Genocid nad Srbima u NDH

Da li Srpska Skupstina treba da okvalifikuje zlocine nad Srbima u NDH kao genocid ?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sami spomen da je nesto srpsko ili da je neko Srbin smeta ti? Tvoji placenici na forumu su Srbi? Koliko ih imas ubiljezeno u notesu? Neke nagradjujes a neke ucenjujes?

Notesu? :eek:

:hahaha:

Malo su ti zastarjele metode.

Baza podataka je na istom ovom računalu s kojega pišem.

Ucjenjujem samo one koji se na početku nećkaju surađivati.

Kasnije ucjene nisu potrebne.

Uostalom, vidjet ćeš i sam kako to funkcionira. :mrgreen:
 
"M6 je još 1941. godine podmetnula Srbima onu zlokobnu krilaticu - bolje grob nego rob, a već 1945. godine širila tezu o naduvanim jasenovačkim zločinima kao velikosrpskoj izmišljotini. - Uspeli su u tome, pa je preko srpskih komunista u Srbiji bila ozakonjena zabrana pričanja u školama o genocidu nad Srbima. To se može videti i na mom primeru. Godine 1947. bila sam zaposlena u Javnom tužilaštvu Beograda i zatražila sam od šefa da me pusti tri dana kako bi u Zagrebu rešila pitanje nasledstva kao jedina preživela posle ustaškog pokolja.

Odbrusio mi je: dosta o Jasenovcu, da tvog oca nisu zaklale ustaše mi bismo ga ubili jer je bio buržuj. Ipak, otišla sam u Zagreb, a po povratku čekao me je otkaz. I danas se u Srbiji na sličan način postupa.

Preko pronađenih dokumenata u stranim arhivima, Avramova objašnjava pozadinu priče da su upravo Srbi genocidni narod, rasisti i antisemiti. - Od dolaska Sefarda na prostore Srbije u 16. veku, Srbi su bili najiskreniji prijatelji Jevrejima. Prvi Jevrej u istoriji svetskog parlamentarizma postao je krajem 19. veka član srpskog parlamenta. Jevreji su jedino u srpskoj vojsci stizali do čina generala.

Kralj Aleksandar je još 1917. godine podržao ideju stvaranja jevrejske države i među prvim vladarima potpisao te godine "Balfurovu deklaraciju". Kralj Petar II 1941. godine na putu za Englesku, u Jerusalimu je ostavio poveću svotu novca i zlata za spasavanje Jevreja u Srbiji. Brojni su primeri gde su srpske porodice spasavale jevrejske porodice od 1941. do 1945. godine.


Totalne gluposti...
 
Puno je grešaka ali je apsolutno tačno.
Sem u delu Dalmacije pod ITalijanskom kontrolom Hrvati do 43 su samo sporadično bili u sastavu antifašističkih jedinica.

Imaš točne podatke za 1941. godinu..

Tijekom te godine u RH poginulo je partizana 1188:

Srba 927 (78,0%), Hrvata 231 (19,4%) te

ostalih i nepoznatih nacionalnosti 30 (2,6 %).


Sada to treba usporediti sa poginulima u bitci na Sutjesci, gdje je samo iz Splita poginulo 1091 partizana, Šibenika 1316.....

Nema tu ništa sporadično.

Ratovanje 1941. godine i 1943 godine nije bilo isto..
 
Puno je grešaka ali je apsolutno tačno.
Sem u delu Dalmacije pod ITalijanskom kontrolom Hrvati do 43 su samo sporadično bili u sastavu antifašističkih jedinica.

Imaš točne podatke za 1941. godinu..

Tijekom te godine u RH poginulo je partizana 1188:

Srba 927 (78,0%), Hrvata 231 (19,4%) te

ostalih i nepoznatih nacionalnosti 30 (2,6 %).


Sada to treba usporediti sa poginulima u bitci na Sutjesci, gdje je samo iz Splita poginulo 1091 partizana, Šibenika 1316.....

Nema tu ništa sporadično.

Ratovanje 1941. godine i 1943 godine nije bilo isto..

Ilustracije radi broj poginulih partizana 1941. godine je jednak broju poginulih u prometnim nesrećama u RH prije 1990. godine.

Iz toga se vide razmjeri partizanskog ratovanja 1941. godine na području RH.
 
