Generation X

Pazi... verzija Gen. X-a je skoro ista. Ima jednu gitaru vise. Ustvari to je isto usnimljena stvar, samo je u studiju drugacije odradjena. Ja imam od Idola nekih 7 ili 8 verzija 'Dancing-a'. Kada je krenuo solo karijeru '81. amerikanci su se lozili na tu stvar k'o blesavi. Pa je on nju izdavao u hiljadu verzija, od 3 minuta, 4, 5, 6, 7, 8, 20 minuta... Ovu od 20 minuta jedino nemam. 'Thriumph' je isto sjajna stvar.

Da... basista Tony James je pre 2,3 godine osnovao grupu 'Carbon Silicon' sa gitaristom 'Clash-a' Mick Jonesom. Rade dobru muziku.
 
U originalu pevaju 'Simple Minds-i" 1985. a napisao je Kejt Forsej, producet Billy Idola jos od prvog albuma. On je pisao masu pesama za razne pop i rock zvezde. Vecina pesama sa albuma Donne Summer iz '80. su njegove, izmedju ostalih i 'Hot Stuff'. Ponudio je Idol-u pesmu "Don't you..." '84. i Billy je u retkim trenucima pevao na koncertima, ali nije hteo da snimi studijsku verziju. U to vreme je prasio sa 'Rebel Yell' albumom. Onda i Brayan Ferry odbija da je usnimi, ali zato su je Minds-i odradili kao soundtrack za neki film (ne mogu da se setim koji). I ta pesma je postala neverovatni hit. Kasnije (2001.) na Greatset Hits-u kao bonus Billy sa Steve Stevensom snima studijsku verziju. Samo u Americi je za godinu dana prodato vise od 500000 primeraka albuma.
Na albumu 'Charmed Life' Kejt Forsej svira bubnjeve i uz Billyja je napisao par pesama ('Trouble with the sweet stuff' & ' License to thrill'). Forjes je cudo... i sada je bio producent za 'Devil's Playground'.
 
Meni je ok devils playground mada ga mnogi ne volu :lol:
Ok neke pesme su pisane kao za tinejdzere,"World coming down",ili npr."body snatcher"
ne liche mi na neki njegov stil,ali dobro,mogu da prodju.
 
Meni je 'Devil's Playground' odlican album. 'World commin' down' me bas podseca na Gen. X, nesto kao pesma '100 punks', dok mi je Body Snatcher' starno ok. Mada tu su favoriti, 'Scream', 'Rat Race', 'Super Overdrive'... 'Summer Running mi je jedna od njegovih boljih balada.

Evo sad posle ove njegove bozicne zajebancije sa 'Happy Holidays' snima novi album koji ce verovatno izaci sledece godine. Neke od novih pesama je pevao na Exitu, 'Cry' & 'Touch my love'.
 
Ne budi sigurna da ce se tako zvati album. Za 'Devil's Playground' se skoro do mesec dana pre objave verovalo da ce se zvati 'World Comin' Down', ali na kraju nije bilo tako. Naziv koji si spomenula deluje predugacko, sto nije u njegovom stilu. Znas i sama da njegovi albumi nose ili jednu ili dve reci.
 
Znam, znam. To je sa sajta www.billyidol.com, to je nekad bio oficialni sajt, a sada ga drze fanovi (Carol & Dave), nesto kao oficijalni 'fun club', dok je njegov oficialni sada www.billyidol.net. Ta njegova pisma se zovu 'Shit From The Lip'. Imam sva ta njegova ispisana cuda jos od '96. I za 'Devil's Playground' je on licno pisao da ce se zvati 'World Comin' Down. To mu je izgleda neki fazon. Ma mi smo jos dobre srece. Kada sam citao sta je sve pisao fanovima 96, 97, 98... svake godine je najavljivao snimanje novog albuma. A docekali su ga tek 2005. Sta ces, ponekad je dobro samo verovati.
 
Na 'You Tube' ima svega i svacega. Imaju od Gen. X-a 'Your Generation' studijska i uzivo u Marc Bolanovom show-u. Kiss me deadly, Wild Youth, New Order, Untouchables (al' neka skracena live verzija od minut i nesto)... a od Idol-a... (sad ja kao zvizdim)... svega i svacega.
 
Ranije su cesto pustali i na 'metropolisu', ali u poslednje vreme slabo.
Ja sad odoh na docek kod mog ortaka. Bice to duuuuuuga noc.
Srecna ti nova godina i... DANCING WITH MYSELF, o-o-o-o.. DANCING WITH YOURSELF!!!
DANCING WITH MYSELF, MYSELF... I'M ALL RIGHT...
 
Srecna NG! Evo sad na RTS-u ide film 'Speed', a ja cekam kraj da cujem muziku iako je imam u dve verzije, nekako mi je draze kad je na TV-u. Makar i dok idu slova!
Je li... jer na 'you tube' moze da se downloaduje neki video snimak?
 
Da, zamalo da zaboravim, znas da se otvorio ruski fan klub Billy Idola, negde pocetkom decembra. Kad sam se prvi put kacio na njihov sajt, dali su da skines nekoliko spotova Idola (LA Woman, Cradle Of Love, Scream, Speed, To Be A Lover), i snimci su bili fenomenalni u velikoj rezoluciji. A ja pametan, kao skinucu ih u toku noci, jer su bili preveliki, kad ono uvece... nema! Skinus ih u roku od jednog dana. Sad ih cekam da se opet zajebu, mozda budem imao vise srece. Sajt im je ok, ali je jos u fazi pravljenja.
 

Back
Top