s vaginaletama? moj dr mi tvrdi suprotno,ali ja imam uvek malo predrasuda.
Hvala
 
MalaLala:
Pozdrav!
moim vas da mi sto ranije odgovorite.dobila sam na koristenje VAGINALETE kantarion, a pijem yasmin. u uputama pise da uzimanje kantariona oralno utice na dejstvo yasmina. da li je to slucaj s vaginaletama? moj dr mi tvrdi suprotno,ali ja imam uvek malo predrasuda.
Hvala
Vaginalete kantariona nemaju sistemsko dejstvo.
Dakle, mozes da ih koristis.
 
maša:
hvala puno, samo jos reci da li si pricala sa gocom ili sa draganom??? sta su ti rekli povodom tvog slucaja??? Da li cete raditi vantelesnu ili mozda inseminacije???

Pricala sam sa Draganom i ok je covek kao i atmosfera u klinici. Nismo nista jos pricali konkretno jer treba da uradim briseve + hlamidija, mikoplazma, ureaplazma, kolposkopiju i Papu te i folikulometriju 04.10. a suprug briseve i spermogram pa cu moci onda da vam kazem nesto vise. moracete da budete strpljive do tada. Ultrazvuk je pokazao da su mi jajnici u redu, cisti i bez cista a hormoni sa TSH ( za stitnu ) su mi takodje ok. tako da nema razloga da se vidimo pre 04.
 
Danas sam isla kod ginekologa (prvi put-ura, ura) i nasla mi je na brisu candidu u tragovima. Prepisala mi je Canesten (2x dnevno 7 dana, a onda jos 14 dana svaki drugi dan). Sad, ja imam neka pitanja koja nisam stigla da je pitam... Unapred se izvinjavam ukoliko su odgovori vec negde dati.
Prvo- da li treba canesten da nanosim i na analnu regiju?
Da li candida moze da se prenese preko kondoma?
Ja sam devica, ali zelim da spavam sa svojim deckom. Da li mogu time se bi da pogorsam stanje na neki nacin (dalja infekcija zbog pucanja himena ili tako nesto)?

Hvala
 
Posto smo moj muz i ja imali kondilome, i ja do nedavno pojacan sekret, radili smo sve moguce testove po nasem zahtevu(chlamidija i sve ostalo i radjen je i antibiogram), kada sam dobila rezultate, sve je negativno jedino imam gljivice i neku bakteriju koju ne znam da prevedem posto nije na srpskom. Moj muz je imao sve negativno, cak posto smo hteli da znamo kojeg je rizika hpv uradio je i na to test i dobio je rezultat negativan da nema taj virus, a imao je kondilome, kako je to moguce? A sto se tice bakterija ja mislim da je to enterokokus i stafilokokus, posto niko ne zna da mi prevede pitam vas da li je i to moguce i ako jeste da li bi to trebalo da me zabrinjava. hvala unapred
 
Nazivi bakterija nisu na srpskom nego se pisu latinskim i nema ko sta da prevodi, naziv bakterije se uvek pise latinskim.
To bi bilo isto kao da tvoje ime i prezime neko pokusa da prevede.
 
znam to ali ima dosta nemackih reci izmedju pa sam mislila da ce mozda izgubiti smisao ali ja cu izdvojiti ovako: enterococcus sp.,staphylokkoken(s.epidermidis-gruppe,fakultativ pathogen) streptokoken gruppe b i nesto ß-haem
da li to treba da me brine,i kako se to dobije, i da li je moguce da moj muz nema hpv da nije zarazem a cesto mu izbijaju kondilomi?
 
