Geografski fakultet?

Ko kaze da je fakultet lak-taj verovatno nije jos diplomirao.
Prve dve godine su lekse.
Ali,kada se dodje do Mile Pavlovic koja predaje dva predmeta,pa do zivotne sredine koja ima 1400 strana,pa do Sabica koji stalno menja pitanja i ispitne rokove,tu zaglibis jos par godina.
Diplomirani geograf-smer je najtezi.
Ostali smerovi-mnoooogo laksi.
 
Pa Mila je i na planiranju :| a drugo sada po ovom sistemu je mnogo teze te tako ne mozes da tvrdis da je geografija najteza.Ima laksih ispita na planiranju ali isto tako imamo 16 ispita u koje spadaju predmeti cele fizicke geografije.A to za ekologiju je istina ali se polaze iz 3 dela te tako je olaksano i ima je i na ostalim smerova.I ne mozes da pricas da je samo tvoje najteze jer je sve tesko na svoj nacin!!!!
 
da li je neko ko je upisao planiranje 2007/2008 video raspored za prvi semestar druge godine? kako to da opet imamo pr. demografiju i urbanu? i kako to da opet nemamo kartografiju? i da li se konacno zna koliko je poena potrebno za uslov?
 
Ljudi, pomagajte!!! Zelim da upisem geografski, smer turizam ali sam se uplasio kada sam video da je min za samofinansirajuci 94,nesto... Ja iz skole mogu max mogu da imam 30 a imacu 28,29 a ako prijemni uradim max onda je to mislim 90 (ispravite me ako gresim) ili 80 ne znam kako se boduje... da li postoji nada za mene i da li je to mala nada,ako ne da se odlucim za PMF u NS... :(
 
Planiram da upisem turizmologiju i htela sam da prikupim malo vise informacija..Posle bezbroj neuspelih pokusaja da saznam nesto na njihovom sajtu,sve u nadi da necu zateci cuveno "stranica u izradi" otisla sam na PMF..Usla na Hemijski pa na Fizicki da bi me na kraju poslali na Filoloski gde je studentska sluzba..popnem se nekako do gore i jedina informacija koju sam dobila je da se polaze geografija i da je informator 500din po koji cu otici za neki dan..I eto..ovde sam najvise saznala..Bilo bi mi od pomoci da cujem utiske ovogodisnjih brcosa..TURIZMOLOZI JAVITE SE!:D Interesuje me kakvi su predmeti na turizmologiji i bilo kakve informacije koje bi bile korisne..:)pozz svima:bye:
 
Tako sam i ja isao i isto su mi to rekli :)
Za utiske je jos rano... Sve sto si procitala ovde je uglavnom tacno - seljakamo se, jako je neorganizovan, svake nedelje nam se promeni nesto u rasporedu... Uglavnom imas poslepodne i uvece predavanja i dosta slobodnog vremena... Uglavnom nemas knjige...
Eto pa ti izvuci odavde ono sto je za tebe dobro a sta lose :D
Ako te zanimaju predmeti mogu da ti posaljem Program studija sa predmetima... To je ranije bilo na sajtu pa imam
 
Poslednja izmena:
Da li postoji forum geografskog fakulteta? Ja pokusala da nadjem, al' bezuspesno, pa reko' mozda postoji neka unofficial studentska varijanta :think:

Aj da pitam ja ovde, za svaki slucaj

Interesuje me gde mogu da pribavim mape u velikim formatima. Mapa sveta i mape pojedinacnih kontinenata u raznim varijantama. Gde vi, goegrafi, nabavljate materijal?


:hvala::bye:
 
Ko god hoće da upiše geografski nek spremi debele živce,jer je ovde neviđena ludnica.Ja sam prva god.turizmologije,nit imamo knjige,šetaju nas ko crne ovce,ćak ni profesori ne znaju kad imamo predavanja,totalna dezorganizacija!!!Maltretira nas ko kako stigne!Jutros smo imali statistiku u 8h,profesor svaki put dođe u pola 9h,jer mu se može!Imamo predavanja i vežbe na 4 fakulteta,a nekim danima i veliku pauzu.Pošto smo prva generacija po Bolonji,imamo skoro svake druge nedelje kolokvijum,dok geografi imaju i 3 nedeljno!Da tragedija bude veća,još uvek nemamo akreditaciju,pa ako je uskoro ne dobijemo,s ovom diplomom mogu odmah na biro!Ljudi vi koji hoćete da upišete geografski dobro razmislite,na prijemnom je klanica,ali na kraju malte ne svi upišu,jer se lista pomera,pošto svi konkurišu na sve smerove!
 
