Gastritis

u fr se gastritisom naziva bolest kad imas neprekidne dijareje,povracanja i bol u stomaku
:?
inace vrlo cesta bolest u fr,zbog budjavih sireva
kad smo je jednom prilikom preneli u jugu(sori narode,nije namerno) moj brat i dever su bili sokirani,jer to iscrpljuje,ne mozes ni da jedes ni da hodas(zavisi od jacine),mi smo se ovde navikli
da li pricamo o istoj stvari?
 
E ovako, utvrdjeno mi je da imam gastritis, letos sve sto sam stavila u usta sam povratila, gadila mi se hrana, nakon toga me mucila strahovita kiselina... Terapiju ispijam 6 nedelja, pri kraju sam, ne bih da navodim koju, osecam se mnogo bolje, ali nekad mi se javi opet ona mucnina i kiselina mi se cesto javlja... Interesuje me da li je gastritis izleciv i da li cu u buduce non-stop morati da pazim sta jedem?
 
Zavisi koji tip gastritisa je u pitanju, ako postoji i gastroezofagealna refluksna bolest onda ces morati da vodis malo racuna o hrani,pisu, zivotu..
Milioni ljudi zive sa time.
 
да ли је гастритис трајно излечив, или се узимањем лекова само ублажавају тегобе?
нени се ове тегобе јављају само у рано пролеће.
 
Meni je gastroskopijom utvrdjeno da imam gastritis, spusten i uvijen zeludac i jaku kiselinu u zeludcu. Dobila sam i terapiju ().
Mnogo me muci stomak, poludecu. Ne znam dokle ce ovo trajati :(
Sta smem da jedem a sta ne?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Феноменално!
Поставе Вам дијагнозу гастритиса и не кажу Вам шта смете да једете и на који начин да спремате храну.:confused:

Што мање зачињено, покушајте без запршке, избегавајте млечне производе ( јогурт, млеко, сиреве, осим качкаваља- он је мастан), избегавајте црни лук, бели лук, обавезан!!! доручак и то јак доручак (јаја, пршут,хлеб), алкохол избаците ( сваку врсту)....уосталом питајте шта волите да једете па ћемо Вам већ написати да ли је препоручљиво или није.

А пошто видим да Вам је и спуштен желудац, онда све што једете, једите у мањим количинама, постепено повећавајте.
И опет понављам- доручак је обавезан, макар пет залогаја неке јаче хране.
 
Terapije ne pisemo na forumu ali za sva pitanja vezana za lekove mozemo na pp.
Da li si onaj prvi lek dobila u dozi od 40 mg? Onaj drugi je potpuno nepotreban ali ajde.
Za ovaj prvi lek, treba da ga uzmes pola sata pre jela, i onda nakon tih pola sata bilo sta unesi u usta, sok, kafu sta god...za par dana ces se vec osecati kao normalan covek, ne brini se.Sto se tice hrane...
Ne postoje sigurni dokazi da hrana, umereno uziamnje pice pojacava kiselinu.
Sustina je da se obroci uzimaju cesce a po manje i da ti vec sama vidis sta ti od hrane smeta te da to izbegavas u narednom periodu.
Strpi se , za koji dan ce ti biti bolje.
Sve najbolje.
 
Ni cajevi, ni narodni lekovi Vam nece mnogo pomoci.
Kao sto sam vec rekla u prethodnim postovima, zavisi sta je u osnovi gastritisa.
Da li ste se lekaru javljaju u vezi sa svojim tegobama? Ili ste sami sebi postavili dijagnozu gastritisa?
 
Gastroenterolog mi jeutvrdio da imam gastritis i da mi je sluznica zeluca dosta "unistena". Prepisao mi je lekove. Koju hranu bi trebalo da jedem, a koju da izbegavam?

