gigabyte b550m aorus elite (rev. 1.0) - nemogu da apdejtujem noviji bios

Jesi li siguran da imaš rev. 1.0 ploču? Imaš dve download strane za taj model, jedna je za rev. 1.0, 1.1 i 1.2, a druga je za rev. 1.3.
Za rev. 1.3 je najnoviji bios FDc, a za ove druje je najnoviji F18c.
U pravu si brate, baš sam kreten, sada sam tek video da je u pitanju (rev. 1.3). Ploču sam kupio pre 20 dana u BC Group i na njihovom računu piše kao i na njihovom sajtu (GIGABYTE B550M AORUS ELITE rev. 1.0). Sada kada sam pogledao na kutiji od ploče piše sitno (rev. 1.3). Znači bio sam u zabludi svih ovih dana, doduše ne mojom greškom. Eto ujedno i rešenja ovog mog problema. Hvala puno.
 
Pogresan bio si skinuo. Zasto ga apejtujes? Kakve promene donosi?
Ploču sam kupio pre 20 dana i u startu sam primetio da imam neke male anomalije, konkretno dešavaju mi se povremeno blokade konekcija na USB 2.0 portovima. I drugo kada instaliram za grafiku (AMD Software Adrenalin Edition), posle par dana sam primetio da nemogu da otvorim AMD Control Centar iz neznam kog razloga. Pa sam mislio da će mi apdejt biosa rešiti ove male probleme.
 
Jesi li siguran da imaš rev. 1.0 ploču? Imaš dve download strane za taj model, jedna je za rev. 1.0, 1.1 i 1.2, a druga je za rev. 1.3.
Za rev. 1.3 je najnoviji bios FDc, a za ove druje je najnoviji F18c.
Koju bi mi verziju biosa preporučio, ima samo tri verzije za ovu matičnu ploču, tačnije dve verzije, pošto prvu imam fabrički instaliranu? Hvala unapred na odgovoru.

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B550M-AORUS-ELITE-rev-13/support#support-dl-bios
 
Pa verovatno je najpametnije najnoviju.
Druže, samo da ti javim, uspešno sam apdejtovao najnoviju verziju biosa (verzija FDc). Nisam primetio da mi je to rešilo one male anomalije koje su mi se povremeno javljale, možda ću to rešiti nekim kasnijim apdejtom ako bude vremenom izašao. A tebi hvala puno na savetima. Pozdrav.
 
Druže, samo da ti javim, uspešno sam apdejtovao najnoviju verziju biosa (verzija FDc). Nisam primetio da mi je to rešilo one male anomalije koje su mi se povremeno javljale, možda ću to rešiti nekim kasnijim apdejtom ako bude vremenom izašao. A tebi hvala puno na savetima. Pozdrav.
Drago mi je da si nesto uradio,a proveravaj toplotu procesora za svaki slucaj.
 
Pa to sam bio i uradio, ali ne vidim neko poboljšanje.
Ako je apdejt napravio problem,Recoveri na dan pre apdejta mora da vrati OS u normalu.Ako je nesto drugo,mislim da tu nema pomoci.Nista ne gubis, ako probas opet.Pogledaj u apdejt,kada je bio,kog datuma i Recovery,na dan pre,vraca sve u normalu.Sigurno.
 
Ako je apdejt napravio problem,Recoveri na dan pre apdejta mora da vrati OS u normalu.Ako je nesto drugo,mislim da tu nema pomoci.Nista ne gubis, ako probas opet.Pogledaj u apdejt,kada je bio,kog datuma i Recovery,na dan pre,vraca sve u normalu.Sigurno.
Vidiš, ja sam posle apdejta Biosa odmah sutra dan instalirao novi Windows 10, neznam da li da probam da instaliram Windows 11, možda je ova moja nova konfiguracija kompatibilnija sa Windows-om 11?
 
Vidiš, ja sam posle apdejta Biosa odmah sutra dan instalirao novi Windows 10, neznam da li da probam da instaliram Windows 11, možda je ova moja nova konfiguracija kompatibilnija sa Windows-om 11?
Ako si instalirao sistem,a ti folderi bili na toj particiji gde je bio prethodni OS,onda se pozdravi sa tim podacima.Sto se tice Win.11,nisam siguran,jer ga ni ja nisam probao.
 

Back
Top