Где ће то деца стицати образовање

medljeno

Zainteresovan član
Poruka
253
Одговор би требао да буде више него очигледан, али у Београду је тренд гашења школа какве знамо.
Тренутно је ванредно стање у ОШ Стефан Немања на Сењаку. Сасвим намерно сам у току збивања и колико видим, циљ наставника је да се смањи број ђака, што се и дешава. Само од почетка ове школске године, исписано је 26 ђака, а не зна се колико ће их још бити исписано. Проблем је у томе што школа већ сада има мање од 400 ученика, што је минимум да школа као школа има директора.
По некој теорији завере, припрема се терен да се у ову, државну установу ушета нека приватна школа, или да зграда промени намену, обзиром да је на добром месту и да има доста плаца, који је језиво скуп.
Ако буде заинтересованих за ову тему, наставићу са још конкретних информација.
 
Posle tri zaključane teme....ni ja ne znam šta mi je....
ali one teme koje su ti zakljucane su za `svastara` ili `forumske igre bez granicaa`.....daj stvarno pomisljam da si neko dete,nemas razloga da joj zameras

p.s.za @medljeno
medeni,izvini molim te sto ti pokvarih odlicnu temu.
molim moderatora da ipak obrise spam
 
Ма човеку се отворе очи када нешто почне да му се дешава у дворишту... На жалост.
Но.
Ова школа је дуго служила за отицање новца и разна испирања. Незнамкојавећ европска фондација је уложила неку солидну пару да се школа реновира и заиста, пар година је стајала огромна табла испред школе којом се град, тралалала захваљује на донацији, но међутим. Дешава се да биввши ђаци те школе, сада родитељи нових ђака нису приметили ама баш никакву промену...
Претходна директорка је имала тал са свима - туристичким агенцијама, комшијом пекаром (који је без санитарне контроле, дозволе... продавао пециво у тој школи), њена ћерка је изнајмљивала простор за продужени боравак за рођендане, сала за физичко је распродата... Лично сам повео медијску хајку против претходне директорке, после чега је долазио јавни тужилац, дошла финансијска полиција... Поднета кривична пријава против драге директорке за злоупотребу службеног положаја и - ништа. Пријава је нестала нетрагом, сада је и застарела, а госпођа без икаквих последица оде у пензију.
Некако смо успели да у Савет школе поставимо три родитеља који се не задовољавају само високим оценама (ничим заслуженим) деце, него читају између редова, и покренули смо потезе да се десе неке позитивне промене. Прво је требао да буде изабран директор који ће да заведе елементарни ред. Већином у Школском савету, изгласан је нови директор. Острашћени наставници (који су имали свог против кандидата из клике претходне директорке) отпочињу штрајк, и Министар просвете НЕ СМЕ да потпише именовање новог директора. Школски савет добија инструкције да изабере неког из колектива... Бирамо једну девојку, која није припадала ниједном клану. Опет креће штрајк и инсистирање искључиво на њиховомм кандидату... Очекујемо (с разлогом) да градски секретар за образовање то пресече, али дјечарац нема петље. Због притисака колега, вд даје оставку... У међувремену, пар најбахатијих наставника ”заводи ред” колегама које не виде основ за штрајк и неће да им се придруже. Улазе им на часове и буквално наређују да престану са наставом...
Пре неки дан је требало поново да се ”већа” и да изаберемо човека који за разлику од претходне вд, има петљу да се разрачуна са пар грлатих, који очигледно имају лични интерес у свему томе.
Ових дана само чујем да се исписало ово, ово и оно дете... Данас преко 30 исписаних ђака различитог узраста.
Да, наставниц се нешто бусају да имају одличне резултате, али на ” семафору” пише да су четвртии у граду по успеху - али одназад. 43-ћи од 46 школа... Песма.
Пошто су политичари из Општине Савски Венац повукли своје чланове школског савета, и додатно инсистирали да не дођу два члана од стране родитеља, закључујем да смо пуштени низ воду и да је неко бацио око на школу и земљу која њој припада, јер је ово највероватније последња школска година.
Тако они желе да мислимо. АЛИ, мало су се заиграли, јер ову школу неће добити. Лично ћу поставити шатор у дворишту и са групом истомишљеника спречити ову (планирану) отимачину.
 
I ja sam zainteresovan.....ali ipak prvo pitaj " moderatora pdf BGD "....jer tema ima upliva i u politici....

Има додира са животом, па можеш да је посматраш и кроз политику, дом и породицу (како ми је Гребослава препоручила), живот у граду, криминал...
 
Sramota, stvarno !