Moze li se znati ko je taj nezadovoljni kolega? :D
Uglavnom si u pravu, ali da malo ne preterujes?
Prvo, koja su to 4 fakulteta?
2. Do sada smo imali samo dva kolokvijuma... a proslo je tri meseca...
3. Mi smo druga generacija po Bolonji
4. Na statistiku ne mora da se ide uopste, ja sam bio dva puta do sad...
5. Ja ne znam ni za kakvu veliku, a ni malu pauzu... Ako mislis na ponedeljak, ako si u prvoj grupi, do predavanja imas vremena da odes do Budimpeste a ne do kuce i nazad, a i predavanje takodje nije obavezno...

U pravu si za knjige, akreditaciju, OGROMNU neorganizovanost itd. Al nemoj bas da siris dezinformacije medju ovim mladim narastajima... :D
 
Sto se mene tice, fakultetom sam skroz zadovoljna. Jeste malo dezorganizovan, ali vi kao da niste navikli da zivite u Srbiji. Koja institucija je pa organizovana?
Inace, do sada smo imali 3 kolokvijuma (izgleda da kolega ne ide tako cesto na fax :-) )
Na statistiku stvarno nema potrebe da se ide, jer profesor predaje redom iz knjige (koja je sa ekonomskog). Jedino sto jos uvek niko ne zna kad nam je kolokvijum. Ali verovatno cemo biti obavesteni u dogledno vreme. Kao i uvek! :-D
 
Dobar daaaaaaaaaaan... Evo da se i ja javim posle velike pauze.... Blah... Ja sam razočarana u organizaciju faxa... Ljudi moji- pa onaj iz Uvoda u turizmologiju nije normalan!!!!! Aaaaaaaaa. kakva su mu ono ludačka pitanja, izvučena iz sredine neke potpuno nebitne definicije... Xvala Bogu kad sam oba položila, mogu misliti kako je onima koji su pali drugi a moraju da polažu oba... NEPRAVDA! Ja sam za to da štrajkujemo.... z:dm5:z:)... Xe xe xe... A o fizičkoj da ne pričam- prvo je toliko obimno, ono se uči dve godine a nama je sve strpano u jedan semestar... Za statistiku nemam pojma šta ću- ništa ga ne razumem šta priča- jel mislite da može da se prodje koldža ako budem učila po knjizi ( a ni knjigu još nemam)... Tugaaaaaaaa... Ponašaju se prema nama kao da smo stoka... Šetaju nas kao nenormalne... Mislim- kapiram ja da ni na drugim fakultetima nije baš sve bajno- ali bar imaju svoju zgradu i akreditaciju... Za ratkaja- ne znam šta ćemo, on reče da će biti na zaokruživanje i dopunjavanje- a tako nas svi zeznu i onda daju neka nebulozna pitanja za koja jednostavno nemaš vremena ni snage da učiš (pr. boginjavi kras?!)- ko će da uči to, kad ima toliko vrsta krasova- još kad bih znala o svakom detalje.... Aaaaaaaaaaaaa.... Ne znam, ja se iznervirala i odlučila da sledeće godine probam na istoriji ili književnosti... Ko mi je kriv... Sama sam izabrala ovu ludnicu... Jao... Smorih ljude oko sebe... PoZzzz "veselim" turizmolozima....
 
Da, mislim na generaciju 2008/2009. Pre svega zanima me sve u vezi prijemnog ispita sto bi ti mogla da mi kazes i da li se nesto promenilo u organizaciji nastave, jer sam ovde na forumu procitala samo negativne kritike, kako se stalno studenti sele sa jednog fax-a na drugi itd itd...
 

Back
Top