Hvala svima na odgovoru!

izbegavaj : ljuto, kiselo, mnogo slano (malo mozes), krastavac, jake zacine tipa aleva paprika, biber....

jedi sto vise domaceg belog mladog neslanog sira (obnavlja sluznicu), jedi dinstanu hranu, pecenu sa manje ulja, probaj przeno ako ti ne smeta

vecina stvari je individualna, nekima smeta jedno dok drugima to bas ne smeta...znaci isprobavaj po malo pa kad vidis da ti smeta to onda izbegavaj barem dok se ne sredi trenutno stanje...uz pomoc lekova obnovice ti se sluznica pa ces se polako vracati u normalu sa ishranom

a da i nemoj da se prejedas!


pricam ovo iz iskustva :neutral:
 
izbegavaj : ljuto, kiselo, mnogo slano (malo mozes), krastavac, jake zacine tipa aleva paprika, biber....

jedi sto vise domaceg belog mladog neslanog sira (obnavlja sluznicu), jedi dinstanu hranu, pecenu sa manje ulja, probaj przeno ako ti ne smeta

vecina stvari je individualna, nekima smeta jedno dok drugima to bas ne smeta...znaci isprobavaj po malo pa kad vidis da ti smeta to onda izbegavaj barem dok se ne sredi trenutno stanje...uz pomoc lekova obnovice ti se sluznica pa ces se polako vracati u normalu sa ishranom

a da i nemoj da se prejedas!

pricam ovo iz iskustva :neutral:

Da li si primetila/o da je post na koji si replicirala/o star 4 godine ?:dontunderstand:
 
Zamolila bih sve ucesnike na ovoj temi, stare a narocito nove da se suzdrze od iznosenja svojih iskustava a narocito stavavova koje su usput pokupili od komiluka,familije, prijatelja...
 
POzdrav!Vec par dana imam problema sa stomakom,pojedem malo nesto kao da sam ciglu pojela, a opet pojedem sasvim dovoljno hrane,a jako me zabrinjava sto nemam redovno "stolicu" vec par dana,sto nije uobicajno kod mene...I blago me boli stomak na dodir ispod rebara tako i ledja, sad ne znam da li mi je to od trbusnjaka =/, ali u svakom slucajnu nemam pojma sta mi je, zadnjih par meseci ishrana mi sasvim ok, jedem puno salata postoji mogunost da sam se zarazila mozda bakterijo nekom ili nesto?Posto vidim da ako je gastritis uglavnom ljudi osecaju mucninu kod men nisam primetila, ali javlja se kiselina ne nesto preterano ali uglavnom predvece, kad mi je prazniji stomak....Neki dan sam bila u apoteci posto mi se bas bio nadio stomak posle hrane i dali su mi probavitu,i pijem svako jutro ali ne pomaze nesto posebno...ako ima neko neke odgovore na ovo bicu zahvalna :), hvala!
 
Gastroezofagelane refluksna bolest se leci lekovima, a svaki pacijent ima svoj licni spisak hrane sta mu smeta a sta ne.
Ti najbolje znas sta ti smeta, to i izbegavaj.
 
da ali znam nesmijem kiselo,ljuto,sladko,masno,...smije li mlijeko da se pije i jogurti,..???.imali neko ko je imao to pa da je izlecio i sa kojom hranom....?........jer meni je najgore to sto imam crveno grloo..pa cim pojedem nesto previse slano, ono mi pocrvenii...
 
Jesi li ti dobio lekove?
Verujem da jesi. GERB se leci lekovima, i od toga sta jedes i sta ne jedes ti nece biti spektakularno ni bolje ni gore.
Ako ti prija mleko pij ga, ako ne prija nemoj.
Izbegavaj za pocetak alkohol, cigarete, citruse, gazirana pica, kofein, obilne i teske obroke.
Sad je sezona svezeg voca i povrca, jedi laganiju hranu, uzimaj redovno terapiju minumum 2 meseca.
I polako, proci ce.
 
pa jesam uzimao lekove dao mi je doktor neke tablete ........., pa sam morao da jih uzimam 6 nedelja,...a sad trenutno jih ne uzimam..

i jos jedno pitanje ako nisam dosadan...koja hrana je:
1. lagana hrana
2. i sta su teski obroki.

Hvala na odgovoru.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Lagano je sve sto ja bareno, nije masno i nije obilno
A teska hrana...to je nasa nacionalna kuhinja. Postoje i drugi lekovi, efikasniji od onog leka koji si ti dobio.
 

Back
Top