Imaš točne podatke za 1941. godinu..
Tijekom te godine u RH poginulo je partizana 1188:
Srba 927 (78,0%), Hrvata 231 (19,4%) te
ostalih i nepoznatih nacionalnosti 30 (2,6 %).
Sada to treba usporediti sa poginulima u bitci na Sutjesci, gdje je samo iz Splita poginulo 1091 partizana, Šibenika 1316.....
Nema tu ništa sporadično.
Ratovanje 1941. godine i 1943 godine nije bilo isto..

U Hrvatskoj u kojoj je Srba 1941 bilo <20% isti su činili 80% sastava partizanskih jedinica. Izuzmi Dalmatinske partizane (koji su se borili prvenstveno protiv Italijanske vojske) broj Hrvata u partizanima 1941 godine je zanemarljiv. Sporadična pojava. Isto tako je bilo i među bosanskim Hrvatima. O zapadnoj Hercegovini da ne govorimo...
A koliko je Srba 1941 poginulo boreći se protiv ustaša a koji nisu bili u partizanima? A imaš li možda podatke o civilnim gubicima Srba i Hrvata 1941?
U svakom slučaju je statistika porazna i sramotna za hrvatski narod. Ne dičite se svojim "antifašizmom". Nije ga baš toliko bilo.
 
Ilustracije radi broj poginulih partizana 1941. godine je jednak broju poginulih u prometnim nesrećama u RH prije 1990. godine.
Iz toga se vide razmjeri partizanskog ratovanja 1941. godine na području RH.

I to je tačno.
1941 Srbi su se samoorganizovali u (polu)vojne jedinice sa ciljem da spreče istrebljenje srpskog naroda od hrvatske države. To su učinili i Đujić, Rokvić, bogunović, Ćorak...
Što znači da u startu Srbi nisu bili u partizanima. Oni su se tek kasnije pojavili i doneli raskol na četnike i partizane.
 
I to je tačno.
1941 Srbi su se samoorganizovali u (polu)vojne jedinice sa ciljem da spreče istrebljenje srpskog naroda od hrvatske države. To su učinili i Đujić, Rokvić, bogunović, Ćorak...
Što znači da u startu Srbi nisu bili u partizanima. Oni su se tek kasnije pojavili i doneli raskol na četnike i partizane.

istina... partizanski pokret najmanje uporište imao je među srbijanskim partizanima
 
U Hrvatskoj u kojoj je Srba 1941 bilo <20% isti su činili 80% sastava partizanskih jedinica.


Izuzmi Dalmatinske partizane (koji su se borili prvenstveno protiv Italijanske vojske) broj Hrvata u partizanima 1941 godine je zanemarljiv. Sporadična pojava. Isto tako je bilo i među bosanskim Hrvatima. O zapadnoj Hercegovini da ne govorimo...
A koliko je Srba 1941 poginulo boreći se protiv ustaša a koji nisu bili u partizanima? A imaš li možda podatke o civilnim gubicima Srba i Hrvata 1941?
U svakom slučaju je statistika porazna i sramotna za hrvatski narod. Ne dičite se svojim "antifašizmom". Nije ga baš toliko bilo.



Broj poginulih ti govori o intenzitetu borbi i brojčanoj snazi partizana u RH 1941. godine. Snaga partizana je bila zanemariva.

Kada se borba rasplamsala i partizani postali nekakav faktor u borbi protiv okupatora Hrvati su u značajnom broju sudjeluju u NOB-u.

To sam ti pokazao sa brojem poginulih Hrvata na Sutjesci.

Više partizana je poginulih samo iz Šibenika nego što su ukupni gubici svih partizana iz RH u1941. godine.

Porazna je statistika broj Srba iz Srbije koji su učestvovali u najžešćim partizanskim bitkama.

Iz Beograda je poginulo 67 boraca na Sutjesci a sa otoka Brača 140 boraca.


Po broju boraca Hrvata u prvoj proleterskoj koja je osnovana u BiH vidi se da Hrvati nisu samo simbolično bili u partizanima.


PRVA PROLETERSKA BRIGADA


Nacionalni sastav: 248 Crnogorci, 480 Hrvati, 1070 Srbi, 2 Makedonci, 2 Slovenci, 56 Muslimani, 48 Jugosloveni, 10 Jevreji, 2 Česi, 1 Rusin, 1 Mađar, 2 Rusi, 5 Poljaci,
5 Italijani i 2 Nemci.


A koliko je Srba 1941 poginulo boreći se protiv ustaša a koji nisu bili u partizanima?

To mi ti reci....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top