Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam jedno pitanje.
Ovog meseca na predlog mog ginekologa radi utvrdjivanja da li imam ovulaciju, primenjujem metodu merenja bazalne temperature. Negde na sredini ciklusa temperatura je bila povisena, iznad 37. Pretpostavljam da je tada otprilike i bila ovulacija. Dan-dva nakon toga je pala za citav stepen, ali par dana nakon pada temperature, merenja opet pokazuju oko 37 i preko 37.
S obzirom da je moj ginekolog trenutno na odmoru, htela bih da cujem misljenje lekara ovde.

Hvala unapred.
 
OPET PROBLEM. Vec treci(ili cak i cetvrti) put ove godine mi se pojavljuje candida(u predelu vagine). Prva dva puta sam isla kod ginekologa i rekao mi je da je kandida i prepisao recept, druga dva puta sam koristila (na svoju ruku-imala sam iste simptome)opet taj recept. Evo danas budim se, opet isti simptomi-poludecu. Imam kod sebe macmiror vaginalete a taj recept trazim. 31-og idem na more, sta da radim?


P.S. U jednim novinama sam procitala da je dobro koristiti vaginalete na moru??jel moguce??
 
Cao svim. Tema je super. Prije 3 godine radila sam PAPA test i bilo je: III stepen cistoce, grupa II. Doktor mi je rekao da je sve ok i da mi ne treba nikakvo lijecenje. Imam 32 godine sada. Zanima me da li je ovaj nalaz stvarno ok i koliko cesto trebam raditi PAPA test i kontrole obzirom na moje godine. Napominjem da mi je majka operisala karcinom grlica materice prije nekoliko godine, sto me dodatno zabrinjava. Kakav je procenat nasledjivanja ovakve bolesti?
 
Royz:
Cao svim. Tema je super. Prije 3 godine radila sam PAPA test i bilo je: III stepen cistoce, grupa II. Doktor mi je rekao da je sve ok i da mi ne treba nikakvo lijecenje. Imam 32 godine sada. Zanima me da li je ovaj nalaz stvarno ok i koliko cesto trebam raditi PAPA test i kontrole obzirom na moje godine. Napominjem da mi je majka operisala karcinom grlica materice prije nekoliko godine, sto me dodatno zabrinjava. Kakav je procenat nasledjivanja ovakve bolesti?
Svakih 6 meseci treba ici na pregled kod ginekologa,ti pogotovo zbog pozitivne porodicne anamneze.
Kao i kod svake bolesti postoji sklonost ka razvoju iste.
3 godine ne ici kod ginekologa je uzasno dug period.
 
maricicak:
OPET PROBLEM. Vec treci(ili cak i cetvrti) put ove godine mi se pojavljuje candida(u predelu vagine). Prva dva puta sam isla kod ginekologa i rekao mi je da je kandida i prepisao recept, druga dva puta sam koristila (na svoju ruku-imala sam iste simptome)opet taj recept. Evo danas budim se, opet isti simptomi-poludecu. Imam kod sebe macmiror vaginalete a taj recept trazim. 31-og idem na more, sta da radim?


P.S. U jednim novinama sam procitala da je dobro koristiti vaginalete na moru??jel moguce??
Prvi post na ovoj temi.
 
Pozdrav, DR!

Kada se kaze da zena moze imati menstruaciju iako je trudna, koliko su te menstruacije obilne? Da pojasnim - da li menstrualni ciklus moze biti istog obima i trajanja i nakon sto je nastupila trudnoca? Koliko dugo se te menstruacije javljaju (pretpostavljam da u jednom trenutku ipak prestaju, npr. prvi mesec, prva dva meseca posle zaceca i sl.)?
 
Zavisi od broja, lokacije, rasprostranjenosti, imuniteta itd - sve su metode koje navodis uspesne, ako se rade pod anestezijom ni jedna nije bolna, ali koliko ce terapija biti uspesna to zavisi od mnogo faktora (kondilomi cesto recidiviraju), od imunog sistema organizma, zastite pri seksualnim odnosima itd. Licno ja bih se odlucila za radiotalase, ali to je samo stvar licnih afiniteta a ne kvaliteta intervencije: kvalitet zavisi ne od metode vec od ginekologa koji intervenciju radi.
 
Pocela sam sa terapijom pre dva dana. Prvo isperem oko ulaza u vaginu zalfijom, zatim namazem Kanestenom i na kraju stavim Nistagen vaginaletu. Medjutim kada stavim vaginaletu, istog trenutka pocinje da me pece i svrbi vagina, oko ulaza i unutra.Prodje posle kratkog vremena, ali prvih min-dva je dosta jako onda sve slabije i ubrzo prodje.Drugi dan sam osecala malo jace peckanje nego prvi ali je brzo proslo.Da li je to normalna reakcija? Posto kremu mazem skroz oko ulaza u vaginu, da li je moguce da prilikom stavljanja vaginalete prosto unesem malo kreme u vaginu a da to mozda ne sme(mada mi je ginekolog rekao da smem da mazem i unutra), ili vaginaleta i krema daju takvu reakciju? Da ne duzim, moje pitanje se svodi na:
Da li je normalno to sto osecam, ili sam mozda alergicna. Da li da nastavim sa terapijom ili ne?
U nedelju idem na more, tako da nemam kad da odem kod ginekologa, pa molim da mi odgovorite.
Hvala
 