U pitanju je vise bakterija,izmedju ostalih i beta hemoliticki streptokok.
Terapija antibioticima ce se ordinirati na osnovu antibiograma, a istovremeno ces je morati uzimati i ti i suprug.
Sto se tice hpv, postoji vise tipova i testova i virusa, ne znam na sta se tacno tvoj suprug testirao.
 
pa testirao se na to da se ustanovi koja je vrsta hpv virusa i pise da je negativno i doktor mu je rekao da ima srece, kod mene isto pise da je radjen antibiogram i ja sam svoj antibiotik popila i koristila sam vaginalete i jednu tebletu za gljivice koja se pije, nije mi jasno jer kod moga supruga je sve negativno on nema nista ni bakterije niti ima taj hpv apsolutno je sve u redu i zato nista nije dobio, a meni je logicno da bi on trebao da ima barem te bakterije ako se ne varam. da li su te bakerije opasne ne znam nista o njima. valjda ih nemam vise. neci vas vise daviti:)
 
Informacije o bakterijama mozes naci na google, doduse ne znam sta bi sa njima jer ono sto je potrebno da ti znas jeste da imas ili si imala infekciju, da si uzimala terapiju, da treba da uradis nakon vremenske pauze od minimum 7 dana posle antibiotika ponovne briseve i da grlic mora biti sterilan.
Tvoj suprug ima pravo da ima jako dobar imunitet koji nije dozvolio prodor infekcije.
 
Cula sam se i sa Jevremovom i receno mi je da ce konsultacije biti u subotu 06. ili u nedelju 07. kada dodje Dr. Vlaisavljevic, i onda cu moci da vam kazem sve utiske. Drugarica koja je radila u Jevremovoj kaze da je placala prvi ultrazvuk sa konsultacijama a da kasnije nista nije placala naknadno od ostalih pregleda slicne vrste. Ovi u Ivanovic klinici su ljubazni ali me je zacudilo sto mi niko nije rekao koja je cena oplodnje i IVF i ICSI pa kako bude trebalo, i iznenadilo me je sto mopram da placam i folikulometriju koja mi je stavljena pred svrsen cin kao da je to obaveza da radim kod njih. Folikulometriju sam radila uvek u Visegradskoj i to nekih 6 meseci tako da mi nije jasno sta ce im to ponovo.
kazu da to ne rade i Jevremovoj, jer i onako kada im stignu svi rezultati oni te svi "kljukaju" kontracepcijom da ti umire hormone a onda ih na kraju nagruvaju. Jos je rano da izvlacim zakljucke, uostalom nisam ja ginekolog ali sam zelela da svoje misljenje podelim sa svima koji se ne mogu odluciti kod koga bi radili.
USPUT: i mene zanima da se javi neko ko je radio Vantelesnu u klinici Ivanovic i koja je procedura kod njih posto znam preko drugarice koja je procedura u Jevremovoj.
Naravno, bitno je i ko ce bolje da vam "legne" od lekara koji vam je prijemciviji za vas mir
Pozdrav svima i podrska od Gvendy:-D
 
Sada sam malo gledala po ranijim stranama dileme raznorazne oko grupe sekreta. Ja sam III grupa jos od srednje skole,a pritom sva ispitivanja tipa vaginalni, cervikalni bris bakterioloski -OK, hlamidija,mikoplazma,ureaplazma OK, ne svrbi, ne pecka, ... pa zasto onda ne bi bila i normalna? To znaci da sam III grupa barem 20 godina a nisam sklona infekcijama
 
dr:
Gvendy, III grupa moze biti normalna ali tek kada se sve sto si nabrojala iskljuci.

Uh, sada si me utesila. Pocela sam vec da se tripujem kako mi vreme dolazi za analize. Interesuje me zasto se radi analiza na rubeolu kada ja znam da je nisam prelezala i da mogu da je dobijem bilo kada, kao i ovcije boginje uostalom. Zasto je to njima bitno?
 
dr:
Zato sto si mogla da je prelezis a da ne znas, na nogama, inaparentna rubeola.

Uh, jeste da imam dobro medicinsko obrazovanje obzirom da nemam nikakve veze sa medicinom, ali ovo je previse za mene!
Pretpostavljam da bi uticalo na plod ili bi ostavilo neke posledice na srce ploda, ali nemam pojma sta je u stvari. Glavno je da mi je jasno zasto mora da se radi
 
Rubeola u trudnoci bi bila indikacija za prekid iste.
Lekari moraju da znaju da li si bila u kontaktu sa virusom, da li si ga prelezala a da to ne znas, ako jesi, bezbednija si.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top