U dvoristu moje osnovne je bio kiosk, cevabdzinica... Redovno bilo trovanja, a o kvalitetu i da ne govorimo. Sada to cudo vise ne postoji, ostalo samo betonirano postolje, koje ponekad koriste kao stolicu.
I jos nam se direktor zvao Nikola Tesla... Mislim da nije vise, ali nisam proveravao.
Sala za fizicko je izdata do kasno uvece.
 
ali one teme koje su ti zakljucane su za `svastara` ili `forumske igre bez granicaa`.....daj stvarno pomisljam da si neko dete,nemas razloga da joj zameras

p.s.za @medljeno
medeni,izvini molim te sto ti pokvarih odlicnu temu.
molim moderatora da ipak obrise spam
daj izjavi joj ljubav pa da ti (nam) bude lakse a Nina ce te na svoj nacin razumeti
 
Има додира са животом, па можеш да је посматраш и кроз политику, дом и породицу (како ми је Гребослава препоручила), живот у граду, криминал...

Skola je beogradska..tema ostaje..

btw..cini mi se iz napisanog da je pre svega nastavnicki kolektiv razjedinjen
mozda ih sve otpustiti i zaposliti druge nastavnike i profesore...
 
Skola je beogradska..tema ostaje..

btw..cini mi se iz napisanog da je pre svega nastavnicki kolektiv razjedinjen
mozda ih sve otpustiti i zaposliti druge nastavnike i profesore...

Наставнички колектив је још мало па геријатрија. То додатно иде у прилог затварању школе, јер неће бити проблема са запосленима. Пар млађих или око 40, већ се да распоредити негде.
Видећемо ових дана шта ће бити, пошто избегавају сазив савета родитеља.

нн, немо’ дираш Гребославу, исцепаће те бре у фронцле, а ја ћу д’ јој притрчим у помоћ. :vudu:
 
Наставнички колектив је још мало па геријатрија. То додатно иде у прилог затварању школе, јер неће бити проблема са запосленима. Пар млађих или око 40, већ се да распоредити негде.
Видећемо ових дана шта ће бити, пошто избегавају сазив савета родитеља.

нн, немо’ дираш Гребославу, исцепаће те бре у фронцле, а ја ћу д’ јој притрчим у помоћ. :vudu:

Bas lepo sto si vitez Koja al..polagano...:)
 
Нина, не знам о којој то љубомори причаш, а коментар друга нн доживљавам као захебавање... Стара сам ја коска, али не на овом форуму на којем готово никог не знам. Не знам ваше релације, али су застрашујуће цифре ваших коментара. Ја овде налетим с времена на време...

Но, вратимо се теми, ако је икако могуће. Данас сутра, слична опасност ће се надвити над неком другом школом, вртићем,..., у вашем крају. Треба уочити сигнале на време и наћи начин да се избориш са корумпираним општинарима, још подмићенијим (партијским) судијама, заплашеним сведоцима и слично. Отежавајућа околност је што су медији у власништву поменутих.
 
Нина, не знам о којој то љубомори причаш, а коментар друга нн доживљавам као захебавање... Стара сам ја коска, али не на овом форуму на којем готово никог не знам. Не знам ваше релације, али су застрашујуће цифре ваших коментара. Ја овде налетим с времена на време...

Но, вратимо се теми, ако је икако могуће. Данас сутра, слична опасност ће се надвити над неком другом школом, вртићем,..., у вашем крају. Треба уочити сигнале на време и наћи начин да се избориш са корумпираним општинарима, још подмићенијим (партијским) судијама, заплашеним сведоцима и слично. Отежавајућа околност је што су медији у власништву поменутих.

A e si cuo nekada za salu..?
ocigledno da mi nije islo sinoc..
necu da brisem spam..
neka ostane meni za nauk...:)

Idemo dalje sa temom..Gde ce to deca sticati obrazovanje...
 
A e si cuo nekada za salu..?
ocigledno da mi nije islo sinoc..
necu da brisem spam..
neka ostane meni za nauk...:)

Idemo dalje sa temom..Gde ce to deca sticati obrazovanje...

Ту и тамо сам пропустио понеки час.
Тја, очигледно тема није најинтересантнија. Људи и онако имају превише елементарних проблема. Где још да се бакћу са нечим што је школа,..., лепота окружења у којем живимо.
Ајд’
 
Ту и тамо сам пропустио понеки час.
Тја, очигледно тема није најинтересантнија. Људи и онако имају превише елементарних проблема. Где још да се бакћу са нечим што је школа,..., лепота окружења у којем живимо.
Ајд’
tema je odlicna ali mislim da bi odlicno prosla na `dom i porodica` jer tamo postuju forumasi koji imaju skolsku decu,a ima ih i prosvetnih radnika....bas bi se razvila prava diskusija.
ako se postavljac teme slaze,predlazem sefici da obrise nepotrebnu diskusiju i temu prebaci tamo
 
dobro medeni
362346-1.gif

nemam skolsko dete,i tema mi je potpuno nepoznata,mada zanimljiva
 

Back
Top