bilja_kov:
Pre dva meseca otkrivena mi je e-cili. Pila sam ciprocinal tablete 2*500 mg. Radila sam i testove na ureaplazmu, mikoplazmu i chlamidiu i svi su oni negativni. Pre oar dana sam ponovila nalaz cervikalnog brisa i ovog puta na nalazu ne pise e-coli vec ENTEROBACTER KLEBSIELLA 100%.Nisam bas najbolje razumjela svoju dr. o cemu se radi. Sta se zapravo desilo sa e-coli. Znam da je ona normalan stanovnik uretre. Dr. mi je sada propisala gentamicin inekcije i lokalnu terapiju koja se sastoji od ispiranja cajevima hrastova kora i kantarion caj. Ovim cajevima se trebam ispirati naizmenicno dva puta nedeljno prvih sedam dan, a posle do kraja terapije koristiti tretman naizmenicno dva puta nedeljno. I da zaboravila sam svako vece posle ispiranja nakvasiti tampon uljem i tamponirati preko noci. vec sam gore pominjala da ja i muz vec godinu dana pokusavamo dobiti bebu.
Molim vas da mi ovo objasnite, da li je ovo dovoljno dobra terapija i o kakvoj se sad bakteriji radi i koliko ona utice na plodnost?
Unapred zahvalna!
E.coli nije normalan stanovnik uretre nego creva a desila se infekcija novim uzrocnikom infekcije.
O infekcijama je sve vec pisano, savet je da se i suprug podvrgne mikrobioloskoj dijagnostici, treba leciti oba partnera istovremeno.
 
papagalaki_bg:
Pozdrav, DR!

Kada se kaze da zena moze imati menstruaciju iako je trudna, koliko su te menstruacije obilne? Da pojasnim - da li menstrualni ciklus moze biti istog obima i trajanja i nakon sto je nastupila trudnoca? Koliko dugo se te menstruacije javljaju (pretpostavljam da u jednom trenutku ipak prestaju, npr. prvi mesec, prva dva meseca posle zaceca i sl.)?
Zavisis, mogu biti manje obilne, vise, potpuno iste kao i pre trudnoce.
Mogu se javljati do 4, 5, 7 meseca trudnoce...
Kao sto rekoh, zavisi od slucaja do slucaja.
 
Hvala puno, imam samo jos jedno pitanje. Kada se radi radio talasima skidanje kondiloma da li se radi vise ponavljanja, kao kad se radi sa tecnim azotom ili je potreban jedan tretman (ne racunaju se ponavljanja ako se ponovo vrate) :)
 
mmaallaa:
Hvala puno, imam samo jos jedno pitanje. Kada se radi radio talasima skidanje kondiloma da li se radi vise ponavljanja, kao kad se radi sa tecnim azotom ili je potreban jedan tretman (ne racunaju se ponavljanja ako se ponovo vrate) :)

Moj decko ih je prosle godine uklonio radiotalasima, i nakon par meseci su mu se opet pojavili kondilomi. Stvarno ne znam sta sledece treba da radi. Ja sam ih imala i posle mesec dana su mi sami nestali. Sad redovno idem na kontrole i sve je ok
 
Hvala dr.
Ali muz je radio testove na klamidiju, ureaplazmu, mikoplazmu i urinokulturu. Svi nalazi su u redu. Samo mene zanima da li je ovu bakteriju tesko izlijeciti (klebsiella) i sta se desilo sa e-coli. Citala sam sve naprijed ali nisam nasla adekvatan odgovor. I da, da li je gore navedena terapija adekvatna?
Ja se izvinjavam, ali sam zaista zabrinuta.
 
mmaallaa:
daj molim te reci, sta si im radila pa su nestali? Kako je to moguce? Jesi imala spolja ili unutra?
Ja sam u novembru 2005 napipala nesto na medjici i odmah otisla u studentsku polikliniku. Tamo me je doktorka pregledala i rekla da su to nekakve papilomatoze i da se to samo prati, uzela mi je papa i vaginalni sekret i poslala me na cervikalni bris. Svi nalazi su bili u redu. Medjutim u januaru 2006 meni se te papilomatoze pretvorile u kondilome, tako mi je dr rekla i zakazala mi spaljivanje radiotalasima. Kada sam otisla da mi to odrade doktor nije hteo jer sam taj dan trebala da dobijem. Ali posle 4 dana ja sam otisla u Austriju na mesec i po. Tamo sam se redovno hranila, nisam imala stresne situacije, bilo mi je super. I kad sam se vratila u Bg otisla sam kod dr, ali njih vise nije uopste bilo. Kaze da je to samo imunitet. Ali moj decko non stop radi, ne hrani se zdravo, tako da mislim da je ipak imunitet u pitanju.
 
bilja_kov:
Hvala dr.
Ali muz je radio testove na klamidiju, ureaplazmu, mikoplazmu i urinokulturu. Svi nalazi su u redu. Samo mene zanima da li je ovu bakteriju tesko izlijeciti (klebsiella) i sta se desilo sa e-coli. Citala sam sve naprijed ali nisam nasla adekvatan odgovor. I da, da li je gore navedena terapija adekvatna?
Ja se izvinjavam, ali sam zaista zabrinuta.
E.coli je sanirana ali se desila infekcija novom bakterijom.
Ispices antibiotike i sredice se.
 
mmaallaa:
blago tebi ako su uspeli da se povuku, srecnice, sad radi na svom inunitetu...a mi obicni ljudi cemo na spaljivanje i tretmane radio - talasima
pozz
Sta blago meni? I ja kao i ti imam taj virus, i to cu imati do kraja zivota. Svaki put kad se razbolim ja ocekujem kondilome. Jos samo kad procitam na raznim sajtovima sta sve moze da izazove HPV odmah mi dodje da se ubijem. A mlada sam i zelim decu. Samo ne znam da li bi delova ona vakcina protiv HPV. Mislim da je to za one koji jos nemaju virus. Ne sekiraj se! :wink:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top